Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 02.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Свободатанови [re: dalya_night]  
Автор _Viola_ (ухание)
Публикувано02.10.08 08:28



Свободата е да нямаш нужда от салам, тоест е химера. Няма как без нужди, дали преди пет хиляди години ще ровиш за корени вместо да лежиш на сянка или в двадесет и първи век ще превиваш гръб пред кофти шеф; дали ще купуваш обици заради свирка или ще обгрижваш мъж заради сигурност за теб и децата ти ... всичко се плаща, всичко се връща. Де да знам, може човекът в кома да е свободен, ама повечето религии биха казали не, щото са сигурни, че той се стреми към един от двата свята и не му се виси в безтегловност. Аскетът в пустинята и той не е свободен, защото сам се е дал в притежание на някой господ.
Относителна свобода някои могат да постигнат. Ама това е след като са минали през доста изкушения и са задоволили доста нужди на висока цена. Става, като се научиш да не съжаляваш за незадоволените нужди. И да ти харесва да плащаш цената за задоволените. Така и вълкът сит, и агнето цяло, по-свободен от туй просто няма как.



Тема Re: Свободатанови [re: dalya_night]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано02.10.08 08:50



лелееее, колко много въпроси си задалааааа


ще го ударя на споделяне, пък то ще стане ясно каква е позицията ми по темата
значи от 12-13 годишна започнах да кроя планове за "независимостта" си и по-точно как да се отскубна от упоритото вмешателство на родителите ми. исках да съм СВОБОДНА - сама да решавам и да правя каквото си искам.
разгеле, постигнах го близо десет години по-късно. отскубах се като кучка от синджир нито съм се паникьосвала, нито съм се чудила къде да я похарча тая свобода, можех сама обяздвах според желанията си и случая, но с тази свободия нито се научих да яздя, нито да се закрепвам за по-дълго на седлото
та в този ред на мисли - свободата е чист егоизъм

обаче! сега още десет години по-късно, не я ща точно тази свобода - искам някой да ми стъпи на врата и да ми управлява парите

свободата е имагинерно понятие, ако няма физическо и психическо издевателство над личността. и ако няма прилагано такова, да търсиш/искаш свободата си, за мен, означава да не си намерил себе си

постоянните патерици са за пречупилите се, иначе всеки има нужда от легло, на което да си отпочине



Тема Re: Свободатанови [re: dalya_night]  
Автор _Shining_ ()
Публикувано02.10.08 09:08



Човек е толкова свободен, колкото му позволяват обстоятелствата.

А по отношение на връзки...Не искам прекалена свобода, не искам и прекалена обвързаност. Когато искам да съм сама да ме оставят сама

. Може да звучи егоистично, но не държа да съм прикрепена 24 часа към някой. Иначе се задушавам. Но и прекалената свобода не знам какво да я правя .



Тема Чудесно,нови [re: sisita]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано02.10.08 09:34



и аз това се опитах да кажа, ама като стигнах до въпроса за избора, установих, че ще пиша цял ден - а ти си успяла да резюмираш



One who trusts can never be betrayed, only mistaken.


Тема Re: Свободатанови [re: Aлиca.]  
Автор marta_s (справедлива)
Публикувано02.10.08 09:58



Браво. И аз така от любопитство - натегнах се, ама като видях, че не е гот, се изнизах. Лесбийките може и да са ми обидени, ама сори - физиология.

Език кости няма - кости троши!

Тема Re: Свободатанови [re: dalya_night]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано02.10.08 10:09



Свободата от кое е част-от личността? Да.
може ли да си гол скъсан и да си свободен?purple] Разбира се, важно е да не ти пука. Аз това не го мога, а ми се иска.
Свободата зависи ли от това дали си обвързан, или не си? Не. Въпрос на личен избор и здрави гащи да "платиш" за него.
Да сте придатък на някого прави ли ви укрепнали и спокойни?
Звучи ми като филма на ужаса.
Паникьосва ли ви свободата Наслаждавам й се при всеки удобен случай.
Можете ли сами? Мога, но съм твърде изморена, за да продължавам.

Знам, че абсолютната свобода означава абсолютна самота. Чак пък толкоз ...
Кой и как ви обяздва-който мине , който ви хване , или дори случайно закрепилите се ездачи просто са имали целодневен случаен късмет да го постигнат? Тези, които аз допусна да ме обяздят.
Ревнивците свободни ли са? А техните партньори? Едни от най-дълбоко несвободните хора. Партньорите ... трудно е да се каже, зависи от самите тях. Повечето хора смятат ревността за доказателство за любов.
Нуждаете ли се от патерици постоянно? Не знам за какви патерици точно става дума.
Люпя семки на седмото небе.

Редактирано от paзбиpaм на 02.10.08 10:33.



Тема Re: Свободатанови [re: dalya_night]  
Автор Kypamop (задълбаващ)
Публикувано02.10.08 10:17



Не се бъзикам, Дал. Винаги е било по-лесно да пребиеш свободата с моркова, от колкото с тоягата


Пък тва да се позяпат пички си основно право - най-хубавото му е, че може да упражнява и далеч след като хидравликата изпусне.



Тема Re: Свободатанови [re: dalya_night]  
Автор Sordo ()
Публикувано02.10.08 10:18



кой е свободен? Не си представям пълната совбода.
В живота сме обременени от норми за поведение, от очакванията на другите към нас, от собствените ни амбиции, от собствените ни страхове за бъдещето и за близиките, от плановете, които сами правим без да можем да предвидим техните последици, от плановете които хората които обичаме правят за нас, от избора на по-малкото зло... и безброй други неща които ежедневно ни налагат решения, които при други обстоятелства не бихме взели.
Погледнато от тази страна май никой не е свободен или поне не се сещам за такъв.
От друга страна обаче се опитвам да си представя човек без страхове, без планове, без грижа за близките, без амбиции и тревоги, необременнен с мисъл за останалите и дори за собствената си съдба....и като си го представям картинката някакси не ми харесва много. Може би тотално освободения човек ми се струва малко непълнокръвен, скучен и дори кух. Не знам дали ми е нужна такава свобода. Кой знае? Може би отвореното съзнание е просто празно такова?
И все пак според мен свободата не е празно от съдържание понятие, не е и химера. Мисля че сред всички неща с които сме обвързани /несвободни/ все пак ни остава място за лавиране, място за собствен избор, остава ни също така възможност да преценим за себе си, кое от тези неща е истински важно и къде просто не си заслужава и можем да скъсаме каиша като безгрижни песове с изпезен език. Правилността или погрешността на тези избори показва колко добре или зле ни понася собствената свобода.

воден пистолет ... със заглушител


Тема Re: Свободатанови [re: Sordo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.10.08 10:48



темата за свободата е прекалено дълбока, по принцип има и пълна свобода, но дефинирането и е извън понятията от ежедневния свят на обикновените хора ... не виждам смисъл да се задълбаваме толкова много тук след като е очевидно че авторката това изобщо не я вълнува, тя пуска темата за да ни напомни колко е велика (щот напоследък никой не и го е казвал и започва да и липсва), давайки възможност на по-нескромните клубари да направят същото и да изтъкнат колко са "напред с матрияла".





Тема Скромносттанови [re: DarkSide]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано02.10.08 10:50



грози човека



One who trusts can never be betrayed, only mistaken.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.