Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 24.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aйшa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.11.08 12:32



Айша, всеки е свободен да избира за професия това, което най-много умее да върши и там, където съзира най-добри възможности за реализация. И като понапредне, не винаги е лесно да спре отведнъж. Активни спортисти се самоубиват бавно и мъчително с цената на безброй травми. Автомобилни състезатели се самоубиват дори по-бързо и безболезнено. Брокери, юристи и други хора с напрегнати и динамични професии са потенциални и реални самоубийци чрез язви, инфаркти и инсулти. Ти също, предполагам, страдаш или си застрашена от професионални болести, които са опасни и убийствени, както и аз. Все едно да посочиш обвинително с пръст всички тези хора за това, че не са си избрали да работят нещо друго, и сами са си виновни за страданията и смъртта. Нелогично е.

Дадох за пример манекенките под влиянието точно под влиянието на твоя забележка, че носят вина с прозрачните си телца за издигането на клощавостта в култ. Но те са част от по-голяма машина, всъщност жертви. Аз се опитвам да променя в подкрепа на Роксана посоката на обвинителния показалец към консуматори, любители и родители. Т.е., безразличната и одобряваща публика.
Успях ли да бъда достатъчно ясна?



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.11.08 12:42



Каква чалната смешна мъртва кифла, а?





Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано01.11.08 14:06



няма нищо смешно



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.11.08 14:12



акорексички са предимно точно такива , презадоволени лекяни кифли;

няма нищо смешно

Именно.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано01.11.08 15:29



именно , да

твърдя , че до всеки един такъв болен човек има поне по двама-трима ментални булдози , които са или косвено, или пряко отговорни за печалния развой на психиката и физиката на анорексика
Д:
-Дали ще е безхаберни родители , необърнали достатъчно внимание ,любов и грижа на детето си ?
-Дали лоши педагози и психолози , които не са успяли да втълпят на детето си,че е ценно и единствено и да го съградят човек със самочувствие , който няма да се огъне отвсеки повей на модата?
-Дали дебили ,на които не им и през ума минава колко са важни горните неща?
-Дали юнак на коня , който е втълпил на иначе нормалната си приятелка с течение на годините на принципа на китайската капка , че нейните 58 кг са абсолютно неприемливи и трябва да вземе спешни мерки ако иска да запази оторизация към свръхценния му уй?

Къде сте видяли мъж ,болен от анорексия? Значи какво излиза , че да си гьон понякога е животоспасяващо , поне що се касае до радините вълнения относно външността и килограмите , модерното и клишето какви трябва да бъдем в унисон с канона!

значи са важни и индивида , и средата!
индивидът да има воля, сили и способности да се самосъхранява и да му работят инстинктите , а средата да е способна да различава заплахата и да реагира адекватно-т.е. нещата могат да се контролират , стига хората да го искат!

р.р. преди някоя от красавиците в къщи дори да и хрумне да припознае манекенството като свое амплоа собственоръчно ще им строша краченцата , па и непознали преките и косвени "благини" от модния подиум....

Щото не съм раждала шутове , мажоретки и дефилиращи парцали за украса и забърсване на скучното сиво на когото и да било....
Като са красиви това ще е само в тяхна полза , не и в услуга на кой да е

Редактирано от dalya_night на 01.11.08 15:38.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Roxana]  
Автор Gerilin ()
Публикувано01.11.08 21:30



Рокси,засягаШ сериозна тема...съгласна съм ,че болестта с двете си лица е психологическа,може да доведе до фатални последици и е много опасна...

искам обаче да обърна вниманието на това,че не всяко слабо момиче задължително е психически увредено и анорексичка / булимичка...

всичко си е до организъм

и Ще ти дам собствен пример: като бебе аз съм била много злояда..в повечето случаи съм стояла по 2 часа на ядене... спомням си ,че ме караха да поглеждам в тавана само за да ми натъпчат лъжичка супа в устата...имало е дни ,когато съм изяждала само по една ябълка.. говоря в дните ,когато дори нямах все оЩе личност (човек се оформя като такава,когато има собствен мироглед) ,камоли псих.проблеми

никога организмът ми не е бил дебел...телесният индекс ми е 16..докато поднормално е под 18



но се старая да ям ,когато и каквото си поискам...заЩото знам ,че ако не го правя с това слабо тяло,следва физ.изчезване от лицето на земята

другото,на което искам да обърна внимание от личен опит е ,че манекенството е професия,която е много тежка:физически и психически..моделите биват карани да следват изтоЩителни режими : фитнес:зелена салата и вода : работа ,за да са в кондиция...това е съсипваЩо и предразполага към псих.натоварване,а оттам и към една от болестите..затова призовавам майките ,които държат на децата си да не ги окуражават да се подлагат на този процес или ако наистина детето иска,то нека поне е контролирано.

и пожелавам успех на всяко момиче



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Roxana]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано01.11.08 23:03



дъщеря ми расте а аз не знам какво я вълнува.
ужасих се.
вчера прекарахме на път 6 часа двамата и тя такива неща ми разказа, че на няколко пъти щях да загубя контрол на колата.

ако тя има сериозен проблем - може би няма да можем да разберем.

ужасих се.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор ice_cream_girl ()
Публикувано01.11.08 23:08



пътувайте по-често заедно с нея, или бъдете заедно повече време, може да помогне





Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.11.08 23:32



Не разговаряте ли? Синът ми непрекъснато ме изненадва, често се налага да мисля с дни над казаното и демонстрираното, за да повлияя внимателно на преценките и самооценките му. Дебна и баща му, да не би да се изцепи неподготвен, защото момчето е много чувствително към неговите реакции и мнения. Хлапетата уж ни повтарят, но по свой начин. Или сме забравили какви сме били като деца. Покрай малкия тийн, баща му и аз непрекъснато се връщаме в детските спомени от тази възраст - няма друг начин.



Тема Re: Я пак за анорексията и анорексичките:нови [re: Aйшa]  
Автор thebeliever (старо куче)
Публикувано02.11.08 12:16



Как може да си толкова категорична?



Няма гаранция, че децата ни ще бъдат психически устойчиви, само защото са "възпитани правилно"( което пък е толкова субективно, че...). Има един лаф - Случва се и в най-добрите семейства.

Не можеш да ограничиш едно дете само до семейството. Средата му е всичко около него - това включва и децата край него, които са различно мислещи и може да са с "неподходящото" възпитание, и филмите, и списанията...включва дори приказките за принцесата, която идвали да я искат всички принцове. И ако нещо отключи тоя процес на саморазрушение ( няма значение дали това е вид бунт, нужда от обичане, стремеж да бъдеш забелязан или желание да изчезнеш), най- ама най-неподходящата реакция е някой да ти каже "лиготия, празноглавие и лошо възпитание". Това е като да го засилиш докато пада...

И не е до захаросани сълзливости изобщо. Проблемът съществува и се увеличава. Примерът със затлъстяването, който си дала хич не е удачен - там е неправилен режим на движение и хранене - там теорията със възпитанието може и някак да мине. Това тук е режим на мислене, храненето е само второстепенната част...

Гаранции, че това няма да се случи на теб, сестра ти или дъщеря ти няма. Иначе е хубаво да осигуриш добра емоционална среда в семейството. Но това не е като ваксина срещу грип...

По-добре да влагаш чувства, отколкото да чувстваш влага


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.