Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 16.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: dalya_night]  
Автор Aнreл (рошльо)
Публикувано15.09.08 20:54



не не ми се намират деца. Другите ти въпроси май-вече са излишни.

Но само не мога да разбера, ако нямам деца нямам ли право на мнение?



Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: Aнreл]  
Автор dalya_night (())
Публикувано15.09.08 20:57



имаш право на мнение
всеки има
включително и на неадекватно такова
не се сърди



Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: lrini Di]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано15.09.08 21:14



нямам и няма да проимам скоро. за какво? човек така или иначе има много идентичности в себе си и това не са маски. примерно, стигнах до извода, че аз съм си най-много аз в развлечени сини дънки, бяло потниче и босичка. добре, ама от време на време се обажда и вампа в мене и се чувствам като за черна вталена пола, опушен грим, подходящ парфюм и поглед, естествено, и пак съм аз. днес бях бяло-синя ризка с якичка, джинси и обувки хъш пъпис и пак си бях аз! в събота вероятно ще се моткам с "опашка на фльонга" и клин и пак ще съм в кожата си. харесвам се като съм си аз. по едно време мислех да слагам поне ръчен часовник като ходя на интервю за работа, ама излезе ялова работа - взеха ме на мястото, на което закъснях за интервю и бях рошава и без часовник. тъй че ... кому е нужно?



let me show you the world in my eyes

Редактирано от bushido на 15.09.08 21:15.



Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: bushido]  
Автор lrini Di (заинтересована)
Публикувано15.09.08 21:25



Изглежда, че в Бг все още оценяват по същество, а не по външен вид на интервютата за работа. Или пък пазарът на труда не е пренаситен. На последното ми интервю за работа, преди около 3 години, съществуваха още 5 кандидати, които знаеха по 6 езика, имаха моите дипломи за образование и квалификация, но аз получих мястото, най-вероятно, защото имам добър външен вид. После гледах биографиите им в компютъра и се чудех, защо аз съм тук, а не те. Там идва реч - социална маска всички надяваме, щем не щем, твоята каква е - на небрежно момиченце, на заинтересована майка, на супер жена, на успял бизнесмен - каква ?

Нещата не са винаги така, както изглеждат


Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: lrini Di]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано15.09.08 21:36



ами точно това е, че не влизам само в една социална роля, никой не влиза само в една или две. от една страна съм и винаги ще си остана небрежно момиченце. отделно от това съм бъдеща майка, на която реално предстои създаване на семейство. после съм млада жена в началото на кариерния си път, със самочувствие, че говори 4 езика, има добро образование, пътувала е прилично и тн.. паралелно съм си готина мацка

- поне от това, което другите казват ... супер-жената и бизнесдамата ги оставям на други да се изявяват, липсват ми подходящите дози тестостерон за това; та аз съм така или иначе всички тези неща, за какво допълнително да се вкарвам в роли? харесвам си тялото много, спортувам, поддържам се ... но не смятам, че е нужно да се правя на маймуна, за да ме хареса някой

let me show you the world in my eyes

Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: bushido]  
Автор lrini Di (заинтересована)
Публикувано15.09.08 21:42



Със сигурност всички ние имаме много социални роли - на съпруга, на майка, на колежка, на жена, на комшийка - коя от твоите роли смяташ за твое амплоа, за това, което си ти и което би показала навсякъде, ако не съществуваха условностите и изискванията на обществото, в което живееш
Между другото - успех в семейния живот и ролята на майка



Нещата не са винаги така, както изглеждат

Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: lrini Di]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано15.09.08 21:49



ако не съществуваха условностите и изискванията на обществото е много важно уточнение

. тогава няма да има нужда от маска, нали разбираш -- всеки ще е това, което е. ако трябва да избирам едно амплоа - избирам променливото такова - това, което се променя според настроението ... маската на непостоянството, на жената-дете, която не знае какво иска, но го иска веднага

мерси за пожеланията

let me show you the world in my eyes

Редактирано от bushido на 15.09.08 21:50.



Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: dalya_night]  
Автор Aнreл (рошльо)
Публикувано15.09.08 22:25



няма да се сърдя, обещавам. (с топла прегръдка)





Тема Ооо, клоунски,нови [re: лaxyдзи иc бek]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано15.09.08 22:46



и мене ли удостояваш с вниманието си?





Тема Re: Социалната маска - каква е твоята?нови [re: bushido]  
Автор Aнreл (рошльо)
Публикувано15.09.08 22:48



въпроса не мислиш ли че е до това да знаеш кое ТОЧНО лице е твое. Щото то от много лица накрая шизофрения.

Иначе съм съгласен с теб, в обществото ако тръгнеш "гол" (демек без маска), ще те вкарат в лудницата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.