Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 27.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Ами сега?  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 13:12



Темата започна да блокира клуба, затварям я.
Ако автора или друг има желание да продължи дискусията, да ползва новата тема.

От осем месеца имам сериозна връзка с момиче от Бургас, хубаво, умно, завършва висше образование тази година, а от шест месеца живееме в моето жилище на семейни начала. Не бях виждал родителите и, а аз я запознах с моите. Лека по лека се заговори за брак аз настоявах да се запознаем с техните, но тя все отказваше. В един момент попитах какво има и от дума на дума тя ми каза с половин уста, че е с ромски произход, но я било срам да ми каже. Каза че никой от техните не знае, че тя живее с мене, а знаели, че е под наем.Каза ми, че има двама братя и две сестри и, че тя е единствената от семейството която се е изучила. Другите са завършили само задължителното образование.
Казах че нея приемам, но роднините и не мога и не искам, на което тя отговори че те са нейна плът и кръв, че ако искам да съм с нея трябва да приема и тях.
Не се мисля за расист но немога да се насиля да приема роднините и. След разговора ни тя замина за бургас, но си идва следващата седмица и ще трябва да довършим започнатия разговор който аз незнам как да продължа. Видях се в чудо. Ами сега?



Редактирано от Mopфиyc на 17.05.08 10:15.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано13.05.08 13:27



Интересно ми е какво има да приемаш родителите и? Нито ще си лягаш с тях нито с тях ще живееш.
Имаш от време на време, да ходиш на едно гости или те да идват чат пат от дъжд на вятър.. И от това ли изпадаш в ужас?
... И егати отношението, да кажеш, че не приемаш нейните! Ако мацката е момиче на място, ще,ти тегли една майна, ще ти каже глупак (с право) и ще си вдигне багажа.


Редактирано от kotaranko на 13.05.08 13:29.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано13.05.08 13:48



ма ти верно си бил капут.



кирилица из нот дед.

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор BRAWLER (oIo)
Публикувано13.05.08 13:54



Бастун ! Ти за нея ли ще се жениш или за родителите и ? Да не говорим каква хубава циганска сватба ще дигнете





Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Cъceл (Jolee Заимова)
Публикувано13.05.08 14:08



....ти защо реши, че тя ще се върне ...

...щот аз ако бях ....никога нямаше да се върна при теб





Тема Re: Ами сега?нови [re: emma_goldman]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 14:09



Може ли по леко с квалификациите? Аз на теб не ти казвам гадна курва. Казах че не съм расист. Не приемам циганите като манталитет поведение и прочие, а не като етнос.
За твое сведение работя в социалната сфера и съм се нагледал на лоши примери.
За да напиша каквото съм написал значи търся съвет, а не дали да се осъзная като капут.





Тема Какво значи "не мога да ги приема"?нови [re: koндoм]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 14:11



както вече ти казаха други клубари - няма за тях да се жениш я.... Разбирам притесненията ти отчасти... Може би се притесняваш какво ще кажат твоите родители, роднини и приятели? Или пък разликата в обичаите и нравите те притеснява? Пък какво значи "задължителното образование" .... защо ли си мисля, че в България това доскоро беше осми клас, а сега е 10-ти? Виж - ако имаш предвид общоприетото клише, че за циганите това е 4-ти клас - това вече е друга работа :)

Моят съвет е, преди да решаваш каквото и да е, да отидеш до Бургас и да се запознаеш с нейните роднини. Виж ги що за хора са, без предразсъдъци за етническия произход. Опитай се да разбереш как гледат на теб и връзката ви. Дали разбират, че дъщеря им има свой живот, надраснала е средата си и е нормално да не живее като тях. Дали ще ви оставят да живеете както ви харесва или ще ви се натрапват.... Ей такива, чисто човешки неща.... Питай приятелката си и как вижда вашето бъдеще, как ще живеете и т.н. Ако всичко е наред - мисля че няма да имаш проблеми... Е, ще ходиш там от време на време на гости, те ще ви идват на гости, ще се научиш да купонясваш на Бангу Васил и Гергьовден и т.н.

Имай предвид, че циганите много ценят издигналите се хора и ти и приятелката ти ще се превърнете в естествени лидери на родата и твоята дума ще се чува...

Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Ами сега?нови [re: Cъceл]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 14:11



А осем месеца мълчание добре ли е? Малко ми дойде вповече.
Дявол го взел, май съм сбъркал форума и питането?



Тема Ти вземи попитайнови [re: koндoм]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 14:16



ето тук:

пък после ще си говорим ... Не си сбъркал форума мисля, макар и леко офф

Ярослав Хашек е най-великият писател

Редактирано от Пcyвaч на 13.05.08 14:17.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано13.05.08 14:17



лани на морето ми направи впечатление групичка френскоговорящи - две французойки, към двадесет годишни, готини и интелигентно изглеждащи, бяха с двама тумни субекта на същата възраст, с доста първичен френски, облечени в долнище на анцузи - това на пясъка. Знаете как е на плажа, обикновено се ходи на едно и също място и там все едни и същи хора, та на следващия ден заварих същите, този път обаче двамата мургави индивида бяха придружени от катуна с роднините - катунът беше многоброен, раположен на няколко одеала зад двете щастливи двойки, състоеше се от мустакати чичовци и дебели лели с много злато в зъбите и по ръцете и бясно вършеещ наоколо орляк дечурлига ... абе беше си жива атракция, гледано отстрани разбира се ... все се чудех как ли французойките възприемат тази бохемска обстановка



Не страшны дурные вести -
Мы в ответ бежим на месте.


Тема Re: Какво значи "не мога да ги приема"?нови [re: Пcyвaч]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 14:17



Благодаря ти за непредубедения отговор и съвет защото останалите ме емнаха на копията. Има обаче един проблем. Аз исках да заминеме заедно за бургас и да се запозная с родителите и, но това можело да стане само ако отида официално да я поискам. Това ми отговори тя. Слабо познавам циганските нрави, но пак ще поторя че нямам нищо против тях като етнос както и против каквато и да е раса, религия. Признавам, че се притеснявам от мнението на всичките ми близки, приятели познати. Срамно ли е да призная?



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.05.08 14:20



Имам познати роми и съм говорила с тях надълго и нашироко за нрава им . Жена от ромски произход е почти невъзможно да отделиш от родата и семсйството й. Едно такова изявление- приемам теб, но не приемам семейството ти е никак немалка обида за тях. Затова си прави изводите. Но пък не изклювам варианта, нейното семейство да са различни , макар че това е 1% от случаите.

Не та виждам, ако тя каже на баща си че е живяла с теб на семейни начала. Ще искат да се ожениш за нея и пушек ще се вдига .

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано13.05.08 14:24



Ми сбъркал си го - това е клуб Говорим си за секс - къде е сексът в случая?



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Cъceл (Jolee Заимова)
Публикувано13.05.08 14:27



Не си объркал форума.

Мълчала е от страх, че няма да я приемеш ...такава каквато е



...и май точно така е станало ...

....момичето си е знаело как ще реагираш....явно не държиш на нея достатъчно ....

...ако държеше истински ...щеше ей ся да отидеш и да се извиниш....и на нея....и на родителите и ...



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано13.05.08 14:30



трябвало е още в началото да ти каже че е с ромски произход . тя знае че техният етнос има по-различни нрави и че някои порядки, които за другите етноси са в реда на нещата, за техния етнос- не са.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Ами тогаванови [re: koндoм]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 14:31



се запознай с техните нрави предварително .....

Щом момата ти е умна и образована, тя ще разбере необходимостта да понаучиш нещо за един съвсем различен свят. Кажи и че искаш да ти разкаже повече за семейството си и обичаите им. Какво работят, как живеят, как самата тя мисли да живее и т.н. Нека то разкаже и от кои цигани са (те са там различни, не им разбирам), после се запознай с информацията за тях в нета (има много инфо). Каква е религията им - биват мюсюслмани или християни (православни или протестанти)... Пък накрая си решавай дали ще ходиш да я искаш официално...

Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Luchezara ()
Публикувано13.05.08 14:43



При промяна на Началните Условия (НУ) просто си поставяш въпроса, дали искаш те (НУ) да са част от живота ти. И няма защо да се чувстваш виновен от това. Ти не си лъгал и си напълно в правото сега да направиш своя избор. Отговори на себе си: искаш ли всичко това да бъде част от теб и живота ти или не. Отново повтарям, неуместно е всякакво чувство за вина. Просто това е време за ИЗБОР на среда, деца и всичко останало и ти го правиш.




Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор O!Melissa (вечно нервна)
Публикувано13.05.08 15:03



Щом те е срам от роднините й, най-вероятно в даден момент от живота ти с нея, ще те досрамее и от нея. Вярно, сега не го правиш, но когато съседите ти започнат да подшушват, какво ще им обясняваш?

Те не я познават и ще имат същото мнение за нея, каквото ти имаш за нейните родители сега, защото не ги познаваш, а знаеш, че са от ромски произход.



Кръгът ще се завърти и си помисли добре още отсега дали можеш да застанеш зад дамата си. Ако ще го направиш, смятам че най-малкия ти проблем е родителите й.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано13.05.08 15:24



Въпросът на пръв поглед изглежда елементарен, но не е точно така. Всяка раса, етнос, нация, дори семейство има своя манталитет, култура, начин на възприемане на света. Когато двама души се съберат било от любов, било от страст тези... основи се запазват и ако имат огромни различия рано или късно влизат в конфликт. В случая трябва много внимателно да прецениш до каква степен този конфликт ще изиграе роля в отношенията ви след време, когато първоначалния период на Розовата Любов отмине. Дали навиците, които тя има, обичаите, които спазва и на които държи няма да се сблъскат с твои принципи. Щото тогава ще е много, много по-сложно (особено ако създадете семейство и имате деца).

Ще ти разкажа една история. Имам познат, който се ожени за канадка. И двамата готини, интелигентни и т.н и т.н. Без значение след колко време, но се разведоха. Поводът беше, че той като наше момче обожава киселото зеле и хайвана решил да си направи там такова. Купил си съд, зеле, сол, сложил го, претакал го, а онази един ден го изхвърлила.... и зелето и него. Единственото хубаво в случая беше, че канадския съд постанови, че вината за развода е нейна, тъй като "подтискала националните обичаи и нрави на съпруга си".

Накратко много внимателно прецени чувствата си към тази жена, опитай се да мислиш в перспектива. И каквото решиш ти - това да бъде.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Ха-ха-ханови [re: Brave_bg]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 15:27



Единственото хубаво в случая беше, че канадския съд постанови, че вината за развода е нейна, тъй като "подтискала националните обичаи и нрави на съпруга си".

Оправи ми настроението за днес....



Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор bagoasa (вироглавка)
Публикувано13.05.08 15:59



Аз все си мисля, че не се осъзнава какво е брака...
От 10+ годишен опит искам да кажа, че има Рожденни дни, празници - етно или общоприети, където всички искат да се съберат и да се веселят, щото всички са вече рода... Възникват задължения за подпомагане на различните роднини в различни ситуации и моменти... Тогава кво прайваме!
Някой по-горе беше казал, че дори между различните семейства нравите са различни, какво остава за етноси...
Не си струва за единия животец, който имаме, да е в притеснения!
И аз не съм расист, гледам да ги приемам такива колоритни... Но не и в моя дом и в моя живот!
А дали няма друго, което е скрила... И дали няма да крие пак разни неща...
А децата ти - те какви ще са?
Зарежи я, готин!
Любовта много се стопява и с годините ставате двама души, които борят живота заедно и това е!
Съжалявам и момата... Но всеки си носи кръста! И аз нося... И ти носиш... Да носи и тя...
Те си боготворят начетените - ще я облече в злато някой техен левент...
Ако искаш да спасяваш света - засади една вишна... Що ще се мъчиш цял живот!



Тема Ахам, точно.нови [re: kotaranko]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано13.05.08 16:08







Тема Стига де,нови [re: Wildberry]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано13.05.08 16:09



то никът му - по дифолт - му дава право да пише в този клуб.





Тема Ама доказано ли е,нови [re: Brave_bg]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано13.05.08 16:14



че заради зелето го е изхвърлила?





Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано13.05.08 16:14



От това, което прочетох, видях 2 неща.
Че тя добре лъже и добре прикрива.
Че това винаги ще е повод за разделението ви, няма никога да ви обединява.
И как така живееш 6 месеца с един човек и не си видял/разбрал/отгатнал нещо повече за това какъв е светът на "най-близкия" ти човек. Това предполага и лоша комуникация между вас.
Тези горните три негатива са достатъчни за лоша прогноза.
Но ако ти вътрешно имаш силната убеденост, че ТЯ Е и никоя друга, не бива да предаваш себе си заради гарнитурни въпроси. Ако трябва, ще заминете в Канада. Там циганите емигрират с предимство, гарантирано. Достатъчно е само да представят в консулството две "референции", че са пребивавали в лоша и нетолерантна етнически атмосфера. Примерно, продавачката в магазина отказала да и смени свинската кайма със смес..
Така ти и твоята мила ще бъдете в среда, в която никой ни най-малко няма да се интересува от точния ви произход.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор mygla (свиркай си....)
Публикувано13.05.08 16:17



Лъжата не е хубаво нещо ...гнусна хава, аз също не бих приел такава схема...Тук не става дума за расизъм...още повече ти не си длъжен да приемаш ничие семейство, след като не са ти приятни или так каквото ще да е

нали няма да лишаваш нея от семейството и Като ти е кеф с мадамата, голямо важно, че била еди ква си...като не ти е кеф от циганиите на семейството и..ми стой далеч от тях и тва е....

Цената и местоположението са определящи....

Тема Re: Ами сега?нови [re: Cъceл]  
Автор mygla (свиркай си....)
Публикувано13.05.08 16:20



ти пък съвсем си изпи хапчетата...на родителите и да се извинява

че щерка им ги е крила
Заимова,..да се взимаш в ръце

Цената и местоположението са определящи....

Тема Re: Ами сега?нови [re: mygla]  
Автор Cъceл (Jolee Заимова)
Публикувано13.05.08 16:26



Заимов...ако ей ся ти кажа, че имам "чужда кръв" във вените си ...какво ??? ще разтрогваме брака ли ?

Не се прави на ударен, че не ме разбираш...този пич жестоко е обидил момичето ...и такова нещо ....ще си остане като рана ...

Това, че го е лъгала ...не одобрявам....но намирам обяснение в страха ...както виждаш той и е предложил брак...малко преди да разбере "жестоката" и "непростима" истина...разбираш ли ...

Не знаех, че хората с други култури и религии са такава заплаха ...но като гледам тук масово хората ги е страх от "непознатото"....





Тема Re:Леснонови [re: koндoм]  
Автор milalena (член)
Публикувано13.05.08 16:32



ви е на вас!!! Не е вашето момиче това!!
Циганка ли е - разкарай я! Ако тя е добра,то семейството ще я провали.
Кой знае,как искат да си имат зет Софиянец!
сега ще ме заклеймите,но истината е,че циганите не се променят



Тема Re: Ами сега?нови [re: Cъceл]  
Автор mygla (свиркай си....)
Публикувано13.05.08 16:34




Виж ся чуждата кръв нека си е чужда...ама ако ей ся ми кажеш да ходим на Бангу Васил в маалата хич няма да ми стане хубавко
Този пич просто е избързал с преценката си, но не много като ги види да коментира ... и нека подчертая нещо.. тук не става дума за хора /говоря масово, изключваме единични случаи/ с различна култура и религия...а напротив религията е една , само че културата липсва!!!
И стига ся се сърди за глупости

Цената и местоположението са определящи....

Тема Re: Ами сега?нови [re: mygla]  
Автор Cъceл (Jolee Заимова)
Публикувано13.05.08 16:41



....ах тииииииииииииииии ...Искам Развод !...

...и то не защото вашите са чужденци и не ме кефят /без дори да съм се запознала с тях/....а защото си тесногърд и надут пуяк



...щот ако ти кажа, че нашите са граф и графиня Тинтири-Минтири от Англия/Франция или някъде другаде на майната си ...и имат замък...няма въобще да се сърдиш, че съм ги крила досега.... ?

...и кво излиза ...точно хич не ти дреме за мен и моята същност...

Бясна съм



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано13.05.08 16:53



мисля като Айша и Брейв


пожелавам ти успех

р.р. на всичките, дето много крякате срещу него изобщо нямате представа какво може да му се стовари на тоз човек на главата , та той добре си пита! На повечето от вас познанията ви са само от новините и разни романтични представи що е то равенство братство и ентическа толерантност.Практиката ми показва , че като ви дойде у главата писвате на другия полюс .Адски бързо и силно спирате брътвежите и мантрите за толерантност...
Не всички цигани са боклуци и отрепки.Но и не всички са като Чирков ...



Тема Re: koндoмнови [re: koндoм]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.05.08 17:13



Аз исках да заминеме заедно за бургас и да се запозная с родителите и, но това можело да стане само ако отида официално да я поискам.


А като отидеш да я искаш офизиално, каза ли ти колко пари трябва да им
занесеш за да я "купиш", защото обикновенно такива са циганските "добри традиции" и "етнокултурни" особенности!

Казват ти, че няма да живееш с роднините й, но според същите тези
"етнокултурни традиции" трябва да се приготвиш да отвориш къщата си за цялата рода!А както виждам момич
ето ДОСТА ДЪРЖИ НА ЦИГАНСКИТЕ ТРАДИЦИИ!


Слабо познавам циганските нрави, но пак ще поторя че нямам нищо против тях като етнос както и против каквато и да е раса, религия.
КОГАТО ГИ ОПОЗНАЕШ, ЩЕ ТВЪРДИШ ДРУГО!



Тема Re: Aйшaнови [re: Aйшa]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.05.08 17:17




Струва ми се, че вместо АЙША, трябва
да си смениш ника на
ЗАЙНАБ ШМЕКЕРКАТА!

Доста си прозорлива за това невинно Айша!



Тема milalena, не постъпи правилнонови [re: milalena]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 17:22



като пусна линк към тази тема в другия клуб! Както виждаш на майтап го посъветвах човека да пита и там, но той е предпочел да не го прави, по понятни причини. Сега ще цъфнат тук една тумба от ония и ще променят тона на дискусията драстично и в разрез с нравите в този клуб. Всъщност първият вече цъфна....

Ти как ще се почувстваш, ако поканя "приятелчетата си" от клуба за попържни в Е и Е? Ей така да се позабавляват малко....



Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано13.05.08 17:40



Четох мненията до един момент и се отказах. Реших направо да ти пиша. Надявам се у теб да е останал поне малко здрав разум, за да не послушаш тези, които ти казват, че не се жениш за семейството й.
Точно това ще направиш, вярвай ми.
Ще ги осиновиш. Това са цигани. Ще ти се качат на главата. Непрекъснато ще ти искат пари. Ще ти ползват контактите и приятелствата зад гърба ти. Ще ти дойдат в къщата и ще забравят да си тръгнат. Няма да бъдат малко. Ще ти се наложи да издържаш родата до трето коляно минимум. Ще надумват жена ти. Ще отвратят близките ти. Ще останеш без близки - няма да идват у вас. Ще имаш нови роднини - такива, каквито никой не би избрал.
Сега имаш уникалния шанс да си избереш роднините. Това, което ти написах, не е хипотеза. Ще стане. Запомни ме и след пет години си спомни за думите ми.

Разбира се, има и друг вариант. Той е, ако момичето се окаже свястно /каквито сред циганите се срещат един на милион/. Има някои индикации за това. Факт №1 - в образованието си е стигнала далеч. Факт №2 - досега дори не е споменавала за произхода си, което означава, че се срамува от него и иска да го промени, ако може. Факт №3 - ти самият не си могъл да разгадаеш този произход, което означава най-малкото, че е чиста и говори правилен български език.

Така че, приятелю, има шанс за вас. Напипал си правилния път - за да сте щастливи, тя трябва да забрави роднините си. В началото ще й е тежко, още повече, че сигурно ще досаждат, но това е единственият начин от нея да излезе човек, ти да се чувстваш сигурен, да имате здрава и перспективна връзка и да отгледате свестни деца, които да не бъдат гледани с пренебрежение и от българи, и от цигани /особено от вторите, защото тези деца няма да бъдат едни от тях, а "долни джуревци"/.

Мисли за всичко това сега. После ще бъде късно. От сърце ти желая успех, здрав разум и спокоен живот.

Ако желаеш, можеш да ми пишеш, какво е станало.

Поздрави: Петкана



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 17:57



Чист расист си си батинка.
А хората, които ме познават, че ти кажат колко "обичам" мангалите. И какво като е циганка има и свестни сред тях. Опасно е да не е мангалка.

Не се хващай на това хоро, не си за него






Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 18:00



Мани я тая недо*бана психарка.
Всъщност извинявай за предишния ми пост, не си расист, предубеден си. Ма в това няма нищо странно. Не ти си виновен, а мангалите и мангалитетета (не циганите има коренна разлика между циганин и мангал. А рома е за пиене. Не го използвай в този контекст)




Тема Re: milalena, не постъпи правилнонови [re: Пcyвaч]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано13.05.08 18:11



"Ония" не ходят на "тумби". Това правят едни други, срещу които "ония" имат нещо против.

Освен това, "ония" са от добрите. Прави си сметката, ти от кои си.



Тема Re: milalena, не постъпи правилнонови [re: Пcyвaч]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 18:17



Ти като какъв се изживяваш ако мога да попитам. И какво против имаш хора, на които им е писнало паразити и търтеи да живеят на техен гръб






Тема Re:нови [re: Brave_bg]  
Автор Luchezara ()
Публикувано13.05.08 18:29



Не знаех, че нашето кисело зеле може да е такъв проблем. ... Значи накрая в чужбина човек трябва да стигне до - "е, ако и кисело зеле ядеш, може и да се вземем ".

Кофтито е, че все нещо друго ще изпусне.



Редактирано от Luchezara на 13.05.08 18:30.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Brave_bg]  
Автор Maмa Чaйниk (разбита)
Публикувано13.05.08 18:40



Съгласна съм с мнението ти. Просто когато двама души се събират разни мнения от сорта 'какво ти пука техните кои са и какви са ' не вървят, по простата причина, че всеки си има семейство, и събирайки се прави ново семейство, което носи от ценностите на по-старото семейство. Страшно се изразих, няма що. Та ще му е трудно да живее в сблъсък на семейни ценности..
Само едно ме притеснява - той как ...колко там месеца.... не е разбрал кои са родителите й, какви са, и може ли една дъщеря да е много различна от родителите, братята, сестрите си. Според мен факта, че обича нея ще доведе и до следствието, че ще хареса и тези, които са създали неговата сегашна любов. Или бъркам?

А ако са от моралистите дупе да му е яко, защото няма да му е лесно като дойде родата, чиято щерка е обезчестил...

Създай нещо такова и ще ти сваля шапка!



Тема Аз съм наясно от кои съм....нови [re: Petkana_Divata]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 18:40



И също не обичам циганите... Обаче Вашият клуб намирисва на нещо друго.... Стойте си там ако обичате....

Ярослав Хашек е най-великият писател


Тема Виж какво отговорих на Петкананови [re: Night Crawler]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 18:43



Отнася се и за теб... Иначе и на мен ми е писнало от паразитизма на циганите, но не правя генерални обобщения.... Нали знаеш как му се казва на това? За това стойте си там във Вашия клуб и си дискутирайте. Както виждаш по-горе даже насочих човека натам, щото може и да научи нещо...



Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Аз съм наясно от кои съм....нови [re: Пcyвaч]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 18:46



В отговор на:

И също не обичам циганите... Обаче Вашият клуб намирисва на нещо друго.... Стойте си там ако обичате....



Koe определя, даден клуб чий е, и кой си ти че да казваш къде да седим.

И още нещо не приемам расисти да ми размахват пръсти. Ние не мразим циганите за разлика от теб, а мангалите.
И въобще що не си плуваш тихо и спокойно "л*йно зелено"

П.П предлагам да не флудиме темата, на човека повече. Ако може да му помогнеме помагаме. Ако ли не в попържа.

РЕДАКЦИЯ

Забравих да те попитам, на какво намирисва нашия клуб, щото ти ми намирисваш на Амбрияж
Още нещо, темата е по скоро за нашия клуб, щото човека няма проблеми със секса, поне не го е споменал. Има проблеми със специфичната етно-култура на циганите, които ние много добре познаваме.
Ще ти кажа още нещо Тук в мненията на няколко от пишештите намирисва много повече на това за което намекваш, отколкото в нашия клуб.



Редактирано от Night Crawler на 13.05.08 18:59.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Maмa Чaйниk]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 19:05



Знаел съм кои са родителите и по това което ми е казвала. Все пак нали не мислиш, че съм заразпитвал от самото начало? Въпросите ми започнаха да се множат когато заживяхме заедно и понеже не получавах ясни за мен отговори в един момент наистина настоях - резултатът го описах.



Тема Е, ами - лъже и се прикриванови [re: Aйшa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано13.05.08 19:45



жената, защото иначе ще е като бяла врана. Сигурно е единствената циганка в института. 6 месеца не са чак толкова дълъг срок, че да научиш всичко за човека - особено пък - като си на 23-24 години са едно нищо.

Не е ли тъжно, че двама българи трябва да заминат за Канада, за да има връзката им шанс? Не са ли смехотворни всичките тези писания за етническите разлики - при положение, че и двамата живеят в една страна, говорят един език, най-вероятно дори имат една и съща религия.





Тема Re: Е, ами - лъже и се прикриванови [re: koм]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 19:55



В отговор на:

Не е ли тъжно, че двама българи трябва да заминат за Канада, за да има връзката им шанс? Не са ли смехотворни всичките тези писания за етническите разлики - при положение, че и двамата живеят в една страна, говорят един език, най-вероятно дори имат една и съща религия.




Тъжно е да, много си прав. Но още по тъжно е , че българи и цигани нямат еднаква ценностна система и манталитет ( за последното не съм много сигурен, доста българи стигнаха мангалите по манталитет).

Ти да си чул някой българин да казва :

Защо не давате жилища на хората да живеят тук, а идвате тук да ни снимате. За вас едно дърво голямо, голям бой, а за кмета – той най-много ще яде бой.

Забележи ДА ДАВАТЕ Все едно са 10 ст. и им се полага заради цвета на кожата. Трябва да се дава. Не да се купи, не да си го изработиш . Да им се даде.

Не визирам конкретния случай, момичето може да е много свестно. Има един куп ценности които рядко се намират при циганите(Чиста, изучена ученолюбива).
Но това момчето го е страх, предубедено е ... Защото всички ние знаем как са научени циганите. И как са готови да избият българите. Тези които ги хранят и търпят
Не е расист извинявам му се още веднъж




Тема Виж сеганови [re: Night Crawler]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано13.05.08 20:03



тук става въпрос за отношенията между двама души, а не за политика - да не смесваме нещата. Иначе - да - чувал съм българи да казват много неща, чувал съм и планове за избиване на цигани.
Това, което ми стана интересно е, че тук се развиха теории за огромната разлика в етносите. На мен - като на човек, който живее на другия край на света - това ми изглежда смешно (въпреки, че всъщност е много тъжно).



Тема Re: Виж сеганови [re: koм]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 20:07



Да за давмата става въпрос. Както виждаш не намесвам политика, а давам примери от реалния живот, поради което момчето се колебае.
П.П.
"Да избием българите беше не от тяхни политически лидери."


Редактирано от Night Crawler на 13.05.08 20:10.



Тема О, аз разбирамнови [re: Night Crawler]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано13.05.08 20:12



колебанията му. Макар, че както каза някой по-нагоре - ако беше французойка, например - нямаше да има такава дилема. Даже и ако беше френска циганка.


Но - иронията си е ирония, а реалността си е реалност. Аз лично тук съм съгласен с Лъчезара - след като са се променили условията - той трябва да си преосмисли решението. Според мен етническите разлики въобще не са му проблем.


Редактирано от koм на 13.05.08 20:14.



Тема Re: Е, ами - лъже и се прикриванови [re: koм]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 20:35



Тъжно е, но факт. Аз завърших в САЩ и добре познавам какво е мултинационална среда. Юзърнейма ми е "индианци" - написах го нашега, защото имах двама колеги индианци в кампуса - единия перуанец, а другия потомствен навахо. Нямаше раса която да не присъства. И в Америка има расизъм, не се заблуждавайте, но като цяло обществото е толерантно и разноцветно.
Имам късмета за сега да мога да работя каквото поискам без да мисля за пари и затова избрах служба в социалната област и там се нагледах на не малко нелицеприятни неща свързани с цигани, но видях и цигани които търсят не помощи, а работа и някаква квалификация според възможностите си, които не чакат на готово а търсят развитие за себе си. За това приемам нея, но казвам че роднините не - не искам да я дърпат назад, а мисля че това ще се получи.
Не мисли че ми е леко в момента - казано по нашенски "е**ло се е м***та"





Тема Re: О, аз разбирамнови [re: koм]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано13.05.08 20:38



За жалост питай французите за алжирците, немците за турците или испанци за мароканци и ще срещнеш много намръщени физиономии. Живеем в свят без граници, но с предразсъдъци по високи, стари и дълги от китайската стена. Аз не правя изключение.





Тема Re: Ами сега?нови [re: kotaranko]  
Автор cetacean (кит)
Публикувано13.05.08 20:59



Не бързай. Предполагам, че не си женен, щом говориш така. Или имаш голям късмет с роднините на жена си.
Навремето и аз така си казвах - нали се женя за него, а не за майка му и баща му? Да, ама не. Всичко опира до човека, разбира се. В моя случай мъжът ми допускаше роднините му прекалено много да ни се месят. В един момент сериозно се питах за кого съм се омъжила всъщност - за него или за родителите му. Собствените ми родители не са имали такива претенции към мен и не са се месили така в живота ми, както неговите.
Съвети няма да давам, защото общ случай няма - в живота има само частни случаи, но авторът на темата нека си помисли наистина добре. И ако семейството на любимата се окаже големият препъни камък за връзката им, значи по начало не си е заслужавало главоболието.
И още нещо - говорим за доста продължила във времето връзка. Струва ми се, че тя не е била особено почтена, като е скрила умишлено факт, който така или иначе щеше да излезе наяве рано или късно.

___________________

Into the blue...



Тема Re: Е, ами - лъже и се прикриванови [re: koндoм]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 21:05



Виж сега, ако я обичаш скачай в кириза и я дръж далече от родата. И най добре самолетчето и обратно в САЩ






Тема Аз пък мисля, че ти в моментанови [re: koндoм]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано13.05.08 21:08



си режеш клона. Не можеш да поставяш момичето пред избор. Ти искаш от нея да се откаже от всичко - от етноса си, от роднините си. Просто си решил, че твоя етнос, твоите ценности и самия ти си толкова важен и толкова ценен, че тя трябва да ти приеме условията. Ами - това - меко казано е наивно, а направо казано си е чиста проба наглост от твоя страна.
Аз бих казал, че нищо не си научил в САЩ. Ако на теб там ти бяха поставили условие да се откажеш от роднините си и от етноса си - как щеше да се чувстваш? Щеше ли да приемеш?





Тема Re: Аз пък мисля, че ти в моментанови [re: koм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано13.05.08 21:10



обикновено пишеш верни неща , а защо в момента пишеш тъпотии?
има ли специална причина , освен че писа че си далеч и вероятно пропагандираш щатския пуканков морал?!
предпочитам балканската ксенофобия-тя поне има здрави корени;

Е?



Тема Много моля...нови [re: Night Crawler]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:11



и 3 та по-горе да се въздържат от подобни определения!
Не забравяйте, че не знаете нищо за човека зад писанието...
Малко култура няма да навреди.
А и що за толерантност демонстрирате?!?

Welcome to the real world!




Тема Е, кое са тъпотии?нови [re: dalya_night]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано13.05.08 21:13



Не е ли верно, че си реже клона? Ти би ли се отказала от роднините си?

Остави го щатския модел (ако изобщо може да се говори за модел).



Тема Re: Много моля...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 21:15



Нещо те не схващам, кои трима, кой човек, чии писания, какви определения.
Мод си все пак. Дай по-конкретно






Тема Re: Е, кое са тъпотии?нови [re: koм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано13.05.08 21:18



нищо не реже , и ако не знаеш коя е най голямата обида между цигани да ти я кажа-наричат се "българино"....
аз работя с цигани от 15 години , та мисля да не пиша повече по темата .
На човека пожелавам успех и да бега далеч.Не си струва и ще го разбере , и по скоро скоро , отколкото някога.И по скоро плащайки , отколкото страдайки. А защо не кървейки? Чукал е без да плати-там така не дават!
Чувството за стадна и роднинска зависимост и подкрепа при тех е свръх развито. Тва са хора ама една друга порода хора.
Аз имам приятели цигани. Познавам и в двата края на галактиката им типажи.
Има и свестни хора , но и те самите предпочитат компанията на себеподобните си.



Тема Re: Много моля...нови [re: Night Crawler]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:19



ма ти верно си бил капут.
Аз на теб не ти казвам гадна курва.
Мани я тая недо*бана психарка.


Така по-конкретно ли е?
И без това темата е щекотлива, ако всички почнат да си изтърват нервите от нема нищо...

Welcome to the real world!




Тема Ами - ти потвърдинови [re: dalya_night]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано13.05.08 21:25



току-що - това, което казах.


Щом "Чувството за стадна и роднинска зависимост и подкрепа при тех е свръх развито" - условието, което той и е поставил - да се откаже от роднините си е не наивно, ами направо свръх-наивно (да използвам твоята превъзходна форма).

Човека или приема момичето - така, както правят всички (заедно с целия багаж) - или търси друга - пак така, както правят всички. Условия и уговорки в случая - не важат.

Няма да те питам какво ти е мнението за 150-те други етноса в Европа, че ще се уплаша съвсем.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:37



Няма общовалидно решение... можеш да се вкараш в голяма беля каквото и да направиш.
Но ако просто избягаш, може никога да не си го простиш.
Та моя съвет е каквото и да правиш - първо да се информираш по-добре!
- със що за човек се захващаш...
- що за рода има...
- що за традиции имат циганите...
- що за реакции сред околните предизвикват...
Но не знам дали ще стане от форуми.



Welcome to the real world!



Тема Re: Е, ами - лъже и се прикриванови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:43



Тъжно е...
- нечии политически и икономически интереси да доведат до там, че да си отгледаме сами паразити.
- предразсъдъците/шаблоните да мислят вместо нас.
- да скачаме с обиди и на хора изказващи различно мнение.
Тъжно е... но е факт.
Ако те заминат далеч от тук, ще имат много по-голям шанс... защото няма да подлежат на атаки от моралисти или на прояви на родата.

Welcome to the real world!




Тема Re: Ами - ти потвърдинови [re: koм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано13.05.08 21:46



нормално ми е мнението , за всички има място под слънцето...





Тема Re: milalena, не постъпи правилнонови [re: Пcyвaч]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:46



Някои от ония са модератори на тоя клуб...
Прекалено шаблонно разсъждаваш!

Welcome to the real world!




Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано13.05.08 21:49



Има доста мимикриращи цигани. Ти не си ли такъв?



Тема Re: Ами сега?нови [re: Bost127]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 21:58



Ще ме осветлиш ли защо мимикриращ циганин би пускал подобна тема?
А и ако ми обясниш що за чудо е това мимикриращ циганин, цена няма да имаш...
Или отново опитваш да обърнеш на заяждане... още от предната тема ти казах да смениш тона и подхода!

Welcome to the real world!




Тема Re: koндoмнови [re: koндoм]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.05.08 21:59



За жалост питай французите за алжирците, немците за турците или испанци за мароканци и ще срещнеш много намръщени физиономии. Живеем в свят без граници, но с предразсъдъци по високи, стари и дълги от китайската стена. Аз не правя изключение


За съжаление тези предразсъдъци
както ги наричаш не са безпочвени.
Базират се на дългогодишно съжителство и опит както и
на невмъзможноста на определени етноси да се интегрират в съответното общество.Просто културните различия са непреодолими, както и е невъзможно /или категоричмния отказ/ еднь етническа група да
прескочи 200-300 години от развитието си
за пет години.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано13.05.08 22:18



За да проучи общественото мнение. Ще дам пример за мимикриращ циганин по действителен случай. Четох в "Етнография" за момиче, което от детската градина всички са мислели за българка, защото е говорела на български. В същото време нейна позната попадала под подигравки, защото говорела на цигански.



Тема Re: koндoмнови [re: AGLER]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано13.05.08 22:24



Културните различия не са непреодолими. Зависи от това как майката ще обучи детето и какви идеи ще му внуши.



Тема Re: Много моля...нови [re: Mopфиyc]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 22:46



Да по конкретно е, ма защо се обръщаш към мен. И то внимавайте вие 3-мата

Веднага си помислих

-Аз
-Деси
-Аглера

И естествно се зачудих. Иначе примам забележката, но аз съм единствения който съм си цензорирал обидната дум. При това личността си я беше изпросила с изречението "Ма ти верно си бил капут" .

Та все още ми е странно, що реши точно мен да предупредиш

.


А сега да питаме ли другите клубари дали няма вярно в думите ми. 5 нейни поста съм видял и всичките бяха такива .

Както и да е съжалявам. Ако пиша тук завбъдеще ще внимавам и няма да ти създавам ядове


Редактирано от Night Crawler на 13.05.08 22:49.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Bost127]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 23:11



Та нима и циганите не са длъжни да говорят на български в обществото?
Да не бъркаме придържането към обществените норми с мимикрията... изобщо целта на т.нар. "интеграция", не е ли циганите да станат също толкова членове на това общество?
Общественото мнение е очевадно и без подобни теми, все по-негативно.
И има защо.
А подхода както казах ти е много погрешен, скачаш в обвинителен тон за няма нищо.

Welcome to the real world!




Тема Re: Много моля...нови [re: Night Crawler]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 23:14



Защото си последния в нишката, иначе трябва да реплайвам на 3 те поста поотделно.
А всякаква може да е Ема, не мога да знам точно каква от писаното тук...
Точно от подобно просене искам да се държим далече, още повече докато не става дума за умишлени провокации.

Welcome to the real world!




Тема Re: koндoмнови [re: Bost127]  
Автор AGLER ()
Публикувано13.05.08 23:25



Културните различия не са непреодолими. Зависи от това как майката ще обучи детето и какви идеи ще му внуши.



АБСОЛЮТНО НЕПРЕОДОЛИМИ СА!
По простата причина, че майката "обучава" детето си
по начина по който я е "обучила" нейната майка!
Това са капсулирани нискокултурни общества!
Поне в 90% от случаите.




Тема Това как да го разбирам?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано13.05.08 23:26



Това че някой като е модератор на тоя клуб и има индулгенция?



Всъщност, съзнавам, че без да искам съм направил обобщение - не всички от "оня" клуб имат разбирания твърде ралични от моите ... Но начинът по който се постна там линк към тукашната тема си беше чисто "насъскване" или "пускане ка кучетата" .... Цяло щастие е, че се появиха засега само от по-умерените членове.... .... Поне моето усещане е, че човекът наистина има проблем, осъзнава го като такъв и наистина няма нужда от черно-бели мнения и съвети...

Всъщност ако погледнеш квалификациите, отправени към мен от един от "ония" ще разбереш, че явно толерантността му е чужда по принцип.... Затова и престанах да споря с него - няма смисъл.....

Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор TиMoTдиM™ (Do Not Disturb)
Публикувано13.05.08 23:33



Първо пич, треа да я купиш от техните. Не е нужно да ги приемаш. Те са нейните родители, освен ако тя няма някакви по други разбирания. Това трябва да разбереш.
Ако я откраднеш(не забравяй, че първо ги купуват), така де, нещо като обичай, след като е купена, уж отиваш и я крадеш. Щото недай си боже да я откраднеш наистина и толкова братя роми ще ти се изсипят на главата, че и баретите не могат да ти помогнат. Може да са кардараши. Ако я купиш, ама кардарашките са скъпи, но ще е твоя цял живот. На ръце, застава на ръце, отивай да изкараш пари, отива....и т.н. Но разучи добре. Ако е готина и това не е ти е пречка, какво ти пука. Аз познавам една циганка, толкова е готина като цяло, че по готино момиче не познавам. А за красота да не говорим пък изобщо. Изписана.

....
....
....
Deception


Тема Re: Ами сега?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано13.05.08 23:33



Замъгляваш въпроса, и аз не знам (всъщност знам, но както и да е) защото го правиш. Едно е да говориш на български и на цигански от време на време, а друго е да криеш, че си циганин.





Тема Re: koндoмнови [re: AGLER]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано13.05.08 23:35



Пич ти живееш в безтегловност. Не подценявай майките и техните идеи.





Тема Re: Ами сега?нови [re: Cъceл]  
Автор TиMoTдиM™ (Do Not Disturb)
Публикувано13.05.08 23:42



Криенето води до проблеми. Такива неща се казват отначало, да се знае. Няма друг вариант. Единият честен, другият го е страх. Като го е страх, да изчезва далече.

То във същата сила важи, той и предлага брак, а тя му казва, ми че аз не ти казах, ама си имам приятел от 4 години, например. И той тича да й се извини.

....
....
....
Deception


Тема Re: Това как да го разбирам?нови [re: Пcyвaч]  
Автор Night Crawler (NapalmDeath)
Публикувано13.05.08 23:47



Ае са ще се обиждаме.
Дай да видим как започна всичко





В отговор на:

milalena, не постъпи правилно [re: milalena]
като пусна линк към тази тема в другия клуб! Както виждаш на майтап го посъветвах човека да пита и там, но той е предпочел да не го прави, по понятни причини.Сега ще цъфнат тук една тумба от ония и ще променят тона на дискусията драстично и в разрез с нравите в този клуб. Всъщност първият вече цъфна.... Ти как ще се почувстваш, ако поканя "приятелчетата си" от клуба за попържни в Е и Е? Ей така да се позабавляват малко....




Ние от оня клуб сме "тумба" променящи тона на дискусията. Я ми кажи кога и колко пъти се е случвало

В отговор на:

Аз съм наясно от кои съм.... [re: Petkana_Divata] следващо непрочетено мнение
И също не обичам циганите... Обаче Вашият клуб намирисва на нещо друго.... Стойте си там ако обичате....




На какво понамерисва нашия клуб. Евтина манипулация. На фашизъм, на расизъм на национализъм. Думички, които дори и значението не им знаете, ма обиждате хората.
След което следва назидателното :

Стойте си там ако обичате.... Кой и какъв си ти, че да го кажеш. Какво??? Нашето плебейско присъствие не е достойно за изтънчените Ви сетива .

Искаш и още нещо да ти кажа. Твоя реплика

И също не обичам циганите... . Е това е което ти намерисва. Не обичаш циганите? Кои цигани защо ? Кой ти е казал, че ние не ги обичаме.
Мога да ти кажа, че аз и Петкана дивата имаме общ приятел циганин...


В отговор на:

Всъщност ако погледнеш квалификациите, отправени към мен от един от "ония" ще разбереш, че явно толерантността му е чужда по принцип.... Затова и престанах да споря с него - няма смисъл.....



И за да обобщя :
Всъщност, като погледнеш горенаписаното, ще видиш кой е нетолерантния.
-Не обичаш други клубари, предубеден си към тях. Отнасяш се с пренебрежение към тях. Не те знам кой си какъв си, но нямаш право да го кажеш
-Не обичаш цигани.

Отгоре на всичко си и обидчив и манипулативен. Както виждаш и аз както и ти изказахме предположения
-Ти, че ние "намирисваме" другия път ще се изкъпя и напарфюмирам
-Аз, че си "Амбрияж" (много изтънчено го даваш) .

Има една приказка, каквото повикало такова се обадило. Тъй, че н'дей р'ва на "Моля другарката"


Редактирано от Night Crawler на 13.05.08 23:50.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Bost127]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано13.05.08 23:48



Криенето на етноса си има причини и те стават все повече.
То за това и темата има 2 части, първата е за некоректноста в криенето на нещо от партньора и втората - спецификите на етноса и отношението към него.
Я да чуя какво знаеш?
Щото това си беше твоя пример, с говоренето.
Аз съм виждал и 2 те страни на медала - цигани... та примери всякакви мога да ти давам, но не те рисувам без да съм те виждал.

Welcome to the real world!




Тема Re: Виж сеганови [re: koм]  
Автор TиMoTдиM™ (Do Not Disturb)
Публикувано13.05.08 23:48



И като отидат в Най клуб или Биад, като са пияни на тарамбуки, фърлят пари за барабани, тъпани, цигулки и т.н., точно на цигани, ама като се събудят сутрин и псуват като кюстендилски каруцари.

....
....
....
Deception


Тема Re: Ами сега?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано13.05.08 23:58



Моят пример с говоренето беше, че тази циганка се крие от детската градина и така ще си продължава, ако не беше проблема с родителите.





Тема Мой съвет...нови [re: koндoм]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано14.05.08 00:36



това как ще постъпиш си е лично твой проблем....тука ще намериш само спорове и различни гледни точки.....не се знае дали правилната е тук....това е сигурно.....ти сам си избери пътя и го следвай...


така ....за ромето сега....ако са евангелисти я взимай....изключително свестни са....макар и малко мързеливички но поне при мъжете етака за жените не знам...



но по-важното....



някой ден....ако ти се наложи....не казвам че ще ...но може и да....


циганин сам ниикога не скача ако не е над 35-40 но и те избягват....обикновено са повече от трима.......щото трима бият най курвачка....както и да е ....избираш си един....ама само един...квото и да става другите не ги бараш грам...всичката ти сила върху ньега...и като го свалиш веднага първия от ляво.......ама гледай да имаш поне запалка в ръката...че уплътнява ...не за друго.....

и те така.....


ааааааааа
а ако се съберат повече от десет ....тогава вече си треа сърце....просто в центъра и мелеш без да мислиш.....такава им е породата че поне уважават сърцатите......




Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Мой съвет...нови [re: Galeon]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано14.05.08 01:27



Какво общо има с темата.

Редактирано от Bost127 на 14.05.08 01:36.



Тема Re: Мой съвет...нови [re: Bost127]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано14.05.08 01:32



Виж пич ...малко си чел тука ...ма то за кво ли ти е ???......ако беше попаднал на някое мое мнение -щеше да знаеш че тука Аз споделям личен опит....не говоря кво бихили кво щях.....

аре мене ме мани...пИши за себе си....квото съм Имал да кажа съм го кАзал....

а свои теми .....

има една приказка ....ама ме мързи да сменям шрифта дет се вика ...нон лицет омнибус адире...аре довърши ....


и те такааа...


Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Мой съвет...нови [re: Galeon]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано14.05.08 01:38



Боже мой, снобеещ културист.





Тема Re: Мой съвет...нови [re: Bost127]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано14.05.08 01:53



хехее.....
ма аре ще драсна още нещо че се занимавам и с други неща......

снобеещ....ми да си ги мерим ако искаш родословията....м?

колкото до културист не позна....дебел съм с шкембе ....и още сума килограми)))


ма що се занимаваш с мене?? айде отговори моля те....като никому нищо лошо не съм казал тук...формулирай нещо ...покажи си идеята...

и те такааа....


Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Мой съвет...нови [re: Galeon]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано14.05.08 02:03



Мълчи вече, че искам да прочета внимателно мненията на хора, които имат познания в областта.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.05.08 07:35



Това, което не ми харесва в написаното от теб, е че гледаш само едната страна. Ти казваш:"не мога да приема роднините и". Замисляш ли се дали тя може да приеме твоите? Един вид ти великодушно приемаш нея, въпреки че смяташ, че не е на твоето ниво. Мен ако питаш, човек, който е надмогнал средата си и е много повече от някой, който просто е следвал традициите на рода.

Това за девойката. Що се отнася до семейството, има за какво да се притесняваш, защото колкото бракове има, развалени заради родителски простотии... Обаче в крайна сметка всичко се преодолява, когато има желание за това. Ако имаш колебания от самото начало обаче, това не е добро начало.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Slona_sf (принц)
Публикувано14.05.08 07:38



прекалено много лъжи. зарежи я. Другото са предразсъдъци.

Понеже съм мъж с бъдеще харесвам жени с опит....



Тема бяла врана - друг пътнови [re: koм]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано14.05.08 08:31



това е до възпитание и до начин как възприемаш себе си
познавам две мацки (ама верно са мацки) от ромски произход.
едната учеше в английска гимназия, родителите й бяха лекари, тя стана адвокат.
другата учеше в математическа гимназия, стана лекар - не знам какви са били нейните родители
общото за тях беше, че не живееха в махалата
и двете никога не са крили произхода си и околните ги възприемаха като равни





Тема Ами - самата тема е достатъчнонови [re: Bиkтyaлия]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 08:35



показателна. Щом човека, който я обича и иска да си свърже живота с нея - не я възприема като равна - прави си сметката за другите.
Иначе - за твоите познати мацки - добре звучи.





Тема Re: Ами сега?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 09:29



аха , аха , и иде твой син , и я води , у лицето бело брашно, у бузите-цъфнал гюл ,атлазена рокля от турция за две иляди евраци , сини венци , 28 зъба и не може да вика "шейсет", а родата от маалата с лотурки и шалвари празнични сърмени- везани само да те зарадват , за твой хатър щот сте се засватили , носят погача с мерджан жълтица-маро, маро е хляб , ама те немат думи за всички съществителни на цигански и като си говорят звучи като "джабала-джубала.... автобус"!
А сватовете , ех, онез тъмни очи кат изсветкат , погледи играят у вас кво има да се джепчоса ,и малко някак странно мирише , тоз мирис е от гранливо+ кюмюр, той никога не може да бъде имитиран и си е техен оригинален, па кат свирне кларинета , па кат лумнат три тупана , ей го и Юсуфчо, толкоз малък на 5 годинки и той тупа барабанчето

Да са чудиш как го тупа кат му нема двата пръста , ама после ше разберете че му са ги махнали да не пречат като дърпал чанти у холандия с кака и мама...:))))
Кат зафанат рамзи -кючека , па кат екне квартала , и саво сваата Мемишка скритом бърше сълзица , че на булка девет братя все у затворите са , не могат са зарадват и те , ееех, животе тегав сложен, а ти гледаш просълзена младите как са радват , радват и ти са радваш-то веселба голема ще настане, ама що сърцето ти е свито някак , и ти не знаеш....

продължение:
па кат идете на гости да вземете булката , маалата е отвън кучета деца мерцедеси 190Е, кал до уши и боклуци ама вътре е измито равни бели плочки има , снощи са ги откраднали от строежите насреща!Бял сервиз със синя шарка са ти купили и ето-от кашона ти го вадят да ги видиш че са нови-да не те е гнус да хапнеш! Ръцете ше си миеш , после менчето ша ритнеш , бела кърпа през чер врат носи малката снахица! И сядате и ти ръчкаш трепеш риташ Идиота щот не ще да хапне нищо и срамота е от народа..

абе ша взема да млъкна щото не е европейско тъй да пиша , ама надявам се усещаш тъй миризмата поне....

Редактирано от dalya_night на 14.05.08 09:35.



Тема Re: Ами - самата тема е достатъчнонови [re: koм]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано14.05.08 09:29



моето мнение беше повече в насока към това как се възприемат самите роми, а не как ги въприемат другите


какъвто и човек да си, когато се срамуваш от произхода си, то и другите няма как да те възприемат като равен



Тема Re: О, аз разбирамнови [re: koндoм]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано14.05.08 09:32



За жалост питай французите за алжирците, немците за турците или испанци за мароканци и ще срещнеш много намръщени физиономии.

А пък ако питаш за французите алжирец, живеещ на пъпа на Париж, намръщената физиономия ще е най-малкото, с което ще се сблъскаш.





Тема я кАжи бе пич....нови [re: koндoм]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано14.05.08 09:35



......верно ли е по топла вагината ромска от нашта родна българска

)))))))))))


Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Какво значи "не мога да ги приема"?нови [re: koндoм]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано14.05.08 09:41



Аз бих се подписала изцяло под горния пост на Псувач и съм на същото мнение като него. Всички наши страхове и предразсъдъци обикновено са просто липса на конкретна и ясна информация/познание, така че и аз щях да те посъветвам да идеш да се запознаеш с хората и да си взимаш решенията на базата на чисто човешки, а не етнически фактори.

Признавам обаче, че условието да отидеш да я "поискаш официално" доста променя нещата - и на твое място дори аз щях да се спека, макар инак да се смятам за образец за толерантност и непредубеденост. И то щях да се притесня не от това, че са цигани, а от ултиматума, който всъщност не ти оставя много информиран избор.

Ситуацията ти е доста засукана и ти прави чест, че се опитваш да я огледаш в дълбочина, без да взимаш прибързани решения, базирани на първосигнални стереотипни реакции. Лично аз те поздравявам и за това, че си толкова честен към емоциите си, особено към "срамните" - това е единственият цивилизован и относително ефективен начин да се справиш с тях.

Съвет не мога да ти дам, но си мисля, че изход и решение са възможни само ако всички участващи страни са готови да отстъпят по мъничко, за да се срещнат някъде по средата. Защото очевидно условието "ако няма да й поискаш ръката, изобщо не идвай" не е приемливо за теб, както и твоето "нека първо да ви видя, пък после да решавам" не е приемливо за тях.

Момичето е в особено тежка позиция "между чука и наковалнята" - вероятно за нея е някакъв кошмар да трябва да избира между родата и любовта си. На тези, които веднага ще възразят "ама те нали няма да се женят за родителите си", ще кажа, че на чужд гръб и сто тояги са малко и отстрани винаги изглежда по-лесно и простичко, отколкото е.

В края на краищата, ако любовта е наистина всепобеждаваща, ти в момента имаш уникален шанс да провериш дали е така наистина.





Тема Re: я кАжи бе пич....нови [re: Galeon]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 09:47



вярно , разбира се , и даже мъжовете им като си изкарват жените проститутки по магистралите даже не ги ревнуват , щот да спиш с българин не се брои за ебане....



извод: вий за техния етнос сте абсолютно безсексни и безпомощни у креватите



Тема И кво от това?нови [re: koндoм]  
Автор Opфeй (E free dickin)
Публикувано14.05.08 09:53



Щом я обичаш какво ти пречат нейните роднини. Толкова време си бил с нея и всичко и всичко е било ОК, сега се правиш на интересен. Ами ако беше обратното - любимата ти да започне да се дърпа, защото си българин. Не можеш да я караш да се откаже от роднините си.

Да си налягаш парцалите и да вземаш момичето, чи ще дойда да го взема аз.





Тема Re: защо да не е правилно?нови [re: Night Crawler]  
Автор milalena (член)
Публикувано14.05.08 09:55



Теб от нещо срам ли те е? Имаш нещо за криене,що ли? Темата е интересна,това е! И е точно по темата за въпросния клуб. Мен не ме е срам да си изказвам мнението пред когото и да е било - за мен съм си права и не ме е срам от това.



Тема Re: я кАжи бе пич....нови [re: dalya_night]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано14.05.08 09:56



глей я па ся........

безсексни......пак дърпаш дявола за топките Далийо....



питах съвсем нормално и с неприкрит научен интерес....щото съм и чувал че бабите циганки....не майките! Бабите....когато гледат малкото момиченце го карат да стиска по определен начин когато ходи по малка нужда...това ми го е казвал един ром на който му спасихме живота....
тогава за пръв път видях какво става когато ръката на човек допре едновременно и фаза и нула...чува се страшен пукот...даже препукот...искри падат и парчета кожа ...а мириса е...предполагам като тоя в крематориум....

както и да е де та ставаше въпрос за Минджата)))))


Merde!La Guard meurt mais elle ne se rend pas!

Тема Re: Ами сега?нови [re: dalya_night]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано14.05.08 10:01



Абе Далке, до нас живее циганско семейство, е за 5 години, откак купих апартамента, веднъж не съм видяла 'факултето' да им се изсипе на гости. Синът им миналата година се ожени за българка, е на сватбата им имаше по-малко тъпани, отколкото на българска сватба. Така че, както има доста измет между нас, българите, така и не всички цигани ги влече катуна.



Тема Re: Ами сега?нови [re: emma_goldman]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано14.05.08 10:04



Емка, знаеш, че по принцип и аз като теб съм от легиона-на-борещите-се-срещу-дискриминацията, но в конкретния случай не си права, мила. Ако беше капут, отдавна щеше да е изритал девойката и през ум нямаше да му дойде да пише тук и да търси съвети и гледни точки. Самият факт, че го прави, означава поне минимална готовност да подложи на съмнение и преоценка собствените си нагласи и да търси някаква истина - което е достойно за уважение. Пичът се намира в доста по-голяма драма, отколкото ти и аз можем да си представим - а в случая да го наречеш "капут" значи да правиш същото, в което всъщност го обвиняваш. Нещо като контрадискриминация.



Тема А бе чета винови [re: koндoм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.05.08 10:12



в коментарите ви и искам да ви питам следното : колко от вас познават хора от ромския етнос , колко от вас са запознати с нравите и обичаите им . колко от вас са наясно, че при тях има 'ред', който не е мръднал, еволюирал от столетия. колко от вас знаят че за жената мъжа 'плаща' , че е позор баща да даде дъщеря си недевствена, че при тях такова нещо като развод няма / или поне за по-голямата част от етноса/ - има умиране, ама развод- не . не гледайте Софи Маринова и някои и други от хората от ромски произход публично познати.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: А бе чета винови [re: Бapбapeлa]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано14.05.08 10:21



Развод няма, защото няма брак. Те се женят по техните си традиции от край време, защото:

1. Отказват да се съобразяват с всички правила, освен със своите собствени.
2. По този начин жената след време ще се води самотна майка, което ще й дава възможност да муфти държавата за помощи.

Така че за какъв развод говорим?



Тема Абе друго си е да ти дойдатнови [re: dalya_night]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 10:24



едни сватове - чирпанлий - истински българи, пък кат се понапият да извадят ножовете и да позаколят 10-на процента от роднините ти.



Или - сватя - бивш шампион по вдигане на тежести да цъфне с 10 мерцедеса, всичките пълни с мутри, които - така - за всеки случай си носят по един автомат с няколко пълнителя. Пък - като се понапие - в момент на щедрост да вземе да почерпи цялата сватба с по 2 магистрали кокаин от личните си запаси.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Лилит]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано14.05.08 10:33



Благодаря на всички писали по темата - както позитивни така и зле настроени. Такъв е животът и в реалността. Този клуб така като гледам е най големия в дирбг и мисля, че може да се води за някаква "представителна извадка". Извинявам се на ема за думите си-не я познавам а реакцията ми беше малко неадекватна. Ема извинявай, нищо лично.
Как ще завърши историята не знам- зависи от мен зависи от нея. Не е лесно да вървиш и да се бунтуваш срещу същноста си, а колкото и да не ни харесва не живеем изолирано, а в среда която ни оформя макар не винаги гладко и в правилната посока. Не мислете, че предрасъдъците са само в мен, има ги всеки един от нас без значение на произхода си и изобщо не е лесно да се преборваме с тях-тежат като камък на шията. Още веднъж благодаря на всички.

Редактирано от koндoм на 14.05.08 10:41.



Тема прочетох само дежурнитенови [re: koндoм]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано14.05.08 10:38



политкоректщини на първите няколко отговорили ти. Не ги вземай присърце. Ти си решаваш. Знай само,ч е си на прав път: Би могъл да живееш с нея, но, да речем, в Америка. Инак тук ако ен ден, седмица след подписването(щом си решил официално-...) ще започнат братя, братчеди, сестри, чичовци и прочее- я за услуга, я да поживеят "за малко" при вас, я "ние само за седмица в мазето" етцетцетц


Не ми отговаряй тук, щото едва ли ще отворя повече темата, знай само-на прав път си.
А отговорите на плюещите по теб означават само едно: не са си имали работа в въпросната категория.


нотхинг елсе маттерс

Тема Re: Това как да го разбирам?нови [re: Пcyвaч]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано14.05.08 11:10



Не, че клубарите тук имат достатъчно доверие на човек пишещ и там да им бъде модератор.
Всъщност ти си си отчел обобщението като грешка сам.
Деленето на клубарите според интересите и мненията е не по-малък предрасъдък от този за етносите



Welcome to the real world!



Тема Re: Ами сега?нови [re: dalya_night]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.05.08 11:59



ЧЕкай малко сега! Не съм казала, че харесвам циганите и начина им на живот. И все пак, за да тръгнеш от гетото и да стигнеш до университет, се иска много повече акъл и амбиция, отколкото да тръгнеш от апартамент на жълтите павета и да стигнеш до Народното събрание.

В този смисъл се предполага и че никой не я е спирал тази девойка, което говори добре за конкретното семейство. Да, другите са завършили само гимназия, ама все пак са завършили и не са 14 деца, а 4. Т.е. се предполага, че става дума за семейство желаещо да се цивилизова. Оттук нататък въпрос на любов и желание е да се пребори човек с негативните последици от такива родства, но не е невъзможно. Във всеки случай аз съм сигурна, че ако примерно някой английски лорд ми каже, че ще приеме мен, но не може да приеме родителите ми, няма да може да си намери ненасинено място по задника след това изявление. Що се отнася до миризмата- ми, имах едно гадже, за което чак като се разделихме разбрах, че май бил циганин. И те бяха 4 деца.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: А бе чета винови [re: Petkana_Divata]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.05.08 12:03



Не при всички няма брак. Вярно е че отказват да спазват обществените правила освен своите собствени. Вярно е че са настроени да искат и да вземат, без да дават и всички са им длъжни. Вярно е че не можеш ги отдели от рода и семейството им - вървят в комплект . Вярно е, че техните правила са такива както преди столетия . Вярно е че не искат да се интегрират . Вярно е че има и различни от общата маса, но са много малко. Познавам и от различните роми и от масата.
Предишната система наричана тоталитарна, ги задължаваше да сключват брак. И сключваха за да не плащат ергенски данък. задължаваще ги да учат децата си и да имат поне средно образование. Задължаваше ги да работят и не им даваше помощи. Беше по успешна за интегрирането им. Демокрацията ги направи паразити.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: Ами сега?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 12:03



Да завършиш висше е отдавна въпрос на фондация и европари , особено ако си циганин-много помага;
също така си има и места където преимуществено учат и завършват-например шуменски и бургаски свободен!
там са учат и кадрите на дпс , ама това е друга бира;
темата ми писна до смърт , иначе
да пази господ


айде , свобода братство равенство



да допълня-и във великотърновския работят по такива програми.Викат те при лапачите с фондациите , набелязват семейства с некое по отракано хлапе , подписваш договори , фондацията прибира една голямка сума пари , ти си мълчиш и те ти изучават детето.после ти се гордееш с него , а то прави кот му каже дон цеци , дон илиев или дон рашо или дон домат-зависи къде живееш , в коя махала...
кат станеш юрист-водиш дела на фондацията , като станеш икономист ставаш зам министър в некой шарен кабинет, а запазваш да речем бизнеса си с бъркано леко корабно гориво + мазут , от каквато дейност на циганин вишист гръмнаха котли на тецове в южна българия. Те за тва говорим, и да знаеш , че там няма няма.Каквото ти кажат това правиш.Щот са та изучили.

Редактирано от dalya_night на 14.05.08 12:13.



Тема Re: Е, ами - лъже и се прикриванови [re: koм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано14.05.08 12:04



Че съм расистка, расистка съм - на тема цигани и араби - макар че както забелязваш, опитвам се да се абстрахирам от личното си отношение и да разглеждам нещата по принцип.
Разбира се, първостепенен принцип е, че всеки човек трябва да се разглежда индивидуално, защото е обидно да го слагаш под общ знаменател, особено ако поне малко го познаваш лично.
Та тук в историята много повече ме смущава това, че момата е успяла да укрие нещо много важно 6 месеца, в които те са живели, яли, любили се, спали заедно. Тревожен факт, защото може да означава изобщо стил на поведение, има риск този подход да се пренася върху абсолютно всеки по-важен "щекотлив" въпрос в техните отношения и по-натам. Умен си, няма да доразвивам колко гадно е това при хипотезата за една специфична многоъгълна брачна ситуация.
Другото ми съображение за различията не е конкретно за това, че тя е циганка, а за това, че статистиката масово потвърждава, че едни от най-несполучливите, нещастни и нетрайни връзки са по причина на етническа/религиозна/социокултурна различност.

И накрая, прочети пак това:
Аз исках да заминеме заедно за бургас и да се запозная с родителите и, но това можело да стане само ако отида официално да я поискам.

... е, това ако не е изнудване, здраве му кажи!!! Защо тя не приеме обичаите на нашия етнос, където не е прието да се жениш без да опознаеш добре човека, а трябва да е обратното?? И това ще бъде система при всичко по-нататък! Имам нагледни примери каква неприятна, досадна, задушаваща и натравяща връзката пасмина може да бъдат роднините, на които си дал прекален достъп и правомощия за личните си дела!

Лично, при едно такова изречение веднага бих прекъснала каквито и да било отношения. Въпросът на първо място не е циганка ли е тя или българка, а че от началото на тяхното съвместно бъдеще тази жена се опитва да го прави на глупак. Като се прибавят и типичните за циганите хитрост, лукавство и презрение към българите, стой и гледай по-нататък какво става.
Връзката им има шанс единствено на неутрална територия така, както това се отнася за всяка проблемно стартираща връзка - иначе е обречена.



Тема Re: Ами сега?нови [re: HAДEЖДA®]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 12:24



айде и тука да пиша и да се омитам:
Тя е софито маринова има талант и пари и среда -ама завърте семейната сапунка и взе на мъжа сина

Сега чета фръцнала се-нещела да пеела в некакъв формат?!
За азиско няма да говоря, той е една епоха!
А за оня брадъра от сливен Стефан ли беше, бат Сали-, пари има ,ама ей го-фалшиви документи печатница.И задържаха го.
А за на Чирков клиниката-равни дози помогнал.Ама и откраднал.
А за Кирил Рашков да си говорим ли , Японеца-пари дали нема и що му трябва гетото дрогирано?
А за прокурора тома томов от оряхово да си чувала ?какъв му е зорът да бърка у кацата? ама бърка ,и родата му бърка, целия регион враца монтана ги командори като луди гъби ги прави!
А за един депутат жълт сашо се казва, зам министър юрист?-там да споменавам ли?
А за Дром?илия илиев?
А за Дон Цеци , дето уж за грабеж на куче лежа 6 години , ама ако му беха доказали 1/100 от извършеното трябваше да лежи 666 години?!
И кондьо що му требва , пее си кат славей-ама проститутките си ги върти?

Просто знам , чувам гласовете вече Даллл, и българите има боклуци....
И съм съгласна напълно .Ама просто това са реалиите...



Тема Re: Ами сега?нови [re: dalya_night]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.05.08 12:51



права си Дал . обаждам се за да са съглася с теб и аз да са омитам, че имам работа .

сещам се за един случай миналата година лятото като догониха и хванаха една циганка отмъкнала камерата от чужденци в книжарница , щото полицаите седаха в страни да гледат и не я подгониха. . докато са мотах из книжарницата , след около 20 мин цъфна една особа, представи се за юрист на нам коя си фондация и все да говори за дискриминация . за малко не яде бой и се измъкна набързо като разбра че става въпрос за опит за кражба и куп народ ще свидетелсвта за това .

същото е и с другия етнос - турския , дето си има партия . ама там нещата са на по-друга основа.

тъй ще е - деморкация, фанфари и ръкопляскания , програми за интегриране за да не изпуснат ервопари и да провеждат криворазбрана ервополитика по интеграция на етност, който сам не иска да се интегрира. четох един термин ' положителна дикстриминация' и тъй много ми хареса ..

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор TePe3a (ентусиаст)
Публикувано14.05.08 12:54



Съвсем честно ти казвам, че и за мен би било проблем. Колкото и да ми се иска да бъда широко скроена, точно към циганите нямам такова толерантно отношение. Или още по-честно - толератна съм, само да ги няма в живота ми.:) Може би защото съм работила с тях.
Тук ти казват за чужбина- може би е решение някакво, човек може да надрасне средата си, но гените си - едва ли.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано14.05.08 13:02



Положителната дискриминация ни беше разяснена обстойно от така нещастно баннатия вече abettor. Оказа се, че този термин включва РАЗДАВАНЕ на жилища по етнически принцип, както и прием в университети /примерно, Варненския технически/ на лица от РОМСКИ произход извън обявената квота.



Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 13:08



Момичето е решило да пробва да се жени за българин. Тя е била тази, която осмисля и изпробва всичко, така че аз не съм склонна да я съжалявам. Щом има такива идеи и намерения интересно, как си представя цялата ситуация без отстъпки и изобщо тя би трябвало да има някаква визия за нещата, щом й се иска и се е захванала с това.




Тема Re: въпроснови [re: koм]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 13:20



Като е смехотворно, Ком, да те питам: ти колко серизони гаджета циганки си имал и колко пъти си търсил нарочно такива, за да се ожениш за тях! И ако не - защо е така, та "вие говорите един и същ език, живеете в една държава и сигурно имате една и съща религия" ?




Тема Re: Ами сега?нови [re: cetacean]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано14.05.08 14:03



Ама как бе, моля ти се! Въобще не съм женен и още дори 16 години нямам, но ти не казвай на никого! И секс не съм правил, та ако имаш нещо за ебване пращай го насам



А сега сериозно!

Нямам късмет. Нито тя с моите, нито аз с нейните, но още преди да се оженим много ясно се разбрахме, кой къде ще слага граници. Сега и s двете фамилии сме в перфектни отношения, но:

Никога не сме живели заедно с тях! От ден първи решихме по-добре на квартира (тогава) отколкото с тях въпреки, че предложения имаше и от двете страни.
Никога не сме им давали да се месят в нашите отношения. С удоволствие се виждаме с тях, но САМО НА ГОСТИ. В къщи идвам само след покана, а ние у тях също.

Когато човек ясно постави граница за кого се е венчал, ни мама ни тати имат значение.
Лично за мен по роднинска линия нещата имат следните приоритети:

1. Съпруга-деца (когато минат годинка минават на първа линия), 2 . брат или сестра и едва тогава 3. родителите.

Просто, кратко и ясно! Спазвайте правилата и няма да имате проблеми.

Иначе си права! Мацката е трябвало да му каже, но предвид реакциите му сега, не знам.
При всяко положение обаче, е добре да се каже от от начало! Който не го кефят фактите да си вдига чукалата.

Редактирано от kotaranko на 14.05.08 14:05.



Тема Re: Е, ами - лъже и се прикриванови [re: koндoм]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано14.05.08 14:09



Вместо те да я дърпат назад, ти ги дръпни напред - помогни им да се изучат и да станат хора и ще дадеш добър пример



100 символа не стигат!

Тема Re:нови [re: Ray of Light]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 14:15



Да, бе, да, това е невъзможно.
Как си представяш да изучи цялата циганска рода и да я дръпне. Хора, намалете невъзможната романтика, бъдете по-реални.




Тема Извинявай, кондом, ама...нови [re: koндoм]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 15:35



още прапрапрадядо ти Мойсей библейски е казал:
"Call no man foe, nor ever love a stranger."

Съжалявам, че ти излизам с цитат, а не с мое лично. Бил съм с всякакви на цвят и по народност, но се ожених за българка. При това от сой.

Цитатът е от следния текст:

Call no man foe, nor ever love a stranger.
Build up no plan, nor any star pursue.
Go forth with crowds, in loneliness is danger.
Thus nothing God can send, and nothing God can do.

"Никого враг не наричай, нито в чужденец се влюбвай.
Планове недей ти гради, нито преследвай звезди.
Напред с тълпата ти върви, че е опасна самотата.
И нищо не ще мож Господ ти прати, както и нищо тогаз да ти стори."

Сори, но Библията я четох за първи път на английски и така ми е останало в главата. едно време беше забранена книга. Преводът го правих набързо преди време и сега не ми се доизкусурява.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано14.05.08 16:40



Няма тоиш родите видмисля каквото и да било преди да кажеш как е минала срещата с родителите й. Все пак те са й родители и трябва да бъдат уважавани.

Създай нещо такова и ще ти сваля шапка!



Тема кондоме,нови [re: koндoм]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано14.05.08 16:50



казах ти капут, щото ти сам си се нарекъл кондом. нищо друго не съм вложила в това.

писнало ми е да пиша антирасистки постове тук, писнало ми е и в живота да говоря за това. за твое ускопоение ще ти кажа, че и аз съм била жертна на предразсъдъци относно националността на човека, с който тече няква свалка, макар да не е ставало въпрос за циганин, като в твоя случай. и съм се мразила за това, но съм имала спирачки. признавам си. което не значи, че го одобрявам. за свое оправдание ще кажа, че други неща са надделявали в отрицателните ми решения, а не националността. може и да се самозалъгвам и да съм посрещнала отрицателната развръзка с облекчение. не ми се иска да се ровя толкова дълбоко в подсъзнанието си за минали и неактуални работи.

на мен въобще ми е писнало за хората да се съди по стереотипи. тя е циганка, значи мирише и краде. той е турчин, значе ще ме чука отзад и ще ме бие. тя е над 40 години, значи умре за някой млад да я наебе. той е бедняк, значи не става за семейство. тя е ... той е...

никъде не прочетох що за отношения и енергии има между вас. щото ако това е човекът, значи нищо странично не може да се окаже кой знае каква пречка. ако не е човекът, може и това, че носът й сочи половин милиметър на криво да е голямата причина да я зарежеш, шото е циганка.

теб последно - какво те притеснява: това, че не ти е казала или това, че е циганка? първото, според мен, е по-притеснително. но пък донякъде мога да го разбера. за второто тя няма никаква вина. на теб ти се е приженило и си търсиш подходяща партия ли? или си се влюбил и това момиче ти харесва и го искаш в живота си?

въобще какъв ти е случая?

мислила съм, че ако съм циганка, никога не бих го крила, даже бих се гордяла. примерно ако съм българка в англия (селските региони) най-вероятно ще ме гледат по начина, по който тук се гледа от някои хора на циганите, но това не би ме спряло да го казвам още при запознанство. я да обърнем ситуацията, да видим ти как би реагирал. какво би направил, ако си циганин, който следва, иска да надрасне средата си и да се развива, влюбиш с в българка, но ти е неудобно да й кажеш, че си циганин, щото знаеш общественото мнение какво е. и тя вземе, че те зареже, не за друго, а само щото си циганин? ти как би се почувствал тогава? моля, отговори ми.

иначе и аз не искам да те обиждам. и мисля, че само на теб ти дължа отговор. на всички останали, дето са ме нарекли недоебана психарка, изобщо не смятам да им обръщам внимание.

кирилица из нот дед.


Тема Re: Ами сега?нови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор Aйшa ()
Публикувано14.05.08 16:54



Не ти се разбира мисълта...
___________________________
ПП. И на мен Radiohead открай време са ми любими, Том Йорк е творец в истински смисъл. Ако имаме сходни музикални вкусове, напоследък откривам с почти същия трепет Porcupine Tree. Слушала ли си ги?



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 18:17



А да говорим за конкретния случай, а?

Роми това, роми онова - девойката има страхотен проблем, ако техните узнаят, че тя живее без брак, и то с българин, което за тях също не е безпроблемно. Самият факт, че отивайки, трябва да я поискаш, означава че друг статус не ти се признава - нема гаджета, и прочие филми. Щом си спал и живял с нея, си мъжът й. Това е щит за нея, защото инак не знам как ще го посрещнат. Обаче ти наистина нямаш друг ход - отиваш, запознаваш се, искаш ръка. Не искаш ръка, значи не отиваш и не се запознаваш.

Ти прочее не каза на колко години е тя. Във всеки случай щом завършва висше образование, тя е надскочила със светлинни години средата си. Завършването на задължителното образование е също голямо постижение - знаем колко е задължително всъщност. Бил съм класен ръководител на преобладаващо ромски клас - в 5 клас момичетата изчезнаха.

Значи тия хора по принцип имат стремежи, защото без тяхното положително отношение и добра воля едва ли децата им биха учили толкова дълго, което за обичайните разбирания на ромите си е чисто пилеене на време, през което може да се изучи някой занаят или да се раждат деца.

Значи и тия родители са надскочили средата си, и то много. Допускам повече или по-малко да са изолирани от роднините си. Ако роднините, за които тук се каза, че ще досаждат на евентуалното младо семейство, то значи, че в известен смисъл досаждат и сега на родителите, които очевидно са се откъснали от средата си.

Ама и тебе си те бива пич. И да идеш да се запознаеш с техните, какво ще разбереш сега? Нищо. И ся ще гадаем. И си живял 6 месеца с нея, без да стане дума за взаимоотношенията с родителите й, с роднините й, нищо не знаеш? Взаимоотношения, детски истории, ученически години, нещо поне? При положение, че не ти е била просто креватно коте, а сте говорили за брак, макар че знам ли ... лека-полека, от дума на дума.. странни взаимоотношения.

Никакво инфо? Все едно, че е марсианка или незнам какво? Не мога да си го представя. Нещо ни ментиш или си, извинявай, наистина бастун.

Трябвало е да си говориш повечко с нея, щеше да разбереш маса неща, които са по-важни като информация за евентуално бъдещите ти роднини, отколкото това роми ли са или не. Щото проблеми с бъдещите роднини има всеки, не само хора в твойта ситуация.

Пък и хич не си мисли че ще те посрещнат с отворени ръце, поне по две причини. Може да са имали други планове за девойката, които при тях може да играят много по-голяма роля, отколкото при нашего брата. От малкото, което каза, ми се струва, че все пак в някакъв смисъл са патриархални хора, и може да не се кефят, че тя живее и иска да се жени за "гажо".

Абе каквото и да гадаем, всичко ще стане ясно до седмица. Ако не чуеш повече за нея, да знайш, че не си минал кастинга. Пък знам ли, могат и да дойдат с бухалки, не знам, твоя работа е било да разбереш за какви хора става дума, а ти тука много малко инфо подаде..





Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Laugh (ALPINISTKA)
Публикувано14.05.08 18:24



ами сега ако неЩата са сериозни ожени се
в краина сметка ве4ер Ще си лягаШ с нея и ако не те смуЩава факта 4е е циганка лоШо няма

ли4но аз оба4е не бих го направила, абе малко съм си с предрасъдаци
мама ми е казала 4е циганина си е циганин и не се знае кога каво Ще и мине през главата,
свърШиха ли хубавите българки бе мом4е?????



6tastieto trjbva da se tarsi, to nikoga ne idvalo samo! vjrno e ubedih se!

Тема Не си тъпанар ти....нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Пcyвaч (хлевоуст)
Публикувано14.05.08 18:27



не си-и-и...

Дано човека да прочете написаното, че може и да е избягал вече в гори тилилейски... Аз по-горе опитах да му кажа същите неща, но не развих толкова подробно въпроса....

Ярослав Хашек е най-великият писател

Тема Re: Ами сега?нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 18:33



Той не бил минал кастинга. Голям майтап.

И между другото 6 месеца съжителство не е кой знае колко.




Тема За съжалениенови [re: Aйшa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 18:37



съм съгласен с теб. Но не, защото момата е лукава циганка, която иска да изнуди горкото момче (може и да е, но той поне не казва, че е такава). Съгласен съм, защото човека е изтъкан от предрасъдъци, а както се вижда и от темата - самото общество е изтъкано от предразсъдъци.
На мен - като едно много дребно малцинство, например - никога не би ми хрумнало да се запозная с някого с думите "здрасти, аз съм българин". Макар, че - ако хората си бръкнат в торбичката с предрасъдъците - ще извадят страшни неща от там - сигурен съм в това.

Та - може би и аз съм лукав и лъжлив.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Luchezara]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 18:38



Мисля, че за каквото ставаше дума, 6 месеца са достатъчни, ако, както казва пичът, са живели на семейни начала, освен ако ползва понятието в някакъв по-инакъв смисъл. И, ако си говорят за брак, не мислиш ли?



Тема Отговорнови [re: Luchezara]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 18:41



не съм имал сериозни гаджета-циганки. Не живеем в една държава от доста време. Имал съм обаче връзка с пакистанка (мюсюлманка) - това брои ли се?





Тема Re: кондоме,нови [re: emma_goldman]  
Автор lzbg ()
Публикувано14.05.08 18:52



Емма, емма...

Първо Капута се е самоопределил като такъв. От това произтича следното: Той си знае, че реакцията му е капутска. Освен това, очаква, да бъде определен като такъв, защото той си го е пожелал.

Тва първо. Второ - правил се е половин година на не- капут. И сега изведнъж решава, че някой му е виновен. Начи - ела да те ебем, ама като ша ма познаваш с ваште АС съм пас... Ма ако беше щерка на султана, и имаше яхта на два етажа... а?

Много рЕдко съм съгласен с теб, по сичките фемини вАпроси, но не е ли крайно време да има закон за излъганите очаквания и обещания, дадени на три и повече ракий( по цаико)...

Баси... щи вкарам осем мотикона да ме разбереш...



Тема Re:нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 18:52



Ами честно казано аз не помня да сме си говорили нещо смислено с моя през първите 6 месеца на семейни начала, още по-малко какви са моите или неговите родители. ... Секс, любов и щастие, сигурно е имало и някоя смислена приказка, но тя е била най-вече кой какво обича, какъв е и какво смята да прави. По нататък с годините, от немай къде, всичко си излиза или по-скоро от липса на теми за разговор постепенно си казваш всичко и това, което не трябва.



Сега като се обърна назад - 6 месеца повече или по-малко, какво значение има. Всъщност повече е по-добре в моя случай. Но общо взето не се забелязва. Така че ...




Тема Абе, интереснонови [re: Бapбapeлa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 18:55



как така всички познаваме "и от различните роми и от масата."

Изглежда - тия, различните не са чак толкова малко. Пък - уж не искали да се интегрират.





Тема Re: Отговорнови [re: koм]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 18:59



Не, няма нищо общо, не се брои. Не можеш ли да се усетиш - едните имат държава, култура, постижения и всичко останало, а другите - колорит /да го наречем/ и насила някаква културни напъни ... дето ами пеели добре, толкова.


Когато тръгнеш нарочно да си търсиш циганка за булка, тогава ще му казваш на човека, колко е смехотворно да не го прави.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:04



сигурно е имало и някоя смислена приказка, но тя е била най-вече кой какво обича, какъв е и какво смята да прави

ами и това не е малко, мисля си. Ама родители са това, най-близките хора по дифолт, ако не е така, и това би трябвало да направи впечатление, не може пък хич нищо да не знае, да не забелязва, да не му прави впечатление, то любов бива, ама пък чак перде пълно, чак докато се стигне до момента да си говорят за съвместно бъдеще, как ти се струва това?



Тема Re: Ами сега?нови [re: dalya_night]  
Автор FrannyGlass (цветарка)
Публикувано14.05.08 19:05



Обичам та, ма!

Разхълцах се от смях. И не мога да не се съглася с теб. Преди няколко години като ходихме във Варвара на моренце, се чудихме при кого да отидем на квартира. Та братовчедка ми ми препоръча едни цигани в центъра на селото, хотелче имали, много били готини и т.н. Обадих им се аз като една непредубедена душа, уговорихме деня на пристигането и се стоварваме ние с все багажаци. Намираме въпросния ром, обаче тю да му се не види, точно сега му се изсипали едни гости и нямало как да ни приеме, ама да не се притесняваме, братовчедката на жена му живеела малко по-нагоре в селото, там можело да спим. Ей, хора, нямаше такова чудо! Кенефът на двора разбит, циганетата врещят и шарят по стаите, а долу, Столипиново или Факултето ряпа да ядат, цялата циганска рода джурка манджи, кефи се на маанетата (че на кво друго, я?) и наднича с любопитство към стаята на баламурниците (сиреч ние). Изобщо веселба, че и ни обръснаха 15 лева на легло, при положение, че то в стаята нямаше и друго, де. Така че и издигналият се бай ром, и родата му доказаха, че лафът "циганска работа" не е случаен.
Колкото до романтичните представи от "Таборът отива към небето" или "Гуча" или "Църна маца, бел котак", оставете това да си е изкуство. Животът е малко по-кален...



Тема Ха-ханови [re: Luchezara]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 19:06



ти чувала ли си за пущуни?
Викат им "племена". Имат си племенни вождове. Каква държава, каква култура, какви постижения?

Вярвай ми - циганите в България са хиляда години напред.



Друг е въпроса, че моята пакистанка не беше точно такава. Ама и неговата циганка не точно фатима-джебчийката, дето заработва на околовръстното.


И не ми извъртай думите - не съм казал, че е смехотворно да не си търси жена-циганка, казах, че е смехотворно да говори за непреодолими етнически разлики.




Тема Мчинови [re: lzbg]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:06



то май има некъф такъв закон, я да каже, който отпира, т.е. отбира..





Тема Re:нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 19:07



Предложения за женитба се правят понякога доста бързо - като хрумвания, на някои им трябват и само 3 дни, така че ... нормално.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:08



ама не са три дни бее, шест месеца са жувели като Иванчо и Марийка..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано14.05.08 19:08



Е ти,чак три дни


То бива любоФ,ма чак пък толкоз!

Poetry,like love,is-in and out-a physical caress

Тема Re:нови [re: Francuzoikata]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 19:10



Има и такива случаи и не са толкова малко.




Тема Re: Ха-ханови [re: koм]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:12



Малиии, коме, тъз пущунката хубава ли беше?





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано14.05.08 19:15



Романтиците са още живи!!!
За жалост се превръщат в реалисти много скоро след тридневното заслепяване



Poetry,like love,is-in and out-a physical caress

Тема Нямаш си представанови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 19:16



смугла кожа, сини очи...
Малко дребничка за моя вкус, но иначе си беше 6 момичето.





Тема Re:нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 19:16



Знам, че не са били 3 дни, което не пречи пак да е казано като хрумване.
Писах го горе, човекът е излъган за началните условия, оттам нататък всичко се променя.

Живееш с някой 6 месеца и изведнъж: "ама аз съм болен от СПИН, затова го правихме само с презервативи" или "женен съм, ама ..." или "имам не знам си колко деца" или "не мога да има деца, ама ти обеща, че ще се оженим" и т.н. Някой се прави на тарикат и после какви претенции може да има.


Редактирано от Luchezara на 14.05.08 19:32.



Тема Re: Хи-хинови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано14.05.08 19:17



обещанието за женитба по Кожухаров.





Тема Re: кондоме,нови [re: lzbg]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано14.05.08 19:19



няма да пиша цял ред нахилени емотикони, само ще ти съобщя, че се смея с глас и щах да падна от стола заради това:

но не е ли крайно време да има закон за излъганите очаквания и обещания, дадени на три и повече ракий( по цаико)...

една приятелка казва по въпроса: искам законопроект! на такива пичове да им слагат специални знаци, за да ги разпознаваме отдалеч и да не отпочваме нищо с тях.

лзбг, драги, аз употребявам огромна част от енергията, която бих могла да впрегна в обичане и "суперготино отношение" към любимия, за да нищя подобни като поставените от теб Фъпроси. не е лесно, да знайш. много са, силни са.

защо на теб не ти честитихме рождения ден, да ти пусна "големия кораб минава" на lz или "aeroplane" на RHCP? м?



кирилица из нот дед.

Тема Re:нови [re: Francuzoikata]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 19:19



Съмнявам се, обикновено това са хора, които са решили, че им е време да женят и просто го правят. И после са доволни: еснафщина и всичко останало.




Тема За условията съм съгласеннови [re: Luchezara]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 19:19



ама - да сравняваш СПИН с произхода на момичето ми се струва малко прекалено.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано14.05.08 19:22



Не мога да се съглася с факта,че за три дни може да прецениш човека с който "ще прекараш остатъка от живота си"...
Разни хора,разни идеали казал Алеко



Poetry,like love,is-in and out-a physical caress

Тема Re: Хи-хинови [re: sisita]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:23



WTF is Кожухаров?





Тема Re: Нямаш си представанови [re: koм]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:25



Що да нямам, пущуни у маалата колкото щеш, цели семейства емигранти, от Афганистан, девойките са впечатляващи, с доста светла кожа между другото, и доста високи.



Тема Re: За условията съм съгласеннови [re: koм]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 19:27



Просто един от многото примери. Ако няма причина, никой няма да се засяга нали. А ако има, съм повече от права.
Твърдо съм за това да живеят с гордо вдигната глава и отначало да обясняват, кои са, какви са и т.н. Ама вкарала го в леглото си ... и сега, айде да не се ядосвам ...
Аз съм казвала, че съм българка на един тъп англичанин, след физиономията му, която ме удиви, го хванах и му обясних, че сме дали писмеността на славяните и в частност на руснаците, на което той не повярва. Тъпото си е тъпо. Ама да се свивам. Луди ще ги направя, но няма да се свивам. Така че не одобрявам подобни цигански изпълнения като на това момиче.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:27



Да, така е, не отричам, за мотивите на девойката се рече достатъчно по-горе.



Тема Re: Хи-хинови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано14.05.08 19:29



Един от най-добрите по облигационно право от близкото минало (т.е. леко архаичен за настоящето стил, но не можеш да кажеш, че си юрист без да си го чел). Та, той в учебниците си развива идеята за обещанието за брак като преддоговорно задължение. Има и някой съдебни решения в този смисъл от 50-те години, но като цяло са единични и тази идея не е споделена нито в практиката, нито в теорията.



Тема Re: Хи-хинови [re: sisita]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано14.05.08 19:30



Хм, таквозто, прости дилетантските ми разсъждения, но устната уговорка не се ли брои? Обещанието за брак не влиза ли в това чекмедже?



Тема Имало е.нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 19:32



Вече няма такъв закон.

По ЗЗД нямаш такава позиция.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Хи-хинови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 19:33



ей, ама вие ще сте в панделата сичките, бряяяя





Тема Re: Хи-хинови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано14.05.08 19:33



Трудно, доколкото бракът въобще не е облигационно отношние (поне за сега).



Тема Re: Хи-хинови [re: sisita]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано14.05.08 19:34



и слава богу, че идеята не е споделена. щото за мен сега е краят на ерата на женитбата като статус и размножителна машина и началото на ерата на женитбата (или друго някакво подобно събиране на двама души със сексуални отношения) като среща на личности и практикуване на близост. и хич не отива да се лежи в затвора или да се плаща глоба по такива причини.

иначе шъ взема и аз да са изпусна някъде нещо на три ракии и ми отидоха на кино модерните възгледи за живота, феминизма и футуризма барабар с анархизма.



кирилица из нот дед.

Тема Ох, не се изразих правилнонови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 19:34



просто сравнявам цвета на кожата с тази след нея, която беше от скандинавски произход. Иначе - пакистанката беше не по-смугла от мен-самия.





Тема Ха-ха! Един вид...нови [re: sisita]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 19:36



писмо за намерения по съвр. законод.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Е, то на англичанинанови [re: Luchezara]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 19:38



няма как да кажеш, че си англичанка - нали се сещаш, че няма да ти повярва.



А иначе - ти можеш и да правиш някой луд, ама ако той не те приеме, както ти не приемаш циганите - ще имаш само някакво морално удовлетворение. Евентуално.

Редактирано от koм на 14.05.08 19:44.



Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: ABe]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 19:39



по тая логика тука всичките, дето сме се маркирали с целув целув, гуш , сипв , и т.н. требва да си треснеме по едно дело! ми тия ,дето са отнесли некое възторжено обичам те в тарпаната докато сме се радвали на някое мнение?!



ох ох..



Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: ABe]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано14.05.08 19:40



Аммм, не ми и известно писмото за намерения да има някъде уредба по съвременното законодателст или пък някъде му се придава някаква правна сила или пък други правни последици. Да не говорим, че в такива писма краузите, които посочват колко принципно и необвързващо е писмото, са повече от другите по същество.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Casper. (Добро духче)
Публикувано14.05.08 19:42



Сега ще разбереш дали наистина я обичаш



Когато обичаш би трябвало да приемеш и света на другия

Мисля в движение

Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано14.05.08 19:42



ти мани, ами аз освен обяснения в любов, тук и предложения за брак съм раздавала. и всичко е документирано. отиде ми чистото съдебно минало.



кирилица из нот дед.

Тема Re: Нямаш си представанови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 19:43



те може да са от Дари , а не от Пащу....





Тема Re:нови [re: koм]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 19:44



Бяхме в Кипър в един бар до басейн. Можех да му кажа всичко, когато питаше в коя държава има такива хубави момичета. И след физиономията му се вбесих. Наистина беше ... прост, да го кажем.




Тема Чакай малко!нови [re: emma_goldman]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 19:45



Ако оставим настрана модернизма, феминизма и пр. -изми, АнархизмЪТ отрича институцията "брак" още от първите си източници на идеологията.

А, от друга страна, той е изцяло мачистка "идеологична" концепеница според съвременните разбирания по въпроса.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: emma_goldman]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 19:45



киро кат та фане /само/щи скъса трътката от съд, че на него що нещо обеща





Тема Обичам те!нови [re: dalya_night]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 19:47





Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Хи-хинови [re: emma_goldman]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано14.05.08 19:49



Че за това брак необходим ли е?

Свързвам го много повече с мателиални, финансови, наследствени въпроси, отколкото с общуването и близостта между индивидите.



Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано14.05.08 19:50



хахахахахаха! само ще имам угризения и морални проблеми кога каже: спря ми менструацията, а тя ме лъга години наред, че ще ми направи деца. тогава ще стане необратимо и съд не оправя нещата.



кирилица из нот дед.

Тема Сори, лейди Сисита!нови [re: sisita]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 20:16



Не съм юрист. Третирайте го като предварителен договор или друга форма на поемане на задължения по съвр. ЗЗД.



Имах случай едно време с един приятел - пияничък помолил една да се омъжи за него, но после размислил. Отхвърлената "бъдеща" съпруга му вчерни живота 3 години след това с инсинуации, клюки и проваляне на кариерата. Много злоба и хъс за отмъщение вложи в това.

Много примитивно, но факт.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Еми, извинявай, но...нови [re: emma_goldman]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 20:23



ИСКАМ да те цункам, направо.

Подписът ти е любимото ми прочуто графити на входа за Белград.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: emma_goldman]  
Автор dalya_night (())
Публикувано14.05.08 20:27



ами просто консумирай умерено. го.навреме





Тема Моите почитания, ...нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано14.05.08 20:27



Ск. т. Джонсън, сър!



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Poopy (лидер)
Публикувано14.05.08 22:10



Аз не бих я взел.
Имах нещо подобна история,преди 7 години.
Хуваво красиво момиче,черно с големи джуки,много я харесвах,
но в един момент разбрах,че баба и била копанарка,оженила се за
българин.Майка и се жени после пак за българин и се ражда тя.
Значи идва към 25% циганка и 75% българка.
Сега гаджето ми е пак черна,пак с големи джуки,но е българка.
Вземи си българка,няма да сбъркаш,недей взима цигането..






Тема Re: Ами сега?нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано14.05.08 22:41



Хубаво и литературно пишеш, но прибързано. Не мисли че шесте месеца са ми минали само в цуни гуни и дай да те хвана за изпод полата. Разговори е имало, забравих им вече броя. Ако си чел внимателно щеше дазабележиш. че казавам как в един момент съм станал "особенно настоятелен". Що ли? Не знам женен ли си, но дали от първия момент питаш човека до теб "бе вашите какви са, и колко получават?" Не ми се вярва нещо. Не се отяждам, но не бързай да даваш рецепти без повечко познания по готварство. Пак повтарям, не съм и първия мъж, което вече пред вид етноса и нравите им повдига едни други въпроси, не е ли била женена преди мен най-малко. Не че ми пука особено, но ми пука от скриването.
Пука ми от стената мълчание и недомлъвки през тези месеци. Що ли обачв много от изказалите се бързат да ме ошамарят? Мухльо ли съм, че не искам чорлави роднини в къщата си? Чорлави като манталитет, не като коси. Мухльо ли съм че се плаша от непознатото, мухльо ли съм че питам тук? Ти страхове нямаш ли? Отговори ми.





Тема Re: кондоме,нови [re: lzbg]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано14.05.08 22:47



Ще се радвам да ми дадеш точната линия на поведение от А до Я, но не хипотетично, а все едно си ти на мое място. Истински не на ужким. Щото всеки може да вика за гладните в Сомалия, но колко са отишли на место да ги нахранят?



Тема Re:нови [re: koндoм]  
Автор Luchezara ()
Публикувано14.05.08 22:51



Аз изобщо ти се чудя, че питаш.
Не се занивай с неща, които те разстройват, само защото някой решил, че може да те надхитри и постави пред свършен факт.

Аз обикновено си задавам въпроса, дали искам деца от този човек, с всички последици от възпитанието, което ще им даде. Когато си го представя, нещата ми се изясняват и решението е взето.

Не те познавам, но не ми се иска да се набутваш в този евтин цигански капан.




Тема Re: кондоме,нови [re: lzbg]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано14.05.08 23:01



Я пак, кой кого е излъгал (всъщност премълчаването лъжа ли е)?

Welcome to the real world!




Тема Re: Абе, интереснонови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано14.05.08 23:10



Стават все по-малко или по-точно тия дето не искат да се интегрират стават все повече!
Причини бол, като почнеш от много по-високата раждаемост на тия дето не искат да се интегрираш, минеш през купчина НПО та които за да си оправдаят заплатите учат циганите, че всичко може да им се размине (включая антидържавни действия и убийства, ако много силно врескат, че са дискриминирани), цигански барони които имат полза от неуките чавета да ги правят престъпници, правораздавателните органи които са с вързани с пари или политически мерки ръце, политиците които толерират всичко това заради гласовете цигански по поръчка и свършиш с овчедушието на тоя народ който търпи да го тероризират и тия неинтегрираните.

Welcome to the real world!




Тема Re: кондоме,нови [re: Mopфиyc]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано14.05.08 23:14



Не го питай, няма нужда. Всички се прехласват по сняг на парцали и зимна вихрушка, но... пред камината. Бездомниците мислят..................(моля попълнете). Казано метафорично, въпрос на камина.





Тема Re: кондоме,нови [re: koндoм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано14.05.08 23:23



Защо да не го питам, така и така темата няма да ти реши проблема (то никой не може да ти го реши, особенно при недостиг на информация), но казуса който повдига е интересен.
И този интерес може да не е само академичен, ако утре някой друг се нахендри на подобни пачи яйца.

Welcome to the real world!




Тема Re: Ха-ха! Един вид...нови [re: dalya_night]  
Автор glupcho (прасковка :))
Публикувано14.05.08 23:28



e tuka исках да се развикам много, щото ми писна да чета на клубарите професионалните изказвания...то не бе блескане по право ( не към теб), не бе блескане по социални дела, и още каквото се сетите
па после....ми стана едно мирно на душата...рекох си, нека се радват , нека се четат и нека си мислят колко са страшни разбирачи на всичко
та това е,де само да викна малко
ама честно казано се уморих в тоя клуб да чета колко добре си разбираме професиите или квото там сме закачили...ама явно тук твърде много хора нямат друго поле за изява, та така


та ако може да се обЯсня и аз некъде във вечна обич па белким ме озаптят и мен

Влюбена в теб

Тема Re: Абе, интереснонови [re: koм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.05.08 23:37



теб, доколкото та помня не си в България от немалко време. Морфиус е прав за това, което на написал . Харесвам им да са онеправдани и дискриминирани , да се оплакват . Последните две години Масларова какво ли не измисля вече за да ги изкара от професията ' социално слаб' и да ги накара да работят. не искат , не ги искали никъде на работа . да не гооврим че не можеш ги 'върза' 8 часа на работа . издържат две седмици и след това започва кръшкането, лъжите, оправданията .... и в нередки случаи йражби... а влизането в ЕС , парите по програми за интеграцията им и 'платените' избори съвсем ги окалпазаниха. гладен и неграмотен електорат е най-лесният за манипулация електорат.

правя съпоставка между това какво бяха циганите преди 18 години и сега. повечето, да не кажа всички общи работници и чистачки в завода, в които работех бяха цигани ... сега са по-нагли , по-мързеливи и по -искащи, без да дават нищо насреща. Таборът отлита към небето в действие , с тази разлика че се навъдиха и богати цигани.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: Абе, интереснонови [re: Бapбapeлa]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано14.05.08 23:55



Харесва им да са паразити на някои от тях и точно те стават все повече и по-нагли.
Дискриминацията е само оправдание.
А от какво станаха богати тия богати цигани?

Welcome to the real world!




Тема Значи - ако някой иска да сенови [re: Mopфиyc]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано14.05.08 23:56



интегрира - по-добре да му помогнем? Смесения брак е най-лесния начин за интеграция (или направо - асимилация) - от край време е така.





Тема Re: За съжалениенови [re: koм]  
Автор Aйшa ()
Публикувано15.05.08 00:03



Никой не е казал, че момата е лукава циганка, която иска да изнуди горкото момче.

Но имаме 3 факта, които говорят за горното:
1. Тя лъже родителите си 6 месеца, че живее на квартира. После пък тези родители се оказва, че били корави традиционалисти и те за любов без брак не са чували. Същевременно обаче по никакъв начин не са установили контакт на дъщеря си в "големия град", за да са поне малко наясно как живее тя, което ми се струва също неправдоподобно. Във всеки случай все някой е лъганият, и то от момичето.

2. Тя прикрива 6 месеца произхода си, заблуждава, един вид. Накрая кандисва да каже, ама чак като станало дума за брак.

3. Не мога да те запозная с нашите, без да се оженим, а не можем да се оженим, без да те запозная с нашите е изнудване.

Какво излиза? Ти такъв човек искаш ли го за дългосрочно съжителство?
Ми... тя утре ще си хареса някой колега, ще завърти романса, ще забременее от него и може и да не ти каже, щото я е страх. А ти ще си траеш, разбиращо, нищо че като че ли се досещаш, понеже, нали, не трябва да сме с предразсъдъци и да пречим на любовта и на истинските неща.

4. Темата май все пак е поредният кьорфишек.

Редактирано от Aйшa на 15.05.08 00:04.



Тема Re: За съжалениенови [re: Aйшa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 00:15



Само - в интерес на теорията да кажа, че моята бивша не беше казала на родителите си, че живее в моята квартира повече от 2 години.

Не е чак толкова необичайно.

А за прикриването на произхода - не съм съгласен - обидно е да си декларираш произхода без да са те питали. А тя не е лъгала, доколкото разбирам.

С другото съм съгласен - това вече е етническа особеност. Не знам дали трябва да обвиняваме момата за нея, обаче - тя просто се съобразява с родителите си. И не казвай "защо не се съобразява с неговия етнос", защото не е тя, която не се съобразява, а родителите и. Които пък не знаят нищо за мача.

Да - и аз мисля, че темата е кьор-фишек.




Тема Re: За съжалениенови [re: koм]  
Автор koндoм (предпазлив)
Публикувано15.05.08 00:32



Кьорфишек? В ерата на мултимедията войните станаха сериал с пуканки и бира, дори не реалити шоу... но само за онези пред тв приемниците. А дали е така? Коьорфишек? ОК. Нищо ново под слънцето - по важен е въпроса дали кондома не ни менти, другото е фон? Кьорфишек от гьонсурат... за баламите. Ех, коме ,коме!





Тема Re: Ами сега?нови [re: O!Melissa]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано15.05.08 02:19



Той живее с нея и не е разбрал, какво остава за съседите.
В моя случай (говоря по принцип) ми е през оная работа комшиите какво ще си мислят за мен.

А и малко ли чисти българки има, с по-тъмна кожа?



--


Тема Re: Много моля...нови [re: Night Crawler]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано15.05.08 02:26



можем и директно

--



Тема Re: Ами сега?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано15.05.08 02:30



май живеят у тях

--



Тема Превод! И пример!нови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано15.05.08 07:55



Ми то с този лаптоп се озорвам, докосвам някъде и ми се мести курсура, следователно думите се разбиват. Та сори де.
Имах предвид, че ще го разбера ако е положил усилия и се срещне с родителите й. Защото всички родители трябва да бъдат уважавани от бъдещите зетьове и снахи.
И тогава, като ги види и опознае колкото успее, да се тръшка и да мисли имат ли бъдеще заедно с дъщеря им.


Имахме комшийка в блока - циганско семейство бяха, тя самата спря да учи много рано, каза, че са й намерили красив мъж, помня и аз едно хубаво момче - смугло със сини очи, пу-пу! Рано се е омъжила може би, изгубих й следите, но. В тях като влезнех с ръка на сърцето признавах, че е по-подредено и по-чисто от моя дом, можеше да лижем и пода ако искаме. Готвеше от много рано и то сполучливо. Бяха строги родителите й, баща й не позволяваше никакви волности, а такова веселие беше като перяхме килими на тревата пред блока - 3-4 млади момичета от семейството им и ние кварталните, с пяна и вода под топлите лъчи на слънцето...ех, спомени! Преди повече от половин година се запознах с циганин, който се оказа, че е брат на тази моя детска приятелка, човекът бачка, жена му е леко казано красива, има си нормално семейство - работят и децата учат, а той и висше е записал. Така че има цигани и цигани, както има българи и българи.
Аз бих се притеснила ако се окаже от селяндурско семейство, миришещо на чесън и не познаващо съвременните козметични средства. И все пак ако обичаш някого, то не трябва той да отговаря какви са родителите му, не ги е избирал.

Създай нещо такова и ще ти сваля шапка!



Тема Re: кондоме,нови [re: koндoм]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано15.05.08 09:41



ти остави лзбг и опитите за ирония. ами се опитай да се поставиш на нейно място и да ми отговориш: ти как би се чувствал като стремящ се да изгазиш от средата си циганин, който е зарязан от приятелката си по етнически причини. много държа да прочета нещо по въпроса.

кирилица из нот дед.


Тема Re: Значи - ако някой иска да сенови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.08 09:57



Да, това е така, ако някой иска интеграция може да му се помогне.
Но не става само с дайте ми или дайте да дадем.
Айде да не намесваме и асимилацията тук...

Welcome to the real world!




Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано15.05.08 10:07



абе четох уж внимателно, ама тоя момент с мълчанието и недомлъвките някак си не ми се наби в очите. Естествено, че няма да седнеш и да подпитваш. Но без инфо ми е странно да се преминава към по-сериозни намерения... Абе нейсе, ех, любов, ех младост...

Просто гледаш, слушаш, и си правиш изводчета, и няма защо да са прибързани, време има. Мълчанието и недомлъвките няма защо да те тревожат, ако просто си чукаш, ама в някакъв момент стават червена лампичка, ако решиш нещо по-сериозно да предприемеш. Не ми беше удобно да те питам първият ли си й бил, щото е важно, ама ето, ти го каза.

Не си мухльо и не съм те ошамарвал, проблемът ти е сериозен. Съвсем си прав да ти пука от скриването. Това е доста по-сериозно и май не може да се оправдае само с опасенията й от негативно отношение към етноса й. Не е гот да ти снася инфо на порцийки. Да, мнозина го правят, но в твоя случай трябва да си изясниш какви други неща има да ти сервира и какви са мотивите й. Не е нужно да й изчовъркаш всичкото минало, все пак. Не е възможно да не останат бели петна, изясни само да няма активен вулкан из тия бели петна..

Може, дето казваш, да е била или даже да Е женена за друг, който да е примерно някъде на гурбет или в дранголника и в един момент да цъфне с всички произтичащи от това проблеми. Та такова отношение към теб, пак казвам, си е доволно чорлаво, независимо от етноса, и си плаче за съвсем отделна тема - за премълчаванията. Наистина, Лъчезара е права, че някои неща - не само минали, ами и актуални успяват да се скрият от партньора в продължение на години и десетки години. Имаше случай някакъв американец важен живял години наред с една красива азиатка, която впоследствие била разкрита като китайски шпионИН, т.е. мъж, какво ще кажеш ти по това?

Познания по готварство имам предостатъчно, ама рецепта не съм ти давал, щото немам готова, и дупе го лъже тоя, дето щи каже, че има. Рецептата ти, пич, се пише в момента, специално за твоя случай, отчасти тука, отчасти в главата ти. Само че, плийз, ако наистина се интересуваш, не снасяй и ти инфо на порции, дай всичко, което знаеш или подозираш.

И пак си поговори с нея, кажи си съображенията, опасенията, работата не е бърза. Не наблягай на етноса, той не е важен, трябва да разбереш обаче с кого си имаш работа, преди да кажеш, приемаш ли го или не. Недей отвисоко и с предубеждения, родителите й може да са некви хипербаровци с осемдесет кила злато, откъде знаеш (майтап!).. или да знаят и могат повече от теб, примерно. И имай предвид, че колкото за теб е проблем, че тя е цигане, толкова и за нея е проблем, че ти си българин. Да не мислиш, че имат страхотно мнение за нас, пък и на какво отгоре да го имат?

И ВНИМАТЕЛНО! Тя е сгафила, че си е премълчала, има добро оправдание, но то е за веднъж, трябва да е искрена с теб, поне в рамките на поносимото за нея. От друга страна внимавай да не нагазиш нещо болно . Питай я това, което има отношение към вас двамата. Няма начин да няма бели петна, които тя никога да не ти разкаже, но щом е умно момиче, ще може да маркира взривоопасната зона, да ти каже за какво става дума, без да навлиза в мъчителни за нея подробности. А ти в такъв случай не я печи на слаб огън. Всеки има някакъв период или събитие от живота си, за който не желае да споделя, просто трябва да се изясни, това има ли и до каква степен отношение към вас двамата сега и занапред, и толкоз. Щото случва се и история уж отдавна забравена и потънала в прах и без отношение към настоящето да възкръсне ей така пред очите ни. Уж някой си отпреди много години, погребана история санким, се връща изведнъж отнякъде и вика "ТИ кво праиш тука ма? Къф е тоя?" а към теб "Ти що ебеш жена ми, бе", или каквото се казва там в такива случаи, преди да заиграят тоягите и ножовете.

Абе дай малко инфо още, ама историята взе все по-малко да ми харесва, и няма що да разиграваме етническата карта, не е тя проблемът. Друг е проблемът и мисля, че вече ти се очертава пред очите. Има още да ти разправя тя, и хем трябва да гледаш да я не нараниш, хем не трябва скрито-покрито да има, щото може да избухне. Поне приблизително трябва да си наясно за какво иде реч.

И ЧАКАШ, докато си направиш картинката, що бързаш, да не си в третия месец?





Тема Re: Нямаш си представанови [re: dalya_night]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано15.05.08 10:14



Дари няма.

Пащуни 40%, от тях кучи или кухи пет милиона, таджики 30%, измежду които казълбаши, и фарсивани или фарсиуани, хазари 20%, 5 % узбеки, аймаки, туркмени, нуристанци и белуджи.

Дари е персийският език, който се говори в Афганистан





Тема Re: Ами сега?нови [re: XEИ]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано15.05.08 10:18



Бе нали пита човека бе, чешитино


Кво да му речем, ха наздраве ли?




Тема абе янови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано15.05.08 10:24



хич не чети мойте бози, виж Айшето горе какво е писало. Мисля че няма какво да се добави, проблемът, пич не е само етнически, а е - виж по горе

и .
Може да ти се види много остро това, дето го е казала, ама е вярно и точно.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано15.05.08 10:31



Минути за рекламааа

А така ви харесвам, най-готините жени на света сте



Тема За страховетенови [re: koндoм]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано15.05.08 10:55



страховете са индикатор, шъ знаеш, независимо с ромче или с българче ходиш. Ако ти се свива сърцето от бъдещето, без връзка с конкретна ситуация, а просто ей-така. по-добре недей. Късай.

А иначе върволици от хора , включително и тук, и не само в сегашния случай ще минат да ти кажат че си мухльо, и страхливец, щото не си си "поел отговорността".

Ако нещо в дадена връзка ти се вижда не в ред, ако нещата не вървят, поеми, драги, отговорността да кажеш "не", и риска да ти риват, и да те наричат мухльо и безотговорен тип, и даже със самоубийство да те плашат. Да се самоубиват, отговорността за това си е тяхна.

Щото инак, като скапеш живота си, и живота на другия, защото извиване и превиване и уйдурдисване има до време, когато животът свърши и напред няма нищо, за което да се хванеш, за рицарската постъпка с поемането на отговорност никой няма да ти изръкопляска, а ще ти плюят в суратя. И отговорността за донкихотското "поемане на отговорност" ще е пак твоя.

Айде спирам, че бесът ме хваща.



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор dragon.fly (новатор)
Публикувано15.05.08 13:26



Прочетох доста от казаното по темата, трябва сам да решиш за себе си - дали това, че нейните роднини са цигани ще продължи да те притеснява ако сте заедно или пък ще си мислиш, че си попуснал шанса си да си щастлив ...
Трябва да помислиш как ще подскачаш всеки път когато приятелите ти плюят по циганите или казват дори "циганска работа" и как това ще се отразява на вашите отношения и на децата ти - в крайна сметка, ти говориш за брак!
Не е задължително роднините да са лоши хора или да са ония мъляво-сополиви, почти неговорещи български екземпляри дето ги дават по ТВ, възможно е да са си съвсем обикновени хора, които да не се раличават от повечето от нас.
Важно е, според мен, обаче да си наясно с начина живот и с културата им, което става само ако говорите за това!

Нормални са всички тия въпроси дето си ги задаваш, ама почни да ги отхвърляш един по един!



Тема Re: Нямаш си представанови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор dalya_night (())
Публикувано15.05.08 13:27



да де , нали така им излъчва телевизията-два часа дари два часа пущу , та питам дали не са от даритата-демек по иранизираните като говор и фенотип





Тема Re: Ами сега?нови [re: dalya_night]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.05.08 13:50



Не мога да изчета всичко по темата и се закачам за теб. Съгласна съм, че на теория и на практика етническата толерантност силно се различават. Не съм расист изобщо, възпитах и сина си по този начин, та много го тачат братчедите, щото те едно уважение искат, а той им го дава.


Преди време тук имаше тема дали бихме се омъжили за циганин, арабин, негър и прочее. Аз отговорих неслучайно, че ако го обичам, без колебание бих, при условие, че няма живи роднини. Трябва да бъдем реалисти.

Люпя семки на седмото небе.

Редактирано от paзбиpaм на 15.05.08 13:54.



Тема Re: За страховетенови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Luchezara ()
Публикувано15.05.08 14:19



Теб те хваща бяс, но темата, която отвори с този постинг е много интересна и самостоятелна. Заслужава отделно място, където човек да поговори върху нея ... стига да може, разбира се. Защото аз бих стигнала само до някъде и после не знам, ... не съм си изяснила: защо да не се бориш за любовта си, въпреки страховете си и защо нещата упорито не се получават. Може би "защото другия не обича", както кратко каза един приятел, но едва ли е само това.

Обаче да не спамим темата на младежа, стигат му и неговите проблеми.






Тема Re: Ами сега?нови [re: paзбиpaм]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано15.05.08 14:26



То като го обичаш - лесно, ами като го разлюбиш кво става?

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Ами сега?нови [re: paзбиpaм]  
Автор dragon.fly (новатор)
Публикувано15.05.08 14:35



Абсолютно има основание за притеснение с роднините (без значение от кой етнос са!). Имам приятели цегани - страхотни хора, образовани, с интереси ...
Ама се сещам за една история дето един познат се беше оженил за едно изключително умно и готино момиче (циганка). Тя обаче беше дала ключове на цялото си семейство и във всеки един момент, на който му хрумнеше ходеше у тях - просто ей така и си отключват. В един момент момчето беше докарало разговора до това да се изяснят дали той е женен само за нея или за целия катун ...


Накрая се разведоха и всеки от тях продължава да го страда ...
Имам разбира се и контра историите - едно момче - циганин и българка - живеят страхотно заедно, имат прекрасни 2 деца ...
Абе ... това с роднините е като да играеш на лотария ...



Тема Re: Ами сега?нови [re: Brave_bg]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.05.08 14:44



Разлюбването се случва при всички етноси.

Люпя семки на седмото небе.



Тема Re: Ами сега?нови [re: paзбиpaм]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано15.05.08 15:01



Така е, но процедурите са различни. Някои приемат "Докато смъртта ни раздели" твърде буквално. Особено тежки са случаите на раздяла в етноси с много силни родови връзки. Абе не е толкова лесна тази работа. Чета тук и общо взето си мълча, но някак си здравия разум ми убягва в повечето постове, въздигащи в култ "Любовта на всяка цена". Аз лично не оправдавам нищо, което се прави на "всяка цена". Казвал съм го, че явно въображението ми е твърде развито, защото винаги мога да си представя неплатими цени.
Освен там тежестите от лъжата, описани по-горе ми се струва, че тази връзка от има няма 6 месеца не може да даде достатъчно основания за жертви в името на Любовта.
Теориите за толерантността също малко издишат. Едно е да си толерантен към съседа, с който спазвате еднакви правила на общуване и все ти е тая дали е черен, гей или намкъв си. Съвсем друго е да пуснеш в дома си различния и от толерантност да се откажеш от собствените си принципи. Това специално аз наричам... безхарактерност. В една такава връзка като тази, която обсъждаме със сигурност няма да става дума за толерантно съжителство между два етноса, а за едно сложно вплитане, пълно с рискове. Аз не мисля, че си заслужава при тези начални условия.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор karea ()
Публикувано15.05.08 15:33



Според мен нямате голям проблем. Щом досега не си я смятал за различна, значи не е. Родителите й най-вероятно ще се окажат като нея.
И двамата, обаче, се подгответе за родителски отпор от две страни.

All I want is everything.



Тема Защо да не замесваменови [re: Mopфиyc]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 18:31



асимилацията? Че ние тук си говорим направо за сегрегация, ако ме питаш мен. Дори и сравнително толерантните мнения са от рода "за нея - може, ама - ако я няма родата". Ами - то - това значи, че на практика - не може. Двата етноса ще си живеят разделени (всеки в собственото си етническо пространство) и ще се мразят. Докато в един момент вземат, че се избият взаимно, защото историята показва, че етническата омраза накрая винаги завършва с кръв.
Та - в някои случаи е по-добре да дадеш на някой, за да може после той да ти върне. Викат му инвестиция.





Тема Re: Защо да не замесваменови [re: koм]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано15.05.08 18:39



Че то всички ние работещите в БГ инвестираме в братята роми - плащаме им тока, водата, здравното обслужване, социалните и въобще всичко. И тъй като гледам бая нещо се е задало да се връща - все повече се плодят.

Морфи го е казал съвсем правилно - може да интегрираш накой, който иска да се интегрира, а те в голямата си част не искат.



Тема Значинови [re: sisita]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 18:45



голямата част - настрана. Интегрираш каквото можеш. Още повече пък - щом ти дават чужди пари.

Докато процеса почне да се само-поддържа. Я се опитай да накраш Чирков примерно да иде да проси? Или да живее в катуна. Знаеш ли кога ще стане? Точно никога. Ами - децата му? Внуците?
Обаче - ако на всяка крачка им казваш, че са цигани и за нищо не стават - те в един момент ще организират онези от катуна (с които вече нямат нищо общо) и ще те изгонят. Погледни Косово за пример.



Тема Re: Защо да не замесваменови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.08 18:47



"Дайте да дадем" е нагло послание.
От далеч е много лесно да се сочи с пръст и да се лепят етикетчета.
От подобни инвестиции в момента си отглеждаме паразити.
Та айде по-полека... ако ти се дава, давай... тук хората се умориха.

Welcome to the real world!




Тема Re: Значинови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.08 18:51



Какви чужди пари я да чуя?!?
Ако има някакви чужди пари те потъват в нечии джобове по веригата, а главната миза си я плащаме ние дето сме останали "балъците" да си седим в държавата.
Я ми кажи като толкова много знаеш, как ще определиш кои иска да се интегрира и кой не?

Welcome to the real world!




Тема Re: Значинови [re: koм]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано15.05.08 19:04



Косово пък е съвсем друга бира, дай да не месим него.

Ти май не разбираш - няма проблем за тези хора да се интегрират (ако искат). Като започнат най-първо от това да работят. В БГ работа има за всички, особено за нискоквалифицираната работа, и то добре платена, в много случаи по-добре платена от тази да кажем на служител в банка на средно ниво. За тях няма проблем да учат - образованието е безплатно, а за висше за тях има стипендии и фондации бол.

Проблемът е точно обратния - тяхната интеграция се е превърнала в репресия за нас - тия дето плащаме масрафа в крайна сметка.

Но дай да видим и конкретния случай - така като го чета Кондомът по-големите му претиснения идват от лъжата и недомлъвките, не толкова от самия факт на произхода й. А и ти като защитник на човешките права я кажи с ръка на сърце след 6 мес. съжителство с една жена, какво ще напрвиш при ултиматома или идваш и ме искаш официално или няма запознанство нашите, а? Подобен ултиматом не звучи твърде като желание за излизане от средата, защото и промяна на нравите до известна степен също е необходима, за да е възможна интеграция.



Тема Морфинови [re: Mopфиyc]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:06



ти да не мислиш, че въпроса с интеграцията съществува само в България? Съществува навсякъде. Никъде не е решен като хората. Умните се опитват да го правят (например римляните с интеграция са построили най-голямата империя на древността). Глупавите - се опитват да го правят с насилствени средства - нацистите, например.

Нали казахте по-нагоре, че ЕС отпуска пари за интеграция? Щом потъват парите - проблема е в този, който краде. Той краде и от вас и от циганите.

А как ще определиш кой иска да се интегрира е много лесно. Тези, които кандидатстват в университета например с много по-голяма вероятност искат от тези, които крадат в трамвая. Тези, които работят - искат, тези които просят - не. И т.н.
Сега - не ми казвай, че съм виден теоретик, защото аз си го знам. Ама и ти - вероятно също си виден теоритик. Разликата между нас е, че ти си нихилист-теоретик, а аз - оптимист-теоретик.





Тема Кондоманови [re: sisita]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:13



поставя неизпълними условия. Ако това е истинска история, в което аз се съмнявам - кондома си търси извинение да зареже жената. И понеже се съмнявам - предпочитам да говоря по принцип, а не конкретно.
Иначе - при подобен ултиматум - аз ще си тръгна - независимо дали жената е циганка или братовчедка на английската кралица.

Не си права, че "няма проблем за тези хора да се интегрират ". Напротив - има и то голям - просто никой не ги приема за равни. Ето например циганката от хипотетичната ситуация - накрая ще се омъжи за някой манго, който ще я спуква от бой и ще я кара да проституира. И - до тук ще и е интеграцията. И ще го направи - защото няма друг избор, а не защото така иска.





Тема Ами - аз давам, бенови [re: Mopфиyc]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:17



Със сигурност - повече от средния българин.

Но не е това въпроса. Въпроса е, че ти не предлагаш нищо. Само си против да даваш.
Утре- например - като спрат социалните помощи на циганите и на теб ще ти намалят данъците автоматично, нали? Вярваш ли го това?

Защото - ако не го вярваш - проблема май не е в циганите, нали.



Тема Re: Морфинови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.08 19:18



Не съм нихилист, реалист съм... просто от далеч виждаш нещата по-различно.
Не знам какви пари и от кой се отпускат, това което знам е, че тук дори по медиите излязоха и казаха шефове на ЕРД, че са надписали сметките на редовните платци на ток, за да си покрият загубите от гетата.
Та да продължавам ли?
Не обвинявам циганите, че са цигани... нямам нищо против тях докато не започнат да проявяват мангалитет, а точно на това ги подучват усилено напоследък.

Welcome to the real world!




Тема Re: Кондоманови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.08 19:20



просто никой не ги приема за равни
Баце айде аман от комунистически идеали а?
Никой на никого не е равен... по никой начин и това не зависи (само) от етноси.
Не бъркай равноправието с равенство... и не забравяй, че всяко право си върви със съответното задължение.

Welcome to the real world!




Тема Re: Ами - аз давам, бенови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано15.05.08 19:23



Айде да не го обръщаме на политика тук.
Предлагал съм много неща там където е трябвало.
Не го вярвам, но вярвам, че ако продължим да отглеждаме паразити ще ми вдигат данъците!
И не обвинявам циганите за подхода към тях... обвинявам някои от тях и то само когато загубят общочовешките ценности.

Welcome to the real world!




Тема Re: Морфинови [re: Mopфиyc]  
Автор dalya_night (())
Публикувано15.05.08 19:28



оптимистът учел английски , песимистът китайски , а реалистът устройството на АК47


аз съм реалист



Тема Хе-хенови [re: Mopфиyc]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:30



Съмнявам се наистина да мислиш, че говоря за равенство в смисъла на комунизма. И понеже - едва ли го мислиш - значи просто се заяждаш от нямане какво да кажеш.





Тема Добре, нека да е по принципнови [re: koм]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано15.05.08 19:30



Ще се съгласиш предполагам, че за да те приемат за равен трябва да положиш усия да докажеш, че можеш да бъдеш равен и то не само в правата, а и в задълженията и да проявиш желание да уважаваш най-малкото нравите на обществото, в което искаш да бъдеш приет.

Таз мома ако иска да се омъжи за българин, защо не го стори по нравите български, а трябва да е по нравите цигански, м? Защо той да трябва да приеме нейния начин, а тя не е склонна на компромис? Но това е добър пример за ситуацията въобще - ние трябва да приемаме тях каквито са, а те не променят нищо ни на милиметър. Защо?

И знаеш ли, съвсем не са така сегрегирани и дискриминирани или каквато и да е там модерна думичка - просто им много удобно да се изкарват такива, защото тогава всичко е без пари.

Прочетох, че не живееш в БГ, не знам отколко време не си тук, но наистина представите не са съвсем реалистични, без да искам да те обиждам, разбира се.



Тема Именнонови [re: Mopфиyc]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:31




Хайде - верно стана за форум политика.



Тема Re: Именнонови [re: koм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано15.05.08 19:40



Коме Комеее...не се завръщай ,братко


ако си бил там повечко години, в страната на пуканките , попил си достатъчно
тука теб повече не можем та интегрира , щото трябва да ти ударим 50 ваксини още на летището , ще са против болести, социални и обществени!
Хич те няма!
но пък ако си дойдеш и така заспориш некъде неподготвен , тебе ще те застрелят бе , кой ще ти търси аргументи....



Тема Re: Добре, нека да е по принципнови [re: sisita]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:41



Хайде сега - момата е завършила висше образование, което за нейния етнос е направо подвиг, очевидно говори български като съща българка, очевидно начина и на живот не се различава съществено от този на българите. И ти на това му викаш - "не е положила усилия". Че тя се е превърнала в една от нас, бре.

Аз не живея в България - вярно е. Което не означава, че около мен няма малцинства, на които и аз плащам социална помощ - далеч по-сериозна от тази на циганите в България.
Включително - в това малцинство има чисти българи, които иначе са далеч по-големи цигано-фоби от вас, живеещите в България.



Двойните стандарти на хората никога не са спирали да ме изумяват.



Тема Далке, бренови [re: dalya_night]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 19:51



защо ще ме застрелват? Аз мислех, че българите, живеещи в България сте едни хубави-толерантни хора, които вярвате в спорта, културата, изкуството и унищожението на всички останали раси.


Да ме прощава Дъглас Адамс за цитата в "циганската тема".

Инак - не се притеснявай за мен. Батко ти е виждал малцинства, пред които циганското в България е направо като цивилизацията на Антлантида.




Тема Re: Добре, нека да е по принципнови [re: koм]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано15.05.08 19:56



Да, за образованието - вярно, ама въпреки това иска да влачи катуна със себе си.

Нямам двойни стандарти, нямам и нищо против който и да било етнос, народ, нация. Нямам против и никоя религия, с изключение на крайните фанатични учения. Стига разбира се да няма опити да ми се налага натрапчиво нещо, което не приемам.



Тема Re: Защо да не замесваменови [re: koм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.05.08 20:10



драги, ромският етнос е специфичен. той НЕ ИСКА да бъде интегриран, а още по-малко да го асимилират . за каква инвестиция говориш - за инвестиция в цялата рода ли на циганина /циганката ли . защото те така вървят- цялата рода - майка, баща, баби, дядовци, лели, чичовци, братя сестри и т.н и т.н.... и са на принципа - ще влачим докато може.

нергите в Америка са друго нещо , доста по различно от циганите. циганите неслучайно Господ навремето е оставил без държава. на тях кръвта им е чергарска .

никой не ти говори за омраза, а аз по-нагоре писах за положителната дискриминация. който от ромите иска да се интегрира, да учи, да работи , да бъде подкрепян от държавни порограми и фондации. а не щото били неграмотни, дай да даваме до безкрай . и ако на бай Пенчо ще му изключат електричеството защото не го е платил, в ромските махали да се въртят електромерите, тъй като никой инкасатор или техник не смее да припари там, а след това енергоразпределителната фирмата на отчита тия киловати като загуба по трасето и да ги надруса в сметките на добросъвестните платци. защото тук това се получава.


факт е че им хареса в България да са перманентно социално слаби , да се оплакват колко са дискриминирани, да искат без да дават насреща друго освен поредните неграмотни цигани, които не учат щото нямало пари, чукат се и се размножават още от 12 годишни, не работят защото били неграмотни и никой не ги искал на работа, а те нискоквалифицирана работа не искат- била нископлатена и повече пари получавали като социално слаби. тъй като имали по 5 и нагоре деца - що да работят . вземат си социалните помощи / а те са на каплпак / и каквото изкарат събирайки хартия или цветни метали или ако побачкат два дни като общи работници на някой строеж / надника е 30 лв. поне/ - какво е това да работи 20 дни в месеца по 8-10 часа за 200 лв.заплата. знаеш ли че те 'черна' работа не искат да вършат - нищо че са неграмотни и без никаква квалификация. за да им дава социалните помощи Масларова ги задължава да работят по програми поне 5 дни в седмицата - и не го ли направят - няма помощи.

ти си далеч от проблемът какъв е в България. ние не сме богата страна да провеждаме социална политика като Германия, Холандия, Швеция и т.н. т е. парите от бюджета за социална политика са някакъв процент от бюджета , а държавния бюджет зависи от ръста на БВП, от % на предполагаемата инфлация за годината и куп други фактори...

затова недей говори за смесени бракове и асимилация. с циганите е невъзможно. чернокожите са друг тип хора .

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Ти сега говоришнови [re: sisita]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 20:11



като ку-клус-клановец от 50-те години.
"Нямам нищо против черните - стига да се возят в задния край на автобуса"



Или - "теб ще те приема, ама си забрави роднините. Защото те са катун и не заслужават дори да говоря с тях".

Както и да е - хайде да спираме - цитата на Дъглас Адамс, който дадох по-надолу обяснява всичко.



Тема Re: Далке, бренови [re: koм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.05.08 20:12



ако говориш за арабските малцинства, те са нещо като циганите, с тая разлика че са и фанатизирани.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Не...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 20:14



говоря за всякакви малцинства - като почнеш от потомци на ацтеките, маите, племето дакота, пущуни, африканци и - както казах по-нагоре - българи.





Тема Re: Добре, нека да е по принципнови [re: koм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.05.08 20:21



не , не плащаш социална помощ далеч по сериозна от тази тук в България. в Америка един работещ не изкарва пенмсията на един пенсионер. пенсионната ви система е организиарана по друг начин, здравната също . САЩ е държавата с най-голям вътрешен дълг в света, но за сметка на това няма външен и долар , не й диктуват ръста на бюджета от международния валутен фонд . при вас, който получава повече плаща по-високи данъци и е длъжен да води по-виско стандарт на живот. дай да не изброявам разликите, щото разликата между САЩ и България е колкото от земята до луната .

не можеш да сравняваш държава , която движи света с България. по никакъв начин.

аз защо в емигрантските клубове неведнъж съм писала - емигранти да не дават акъл какво да се направи в България, защото гледната им точка е друга , различна от реалността тук и най-вече неприложима.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Уф...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 20:25



А българите, които вземат социални помощи в чуждите страни не са ли същите? Паразитизма не зависи от етническата принадлежност - вярвай ми - виждал съм го многократно с какви ли не етноси.

Много знаеш ти за негрите в Америка - циганите са 3 цивилизационни нива пред тях.

Иначе - нали и аз това казвам "който от ромите иска да се интегрира, да учи, да работи , да бъде подкрепян от държавни порограми и фондации"

Ама ти твърдиш, че било невъзможно, въпреки, че го предлагаш сама.



Тема Re: Не...нови [re: koм]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.05.08 20:31



те не са с чергарска кръв . индианските племена имат култура и история от които може да се поучим за разлика от циганите. те не са чергари . маите са били една доста развита нация преди хилядолетия и доколкото помня / а може и да греша, щото моята глава не помни подробности, а само фактите / племената им са били от оцелелите след първата човешка раса - не си ли чел . нещо от рода- имат кръв с достойнство . същото е и с дедите на сегашните афроамериканци / нали така ги наричат сега /.

един от кандидатите за президент на САЩ сега е афроамериканец- Барак Обама - и той май ще е следващият американски президент , позиците му са най-силни... как мислиш в България циганин да стигне до там да се кандидатира за президент. тая работа не я виждам изобщо със столетия .

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Какво значинови [re: Бapбapeлa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 20:37



не плащам по-сериозна социална помощ? Разбира се, че плащам.

Това, че системата е организирана по друг начин не значи, че парите падат от небето.

И аз не сравнявам държавите, а сравнявам хората. И даже не различни хора, а хора от една и съща народност, живеещи в различни държава.

А - и накрая - емигрантите могат да ви дадат акъл и то много, ама нали знаеш, че българите акъл не щем. Обаче - и ние, емигрантите сме българи - и ние акъл имаме в излишък.



Тема Индианцитенови [re: Бapбapeлa]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 20:48



не са познавали колелото - най-простия уред в историята на човечеството - толкова са били развити. Да не говорим, че са живеели в палатки, следвайки бизоните - толкова за "липсата" на чергарска кръв.



Преди 50 години - и в САЩ никой не си е представял, че черен ще се кандидатира за президент.

Виж - в България постоянно има слухове за държавници - цигани. 2 примера - Костов и Първанов.



Тема Re: Индианцитенови [re: koм]  
Автор dalya_night (())
Публикувано15.05.08 21:23



леле, ти си като туткал....


баси латерната , и даже си вярваш
индиянци мингянци , айде стига;
човекът само като си види темата 260 мнения /до тук/ продължаваме и ще му стане ясно кво да прави с другарката Джелем Джелем



Тема Бе, кат нямамнови [re: dalya_night]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано15.05.08 22:52



много работа - си намирам.





Тема Re: Ами сега?нови [re: O!Sag]  
Автор O!Melissa (вечно нервна)
Публикувано15.05.08 23:25



лесно ти е да приказваш отстрани:)

и на мен ми е по-лесно да вярвам, че Първа инвестиционна няма да фалира след като си изтеглих до стотинка парите от там



истината е точно там, където ти я казваш - той не е знаел в началото, но все пак после е разбрал. Както ще разберат и съседите и хората около него, и приятелите му. И тогава ще му е кофти, както му е кофти сега.

Не е само до тъмната кожа, за съжаление..



Тема Re: Ами сега?нови [re: O!Melissa]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано15.05.08 23:42



Няма да фалира аз съм акционер

--



Тема Re: Ами сега?нови [re: O!Sag]  
Автор O!Melissa (вечно нервна)
Публикувано15.05.08 23:58



С теб и с ПИБ съм! Особено сега, когато нямам пари там.


Наистина харесвам банката и винаги съм и ще е много жалко да фалира. Така че ...



Тема С всичко друго съм съгласнанови [re: Бapбapeлa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.05.08 06:37



ама не разбрах защо като критикуваме циганите, че не щат да се интегрират, всички реагират така, когато една циганка е решила да се интегрира.

Иска момичето, бе, иска, ама никой я не ще. Е, какво ще стане като никой я не ще? Ми, ще си се върне в махалата, ще си вземе един сгОден циганин и ще му народи циганчета, на които после пак ще им викат, че не искат да се интегрират. Това, понеже го избихме на политика. Иначе е ясно, че момъкът не е длъжен да бъде родолюбец и да мисли за бъдещето на държавата.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Ами сега?нови [re: Brave_bg]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 08:54



И защо реши, че нашенеца е хайван? Щото е българин, следователно прост?
Ако обичаш един човек не може ли да изтърпиш миризмицата на киселото зеле?
Ами правилно е решил канадският съд, нали знаеш, какво казват свещениците при бракосъчетание в тези държави "в добро и зло, здраве и болест, ...докато смъртта ни раздели..." Пък между смъртта и киселото зеле като причина за раздяла има огро-оооомна разлика. Според мен причината хич не е била в зелето, а ако е била, не си е заслужавало.
Направо звучи като виц!





Тема Re: Ами сега?нови [re: mygla]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 09:05



Хм, ами ако им се родят 1-2 дребни дечица и тя внезапно реши да се разведе, как мислиш, на кого ще присъдят децата? На майката, естествено, ако няма някакви специални причини за обратното /тежка болест, наркомания, проституция/.

Кой е този баща, дето ще се съгласи децата му да живеят като циганчета-катунарчета? И как ще го предотврати? Нали веднага ще ревнат правозащитните организации, че дискриминират майката по етнически причини?
Момчето каза, че работи в социалната сфера, значи нещата са му ясни. Трябва да обмисли всичко предварително, после може да е късно.



Тема Re: koндoмнови [re: AGLER]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 09:40



Тук 200-300 години не оказват влияние. И за 200-300 хиляди години циганите не биха се променили като манталитет и не биха се интегрирали в обществото ЗАЩОТО ПОВЕЧЕТО ОТ ТЯХ НЕ ИСКАТ ДА СЕ ПРОМЕНЯТ, НЕ ИСКАТ ДА СЕ ИНТЕГРИРАТ!
Това е истината, те се харесват такива, каквито са - паразити, които живеят на чужд гръб, харесват лесния, бохемски живот, възползват се от всяка възможност да откраднат, да отнемат блага без труд и презират "българите-бачкатори", подиграват се на безпомощното българско общество, което не може да се справи с хваналите го в мъртва хватка правозащитни организации. Защо да учат, защо да работят, като може и да не го правят?

Малкото изключения сред тях са постигнали всичко като са се отрекли от традиционните "цигански ценности", но защото съзнателно са поискали не да станат "българи", а да преминат на друг етап от развитието си като хора.
Аз лично познавам цигани, които никой не би идентифицирал като такива при първи контакт и които са отлично приети в обществото даже след като се узнае етноса им.
Това говори, че българинът не е нетолерантен към циганите, а към циганията.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Bost127]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 09:47



Ако някой от друг етнос говори правилен български език, значи че се прикрива и срамува от собствения си?
Стига бе! Сега остава да кажеш, че българските арменци, турци, евреи нарочно се прикриват?
Ама че глупост! Нали все говорим, че циганите трябва да се интегрират, че официалният език - българският, трябва да се знае и говори правилно като условие за добър успех в училище, каква мимикрия, какви пет лева...



Тема Re: бяла врана - друг пътнови [re: Bиkтyaлия]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 09:54



това не са типични случаи, аз също имам токива познати, но те са потомствени интелектуалци.
В случая момичето е ЕДИНСТВЕНОТО от рода, откъснало се напред в това отношение.
Значи останалите са доста под нейното ниво. Което не означава непременно, че са лоши хора. Не само висшистите са качествени хора...



Тема Re: Ами сега?нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 10:17



Само да вметна, след 4-ти клас много ромки изчезват от училище, но не винаги защото не им се учи или защото родителите смятат, че им стига толкова...
В тази възраст те съзряват полово и много е вероятно ако са хубавички да бъдат...ОТКРАДНАТИ от училище за булки!
Каквито случаи има доста на практика. И това е част от културните им особености...



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 10:27



И англичаните имат право да са прости





Тема Re: Ами сега?нови [re: monetka]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано16.05.08 10:38



Какви пет лева ще викаш на вагината си ма патко.



Тема Re: Ами сега?нови [re: dragon.fly]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 10:41



Не бих изтърпяла такива роднински набези и намеси, независимо от кой етнос е родата...



Тема Re: Не...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 10:56



Ох, хайде и ти, я помисли в новата история на България нямаше ли циганин, който беше на един от най-високите държавни постове? Въпреки че отрича да е такъв, ама то си личи от пръв поглед?
На мен познати цигани са ми казвали, че с абсолютна сигурност човекът си е ром. И какво лошо има в това, та го отричат? Не той лично, съпартийците и съмишлениците му...

ПП: Нямам идея как точно се разпознават, знам за един случай с момче от смесен брак с майка българка, бял като сняг, синеок. Върви с група приятели българи в чужд град, спира ги възрастна циганка да им гледа на ръка. Казва им по нещо, а като стига до него, поглежда го и му казва - а на тебе няма да ти гледам, ти си от нашите...



Тема Re: Ами сега?нови [re: Bost127]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано16.05.08 11:04



И патките понякога имат повече акъл и култура от някои хора.

Някои от тях имат вагини, но едва ли си говорят с тях за пари.

А някои прясно регистрирани екземпляри явно търсят къде да си избиват комплексите и не познават диалога като форма на общуване.
Хайде, успех с животинските прозрения!



Тема Re: Ами сега?нови [re: monetka]  
Автор mygla (свиркай си....)
Публикувано16.05.08 11:14



от тая тема всичко ми почерня..стига вече



Цената и местоположението са определящи....

Тема Re: Ами сега?нови [re: monetka]  
Автор Bost127 (непознат )
Публикувано16.05.08 11:14



Добре бе добре, каза ли си рециталчето?





Тема Re: Хе-хенови [re: koм]  
Автор MopфиycМодератор (Матричар)
Публикувано16.05.08 11:23



И от къв зор да седна да се заяждам с теб?
Не знам в какъв смисъл мислиш, че говориш - това което се чете коментирам...
Внимавай с внушенията, опасно нещо са.

Welcome to the real world!




Тема Re: кондоме,нови [re: Mopфиyc]  
Автор lzbg ()
Публикувано16.05.08 11:34



Повече е излъгал кондом, по-малко - момата - кондома.

А повечето е защото той я е приел да живее с него, предложил е някаква сигурност, до сега му е харесвала - ще завърши ВИСШЕ! Ми що не е гледал? Начи, докато ебе гореща п**** му е гот и не си задава разни въпроси, а сега - хоп... Ами ти ако откриеш сега, че жена ти има една шеснайста негърска кръв, ще я изгониш ли?

Момата я оправдавам. Харесала пича, стреми се към него, прави жертва...

Попътно да отговоря и на кондома - какво бих направил на негово място - Ми не знам бе... Не знам... Най - вероятно щях да замина на място, на около сто дена път с камили зад горите Тилилейски... И докато съм жив, ще се срамувам, че съм заминал...



Тема Re: Нямаш си представанови [re: dalya_night]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано16.05.08 15:39



Затруднителен въпрос, няма начин да разбера, освен да зема да ги питам





Тема Re: Ами сега?нови [re: monetka]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано16.05.08 15:41



Знам, ама не го уточних, щото мислех, че и за другите е ясно. Изпожениха се девойчетата, да, така е.



Тема Re: Ами сега?нови [re: monetka]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано16.05.08 15:52



Аз нищо не съм решил. Случката, която разказах не е виц, а действителност. Очевидно за добре възпитаната, образована и толерантна канадка нашия национален обичай да си правим кисело зеле се е сторило много хайванско и изхвърлила и зелето и него. Но не това беше акцентът на историята, а в непримиримите различия между хора с различна култура, бит, етнос, манталитет, които рано или късно влизат в сблъсък. Българо-канадската приказка беше доказателство че двама бели, образовани, умни и т.н. хора също могат да се сблъскат на нивото, което обсъждаме тук, та какво остава за българо-циганската приказка.
Накратко казано аз съм сред песимистите по отношение на щастливото бъдеще на нашите герои от темата.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Защо да не замесваменови [re: koм]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано16.05.08 16:05



"асимилацията? Че ние тук си говорим направо за сегрегация, ако ме питаш мен. Дори и сравнително толерантните мнения са от рода "за нея - може, ама - ако я няма родата". Ами - то - това значи, че на практика - не може. Двата етноса ще си живеят разделени (всеки в собственото си етническо пространство) и ще се мразят. Докато в един момент вземат, че се избият взаимно, защото историята показва, че етническата омраза накрая винаги завършва с кръв.
Та - в някои случаи е по-добре да дадеш на някой, за да може после той да ти върне. Викат му инвестиция"


Коме, коме, направо си изключил главното захранване с мозъка.

Ти и доста други живеещи извън България, абе хората извън българската реалност, не знаят основни факти за циганитета съществуващ тук. Както и Дарк Сайд беше писал тема за циганки на експорт в Брюксел.


Значи, циганина между цигани е социален. Комюнитито е адски силно, няма там индивидуализъм.


Но извън циганското комюнити, циганина се превръща в краен индивидуалист, точно защото го няма циганското комюнити. Почва живот на аванта, защото циганина извън гетото се превръща в абсолютен индивидуалист, който иска да живее на чужд гръб и неговите интереси са най-важни.


Това е житейската им философия. Вземеш ли един, взимаш всичките. Един за всички, всички за един. Нема лабаво...знам, че е трудно да се повярва.


Днес видях как оглеждат бъдещ строеж. Идват инженерите и архитекта и оглеждат терена. С тях върви едър и коремест циганин, явно влиятелен.Знаеш ли какво се оказа? Бригадата за строежа е циганска....само те могат да се съберат по едно и също време и да се разтичат колективно така...и че циганските бригади са предпочитани в строителството....българите се цепят и са друг тип индивидуалисти, винаги и навсякъде, не се обединяват така. Циганите обаче, дава се команда от циганския главатар и всички слушат и козируват, барабар с бебетата....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Тема Re:нови [re: lzbg]  
Автор Luchezara ()
Публикувано16.05.08 17:13



И каква точно е жертвата на момата, след като тя дори не желае да се съобрази с нашите порядки, първо да го запознае родата си и всички условия около нея ? ... Или си мислиш, че това е случайно - изпълнение за свръхбалъци, на които е достатъчно да се напъхаш в леглото и после само да искаш от тях, защото иначе "трябва да се срамуват" .


Младежът се е забил в кофти среда и сега му идва една малка част сметката за плащане.


Редактирано от Luchezara на 16.05.08 17:14.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Brave_bg]  
Автор Luchezara ()
Публикувано16.05.08 17:22



Долколкото знам и германците правят кисело зеле, също и други европейски народи. През зимата в клуб Готварство имаше рецепта, как германците правят кисело зеле.




Тема Re:нови [re: monetka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано16.05.08 17:26



Така е, много съм съгласна - особено с последното изречение.




Тема Re:нови [re: Ckaпaния_тъпaнap_Джo]  
Автор Luchezara ()
Публикувано16.05.08 17:29



Това са чистите факти. Трябва да ги крия ли ?




Тема Re:нови [re: monetka]  
Автор Luchezara ()
Публикувано16.05.08 17:31



Както и аз имам право да не ги харесвам заради това, но главно заради лицемерието и престъпността, която крият с него.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Ckaпaния_тъпaнap_Джoнcън (мухикан)
Публикувано16.05.08 17:55



Нищо не разбирам аз от реклама, ама ми се види, че е комбинация от изтъкнати и деликатно премълчани факти

Ама какво пък, така и трябва да бъде.. Мисля, усети, че ти се зарадвах, а не се заяждам



Тема Е, и?нови [re: Roxana]  
Автор koм (старо куче)
Публикувано16.05.08 18:13



Само не разбрах къде е голямото престъпление и непростимия грях в това, което си написала?

Не знам дали аз съм изключил захранването, ама като ви чета тук - още малко ще изкарате циганите виновни, че дишат.


Айде вече стига с този наръчник на пропагандатора.

Далия вече даде показно по-нагоре с всеки стереотип за циганите - няма нужда да се повтаряте.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Luchezara]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано17.05.08 00:49



чехите също - справка "Добрия войник Швейк"


В тая книга между другото има такива рецепти за манджи, че готварска не ти трябва...



Тема Re: Ами сега?нови [re: koндoм]  
Автор Haдя-Haдя (Двойната Надя)
Публикувано17.05.08 02:16



Между другото никой ли не обръща внимание на факта, че девойката се е срамувала да каже на приятеля си за своя произход....
Всичко го емнаха кондома, че той нещо там не може да се пребори с предразсъдъците, но май и тя самата не е горда от семейството си.....Аз пък това не го разбирам.
Това е близо до това да се отречеш от родителите си. Не мисля, че е повод за особена гордост.

Terror incognita


Тема Re: Ами сега?нови [re: Luchezara]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано17.05.08 09:26



Егати и зелето... кво ви влезе в картунките не знам. Всъщност знам де, и аз на времето в университета от лекциите запомнях най-вече "цветните примери" и далеч по-малко "основната мисъл" :)
Лъчеее, не зелето е акцента, можеше да е кървавица, бахур, пача или каквото се сетиш от клуб "Готварство" :)

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Ами сега?нови [re: Haдя-Haдя]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.05.08 10:05



Бе ти си много интересна!

Как няма да има страх да каже, че е от ромски произход момичето, като знае каква би била реакцията в 99 от 100 случая? Представям си се на нейно място ... ми и аз щях да си трая известно време сигурно. Хората са дискриминирани непрекъснато и за най-малкото си различие от другите, та що остана за най-неприемания етнос в България. Аз си казах по-горе - човека, когото съм харесала, приела и обикнала е едно и няма да си променя отношението, ако разбера, че е циганин или друг някакъв, но културния сблъсък с роднините не бих го понесла. Все пак бих се запознала с тях да видя дали не са изключение, понеже такива има.

Люпя семки на седмото небе.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.