Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 08.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано17.09.08 14:08



да, ама виж: това, което е или е била й носи дивиденти - тя е творец и така си изкарва прехраната, с правене на интересна, ако щеш. тя дори трябва да подхранва тези си особености в известен смисъл. разрушаващи са ако ги изпуснеш от око и ако им дадеш пълна свобода. но тя е артист, разбираш ли, и трябва да влиза в образ, когато се налага

- още повече както тя каза тоя образ й е близък.

иначе съм напълно съгласна с тебе - човек може и трябва да контролира вътрешния си свят. донякъде.

let me show you the world in my eyes

Тема Re:нови [re: emma goldman]  
Автор lrini Di (заинтересована)
Публикувано17.09.08 14:16



Това е същността на темата, ако можехме да се приемем такива, каквито сме, да се чувстваме удобно със себе си и да не се страхуваме да покажем на другите, това, което сме в действителност, тогава нямаше да има нужда от маска - на поведение, на начин на обличане, на начин на мислене. Всъщност - това щеше да бъде съвършенното общество.
Но пък от друга страна, ако не съществуваха някакви условности в обществото и някакви приети стереотипи за поведение в зависимост от ситуацията, щеше ли това да бъде общество или просто куп от индивиди без обща цел и общоприети ценности. Много интересен въпрос.
Твоите 5% на неприемане ,ми се струва, че са в същност демоните, които папараците не биха могли да заснемат

Нещата не са винаги така, както изглеждат


Тема Re:нови [re: bushido]  
Автор emma goldman (анархистка)
Публикувано17.09.08 14:20



е, чак пък творец... дращя там некви текстове. работата ми е повече копирайтърска, отколкото творческа.

но категорично не мога да понасям самодоволни, приели се на 100% копеленца. щото знам, че или ме лъжат, или са тъпи.





Тема Re:нови [re: emma goldman]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано17.09.08 14:31



то и да се приемаш на 100% трябва да си знаеш, че в теб винаги ще дреме един идиот, едно ирационално същество, нормално е



и хайде сега, не е толкова лесно да се дращи, творческо е, не е като да вкарваш данни в база данни

let me show you the world in my eyes

Тема Re:нови [re: bushido]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.09.08 14:33



Категорично не. Негативната духовност не може да дава нужното творчество, а само руши хората.
Никой няма нужна нужда от деструктивните гърчове на разрушаващи се психики. (Последното изречение е по принцип и визира дори някои разрушаващи психиката театрални спектакли, ако искаш).




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор emma goldman (анархистка)
Публикувано17.09.08 14:40



не бе, мацко, не съм негативен човек, просто имам склонността да се самоизмъчвам. е за тези демони говоря. но те не пречат на никого. не говоря негативни неща пред хората, напротив, обикновено ги разсмивам. мисля, че самоизяждането ми не ме е направило по-лоша, а даже по-състрадателна и не се взимам толкова на сериозно. това е. ти какво си помисли?



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано17.09.08 14:42



а като си говорим за езотерика, задължително ли е да преценяваме задължително нещата като "позитивни" и "негативни"? ние самите им даваме такава окраска. ако отида на пърформънс, където се дерат и си скубят косите мога моменталически да се сдухам, но мога да си избера и да ми е смешно и да си спя като бебе през нощта

, което е нещо положително.

ние сме създатели на собствената си реалност и сами избираме как да пречупваме нещата. затова някой като ми каже дразниш ме, а му викам не аз те дразня, а ти се дразниш от мен; разликата е от небето до земята!

и друго - как преценяваш кое творчество е ненужно и кое нужно? ако кажеш - нужно е това, което поражда правилна духовност, ами не си права. защото "правилната" духовност пак си я избираме ние, не е нещо, което идва отвън.

и последно: не можем по никакъв начин да се предпазим от всичко негативно, неправилно, цинично, грозно и тн. във външния свят. просто трябва да живеем с всички тези неща.

let me show you the world in my eyes

Тема Re:нови [re: bushido]  
Автор emma goldman (анархистка)
Публикувано17.09.08 14:43



точно така, и кафка е творец!





Тема Re:нови [re: emma goldman]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано17.09.08 14:45



ами щом мацаниците на джаксън полак са изкуство, като нищо и кафка минава



let me show you the world in my eyes

Тема Re:нови [re: bushido]  
Автор Luchezara ()
Публикувано17.09.08 14:59



Първо, аз не говоря за мистика и езотерика. И не се интересувам откъде мистиката, езотериката и други подобни заимстват част от теориите си.

Второ, ако някой нарочно те руши психически (каквито съзнателни спектакли и режисьори има) това не е невинно. И не смятам, че трябва да се мълчи пред него. Категорично съм против нарочното разпространяване на негативна и рушаща психиката информация от медии или която и да е сцена. Това е нарочно, активно и агресивно мероприятие, а не част от незбежната хармония на природата.
Всеки човек в по-ранен или по-късен период от живота си не знае нещо. И точно тази рушаща практика кара всички ни плащаме данък за грешните съвети или отношение, които чуваме. Плаща се много, с части от живота или хиляди погрешни решения разрушили щастието ни. Аз не съм теле и не желая тези агресивни и малоумни практики да рушат живота на другите и мен. Защото аз съм плащала тази цена; освен това не съм можела да спра хора, които обичам от погрешни и малоумни решения, благодарение на съвети от тази среда. И няма да търпя тези тъпи, социопатични и самодоволни сатанисти да продължават да рушат живота на хората. (Последното изречение няма общо с Ема, да не си помисли нещо, както съм се засилила.)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.