Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 13.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема бъдещето на любовта  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 21:05



понаписах некви неща по въпроса. интересно ми е кво мислите. аз съм се разголила на макс.

ето ми текста:

Любовна филогенеза

Ако еволюцията на индивидуалната емоционалност минава през същите етапи като тази на човешкия род като цяло, перспективите през любовта са добри

Елена Кодинова


Целият свят се е заел да ми доказва, че единственият начин да съм щастлива, е да не се влюбвам. Влюбването било мъка, било изтощително, накърнявало ти интересите. Влюбването било най-краткият път към състоянието на абсолютна демодираност. Днес не е никак куул да си влюбен, а да си емоционално независим, т.е. – невлюбен и хладнокръвен.
Днес е куул ако си жена да използваш някой балък, който ти осигурява добро материално състояние, а ти царствено да се разхождаш по света, пръскайки чар и неустоим сексапил за поне 1000 лв на месец. Да си набелязваш през това време нови шарани за евентуална употреба, ако актуалният реши да се предислоцира. Куул е също така да не ти пука, че мъжът ти изневерява, защото ти не си такава селянка, че да ревнуваш. Освен това по никакъв, ама никакъв начин не бива да засвидетелстваш топли чувства към никого, да не правиш никакви жертви в името на някой мъж, а да принуждаваш този, който иска да те има, да инвестира непрекъснато в теб – пари, чувства, време – за да му ставаш все по-скъпа.
Ако си мъж е куул да обхождаш скъпите заведения, да бройкаш манекеноподбни същества, да ги чукаш известно време, докато са ти тръпка, но в никакъв случай да не ги водиш на кино и да не си говориш за важни работи с тях. След това да ги изхвърляш без особени обяснения, щом на хоризонта се появи по-нов модел. Куул е също така изхвърлените да те преследват и да искат да ти раждат деца и да се женят за теб, а ти да казваш, че нищо такова не си им обещавал и тези 3 месеца секс нищо не значат. Много е куул да поддържаш чисто сексуални връзки – виждане за по няколко часа няколко пъти в седмицата, яко секс по всички правила на акробатиката и фитнеса, след това никакви ангажименти. Не може да си звъните когато ви е тежко, не можете да си споделяте, не бива да очаквате никакво развитие на този вид връзка. След края й трябва да си останете някакъв вид добри познати, като никой не се сърди на никого. Краят идва, когато се намери нещо по-добро за чукане, не за обичане.
Около мен има само жени, които ги преследват дузина мъже, за да им осигурят луксозен живот, ама те не щат, и само мъже, които чукат и хвърлят жените като носни кърпички. И да се чудиш как тези множества се пресичат и си осигуряват това, което твърдят, че имат? Кой ги преследва тези жени, като всички мъже поддържат само сексуални връзки без ангажименти? И кой ги преследва тези мъже да се обвързва с тях, като всички жени са с минимум десет обожателя?
Както става ясно – всичко това са легенди за страстта, опит да изглеждаме щастливи в безлюбовно време. Когато да си влюбен е доста аграрна проява.
Дойде ли краят на любовта? Няма ли никога повече да е куул да си влюбен до видиотяване като поет? Или да зарежеш живота си и да последваш любимия си накрай света, като Фани Хорн?
В едно съм напълно сигурна - живеем в ерата на сингъл-поколението. Хората вече не се нуждаят един от друг, за да оцелеят в чисто утилитарен план. Жените изкарват достатъчно, за да нямат нужда от съпрузи. Не им трябва и да са омъжени, за да си раждат деца. Мъжете също така не се нуждаят от постоянна партньорка. Те могат да си наемат домашна помощница, а сексът е лесно достъпен. Не е нужно да се подписват никъде, за да чукат редовно и да са изпрани, изгладени и нахранени. Излиза, че бракът е само за бедните, които нямат друг избор. А ако както твърдят моите изключително куул приятели, единствената функция на любовта е да крепи размножителната машина на хетеросексуалното семейство, то излиза, че вече няма абсолютно никаква нужда от нея. И съответно – никой не я поощрява като преди. Сега се поощрява личният успех, който ще ти донесе в пълна независимост това, което преди ти носеше брака – топла манджа на печката и топъл задник в леглото. Така на ринга излизат консуматорството срещу глупавата, демодирана и разбиваща нервите ни любов. И след като цялото съвременно общество е построено по законите на консуматорството, изходът на битката е предрешен.
Ей така ме убеждават непрекъснато хората край мен. Обаче аз не съм съгласна. Защото виждам, че не са щастливи. Нито жените, които карат мъжете да инвестират в тях. Нито мъжете, които дигат класа на манекеноподобните същества, употребявани от тях за секс, с всяка нова нула в края на банковата си сметка. Те никога няма да си го признаят, но аз знам, че всички те искат да ги обичат ексклузивно и безпаметно цял живот. И също така знам, че не смеят да направят първата крачка от страх да не се изложат. Да се обозначат като зависими и емоционално нестабилни, като бедняци, които нямат друг избор, освен да се кълнат с половинките си в любов, за да могат да оцелеят материално.
Тясната зависимост между консуматорството и връзките между мъжете и жените крещи от цялата лайфстайл индустрия: списания, сериали, филми и реклами ни съветват как да бъдем неустоима стока на пазара на сексуалните отношения (сякаш ако си гърбава, грозна, с пъпки и недобре облечена не заслужаваш да те обичат). Т.е. – щастието ти зависи от това колко добър прототип на новата лайфстайл индустрия си. Ако има по-добри от теб – спукана ти е работата, вечна самота и пълно безебие. А любовта, както знаем от дебелите книги, е безусловна, неразумна, сляпа, а не хладен анализатор на опаковката, не работодател, който подбира най-висококвалифицирания кандидат. Само че за да се продават скъпите козметични продукти, дизайнерските дрехи и бижута, хапчетата за отслабване, спа-процедурите на стойност минимална работна заплата, трябва да ни убедят в обратното. Да ни ударят в най-меката и уязвима същност. И това започва да ни става втора природа. В името на това някакви хора да си продават продуктите изглежда се отказваме от възпяваната хилядолетия наред любов, главната виновница за всички велики произведения на изкуството, за всички големи човешки подвизи. Толкова ли лесно ще се предадем?
Един от най-известните закони в биологията е, че филогенезата повтаря онтогенезата. Т.е. – развитие на индивида и еволюцията на организимите като цяло минават през едни и същи етапи. За да докажа оптимизма си относно бъдещето на любовта, ще се възползвам от този закон, но в емоционален план. Моята лична любовна онтогенеза ми дава основание да твърдя абсолютно категорично, че докато не претърпим биологическа еволюция (каквато не ни се е случвала от кроманьонеца насам), бъзещето и на любовната филогенеза е безоблачно.Защото ние сме същите онези биологични машини като прабабите си, които са прали ризите на осъдените си на смърт мъже. И се занимаваме с правнуците на същите онези дядовци, които са крали моми и са хващали Балкана заради нещастна любов.
Моята лична любовна онтогенеза започна с началото на пубертета, с бурния прилив на хормони във вените ми, които ме въртяха като стихия. Достатъчно беше да видя някой набол пубертетски мустак, за да се влюбя до смърт. И да реша, че животът ми е свършил, ако обектът на чувствата ми не ми обръща внимание. Чист житейски първобитно общинен строй. Либидото над всичко. Никакъв разум, 100% нагон. Около 20-те си години обичах мъже, които ми помагаха да се самоопределя. Влязох в кастовото общество. С кой движиш определя колко си куул. Гаджето и тайфата бяха еднакво важни фактори за самочувствието ми. Боже опази да ме видят в неподходяща компания. Нещо средно между робовладелчество и феодализъм. Към 30 години прекрачих в капитализма – когато най-важното за мъжът, в когото се влюбвах, беше до каква степен двамата сме печеливш екип, имаме възможност за създаване на семейство и можем да се размножим. Днес, когато наближавам 40-та си година, мъж ми трябва само по една единствена причина – да го обичам. За хормоните, самочувствието, общствената си приемливост, размножаването и финансите си вече мога да се погрижа сама. Колкото по-независима ставам от житейските стихии, толкова повече се приближавам към чистата любов заради самата любов. Всяко друго обвързване по една от водещите през различните етапи на живота ми причини би било компромис с любовта. Е, някой хора узряват за тези неща по-рано от 40 години, но аз може би съм къснозрейка, или по много фронтове бях заорала, което ми позабави скоростта.
Днешното сингъл поколение е преходно и революционно. То е постигнало най-голямата независимост, която някога човечеството е имало. Няма нужди, има само желания. Новите самотници на пръв поглед изглеждат жертва на липсата си на избор, на модерната градска алиенация. Но е точно обратното. Те са жертва на прекалено големия си избор, заради който и любовта им е станала скучна. Днес за любов не се воюва, няма никакви обществени пречки да се влюбваш и обичаш с когото си искаш. Средата е толерантна и към възрастови и кастови разлики, и към сексуални предпочитания, и към полигамия, и към религиозни смесвания. Всичко е позволено, и от там – неинтересно. Затова съвсем закономерно настъпва безлюбовието и самотата, хладнокръвието и чисто сексуалните отношения. За да изгладнеем пак за топлина и да предефинираме изцяло връзките. Да си спомним какво е заложено в нас от онзи шегаджия – Създателя. Да спрем да се събираме мъже с жени само за единия топъл задник в леглото и топлата манджа на печката. И последвалото от това размножаване. А да започнем да се събираме по Голямата причина, немаскирана от никакви икономически, хормонални и обществено приемливи причини – по любов заради самата любов. Тя е напълно безсмислена, уверявам ви. На мен ми е скъсала много нерви и ми е проляла много сълзи. Но пък всичките години, през които я е нямало в живота ми, ги броя за откраднати и несъществуващи.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор BladeMF (wizard)
Публикувано26.10.08 21:14



Хубав текст. Споделям мнението.

П.С. Малко ми се слива така място между параграфите обаче и се чете трудно.

___________________________________
If I seem superhuman, I've been misunderstood


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: BladeMF]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 21:21



аз после ще го прочета, но както се казва в "Сексът и градът"

"в днешно време истински обичат само гейовете, другите са твърде заети с егото си, за да допуснат близост"




доказан феникс

Тема Re: с което изказване))нови [re: Rozovotakova3]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано26.10.08 21:24



допускаш точно тази грешка, която писателката оборва с личното си мнение и житейски опит!





Тема очаквах некви неща като...нови [re: Rozovotakova3]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 21:29



емооооо, мноу си добра маааа! ма няма. е, кво да се прави? като няма - няма :)



Тема Re: с което изказване))нови [re: LlRA..]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 21:30



за коя писателка говориш?

доказан феникс


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор TePe3a (пристрастен)
Публикувано26.10.08 21:31



мда...много сме в унисон към този момент.
чудесно написано:)

Истинската глупост винаги може да победи изкуствения интелект.


Тема Re: очаквах некви неща като...нови [re: emma_goldman.]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 21:33



зазяпала съм се в един филм и още нищо не съм прочела, пиле



само щрихирах кво казват онези

ей сега, само да свърши, че искат да изядат главаната егроиня

доказан феникс

Тема Re: ми нашата))...Ема Голдманнови [re: Rozovotakova3]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано26.10.08 21:39







Тема Re: ми нашата))...Ема Голдманнови [re: LlRA..]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 21:45



ами гледам един филм... и не съм чела текста още

доказан феникс


Тема това е много мило :)нови [re: LlRA..]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 21:54



лиро, дразниш ме чат-чат, много си агресивна и дефинитивна. ма си земна това не може да ти се отрече. което ме кара непрекъснато де те чета, имаш усмъртителни постинги, много правдиви, апропо.


та наша, наша, колко да е наша, своя си е :) за емма говоря :)



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.10.08 22:05



ако всичко това е вярно , защо са тия тревожни проповеди?
ако това се подразбира като правилност и бъдеще , за кого троши перата?
за мен това всичкото е много литературни заклинания , много стилистично кокетство и писмен кич с неясната цел да се намери най сетне на хилядата половината-защото никой не пречи на Любовта да е модерен хит!
Никой не и пречи!
И все нещо куца, да и еба майката- и не и спори! и все некой и е крив на Любовта !, все начупено! и все не идва! и все окъснела! и все пълна с бъг!
И уж умре а я викнали на бис , и като не намерила актьори-нови наела?!
Пустата му любов....
А дали пък това е истината?
Не , Ема , навярно истината е , че просто хората се променят ,трудно им е , досадно им е , изморено им е , самотно им е , не им е до глупости , на предела на силите си са , но едва ли си дължим обяснения един на друг по повод на което...



Тема Re: това е много мило :)нови [re: emma_goldman.]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано26.10.08 22:07



а ето това е изключително правдиво...и обезсилва всЕкакви опити за оправдания и обяснения нЕкакви!)):

"...по любов заради самата любов. Тя е напълно безсмислена, уверявам ви. На мен ми е скъсала много нерви и ми е проляла много сълзи. Но пък всичките години, през които я е нямало в живота ми, ги броя за откраднати и несъществуващи"



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 22:07



оххх, Ем, какво да ти кажа

нали за това се влача 100 години след моя курвуляк

не защото е най-красивия

не че в леглото е най-способния

не че ми купува подаръци /дори по рожденните ми дни сме все скарани!!!/

обаче като отида някъде на майната си по света за 100 години - не го забрявам и за него се сещам в тъмните си часове


и винаги на всички, които са ме питали защо говоря само за любов отговарям - щото само нея сама не мога да си направя

мога да стана космонавт
милиардер
или президент

но да бъда обичана и да обичам - трябват двама



доказан феникс

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: dalya_night]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 22:12



Дал, а ако не си даваме обяснения

на кой ще му допука за нас

не е ли идеята за взаимност и в доброто и злото

иначе аз и сега не давам обяснения на никого и никой не ми ги иска

ама като съм сама като кукувица, на кого да се обяснявам

аз пък искам обяснителен мъж - да му пука за мен и на мене за него напук на непукизма произвждан от битието

то така виждам любовта някакси

доказан феникс


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Rozovotakova3]  
Автор TePe3a (пристрастен)
Публикувано26.10.08 22:14



все пак розовко, да не бъркаме любовта с мазохизма...а най-верният критерии е че те прави най-малкото радостен, ако не и щастлив:))))

Истинската глупост винаги може да победи изкуствения интелект.


Тема далийо,нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 22:16



е, на виж ме мен, вечно влюбена. кво да правя!?



Редактирано от emma_goldman. на 26.10.08 23:35.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Rozovotakova3]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.10.08 22:18



ще потънем в спор, и то в дълбоката тиня, и ще съм в незавидна роля да стрелям по влюбени гугутки , а това винаги е грозно- затуй няма да пиша:)
исках просто да имате контрапункт ,преди да потънете в розови пудри и пух

а не че обичането лошо
а не че любов няма
а не че трето/ пето-просто прекалено като отдаваш значение на нещо и от него нищо не излиза, та и с любовта така





Тема терезонови [re: TePe3a]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 22:20



ти ме раезбираш, виждам :)



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: dalya_night]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 22:21



лошото е, че ги плямпам тези глупости, защото ми се иска да има любов

уви, обаче, онази споделената я няма никаква при мен

доказан феникс


Тема Re: емилио,нови [re: emma_goldman.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.10.08 22:21



нищо няма да правиш , трябва да има и такива явно





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: TePe3a]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 22:23



както вече казах по-горе

лошото е, че изпитвам любов

но не е споделена



доказан феникс

Тема като те четанови [re: emma_goldman.]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано26.10.08 22:28



оставам с впечатлението, че си поне с десет години по-малка, т.е. още не си навлязла в трийсетте си



Днес е куул ако си жена да използваш някой балък, който ти осигурява добро материално състояние, а ти царствено да се разхождаш по света, пръскайки чар и неустоим сексапил за поне 1000 лв на месец - сигурна ли си, че това е именно куул и ако да, в кои среди? "куул" сега е да се жениш (на пук на цялата комерсиалност и емоционална студенина наоколо), да имаш деца, които да мъкнеш навсякъде с теб заедно със старата си куул компания, с която все още пафкате като заспят бебетата

let me show you the world in my eyes

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор AngellaHell (Rossa)
Публикувано26.10.08 22:33



честно казано, толкова е ...песимистично, че се насилих да го изчета.

ще хванеш хората, които се разпознават.

аз не се



Чалгата е разпознаваема. Но какво правим с интелектуалния McDonalds?!

Тема Всичко това - хубаво...нови [re: emma_goldman.]  
Автор MamaNetty (блондинка)
Публикувано26.10.08 23:14



но май пак ни се изплъзва онази болезнена мъдрост, че най-истинската любов е несподелената любов, недоизживяната, изгубената...
Само тя би могла да бъде наречена - любов, заради самата любов...
Може би, защото не успяваме да я омърсим, изхабим, изконсумираме или просто - променим в нещо друго.

А иначе, щом питате, то и аз да си призная...




---------

But I do believe in love,
Though I should never rely on love
Nothing else excites me,
But loving you




Не искайте много, за да може да платите цената.

Редактирано от MamaNetty на 26.10.08 23:16.



Тема е ти си редко лайнонови [re: emma_goldman.]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:24



извинявай наистина е твърде дълго за мен, не съм в състояние да го прочета принавам си. но ако искаш да се излекуваш от тази дрисня и да станеш четима - еби се наред. редовно в гъза за да те стегне.

нормален човек няма достатъчно свободно време и ресусрси за да прочете това и да го коментира.



Тема хохохохонови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 23:31



пиша ти дълго, щото нямам време да ти пиша кратко. ма ако успееш да ме заинтригуваш, може и да ти пиша кратко, да спра да съм рядко лайно. :)



Тема стига, ма, анджело!нови [re: AngellaHell]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано26.10.08 23:33



това е оптимистично! я па ти! що реши, че е песимистично?



Тема Re: хохохохонови [re: emma_goldman.]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:34



позицията е избор. аз какво да направя. аз съм си една друга дрисня.

на първа страница има няколко твърде дълги теми.

ще ида да наеба жената.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Karea ()
Публикувано26.10.08 23:35



Ъхъм... само безсмислената любов е истинска и безкористна. Рано или късно умните хора го разбират.





Тема Re: хохохохонови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано26.10.08 23:36



лявата или дясната

--



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Karea]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 23:38



ам това го доказвам 5 години вече

не че ми пълни душата...



доказан феникс

Тема Re: хохохохонови [re: O!Sag]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:41



хихихи някой имаме редовни проблеми. ти имаш ръце. хахахаха



Тема Re: хохохохонови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 23:42



и защо викаш на жена си проблем??



/нещо май съм крива днес /

доказан феникс

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Rozovotakova3]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:42



шъ тъ ебем безкористно ако дадеш??? помисли!!!



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Rozovotakova3]  
Автор Karea ()
Публикувано26.10.08 23:43



Ама трябва и партньорът да е на същото мнение. Тогава състоянието е близко до нирвана.



Редактирано от Karea на 26.10.08 23:44.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 23:44



участвам само в отсечки

триъгълниците не ме кефят

ходи да стоплиш жена ти



доказан феникс

Тема Re: хохохохонови [re: Rozovotakova3]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:44



ееее един и същи любим задник в продължение на толкова години ...

не си въждала такава история...



Тема Re: хохохохонови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 23:47



хм, де да знам


нали любовта правела скучния задник "специален"

да държи влага през годините

доказан феникс


Тема Re: хохохохонови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано26.10.08 23:47



Нали щеше да ходиш да ебеш?
По-точно, да се измастурбираш с жена ти :-)

--



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Karea]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 23:52



от твоята уста - в Божиите уши

ама вече не вярвам, че ще ми се случи



доказан феникс

Тема Re: хохохохонови [re: O!Sag]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:56



шо се изнерви и започна да ставаш плосък не разбирам.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Rozovotakova3]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано26.10.08 23:56



ако не отслабнеш не става...



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано26.10.08 23:58



??????????????????

доказан феникс


Тема Re: хохохохонови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано27.10.08 00:00



Пълен съм със спокойствие, а ти кажи все пак, с кеф ли чукаш проблема? :-)

--



Тема На мен личнонови [re: emma_goldman.]  
Автор koм (стар клубар)
Публикувано27.10.08 02:51



Това ми звучи като куп зле-прикрити, облечени в много думи оправдания. Излиза едва ли не, че ти искаш любов, но всички други не щат, гледат на живота по друг начин, имат други стремежи и затова не можеш да я намериш.
Иначе - браво за смелостта - да заявиш директно, че искаш любов. Но - статията ти е пълна с грешна фактология и грешни наблюдения. Описаното от теб поведение въобще не е стандарт или модна тенденция, освен - може би в някаква ограничена среда.
Трябва ти и още смелост, за да признаеш, че не си толкова чак пък независима, не можеш чак пък всичко да постигнеш сама и мъжа, за когото казваш, че ти трябва не ти трябва само за да си влюбена в него (сякаш ще му въздишаш пред снимката и това ще ти е достатъчно). С една дума ти трябва да зарежеш цялата еманципатско-лесбо-наци реторика и да започнеш да се държиш като нормална жена.





Тема готина...нови [re: emma_goldman.]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (без опашка)
Публикувано27.10.08 07:01



кефиш, Емо!

И аз имам нужда....имам любовта,най-голямата,най-красивата,любовта на живота ми,всеки ден е до мен и всеки ден благодаря на който там трябва за това...
Но и самата тя ми показва,че само с нея не може...
Наистина,мацка,не става...защото ако и да не ме издържа той и да мога да бъда самостоятелна и без него....ако утре ме уволнят от работа????
ако и днес да съм здрава...а ако падна болна утре????
а освен това...работата с манджите...не знам,но си мисля,че е много по-вкусно от топлата манджа от кухненската печка.....и гъзът,който топли твоя всяка вечер да е един и същ..
както и да е, ти наблегна на любовта, дъ уан енд онли, сама по себе си, агейнст малко по-консуматорската част от нея...ако въобще правилно съм те разбрала...
Ема, дори женските животни отчасти избират мъжките по външният им вид,визирам....външният вид като израз на способността да оцелява и прочее...
което пък гарантира на женската животина,че няма утре да остане сама в гората и да броди,преебана от всякъде или пък да се страхува,че нещо по-голямо от нея ще изскочи всеки момент и ще я изяде...
т.е. гарантира й СИГУРНОСТ...биех натам през цялото време....
но в тези комерсиални времена....в които реално погледнато си живеем в джунгла....само с ръка,която да стискаш и очи, в които да гледаш-не върви...
трябва си и едно рамо...
просто е невъзможно да затвориш тая ми ти любов в стъкленица,където да е изолирана от всичко външно и да живее сама от себе си...
това не го може дори розичката на Малкия Принц....щото и нея трябва някой да я полива и да я обръща към слънцето...



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано27.10.08 07:25



Нямам време сега да изчета темата.

Само искам да кажа, че може би не е разумно, нито безболезнено, нито модерно, нито ... да се влюбиш, но си заслужава.





Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано27.10.08 09:25



Изчетох малко въздлъжките ти писания и май единственото, което остана в главата ми след целия порой от думи е, че жените откриват любофта на 40.

Браво, за мен това е откритие... не, откровение! Вече и възрастово минаваш към аудиторията на южноамериканските теленовели. Честито

the rest is silence

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано27.10.08 09:57



Аз се изкефих на тази поезия.


Мен ако питаш, Еммм, само поетите и лудите могат да обичат така. Явно останалите обичат с портфейла и тумбака си, а не с фантазията си, като теб и мен.



Не забравяй, че

... трябва да си доста луд, за да се самонараняваш с истинска любов ...имитациите са здравословни, макар и стерилни и декоративни и смешни...



Кой обича оригиналите, бих питала аз? Който не се страхува и има истински неща за пилеене....кой е толкова богат, че да пилее истинската си любов?






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано27.10.08 10:00



Така че

...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: любовта катонови [re: emma_goldman.]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано27.10.08 10:06



безвремева категория ..... ще ти пусна моята реплика на твоето есе в отделна тема малко по-късно!

Ти и преди казваше, че липсата на любов е функция от прекалено големия избор. Не знам обаче дали е прекалено големия избор или изоставане в моралните категоризации на динамичния ни свят. Сигурно затова сциентолози, кабалисти, будисти и друга чудновата гмеж така са популярни в момента по най-независимите финансово хора в света!

Но наистина истинската ми реплика ще ти я дам в отделна тема!


Major e longinquo reverentia

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.10.08 10:19



в анализа е пропусната безкористната и безусловна любов - кучето

- вероятно нейното откриване ще стане на последващ етап от филогенезата на лерическата героиня.



Тема Прикачам се за тебнови [re: koм]  
Автор Джoлийн (Съсел Заимова)
Публикувано27.10.08 10:33



защото от всички мнения ....твоето най-много се доближава до мислите, които се въртят в моята глава......

Да допълня нещо друго де ...

Любовта е много простичко съоражение ....лесно сглобяемо ....лесно поддържащо се ...и въобще не е някаква голяма драма ....

Стига човек да умее да и се радва ...

В смисъл ...ако си готов да обичаш....т.е. обичаш да обичаш...то тогава не би трябвало да е проблем да я постигнеш....

Редактирано от Джoлийн на 27.10.08 10:34.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.10.08 10:35



Мамка му, ема, излови ме в много кофти момент - влюбена, ама много влюбена...И въпреки че през всичките тези години след края на поредната любов и след много тръшкане, страдане, болка, сълзи, сополи и пр. (щото аз очевидно съм напълно сбъркана и по друг начин не мога да обичам, пък и щото всичките ми големи любови са бъли свързани с некви препятствия) за пореден път си казвам, че вече край, никакви любови, никакви разбити сърца, само спокоен и безметежен живот, ей ме на, пак много влюбена и страдаща, като последната патица на тази планета...
И с ето това, написано от теб, няма как да не се съглася, особено с последното изречение:
"Да спрем да се събираме мъже с жени само за единия топъл задник в леглото и топлата манджа на печката. И последвалото от това размножаване. А да започнем да се събираме по Голямата причина, немаскирана от никакви икономически, хормонални и обществено приемливи причини – по любов заради самата любов. Тя е напълно безсмислена, уверявам ви. На мен ми е скъсала много нерви и ми е проляла много сълзи. Но пък всичките години, през които я е нямало в живота ми, ги броя за откраднати и несъществуващи."



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор lzbg ()
Публикувано27.10.08 10:43



Целият свят се е заел да ми доказва, че единственият начин да съм щастлива, е да не се влюбвам

Като фанеш молива, немаш спиране, еввала...
Това, горното изречение го оборвам само с едно - Ай сиктир бе... Много още има да се уча...





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: copadevino]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.10.08 10:48



Апропо, мисля, че моето поколение е по-скоро поколение на любов без материални интереси (набор 1964 г.). Когато бях на 18 не мислих колко мангизи и коли има главният герой, за мен беше важна Любовта...Любовта беше важна не само за мен, а и за тези около мен, и не си спомням бракове или връзки, основаващи се на имане, то и имане всъщност тогава нямаше, всички си бяхме равни, така да се каже...Та в този смисъл някак не съм имала проблеми с любовта, щото и мъжете от моето поколение приличаха и приличат на нас и поне аз не съм срещала такива, дето се пряват на железни и нямащи нужда от любов, топлота и нежност, а тъкмо обратното...
Що се отнася до дъщеря ми, която е на 20, то крушката не пада по-далеч от дървото, така че всякакви там куул тенденции са ни малко чужди, ами с пълна пара обичаме, страдаме и си трошим главата...



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: lzbg]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.10.08 11:04



И на мен ми прави впечатление, че във всичките произведения на авторката които съм чел досега, лирическата героиня задължително познава целия свят и целият свят нея познава и сал за нея говори.





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: copadevino]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.10.08 11:28



моето поколение е по-скоро поколение на любов без материални интереси (набор 1964 г.)

84 - 89 година беше апогеят на еснафско - материалистическия соц, тогава идеалът беше жителство и апартамент в София, вила в провинцията и командировки на Запад. Масова практика за студентките от прованса беше да се женят по любов ... към софийското жителство и за избягване на разпределението в Стрaнджа - Сибир.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.10.08 11:36



Ха, вярно го имаше този момент, който аз пропускам, тъй като съм от София, родена съм в София, та в този смисъл всякакви мисли за софийско жителство са ми били напълно чужди и непонятни...Сега се сещам, че по едно време имах едно гадже от Варна, дето много драпаше да се жени за мен, а ма си мислих, че от безкористни чувства, пък ти сега като така говориш може и заради жителството човекът...кой го знае...





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: copadevino]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.10.08 11:42



ми кат си ходела по сватби на колежки не ти ли е правело впечатление как демонстративно се раздрънкваха ключове от апартаменти и лади и как онагледено се поднасяха корекомските подаръци



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.10.08 12:07



Ми, не, явно на таквиз сватби не съм ходила....Единственото по-особено събитие, за което се сещам, е сватбата на приятел на бившия ми мъж, и то не самата сватба, а последвалите събития, щото булката (не помня от кой град беше, ама дето викаш ти беше някъде от прованса) си плю на петите само няколко месеца след бракосъчетанието и остави младоженеца да лиже рани доста дълго време след това...Сега какво е причината за това й безумство никой не може да знае със сигурност, но може и да има нещо общо с изтъкнатото от теб...



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: copadevino]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.10.08 12:20



е бАрем "Оркестър без име" не си ли гледала? Или "от нищо - нещо"?





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано27.10.08 12:34



На мен ми се струва, че тоя куул потребителски кръг никога не съм го виждала на живо. Хората могат да говорят каквото си щат за "моди" и т.н., но тези, които наистина мислят така, както твърдиш, едва ли са много. Така че нищо не е загубено



Все си повтарях, че не всички жени по света са курви, а само моята.
Х. Чинаски


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.10.08 12:41



Гледала съм, как да не съм. И все пак твърдя, че народът около мен се влюбваше безкористно, някои извадиха късмет, други не...най-голямата ми и любима приятелка и до ден днешен вярва сляпо в любовта, нищо, че станахме по на 40 и отгоре, май не помъдряхме, акъл в главите ни не дойде...същите сме шемети, когато стане дума за любов...
Онази вечер гледах повторението на един американски филм, ама пусто не знам как се казва, двама 54 годишни се влюбиха и са взеха, дет са вика...но имаше една сцена, в която мацката си беше надянала един изкуствен пенис на едни кожени гащи...да, ама в този момент звъни любимият и майка му, тя не може да махне гащите и навлича един халат, любимият и мамичката влизат, в един момент пенисът щръкна през халата...много се смях на тази сцена, която доказва, че на всяка възраст човек може да е щур, влюбен, сантиментален, романтичен, и ако не е такъв е много тъжно, и ако ТОЙ не е такъв значи просто не е моят лирически герой...



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Бpeт]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано27.10.08 12:47



Бе да ти кажа май си го има и още как. Не че знам дали е куул. Има един куп момиченца дето гледат да си хванат гадже, което е мангизлия, има кола, има си още туй и онуй...и си гонят целта до дупка с всички средства...Не знам дали за тези момиченца думата "любов" е имагинерно понятие или не, на факт е, че ги има.



Тема Абе...нови [re: emma_goldman.]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано27.10.08 13:14



светът е горе-долу такъв какъвто си го направим.

Любовта също се включва в понятието "свят"





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: copadevino]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано27.10.08 14:07



Не твърдя, че въобще ги няма, просто не вярвам, че преобладават. Ама може би просто не съм налитала лично на подобни и затова не мога да преценя размера на бедствието


Освен това си мисля, че цялата тая схема с интересчийството и пр. е някак изкуствено насадена и хората почнаха да я следват без да се замислят за съществуването на алтернативи.

Все си повтарях, че не всички жени по света са курви, а само моята.
Х. Чинаски


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано27.10.08 14:42



Определено не си журналист за масовия читател.

Може би писанието ти ще се хареса на някой псевдоинтелектуалци, но е извън интереса на онези 5-10% силно и наистина интелигентни хора! Употребата на ненужни чуждици не обогатява написаното, а напротив! Размива основния смисъл на текста и на казаното от теб, леко дразни с натруфена претенциозност, като бароков часовник с херувимчета, на модернистична газова камина.
Емка, започнах да те чета с интерес, но след думата "куул" се наложи да проява усилия да те довърша и то не заради качествата на написаното, а заради начина на неговото представяне!
Все едно две чудесно приготвени ястия, но омесени в една чиния и с пластмасова виличка с марков етикет, но произведена в Китай, забучена отгоре!

Бях мярнал твои писания в един блог. Умееш да пишеш добре, но тук си заложила прекалено много на показност, не на съдържание и стил.

С най-добри чувства:

Котьо

Редактирано от kotaranko на 27.10.08 14:43.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано27.10.08 14:49



Много плоско и единствено от гледна точка на своята черупка. Обществото дори не започва с тази софииска извадка дето обикаля заведенията и е главен герой на дългия текст.

УУпотребата на чуждици като сингъл и куул в колосално количество говори достатъчно за духовната неграмотност на пишещия.

Неясна теза и непълноцени изводи.

А хората са го казали още преди емнайсе хиляди години

Лове невър дайс!



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: kotaranko]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано27.10.08 15:03



Определено не си журналист за масовия читател.

Тва няква по-стара задявка ли е... Щото нписаното всъщност си звучи доволно масово, кат статийка, която се чете в чакалнята на кварталната бръснарница - нейде из ония, бръснарските списания - жената днес етц.

Но пък е хубаво, че съвременната журналистика се вълнува от проблемите на любофтъ, младежта и семейството. Даже не просто хубаво, ами чудесно! Направо куул...

the rest is silence

Тема coolнови [re: emma_goldman.]  
Автор fAntA_shmEkEriA (bitter moon)
Публикувано27.10.08 15:08



мноу си ми сладка
ама не мога да преглътна толкоз редове без абзаци, свободни редове, пръстче навътре и прочее



един от начините да съм щастлива е да съм влюбена

с топли чувства



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано27.10.08 15:08



Жената днес Последно като чух за тях се бяха клонирали и се съдеха, но не съм ги чел..

Списание Егоист по-скоро.. От него си дадох труд да прочета няколко броя, точно в бръснарница (при моята "стилистка" )
Когато престанем да наричаме нещата с техните си имена, а им търсим други, нещата са наистина зле

"Но пък е хубаво, че съвременната журналистика се вълнува от проблемите на любофтъ, младежта и семейството. Даже не просто хубаво, ами чудесно! Направо куул..."
То за друго смеят ли! Я уволнение после, я чукова терапия ЛюбоФта е по-безопасна .




Редактирано от kotaranko на 27.10.08 15:27.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор lzbg ()
Публикувано27.10.08 15:33



е си разбрал какво исках да кажа на Емма, ма то и не се очаква от теб. Остави авторката, драчи се с мен.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор CлънчoГлeд (СаладоЛед)
Публикувано27.10.08 20:04



Вярвам в това, което си написалаНапълно!

..обичам да обичам...


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано27.10.08 20:07



Не се сърди, ама не мога да чета трактати за любовта. За секса се говори по-лесно. Любовта просто си съществува и няма какво да се говори за нея.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Лaмa ()
Публикувано27.10.08 20:37



Извинявай, не го прчетох съвсем, макар че е писано яко, но хванах основния смисъл. Стигнах до момента, в който пишеш, че хората нямат нужда един от друг, за да оцеляват. Аха. Така е. "Най-накрая", ще си каже историята, защото сега всеки може да си позволи любов. Не знам, може и сама да си го писала по-надолу.

Да, бе, лигаво звучи, думата е сдъвкана, изплюта, блях, и аз мразя да я използвам. Не знам какво е куул, верно е, че никой не си говори за любов и никой не си разстила емоционалната сергия насред улицата, да може другите да се разхождат сред нея. Просто тва са си наши работи, ако случайно се запознаем наживо, едва ли като първо ти разкажа за любовта на живота си, да не би да те интересува?

Не е куул да показваш ранимост, не е куул да си вътре откъм чувства, тва съм го забелязала и аз. Едно такова дебнене има винаги, дори другия ако вземе да се отвори първи, идва импулса да извикаме "Аха! Пипнах ли те, десет точки за мен!" Обаче и друго съм забелязала, всеки го е страх от обвързване, освен тези, които не искат да се обвързват с никого. За тях няма риск. Малко ми е трудно да обясня връзката в тоя пасаж, обаче виждам много връзка между страха да те вътрят с чувствата и страха да започнеш нещо сериозно.

Та това ми е модерно на мен: любовта вече не е лукс ми върви с "По дяволите, може да те завари навсякъде! Пази се!"



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.10.08 22:53



Жената предупреди, че разголва душата си, а вие тук веднага литературни разбори подхванахте. Нямам предвид само теб, закачам се за последния.
Това, което иска да каже, е ясно. Пък как е поднесено... ами както и дошло настроението в момента.
Егати сноберията! Ако не е в майсенски порцелан, сребърни прибори и английски иконом да следи за етикета и да придава клАса на събитието, не го ядем, така ли?



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aлиca.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.10.08 22:58



"жената" не разголва душата си , ами бълва есета поради хронична вътрешна потребност и тежка професионална логорея, а темата е просто най шареното , върху което можем да си захапем по един кокал:))))
в този смисъл любовта има тежко хронично и безоблачно бъдеще!

с което не искам да кажа че ема не е влюбена , че любовта по принцип е кофти , или че светът не е станал по-суров и комерсиален...





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: dalya_night]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.10.08 23:13



Следователно Ема е влюбена или поне мре да си пъхне този таралеж в гащите, въпреки, че любовта по принцип е кофти, а светът става все по-суров и комерсиален... което неизбежно довежда до хронична вътрешна потребност да се бълват есета на килограм и тежка професионална логорея като резултат.



Приемам, че темата е пореден литературен опит, защото и без това в нея бе отхвърлена всяка ежедневна разновидност на лИбовта, освен чисто теоретичната поетизирана тройно дестилирана есенция.

Чак ме досрамя да се въртя около готварската печка и не знам как ще си легна до топлия делничен задник довечера и ще го/се лъжа, че това е любов.



Тема Re:Доста....нови [re: emma_goldman.]  
Автор Malvina*** (непознат )
Публикувано27.10.08 23:18



си пописала.Бравос!Нямам време да изчете илият " материал", но съм съгласна с първя абзац.
Мезду другото винаги съм споделяла идеята, че чувтвото на вл=беност (незнам къде е тази буква

) е нещо невероятно, кара те да летиш, да се усмихваш по-особено, абе супер е !!!!
С удоволствие бих го изпитала пак.......мда.....



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aлиca.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.10.08 10:23



вън готварските печки от къщата - те изобщо не са куул, никакво готвене повече, то е упадъчна отживелица, целяща да принизи жената и да я върне в Средните Векове, никакви повече топли задници в леглото, не са куул, сингъл ис бютифъл - това е слоганът на на съвременния ню уейв, хайтек, вери смарт, хайли компетитив ърбан интелекчуъл.





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор Taigun (кучица-лайка;)
Публикувано28.10.08 10:36



Как не те домързя да ги нанижеш дийз дедли венъмъс уърдс, бре джанъм

?!?

По темата: любовта е живот! Доколкото има бъдеще животът, дотолкова има бъдеще и любовта... Да живей!!!





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Rozovotakova3]  
Автор Karea ()
Публикувано28.10.08 10:52



А защо да не се случи?
Този човек какво ти дава? Нищо. И ти като заека само се оплакваш, а нищо не правиш.

Ама сте розови и двете, чак ме ядосвате вече...





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Karea]  
Автор Rozovotakova3 (същата)
Публикувано28.10.08 11:30



мани

заека е значително по-малък от мен



доказан феникс

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.10.08 12:02



Абе и аз това разправям на мъжа ми - викам стига с това готвене, давай да мятаме печката и мусаката и да го даваме по-сингъл, че станахме за смях и на кокошките с това осъмване ката ден в едно легло с все същите топли задници.
Пък той ме убеждава, че това било любов и се свира в кухнята да си избърше сълзите, докато уж реже лук за салатата. Е каква ти поезия или следване на модните тенденции с такъв старомоден тип?

Добре, че поне "Сексът и градът" крепят вярата ми в човешкия прогрес.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aлиca.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.10.08 12:50



сека вечер се изнасяте сингъл, демек с пет минути разлика и в противоположни посоки, за да не ви заподозре някой бдителен съсед, и директно у некой куул фаст фууд, дето се сошълайзват юпитата на дистрикта ... веднъж седмично ви се полага тейк ъуей меню, консумира се задължително на софата в ливинга пред тивито





Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано28.10.08 13:27



Наподобяването на етикет е по-лошо от липсата му.

Редактирано от kotaranko на 28.10.08 13:31.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.10.08 14:29



И който се прибере пръв, да остави лампата в коридора светната, да не се пребие другия в тъмното, нали?


Вече го направих това предложение, не хвана място. Въпросът е решен по-глобално - с постоянно местоживеене на морето и периодична работа в столицата. За умна жена се ожени мъжът ми, дай Боже всекиму!



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.10.08 14:34



Тук съм много съгласна с теб. Но и в еклектиката има очарование. Дори когато понякога прилича на тюрлюгювеч.


Поне дава повод за коментари и заяждане.



Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано28.10.08 15:01



Това не еклектика.



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.10.08 15:18



Не си особено тактичен с дамите.





Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано28.10.08 15:58



Ммммммммм.. Може, понякога!
Ако не делиш хората на дами и мъжове, по полов, расов или друг признак, отношението ти към тях е еднакво.





Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.10.08 21:26



Като се зададе тема за любов, дамата в мен проговаря. Извън тази материя не ги деля.





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:42



всичко това е вярно и аз съм сигурна, че е така ,както съм сигурна, че съм жена и се казвам елена.

ми трябва да се писка, очевидно, след като такива като теб ходят по света и твърдят обратното, нали? :)



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Karea]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:44



мда... колкото по-безсмислено, толкова повече любов. и сега ни изгонват от царството на умните.





Тема ЛЮБОВТА БОЛИ....нови [re: Roxana]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:50



и още как. боли, та се не трае. ама тези, дето ти причиняват болката, обикновено си го пишат на си ви-то като актив.

ти към такива как се отнасяш, рокси?

скоро си говорих с любимия мъж по този въпрос. той нали сега е със счупен лакет и - както той казва "цяла айфелова кула в лакета" - в смисъл, пирон до пирон.

та след като видях колко ужасно много го боли лакета, като има пирони като айфеловата кула там, той каза: боляло ме е много пъти от счупено, но физическата болка е шега пред психическата. виж с къв готин мъж се еба?





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:54



е аз ще се пръсна вече да обяснявач, че секс без любов няма. ма никой не ми вярва.



говорим за секс като секс, не за гимнастики, нали?



Тема Re: coolнови [re: fAntA_shmEkEriA]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:55



къш, мацко, от тази тема, нямаш достатъчно мозък за нея.





Тема Re: готина...нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:58



заек, ти непрекъснато кефиш, ама само кака ти да те светне, че любов и сигурност нямат нищо, ама нищо общо. направо съм ти разцелувала задника от любов, ако не си разбрала колко ти се кефя.





Тема ахъм.нови [re: Karea]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 00:59



кари, винаги е приятно да се разговаря с интелигентни жени.





Тема котакнови [re: kotaranko]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 01:02



дай ми синоним на "куул" и веднага го сменям.





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: lzbg]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано29.10.08 01:04



{целувка} лзбг - ти си моята незбъдната фантазия.





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано29.10.08 09:22



Около мен, Емма, хората се влюбват. Около мен хората ги боли от любовта. Около мен хората преоткриват любовта си към този, с когото са. Около мен хората не се притесняват от това, че в определен момент започват да им личат бръчките - дали от радост или от болка, няма значение. И не се страхуват да споделят. Това е.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор dalya_night (())
Публикувано29.10.08 09:27



ами аз нищо не твърдя, всъщност-даже наскоро пущах тема за либофта, ей така съвсем профански и безпретенциозно;
Та , дето казваш ходя по света и чат пат някой коментар, като съзра нечия девича приповдигнатост





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.10.08 09:32



Хм, все пак сексът има и техническа страна, за която може да се говори, пък любовта е идеална.

Не мога да споря на философски теми рано сутрин.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Alvian (зелен)
Публикувано29.10.08 10:42



Изчетох целия текст на един дъх. Много увлекателно пишеш.

Та по темата. Говориш за любов, че искаш да обичаш някого. Идва върпоса кой искаш да обичаш в момента ? Какво търсиш ? Ако е просто заради самата любов то може да обичаш който ти падне по тази логика. Съмнявам се да искаш това. Има два вида любов според мен. Сексуалното привличане е видът "любов", който изпитваш към някой, с който искаш да си легнеш. Който изглежда много готин. Обичта е видът "любов" изпитван към човек на когото много държиш. Човек с който искаш да си и във весели и тъжни моменти. Човек, който винаги ще те подкрепи в труден момент и за който си готов да жертваш свободното си време, да излезеш от работа извънредно и да ти идват наум всякакви идеи как да развеселиш и ободриш този човек. Това равнище на любов се постига само ако е взаимно. Ако двама човека се подкрепят, забавляват заедно и покоряват заедно върхове то се заражда обичта между тях. Обичта обаче е крехко нещо. Има опасност от нейното изчезване. Ако единия човек нарани другия, направи му номер или ако искат различни неща и се спъват взаимно обичта изчезва. Една приятелка ми каза: За да се получи дълготрайна връзка между един мъж и жена, те не трябва да се гледат влюбено само в очите, а да гледат в една посока.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 10:47



Хубаво е, че всеки има избор да бъде такъв или онакъв, да се стреми към това или онова. Няма смисъл да се насажда някакъв тоталитаризъм в любовта. Който както иска, така я пуска в живота си


Тревожи ме допускането, че за да е истинска, една любов задължително трябва да е мор, чанч, тръшкане и безнадеждност, едва ли не хоругва на лузърите. Няма такова нещо. Тя е такава, каквато е нагласата на обичащия.
Друг е въпросът, че тази дума е толкова модерна и носи пари едва ли не наравно със секса. Поради това и често в маркетинга кръщават с нейното име и откровени говна и блудкажи. Хубавата и добра новина е, че онзи, който наистина обича, не го интересува толкова доколко калибрована и правоверна е любовта на околните помежду им. Фанатизмът отпада.
Впрочем, няма как да сравняваме силата на любовта през отминалите векове със сегашните и "параметри" :). Любовните трепети са били малко по-настрана от браковете и сватовствата по "картина" и по сметка.
Лошата новина е, че в прекалено чистата, възвишена и безкористна любов няма особено много здрав и разтърсващ секс
Така че аз, както обикновено, (поне) се опитвам да бягам от култа към крайностите.
И действително че е донякъде основателно да бъдат обвинявани хората в недостатъчно и некачествена любов помежду им, в това, че са неразумни, посредствени и безогледни в личния си живот ("възпитанието на чувствата" им), но от друга страна е абсурд да се слагат норми, стандарти и "морал" точно в любовта. Така ми се струва, че правят онези, които всъщност не вярват в нея.


Редактирано от Aйшa на 29.10.08 10:48.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: DarkSide]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 11:19



Нищо не призовавам. Обаче наскоро покрай една тема за преждевременната еякулация мернах в една търсачка съвет: "като усетите, че свършвате, започнете да си мислите с нежност за жената, мислете си колко я обичате, колко тя е добра и мила и това ще забави еякулацията..."


Не ми се рови сега, но ако държиш, ще го изровя пак мот-а-мо за по-обстоен анализ на междуредието
Явно и изследователите на човешката физиология твърдят нещо подобно.
И явно "призовават", че за по-качествен секс не трябва да се прекалява с любовта



Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 12:23



Може, ама аз не се любя с никоя от вас





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 12:27



А ти пък, защо от едно изказано мнение от някой си, си направи генерални изводи





Тема Re: котакнови [re: emma_goldman.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 12:35



Сигурно бих могъл, в рамките на няколко минути, да ти измисля поне пет.

"Добро" и "готино" са само първите които ми идват на ум.
Както и да е! Ако ще се налага точно аз да те уча на писане, тежко ни. Точно за това, още преди хилядолетия е измислено разделението на труда.
Казва ти само кое става за четене и кое е трудно смилаемо.


Пък теб Ема, както казах горе, си те харесвам и със и без Куул

Редактирано от kotaranko на 29.10.08 14:32.



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 13:36



Искаш да кажеш, че можеш да се отнасяш към някоя жена като към дама, т.е. по-толерантно и деликатно САМО ако се любиш с нея?





Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 13:51



Не! Не казвам това, но пък не се смятам за длъжен на всяка да правя метани и да и лижа дупето, само защото носи пола! Пък и не всички жени са дами!

Еманципирани жени сте.

Не е ли така??! Или не сте еманципирани?

Предполагам обаче, че тук ще има достатъчно други мъже, които ще са любезни с теб, само заради идеята, че си жена.




Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 13:51



Лошата новина е, че в прекалено чистата, възвишена и безкористна любов няма особено много здрав и разтърсващ секс

Не е баш тъй. Особено ако нямаш за цел в тази любов да реализираш задължително n-брой оргазми всеки месец, за да не изоставаш с материала от "другите".





Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 14:02



Еманципацията ми се простира дотолкова, доколкото мога да се издържам сама, да вземам напълно самостоятелно добри решения и да се справям с всички по традиция мъжки умения в бита и професията /с изключение на най-силовите/.
Оттам нататък предпочитам да виждам в мъжете отношение като към дама.
Между другото, и в една проститутка на околовръстното можеш да провокираш дамата, стига да се отнесеш към нея като такава.

п.п. Този маниер на поведение съм го наблюдавала в някои мъже от по-старата генерация. Нямаш си идея какъв добър резултат дава. Жените, с които се отнасят по този начин, надскачат себе си като способности и ответно отношение.





Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 14:13



Права си. В почти всяка жена може да се открие дамата (мерси все пак, че ми го каза

), но заслужава ли си усилието винаги?!
Живота е прекалено кратък и хубав, за да си го губим в нечие превъзпитаване на дърти години и да си пилеем времето в опити да превърнем пуйка в райска птица

Има достатъчно дами на разположение за един джентълмен. Останалите да се оправят както могат Той не е ДЛЪЖЕН да им обръща повече от нужното внимание или да ги забелязва.

Точно понеже съм от по-старото поколение, смятам така. Лек ден



Тема Еенови [re: kotaranko]  
Автор Lady Likes Sex (по мъжe)
Публикувано29.10.08 14:25



не се сдържах да си кажа мнението въпреки че никой не се брига, знаем



какъв прекрасен, смислен, логичен, мъдър, толерантен и благ текст, котко!

Ама то така става, като си говориш с дами, нали така?

ще се поучим... лека средоседмица и на теб..



Тема Re: Еенови [re: Lady Likes Sex]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 14:29



Специално ти, иди се оплачи на Левски ако искаш .. Все ми е тая


Бляя .. ша повърна Айде по-далеч, от мен моля те

Редактирано от kotaranko на 29.10.08 14:30.



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 14:32



Живота е прекалено кратък и хубав, за да си го губим в нечие превъзпитаване на дърти години и да си пилеем времето в опити да превърнем пуйка в райска птица

Няма нужда "да губиш време", ако просто следваш определен маниер на поведение. Сещам се за главния редактор на редакцията, в която работех едно време. Той се отнасяше към всички жени така, дори и към чистачките. Имаше една фотолаборантка - яка селска жена, много работна, своенравна, безпардонна и цапната в устата. Направо антидама отвсякъде. Но той се отнасяше към нея, все едно беше най-милото създание на този свят. И тази мъжкарана правеше чудеса от храброст заради една негова дума, да не говорим как в негово присъствие, че и отпосле се държеше приятно и мило с всички - да ти е драго да я гледаш и слушаш. Човекът също не беше ДЛЪЖЕН, той просто променяше жените около себе си без цел, защото забелязваше ЖЕНСТВЕНОТО в тях.


Приятен ден и на теб.



Тема Re: Еенови [re: kotaranko]  
Автор Lady Likes Sex (по мъжe)
Публикувано29.10.08 14:34



знам аз, писах си...

нищо, нека си виси тука

, така си е то, драйфа ти не го променя..

Жив и здрав.



Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 14:50



Бил ви е шеф и то добър явно и ви е познавал! Един шеф, така е нужно да се отнася с подчинените си. Бил съм такъв, правил съм същото, но пък хората ми (Само жени, към 30 парчета) си го заслужаваха отвсякъде!
Все пак, всички гребат на една галера.



Споко, от хората съм които биха направили място на една дама ако няма къде да седне, но нищо повече, ако не те познавам лично и не сме близки приятели.

Може би не се разбрахме, но не виждам смисъл един мъж да се държи НА ВСЯКА ЦЕНА с една жена КАТО КЪМ СТЪКЛЕН СЕРВИЗ, още повече с непознати!

Понякога доброто поведение към непознати дами, твърде неправилно се тълкува, а опазил ме господ, някоя от вас да си помисли, че я бройкам тук, само защото се държа добре, пратил съм и усмивка или съм се излигавил

ОЩЕ ПОВЕЧЕ, НИТО КЪМ ТЕБ, НИТО КЪМ ЕМА СЪМ СИ ПОЛЗВОЛ ГРУБА ДУМА.
САМО КАЗАХ МНЕНИЕТО СИ ГОРЕ, А АКО ТО НЕ СЪВАПАДА С ТВОЕТО, ТО ТОВА НЕ Е НАРОЧНО.
... НО ДА МЪЛЧА И ДА ВИ ПРАВЯ МИЛИ ОЧИ, САМО ЗАЩОТО СТЕ ЖЕНИ, ДАЛИ ЩЕШЕ ДА Е ПО-ДОБРЕ?
АКО ТЕ ГЛЕДАМ И ТЕ ЛЪЖА В ОЧИТЕ, А ПОСЛЕ РАЗБЕРЕШ ТОВА, ПО-ДОВОЛНА ЛИ ЩЕ СИ? ФЕН ЛИ СИ НА ЛИЦЕМЕРИЕТО У МЪЖЕТЕ?
ЕДВА ЛИ!
МОЖЕ БИ НЯКОЙ ПРЕСЛЕДВАЩ ЗАДНИ МИСЛИ И ЦЕЛИ, БИ ТИ СЕ УСМИХВАЛ НОН-СТОП, НО ЗА СЕБЕ СИ, НЕ ВИЖДАМ ПРИЧИНА ДА ГО ПРАВЯ.
ХАРЕСВАМ ВИ, НО СЕ ОТАСЯМ С ВАС КАТО КЪМ РАВНИ НА МЕН, А НЕ КАТО КЪМ ДУПЕТА ЗА ЧУКАНЕ С КОИТО НА ВСЯКА ЦЕНА ТРЯБВА ДА СЕ ДЪРЖА ДОБРЕ И ДА СЕ СЪГЛАСЯВАМ С ВСИЧКО, ЗАЩОТО МИ СЕ ПРАВИ СЕКС ПРИМЕРНО!

Не е за мен този стил на поведение мацко. Сега, нядявам се, бях пределно ясен

Редактирано от kotaranko на 29.10.08 14:56.



Тема Re: готина...нови [re: emma_goldman.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 14:53



Дай пред всички, да се покефим и ние



--


Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 14:58



кво ми се обясняваш бе
простакеса такава

--



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:06



На тебе щи поря гъза, ама довечера ;) Дървя се като ми възразяваш, кучко ;)

Редактирано от kotaranko на 29.10.08 15:07.



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 15:08



Що така се разкрещя, котаранко?



Може би не се разбрахме, но не виждам смисъл един мъж да се държи НА ВСЯКА ЦЕНА с една жена КАТО КЪМ СТЪКЛЕН СЕРВИЗ, още повече с непознати!

Съвсем правилно. Ако го направиш с мен или някоя друга пред очите ми, няма да спечелиш дивиденти от това. Не сме от стъкло все пак и освен ако не сме напълно неадекватни, не понасяме подобно отношение. А къде е мярката и разумната граница се учим едни от други /мъже-жени/ в движение. Нали така?
Не е за мен този стил на поведение мацко. Сега, нядявам се, бях пределно ясен

Ясен си и без този постинг за пояснение. И си ми симпатичен - нищо лично.

п.п. Може ли без "мацко"? Котколюбива натура съм, но така и не ми допадна това обръщение.

п.п.п. Абе не си ли пожелахме съвсем искрено приятен ден с теб? Толкова по темата, ако държиш да конкретизирам благопожеланията си.



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:10



Обръсни си хубаво гъзъ да не ми боцка докато те клатя :-)

--



Тема Re: ЛЮБОВТА БОЛИ....нови [re: emma_goldman.]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано29.10.08 15:11



Аз знам много видове любов, ама тая, за която говориш ми напомня най-много

.

...thanks for making me wiser...(2) wilder..you won't stop me! & so on :)

И да ти кажа ли защо. Този вид любов, за който говориш, е трудна и изискваща любов, и те учи и кара да искаш повече. Повечето хора искат да обичат лесно...което ми напомни на ....което е общо взето онова, което хората обичат да им се случва - лесно, ненараняващо и неизискващо. Приятно, безопасно и евтино, с претенции към другата страна, но не и към себе си.
Нещо като, i feel like i'm in love (but i'm not...)....my body say it "let's go", my soul say "no"....if you wanna be with me, there's a price to pay, i can make your wish come true......just call and set me free, babe, and i'll be with you...твърде лесно и готово, а?



Явно днес мисля в музика.


Първият вид любов (ако са ти отворени сетивата) те вдига някъде из небесата и те учи и наблюдава. Трудна е, и те мачка и те оформя по нови правила. Учи те. кара те да страдаш, но те извисява.

Аз те чета внимателно и мисля, че ти и аз сме от породата на орлите. Все гледаме да разперим криле, все гледаме да литнем и се зареем из облаците.


Същевременно разбирам и Далия. Виж, различните хора могат различно да обичат. Не е до разбиране, до можене е. Ти и аз можем така....другите могат иначе. Толкова могат, и така го разбират. Както някъде по-горе казах, предпочитат да обичат с оная си работа и джоба си, и търбуха си. Няма лошо, и джоба трябва да е пълен...но ако това е /единствения/ начин да си пълниш джоба, с нечия "любов"??? абе....



Мисля, че човек трябва да пълни душата си с любов, а не джоба си с "льобоффф"...хм! лошото е, че това е субективно чувство и че всеки смята, че е постигнал любовта. Колко е любов любовта на различните хора, и различните видове любов колко са любов? мисля, тази тема си поставила...както виждаш, в твоето разбиране за любов се вместихме май само аз и ти, и още някой май...ама масата хора обичат да "обичат" материално, а не духовно, какво ти говори това? /извиняс за просташкия вапроссс../

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re: Aлиcaнови [re: Aлиca.]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:14



Къде чу крещене пък ти? Пожелах ти да, но виждам че ти явно не си приключила

и ти дообясних малко
Хайде сега, наистина "чао"



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:17



Избрал съм ти хубав чорапогащник, да не ти мръзне трътката мръсницо





Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:19



охааа ще си сложиш и сутиена и травеститските ботуши на платформи, нали

--



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:23



Естетвено! А ти си извади онази оражнжевата перука, че я бяха налазили молци



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:26



е тва не е ли малко перверзно :-)

--



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 15:27



Веднъж ми обясниха, че писането само с главни букви във форумите било равносилно на крясъци или разговор на висок тон. Аз го използвам само, за да наблегна смислово на някоя дума или израз. Затова такива, може и прибързани, изводи да си правя. Не съм ветеран в интернет общуването. Ако някъде звуча неадекватно или неразбрано, не е нарочно.



Наистина "чао".



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: kotaranko]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:28



Искаш да кажеш, че тази техника за задържане на еякулацията не действа?





Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:31



В любовта между нас, нищо не е перверзия!





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aлиca.]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:33



Ако добре съм ти разбрала апострофа, ще се поясня, че не е нужно да гониш оргазми, за да се спичаш от привнасянето на прекалено много морал, чистота и възвишеност в секса. Много ясно, че секс с някого правиш по-приятен и по-изпълващ, когато го обичаш, но намесата на изфабрикувани умозрително категории по-скоро вреди на първичността и спонтанността. Някои хора цял живот не могат да правят секс като хората с жената, понеже е майка на децата им и макар да я обожават, не могат да си представят "разкрепостен" секс с нея, понеже е "светиня", а ходят на "мръсни/леки жени" (условно казано), за да си доставят онзи секс, от който имат нужда.

Отделно, че в човешкия свят няма неща в "чист" вид. Винаги са с примеси.
Ключовият въпрос, както в индустрията, така и в изкуството, е мярката, струва ми се.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:34



.... че в прекалено чистата, възвишена и безкористна любов ... (като си написала горе) си има и разтърсващ секс.



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:35



ама малко прекалено ми се вижда това с перуката
виж друго е да носиш кожена поличка и жартиери, това си е в реда на нещата

Обаче да се възбуждаш от малките крилати гадинки в перуката ... :-§

--



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:36



е извинявай обаче не е ли секси:





Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:40



добре беее, от мен да мине – слагай си перуката
аз повече се надявах на това, ама айде от мен да мине:



--


Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: kotaranko]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:43



Добре, така да бъде. Аз първо на първо и такава любов май не познавам - тази, прекалено чистата и безкористна. Може би само към детето... но и там си има доза егоизъм. Та възможно е да греша за другите, но на мен поне ми е нужно поне малко противопоставяне и "непрозрачност" (нека да не е точно "мръсно" :), за да съм ок и с двете (любовта и секса).
По-горе до Алиса мисля съм се пояснила достатъчно.





Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:44



хахаха

болезнено си се разгонил



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:44



Това, банално вече. Траверси под път и над път, а молци само в гардероба има



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:45



но на мен поне ми е нужно поне малко противопоставяне

Без бой и скандали викаш, не те възбужда





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: kotaranko]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:46



хахахаха

Нека да го кажем, бой с цвете или с възглавници



Тема Re: Aлиcaнови [re: Aйшa]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:47



В такава дълбока сексуална летаргия съм изпаднал,
че само сладострастния котаранко може да ме извади от нея :-)
нищо друго не ме съблазнява :-)

--



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:48



Абе ако му сложим едни такива антенки на главата, и крилца на гърба, ще стане като голям молец и ще бръмчи много забавно :-)

Между другото, сте насрали темата на девойката емъ голдмън, и ще ви издам на модератора да ви напляска!

--



Тема вметканови [re: Aйшa]  
Автор Lady Likes Sex (по мъжe)
Публикувано29.10.08 15:49



как стои този твоя текст ТОЧНО под снимката хуй под хуй на сага... не е истина..

такава любов май не познавам - тази, прекалено чистата и безкористна.

а пък по темата - бъдещето на любовта... мили боже...

дали е хуй в хуй



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:50



Тоя черничкия ще е като майски бръмбар, не като молец



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:50



Не е нужно да се насилваш. Все пак, животните почиват през повечето сезони. Спинкай си, че ме плашиш с тези пишки и дупета взаимно втъкнати

Дори и Мизрахи сигурно ще повърне... ей го на, сигурно вече обядва и като види...



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор Lady Likes Sex (по мъжe)
Публикувано29.10.08 15:51



"модуратурата се самосезира"





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 15:52







Тема абинови [re: Aйшa]  
Автор Lady Likes Sex (по мъжe)
Публикувано29.10.08 15:53



точно щях да похваля алиса дето виси по заглавията на постовете ви

че стила й е ОРГИнално станал вече гезесарски...

а то айшето пише



Тема Re: Aлиcaнови [re: Aйшa]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:54



Дълбоко в себе си той е пасивен, но го крие.
Ще се превъзбуди като ни види :-)

--



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 15:54



И как сладко ще жужиииииш в това екипче.
Почнах да се възбуждам като си те представя с червената перука :-)

--



Тема Re: вметканови [re: Lady Likes Sex]  
Автор Aйшa ()
Публикувано29.10.08 15:55



Ще се върнем назад (буквално?!) към древните елини. Нали оттам тръгва, че мъжката любов е по-свята и по-по-по-по-по... е хубаво нещата да си стават между космати дупета, а другото е от зор заман да се продължи рода с нови хубави дойстойни космати дупета за възвишена любов създадени



Бъдещето на любовта е интересно дотолкова, доколкото любовта ще продължава да не ни задминава и вбъдеще. Иначе не ми пука след три поколения какво точно ще правят, за да се чувстват добре. Но, така като гледам, кой знае какви новости няма да бъдат измислени. Две хиляди години нещата стоят кажи-речи по един и същи начин, та още две хиляди едва ли ще мръднат драстично. Тоест, любовта продължава да си бъде лукс и не за всеки и не за по всяко време



Тема Re: Aлиcaнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 16:00



Вярно е, по-секси са от колодадските бръмбари





Искам те в това костюмче



Тема Re: Aлиcaнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 16:02



ммммммм чуден е
едва ме нави



--


Тема Re: вметканови [re: Aйшa]  
Автор Lady Likes Sex (по мъжe)
Публикувано29.10.08 16:07



да, нека уточним по темата, докато сага и кот си го втъкват дирски..

друго си е такива мегачленове да спамят..



едно може би е придобило гласност последните от петдесет до две иляди години - оргазмът се еманципира.

Еман(цип)ацията на оргазма.

И не само женския, а и мъжкия.



Тема Re: O!Sagнови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 16:15



Специален музикален поздрав за теб




..........
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kotaranko на 29.10.08 16:16.</EM></FONT></P>

Редактирано от kotaranko на 29.10.08 16:18.



Тема Re: O!Sagнови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 16:19



Обиден съм ти – заглеждаш се по други!

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 16:20



Майсторе, упс, модераторе, не може ли поне да попромените заглавията на постингите си като ще се унасяте в сладки хомосексуални копнежи?


Чета Алиса, отдолу травестити и хомо-свалки се мъдрят - малко се засягам откъм ник, ще знаеш.

п.п. Иначе много ти се радвам на сиамската котка - и аз съм луда по тези животинчета.



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: Aлиca.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 16:23



ейй ние така свойски да се отпуснем и веднага ни порязахте
дай да видим и твойто коте?

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 16:39



ейй ние така свойски да се отпуснем и веднага ни порязахте

даа.. ревнуват





Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 16:41



Мойто е черничко, но си падам по рижавите с тигрови шарки и нрав.





Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 16:42



И аз те ревнувам от оня екзотичния!



--


Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано29.10.08 16:45



Недей ревнува.. аз само главичката му пъхнах





Тема хм...данови [re: emma_goldman.]  
Автор Karea ()
Публикувано29.10.08 18:20



И да се чете нещо написано от умна жена е истинско удоволствие. Кефиш с това, че за разлика от повечето писачи, които се главозамайват единствено от стила си на писане, ти държиш и на съдържанието.
...щото поради вродена проклетост и професионална маниакалност се опитах да открия грешки в знанията ти за филогенезата и кроманьонците, но не успях.





Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: kotaranko]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 18:48



НАСТРЪХНАХ, ПАЛАВНИКО

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: Aлиca.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 18:56



Абе аз предпочитам да не им узнавам цвета ;-)

--



Тема нещонови [re: O!Sag]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (без опашка)
Публикувано29.10.08 19:45



3-ки ли ти се правят,м?



Тема Re: нещонови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 20:09



ммм... :-)

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 20:11



Моногамен и в тежко семейно положение, значи.


Простено да ти е, заиграването по травестити.



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: Aлиca.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 20:28



Ех тая пуста женска усложненост.
Просто ги предпочитам с гладка кожа :-)

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 20:40



Значи, зверски ощавени за твой хатър само.


Ами преди пет-шест години, когато това не беше активно рекламирана модна тенденция и си ходехме чат-пат космати, както ни ги е дал Господ, на ръчна ли караше, бре вагабонтино разглезен?



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: Aлиca.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 20:44



не, изглаждах си ги като имам мерак
кога е излязло като тенденция не знам, имам си собствени вкусове

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 20:56



добре, щом е тъй, няма да те ям повече.



Ама много ме е яд на тези голи моди, дето се навъдиха напоследък! Добре, че на моите мъжове не им пасват на вкусовете, щото като ми реват разни приятелки как трябва да се подлагат на средновековни мъчения за единия мъжки хатър, чак се пищисвам.

А като си толкоз отворингяз в претенциите, класическа мусака правиш ли?



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: Aлиca.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 22:05



Правя, ама ако не си гладка като стъкло, нямаш шансове да ти готвя
наречи ме ограничен и задръстен колкото искаш

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.10.08 22:40



Под естественото си окосмяване във формата на сърчице съм гладка като стъкло - проверено и гарантирано. Но твоите готварски познания и умения малко по-трудно могат да бъдат установени.


Разкажи как се прави класическа мусака като за начало, за да ти хвана вяра на претенциите.



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: Aлиca.]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано29.10.08 23:50



класическата мусака е каквато ти я направя, ако не ти харесва – ходи на ресторант
тъкмо мислех да запиша ново висше, ще те ползвам да си припомня какво е да те изпитват

--



Тема Re: Да ме прощаваш,нови [re: O!Sag]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.10.08 00:21



може ли малко и за интимни части и действия да си попишем покрай мусаката и изпитите, че модераторите ще ни затрият заради спамене?





Тема Re: coolнови [re: emma_goldman.]  
Автор fAntA_shmEkEriA (bitter moon)
Публикувано30.10.08 09:30



руса съм и дългокрака
що ми е мозък?!



ще взема да ти форматирам писанието да стане по-лесно читаемо
ама друг път

к`во става с моториста/велосипедиста?




Тема Re: coolнови [re: fAntA_shmEkEriA]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано01.11.08 00:43



охо! какво да видим? опит да запазиш само за себе си нещо, като твърдиш, че си изрусена и бивша волейболистка?

пробвай, няма да е за първи път!



грубо се интересуваш от неща, които не са ти никакъв приоритет. кво стана с креватното коте?



Тема о, не!нови [re: MamaNetty]  
Автор emma_goldman. (непознат)
Публикувано01.11.08 00:51



любов, която е несподелена, не е любов, а некви мании. в това съм сто хиляди процента убедена.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано01.11.08 00:54



шъ са ебем ли или ша гледаме в очите? те тва е въпроса?



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Aйшa ()
Публикувано02.11.08 18:04



Теб специално ще те гледам където кажеш, само не ме карай да те ебЪ





Тема Re: о, не!нови [re: emma_goldman.]  
Автор Kvazimodka (непознат )
Публикувано02.11.08 23:12



Искаш непременно споделеност? - Значи не само искаш да обичаш, а държиш да бъдеш обичана? Можеш да направиш много неща, но не можеш да накараш някого да те обича. За съжаление, или за щастие, кой знае...
Изчетох ви, с голямо търпение - наистина ми беше необходимо в частта на диалозите между котаранко и осад. Подробности от пейзажа, какво да се прави.
Но - по темата, все пак.
Помните ли "Малкият Принц", по-скоро думите на Лисицата: "В днешно време ХОРАТА НЯМАТ ВРЕМЕ ДА МИСЛЯТ и са свикнали ДА КУПУВАТ ВСИЧКО НАГОТОВО ОТ ТЪРГОВЦИТЕ. И понеже няма търговци на приятели, хората нямат приятели."
Е, бих казала, че НЯМА ТЪРГОВЦИ НА ЛЮБОВ, затова хората се отучиха да обичат истински - безкористно, безрезервно, безпаметно!
...
Уви, и аз съм от онези "сантиментални глупачки", които се чувстват живи само, когато са влюбени...





Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Aйшa]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано02.11.08 23:16



ми не искам така. искам да те ръчкам в гъза и да пискаш.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано02.11.08 23:50



Ти си садист, бе !



Ако няма къде да отидеш, по-добре ела на себе си ...

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано02.11.08 23:54



ти не си поканена.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано02.11.08 23:58



Аз разбирам и от един път, а ти ми го пише вече два


Ся да си прегрИза вените ли, че не щеш ме каниш...айде холан, кой знай ко съм изпуснАла...некоя тиквичка изотзадзе

Ако няма къде да отидеш, по-добре ела на себе си ...

Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор лaxyдзи иc бek (путколюбец)
Публикувано03.11.08 00:05



постоянно се натискаш на кур без да си поканена. ще ти дойде реда. ще те изръчкаме до безсъзнание. само търпение.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано03.11.08 00:08



Е,па рипам вече, че не траем ...молим ти са бе бате, комплексираш ме ...обЪрни ми маненко внмание



Ако няма къде да отидеш, по-добре ела на себе си ...

Тема скъпа Еманови [re: emma_goldman.]  
Автор fAntA_shmEkEriA (bitter moon)
Публикувано03.11.08 09:26



що така
просто съм за втори(трети) път във втори клас
и рекох да те подсетя за пръстчето навътре



естествено руса съм, щото съм майничка
знаеш к`ви сме убавици
един-два нюанса по-светло ще ми простиш, надявам се

за спорт ще си хортуваме наживо и дано да е скоро

пробите и грешките са по-доброто решение, отколкото да гониш Михаля и да чакаш Годо

и къде видя грубост
ако я има, съжалявам
моите приоритети бих споделила наживо (Вж. горе)

креватното коте е на път да се превърне в креватно мече

поздрави на велосипедиста

п.п. хай да се виждаме вече, не хапя (силно)



Тема корекцийка...нови [re: emma_goldman.]  
Автор nikie (момченце)
Публикувано03.11.08 11:25



На "Макс" се е разголила Асдис Ран, а ти не приличаш на нея

.



Тема открих...нови [re: emma_goldman.]  
Автор fAntA_shmEkEriA (bitter moon)
Публикувано04.11.08 10:15



топлата вода

голям задник = малка причина

малък (стегнат, вирнат, секси, мускулест) задник = ГолямаТА причина!



Емма, липсваш ми...




Тема Ами то...нови [re: emma_goldman.]  
Автор nikie (момченце)
Публикувано04.11.08 10:20



Бъдещето на твоята любов лахудзи е упоменал в темата "Баница с късмети"

.



Тема Re: бъдещето на любовтанови [re: emma_goldman.]  
Автор alicegotlost (неуточнен)
Публикувано16.11.08 06:11



Евала, Emma!! Накратко - свалям ти шапка и ти окачвам медал:)

Не съжалявай, че радостта ти е била малко, защото така я превръщаш в тъга. Вантала

Редактирано от alicegotlost на 16.11.08 06:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.