Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 27.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема КОЛЕДНИ ПОСТИнови  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано30.11.08 21:51



са сега!


Не се употребяват храни от животински произход.
Освен религиозното им звучене, имат и практическа насоченост - организма да се очисти от хранителни шлаки и да се подготви за зимата - когато основно се яде свинско и се пие вино.

Та в тоя порядък на въздържание и самоограничение, има ли място за секс?

Бихте ли се лишили доброволно и осъзнато от него за определен период и как би ви се отразило ?

Ей така - предколедно!



Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Mинyтa]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.11.08 21:57



Хмн, по канона се пости и от към секс.
Ама няма да правим поливнчати работи де, или постене както си трЕбЕ 0 или - не.
Аз съм по второто.





Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Mинyтa]  
Автор dalya_night (())
Публикувано30.11.08 21:59



то...кое ли спазваме като хората , та и това да следваме прецизно...


наместо пости-малко сменям режима на хранене и за другото сили за промяна не остават:)
ти какво спазваш и променяш?



Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Smile]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.11.08 22:01



в Православието Коледните пости са по-леки, на Никулден риба, тва - онова ... обаче Великденските са сериозна работа и там нема лабаво!





Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Mинyтa]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано30.11.08 23:17



Никакъв секс през пости - така повелявала традицията. А бабите дет си нямат работа, даже изчислявали кога е заченато детето, казвали, че заченатите през пости са с лош късмет и са ги презирали като незаконните деца.



Тема при [re: dalya_night]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано30.11.08 23:31



мене , в момента в който реша нещо да спазвам или променя, се провалят всичките ми планове и се стопяват добрите ми намерения.
Ако реша да не ям месо или шоколад примерно от утре, може с месеци да не съм посягала към тях, точно на следващия ден неустоимо ми се яде от тях.

И с цигарите бях така - решението за спирането им, водеше само до увеличаването им.
та така лека по лека се отказах да планирам и контролирам.
За да вляза все пак в темата на клуба, ще направя асоциация и с оргазмите.
не стават по план



Но пък забелязох, че то провидението се грижи за мен, като ме вкарва в ситуации, където от само себе си нещата си стават.
Кат например сега -
няма секс , няма и да има до Коледа -мъжо ми беше по командировки, сега с дископатия лежи - и аз си викам - анджък- сега е момента да спазвам доброзорлем постите.
ама за клуб ГЗС нищо не е казано - затова вие правете и пишете
поне четенето ще падане



Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Mинyтa]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.11.08 23:45



Значи .. щом тия пости били по-лежерните, както рече некой по-нагоре, МР3-ки може. Даже нЕ може - задължителни са .. та да не се забравя вкуса на месото.





..

Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Mинyтa]  
Автор Taigun (кучица-лайка;)
Публикувано01.12.08 08:44



За секс място има винаги, минутке

! От секс не бих се лишила, освен по медицински показания някакви... не и доброволно и осъзнато, нито като "въздържание и самоограничение" - не виждам смисъла да се натягам на Шегобиеца чак дотам.

Не бих и постила също така - едно, дето не съм религиозна и второ, че отдавна вече зимата не се яде "основно свинско" и не се пие вино - по времето на Гераците и в още по-прежни времена може да е било така, но към днешна дата една идея другояче стоят нещата - според моето виждане, де.





Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: DarkSide]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.12.08 09:09



в Православието Коледните пости са по-леки

Нищо подобно. Най-тежки са постите в Източноправославната църква. Изключват всякакви мазнини, дори и растителни. На Никулден се разрешава риба заради св. Никола, а по време на Великденските пости на Благовещение /25 март/ също се яде риба. Рибата има символично значение в християнската религия. Въздържанието от секс също е задължително по време на пости. Мастурбирането се смята за грях по всяко време.

Друг е въпросът, че постенето трябва да е доброволно, а не формално, колкото за пред хора или насила самоналожено, защото тогава е лишено от смисъл и често има обратен ефект.

Повече информация - в Гугъл, и тогава и по-компетентните изказвания ще са добре дошли на авторката на темата. Не, че не може и сама да попрочете това-онова, ако тази тема я вълнува сериозно.





Тема Re: КОЛЕДНИ ПОСТИнови [re: Aлиca.]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано01.12.08 09:14



Мастурбирането се смята за грях по всяко време.

...ей на...не съм безгрешна...нема устискам и тез пости

Ако няма къде да отидеш, по-добре ела на себе си ...

Редактирано от Bтacaxмe_я на 01.12.08 09:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.