Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 24.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: thebeliever]  
Автор dalya_night (())
Публикувано02.11.08 13:09



крайните категорични изказвания са полезни с това , че демонстрират една от възможните реакции-твърда убеденост за отпор и че с добър подход това не може да се случи , както и мненията на категоричните хора как точно и къде баш може да се появят пробойните и къде и как да се заобикалят;
за какъв ми са триуменета и дядови осуканици, несочещи КАК?
ако имам зор ще ми се ще да чета категорични мнения , па макар и крайни-само те биха ми дали ключа към решението на проблема
останалите дискусонни "вай" "ах" "тюю" "язък" и "завалллах" абсолютно няма да ми послужат за нищо
когато лошото дойде съчувствието на целия околен свят отива на майка си в путката
личен опит



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Karea]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано02.11.08 16:14



За типовете заговорих за друго, но явно наистина си ужасно тъпа

Съжалявам, че природата те е ощетила откъм мозък, но не се сърди на другите хора за това.

Редактирано от kotaranko на 02.11.08 16:22.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Gerilin]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано02.11.08 16:18



....не всяко слабо момиче задължително е психически увредено и анорексичка

Точно! Нито пък е психически смазана от отношението на лошите мъже към нея и горката видиш ли, няма друг изход освен да се самоубие от глад за да им се докара





Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aйшa]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано02.11.08 16:37



Донякъде си права, но не мисля, че лошото въпитание има значение.

По скоро за мен анорексията е вик за помощ, обърнат към самото момиче.
Може би липса на любов, уважение от страна на околните и най-вече психически проблем на самата нея. Погрешен път да намери собственото си щастие.

Както казах горе, едно щастливо момиче няма да стана анорексичка.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: kotaranko]  
Автор Aйшa ()
Публикувано02.11.08 17:48



Вярно, че крайно просташко беше от моя страна да наричам страдащи хора лигльовци, но като човек с бивши такива проблеми ще кажа, че е точно до тип възпитание (по-скоро семеен климат) и тип нервна система, т.е. стереотип на реагиране в кризисни ситуации. И до ден днешен, макар че съм достигнала неподозирани висоти в самоконтрола, трябва да вземам мерки, за да не се докарам до скелетно състояние в моменти на изпитания. Много голяма степен на предразположеност има! Както за всички подобни проблеми, така и за решаването на този най-много помагат устойчивата ценностна система (нещо като да си изградиш "собствена религия"), а също и споделената любов, топлината, разбирането и приемането такъв, какъвто си. Но не от родителите, във всеки случай. Тъй като смятам, че те са основните "виновници" за такива драми, свързани със свръхвзискателност към себе си, не мисля, че биха били най-подходящите хора за "възстановяването". Поне при мен не бяха, де. По-скоро ако могат да се научат да не "пречат", пак добре би било


Щеше да ми е любопитно някой тук да проанализира поне малко защо се получава така, че медиите насаждат като модел и култ точно този силует - на свръхслабото момиче. Защо се получава този парадокс - хем толкова съчувстващи, хем мечтаният образ - пак този. Какво обикновените хора могат да сторят в знак на солидарност РЕАЛНО? ... Например, да се бойкотира модата. Всички да ходят облечени в дрехи втора употреба :) Никакво робуване на Вюитонита и Вирсачита... Само да не стане пак като с макаронения бунт срещу онзи бизнесмен, дето се разхождал по Коледа да отстрелва бели мечки... колко възмутени домакини се зарекоха тогава, че няма да му купуват корите "Белла" за тиквеника :)
Просто това са въпроси, които привличат страшно много демагогия и не мисля, че такива теми имат кой знае какво целебно значение, освен да си чешем езиците, клавиатурите и честолюбията :)



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aлиca.]  
Автор Aйшa ()
Публикувано02.11.08 18:07




Странно ми е, предишните поколения, дето са били по пет-десет деца, често отглеждани в недоимък, с нула "интелектуално и емоционално" лично внимание, често с нула лично пространство, често с физически контакт ограничен до шамарите и дървения господ... защо не е имало подобни проблеми?
Или не се е говорело за тях?
Как се оказва така, че уж живеем в най-хуманното и най-либерално време, а зверилникът си е все същият, ако не и още по-перверзен?




Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aйшa]  
Автор Gerilin ()
Публикувано02.11.08 18:52



Как се оказва така, че уж живеем в най-хуманното и най-либерално време, а зверилникът си е все същият, ако не и още по-перверзен?

в онези времена образът на сексуалността е бил изваяната жена с женствените си форми..но и тогава са се пристягали с корсети и са се едва ли не задуШавали за вниманието на околните



докато в днеШно време (както си посочила по горе) медиите и обЩеството диктуват едва ли не скелетно състояние...






това е проблем на обЩествтото: дадени индивиди подражават на масово наложения Шаблон..те стават жертва ..такива проблеми винаги Ще съЩествуват...което е жалко



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: dalya_night]  
Автор Nostrademon. (мистичен)
Публикувано02.11.08 18:57



Т'ва хубаво.

Аз затова не пиша по тая тема, 'щото не мога да си избера с кое крайно мнение да ви замерям, пък съм болезнено наясно че реалността е "ми зависи".

Убеден съм, че всеки носи отговорност за собствената си съдба. Ако започне да я прехвърля на родители и на международното положение, нищо хубаво не излиза.



Describe in single words, only the good things that come into your mind... about your mother.

Редактирано от Nostrademon. на 02.11.08 19:31.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aйшa]  
Автор Nostrademon. (мистичен)
Публикувано02.11.08 19:07



Тогава са раждали повече деца, считало се е за нормално да има фира. И едва ли са се задълбавали толкова в причините - "залиня Ленчето и подир някоя и друга година се спомина" - и толкова.

Самото внимание към тия проблеми ги провокира - поне мотивът "ще ви покажа аз на вас как лошо се отнасяте с мене" е по-силен. Ако никой не ти обръща внимание, този подход просто не работи.

Describe in single words, only the good things that come into your mind... about your mother.

Редактирано от Nostrademon. на 02.11.08 19:09.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aйшa]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано02.11.08 19:22



не знам. ама рецептите на баща ми и майка ми едва ли ще работят. а тези на дядо ми и баба ми съвсем.

трябва да се оправяме сами.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.