Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 23.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Обиди  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано14.03.08 12:34



Питанията са:

- лесно или трудно се обиждате
- от какво най-често/най-дълбоко се обиждате
- имате ли места, настъпването по които предизвиква мигновено изригване и заслепение пред каквито и да е разумни доводи - кои са те
- има ли неща в секса (стигнахме и до него), които, направени или поискани от другия ви обиждат
- можете ли умело да обиждате хората - така че наистина да ги засегнете и правите ли го

Понасъбра се джафкане, затова питам

Освен това се смятам за много обидоустойчива - дотам, че ми е трудно да дефинирам понятето. Та разяснете ми, моля

The king of hearts, jokers' world

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор BRAWLER (oIo)
Публикувано14.03.08 12:41



Трудно се обиждам , защото много малко хора са способни да го направят! На другите опити за обида отговарям с презрение


Няма неща в секса които да ме обидят , освен едно : покана за групово изпълнение , знае се колко не одобрявам това
Мога да обиждам много лошо , но се стремя да не го правя ... е понякога си го изпросват !



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано14.03.08 12:41



Ай ся на ред са "Унижените и оскърбените!



Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано14.03.08 12:49



Може да ме обиди и засегне единствено човек, който ме познава. Близък ми е по някакъв начин, държа на него, на преценката му и на присъствието му около мен.
Обиждам се от несправедливо и некоректно отношение от хората, за които писах по-горе.
Що се отнася до секса, положението е същото. Правя секс само с хора, които обичам и нямам претеснения пред тях. Едва ли има нещо, което би ме обидило. Даже напротив, най-хубавият секс е мръсен и с някой, който може да вземе всичко от теб, без да се притеснява нито той, нито ти.

За хората по принцип - имам нисък праг на поносимост и раздразнителност. Не му пука особено. Гледам да се сдържам, въпреки това.
Знам на какво съм способна и малко или много се съобразявам, дори с хора, на които не държа.


Общо взето е това.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано14.03.08 12:51



ам......честно казано зависи от състоянието на високомерието ми към момента и от човека, дето седи насреща
в секса.....де да знам, сигурно ще ме обиди ако поиска да остане с чорапки в леглото да не му е студено


или ако заспи докато му духам ...бах, тва не мога си го представя чак, ама поне със сигурност знам, че ще го ухапя ако се случи

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Lady_Limette (лимон бонбон)
Публикувано14.03.08 12:56



Могат да ме обидят само най-близките до сърцето ми хора, към тях понякога съм даже и дребнава.


Всички останали по-скоро ме дразнят с простотиите и глупостите си.



Тема Не обичам,нови [re: Бpeт]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано14.03.08 12:56



но когато се налага, го правя непременно. Хладнокръвно, с безразличие. Налагало ми се е да обиждам и с жестове, които не са привидно груби, но ако човек не е бавноразвиващ се, схваща и се поправя. Пример: някоя мизерия в офиса е свършила последната ролка тоалетна хартия, и не си е направила труда да зареди нова, както учат мама и татко от ранна детска възраст. Чакат да го направи чистачката, или някой друг. Вчера имаше подобна абсурдна ситуация. Сложих една ролка, точно по средата на двете гнезда за хартията, за подсещане на мързеланата.
Или пък се взима последната бутилка минерална вода, а празният полиетиленов плик от нея бива оставен в шкафа/хладилника, а не изхвърлен в съответния кош. Или някой изяжда последния кроасан от пакета, до кафе-машината, и оставя пакета така, отново чакайки чистачката. Да, мили ми другарчета, такива са някои /доста/ италианци.

Нищо, поискано от любимия ми мъж, не може да бъде обидно. Ако бе така, нямаше да ми бъде любим.

Обиждам се от малко неща, а ме забавляват и разсмиват онези, които не ме познават, и си вкарват фантазии в главите, че са успели да ме засегнат.



Може да ме обиди демонстрация на "невиждане" или липса на чувствителност, от страна на любимия ми човек, примерно, вместо да погледне първо под масата дали няма да срита нечий крак, директно го прави, и дори не се извинява. След пет подобни случая, съм способна да му се подигравам открито, че е на изключително ниско ниво, и дори да му казвам, че по всяка вероятност не сме много подходящи един за друг. По този въпрос, който казва, че "противоположностите се привличат", да си гледа работата.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор karea (Peace of Cake)
Публикувано14.03.08 12:57



Обиждам се от грубо поведение на близък човек. За чуждите съм недостижима.
Имам слаби места, разбира се, но се пазят в тайна. Извинявай!


Иначе съм неловък обиждач- точно когато преднамерено обиждам, най няма ефект. И съм забелязала, че най-често ми се сърдят, когато се правя на разсеяна и недоразбрала. А, и когато се шегувам с много сериозен тон! Неизвестно защо хората масово смятат, че шегата трябва да е придружена с хилеж и намигване с лявото око или алтернативно с петнайсет иконки от тоя род: ... Демек "Помагам ти да разбереш, че си правя майтап, понеже те смятам за тъп да се сетиш сам."
А така се губи от ефекта, според мен.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано14.03.08 12:57



Хаха, и мен ми е трудна дефиницията. Обидена, засегната, наранена - не е ли едно и също?
Нормално е от някои неща да се засегна, от други да се чувствам наранена, но това касае само действия или бездействия на хора, за които ми пука. Трътката на 2-ро гише не може да ме обиди, най-много да ме ядоса. А джаффкането тук - да ми докара смях.


Дебелокожа съм, и за да ми падне пердето, някой бая трябва да се потруди, и обикновенно, доста преди да е постигнал желания резултат е излетял в зоната на игнора.
За секса - дори идея си нямам, как може да се обиждаме чрез него.

п.п. - забравих. Всеки човек, включая и аз, има дарбата съзнателно да обижда, засяга и наранява. Но много рядко я ползвам. И парадоксът е, че я ползвам предимно към тези, за които не ми пука, ама по някакъв начин ми досаждат.

Редактирано от HAДEЖДA® на 14.03.08 13:15.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор _Meдeя_ (черна)
Публикувано14.03.08 12:57



- лесно или трудно се обиждате - зависи, ако човекът, отправил обидата, е важен за мен, тогава лесно; когато виждам, че специално са си поставили за цел да ме наранят на всяка цена, тогава също, но не от конкретната обида, а от отношението;
- от какво най-често/най-дълбоко се обиждате - когато ме подценяват;
- имате ли места, настъпването по които предизвиква мигновено изригване и заслепение пред каквито и да е разумни доводи - кои са те - чак такава барутлийка не съм; но принципно има някои човешки качества, които не харесвам и не смятам, че притежавам; и в противоречие на максимата, че от истината най-много боли, когато несправедливо ми вменят такива, се обиждам наистина много;
- има ли неща в секса (стигнахме и до него), които, направени или поискани от другия ви обиждат - ако усетя, че иска да ме ползва за дупка
- можете ли умело да обиждате хората - така че наистина да ги засегнете и правите ли го - ако се наложи, мога да го измисля, но избягвам да го правя, защото после се чувствам по-зле от този, когото съм обидила.

Not to be ...


Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор bushido (yakshini)
Публикувано14.03.08 13:01



обижда ме неоснователната критика. в смисъл наистина да съм се постарала да направя нещо и да съм дала 100% /и това се случва понякога/ и да не се оцени. обижда ме обвинение в нещо, което не съм, направила. в секса ме обижда недостатъчното внимание понякога или незачитането на моето право да се изкефя.
доста рядко се случва, но когато хапя, хапя с отровния зъб. отчитам си го като недостатък, че прекалено добре осъзнавам слабите страни на хората, тези които самите те ненавиждат и се чувстват виновни и както съм миличка и добричка, ако някой ме засегне лошо, обиждам, и обиждам, за да го заболи.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано14.03.08 13:02



Лесно се докачам.
Но да се обидя сериозно, продължително, всевечно, неотстъпно - не ми се е случвало.
В секса нищо не може да ме обиди.

А не знам дали умея да обиждам.



Тема Re: Обидинови [re: Hot_ice]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано14.03.08 16:12



Ееее, за чорапките хич не си права

Знаеш ли колко помагат когато чаршафът се плъзга? Става едно законтряне и наемането и рязът е по-отчетлив :)))))))))

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор CлънчoГлeд (СамоЛед)
Публикувано14.03.08 16:25



Никога не съм искала да обидя някой целенасочено...друг е въпроса, че обичам да си казвам всичко , което ми тежи, което предполага, че вероятно това, което казвам може да обиди. Грубостта е нещото, което много ме плаши...и признавам, че в редките случаи когато съм била груба самата аз...съм била най-безсилнакакто и забелязвам, че с годините се променям ставам доста по-устойчива на всичкообиди,предателства,глупости

Слънцето грее за всички, сянката е за тези, които я заслужават

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор eммa. (викторианка)
Публикувано14.03.08 16:30



ай пак да се поанализирам малко за собствен кеф и терапия.



цял живот се опитвам да стана дебелокожо, ама хич не ми се отдава. както казва една приятелка - примири се, и аз искам да съм едрогърда блондинка, но не съм.

когато човек се засяга, значи му пука за и от засягащата страна. иначе не би си правил този труд, не биха протекли процеси, би било все едно. един път се обидиш, втори път се обидиш, ако стане модел на поведение, просто спираш да се обиждаш и обиждачът влиза в архива.

има и друг вариант - ти го плюеш, то си мисли, че роса го роси. склонността ми към анализиране и вникване в чуждите подбуди рядко ме вкарват в подобни ситуации. пък се и страхувам от тях, не са мой домейн. затова вчера с интерес гледах мацката, дето пее "кен лий" как триумфално обикаля телевизиите и се гордее с култовия си статус. а всички се бъзикаха с нея. аз бих се обидила. ама аз не бих пяла на език, който не знам, пък и уверено да твърдя, че знам, че това е английски, но това е друг въпрос. друг, друг, колко да е друг, мисля, че има отношение към темата.

от една страна за сетен път ми стана ясно ква чалга са бг медиите, но от друга страна за сетен път се замислих, как някои хора не могат да разберат кога трябва да се обидят и засегнат. една приятелка каза - искам да съм като нея, да не ми пука. аз не искам да съм като нея. така че - като има защо, се обиждам. очаквам същото отсреща - така се ориентирам какво мога и какво не мога да правя. иначе е трудно.

мога да обиждам много хубаво, защото знам какво би засегнало даден човек. и точно защото мога, не го правя често. само в екстремни ситуации. или като ми дойде черната менструация от някакви натрупвания и изгубя контрол. но като се стигне до такава ситуация, обикновено гледам да си тръгна по най-бързичкия начин. да не стават батални сцени.

най-често и дълбоко се обиждам от прояви на морална тъпота и липса на мисъл за другия човек. от властови игри от близки хора, които не съм очаквала. от манипулативност. от възползване от някой по-слаб за мига, независимо дали съм аз или някой друг. от удари под кръста. от подценяване. май от подценяване най-много и най-дълбоко се обиждам.

ай стига толкова себепознание за днес.

love и риболов

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Casper. (Добро духче)
Публикувано14.03.08 16:34



Не се обиждам, защото не позволявам това да се случи. Слагам с думи кротки хората на мястото, което сами си заслужават. В секса никой не ме е обиждал - сексът за мен е удоволствие, а не обида. Нещата, които не харесвам, които са изключително малко, не приемам за обида.



Мисля в движение

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор rozovotakova2 (боде очички)
Публикувано14.03.08 16:35



обиждам се, когато любимият ме кара да се чувствам маловажна за него
на всички останали обиди от хора - крещя или не обръщам внимание


уви, обижда ме и когато любимият иска да му правя свирки, просто защото ги предпочита пред секса с мен - ей това яко ме обижда

щото си мисля , че има още хляб в мене

и то доста сексуални щения да изхрани....



бода очички

Тема Re: Обидинови [re: rozovotakova2]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано14.03.08 16:40



В крайна сметка като чета дотук ми се струва, че всички се обиждаме само от хора, които са ни близки. Което е добра новина, защото тези, които допускат чуждите хора да им влияят дотам, че да им съсипват ден, настроение, самочувствие и т.н. не им е лесно.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Обидинови [re: Brave_bg]  
Автор rozovotakova2 (боде очички)
Публикувано14.03.08 16:44



хах, харесва ми, че си антидепресант



бода очички

Тема Re: Обидинови [re: rozovotakova2]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано14.03.08 16:50



и ти ми харесваш, ама не ми боди сините очички, нищо че не отиват на розовко плииийййййсссс



IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор thebeliever (пристрастен)
Публикувано14.03.08 20:09



мислих, мислих...всичките зависят от човека насреща. Има хора, които са в състояние да изкарват само най-бялото и доброто в мен и такива, на които някак....не мога да не съскам, колкото и да се опитвам.

По-добре да влагаш чувства, отколкото да чувстваш влага


Тема Re: Обидинови [re: Brave_bg]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано14.03.08 20:20



Ма това е нормално бе Брейви, как може да те обиди някой, за когото не ти дреме?



Тема Re: Обидинови [re: thebeliever]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано14.03.08 20:22



Аз пък не мога да съскам някого перманентно. След третото съскане , просто човека изчезва.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано14.03.08 20:49



Много трудно се обиждам, особено пък от целенасочени обиди. Ако някой без да иска ми каже нещо обидно, ще ми е по-кофти, отколкото ако виждам, че го прави нарочно.
Обиждала съм се най-вече, когато някой не ми вярва, а аз знам, че не го лъжа. Ей това може да ме побърка и ме е побърквало, особено ако е ставало дума за близките ми.
В секса... не е имало неща, които ме обиждат. Имало е такива, които ме нараняват, защото за да има обида, трябва да си убеден, че отсрещният не е прав, а като ти кажат примерно "я как си се наляла" или нещо от рода и знаеш, че е вярно, просто ти е гадно, но не може да се обидиш.

Иначе, не мога да си представя какво би ми поискал някой в секса, което да ме обиди. Ако не ми харесва, просто няма да го направя, ама пък да се обидя...
И да, мисля, че мога да обиждам, но избягвам да го правя, освен ако някой не се опита прекалено дълго да ми ходи по главата. Много е лесно, щото всеки си има слаби места, ама кому е нужно.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Обидинови [re: HAДEЖДA®]  
Автор thebeliever (пристрастен)
Публикувано14.03.08 21:02



изчева ако имаш избор, ако не - съскаш си като ти дойде до гуша)
Пример: колега, трети братовчед, комшийката от горния етаж, шефа...

По-добре да влагаш чувства, отколкото да чувстваш влага


Тема Re: Обидинови [re: thebeliever]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано14.03.08 21:08



Те могат да ме ядосат, но не да ме обидят. Казаното от тях ми влиза в лявото и излиза от дясното ухо.



Тема Брейв,нови [re: Brave_bg]  
Автор Bиepko (alter ego)
Публикувано14.03.08 22:14



ти си мислител и философ на форума, помисли дали е добра новина.





Тема Re: Обидинови [re: Brave_bg]  
Автор uglybeldame (драка)
Публикувано14.03.08 23:02



Брейв

не бих се сетила за такъв аргумент! Ма, да ти кажа, то ако са сатенени чаршафите, гумени чорапки ще ти трябват ....



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор XeйЖивoт! (magic dance)
Публикувано14.03.08 23:07



Е много трудно се обиждам... толкова ми минават покрай ушите всякакви такива опити, че и аз се чудя понякога.


Обаче за сметка на това пък съм злопаметна, а де!? Ако регистрирам целенасочен опит за обида, прилежно си го прибирам в папката "съмнителни елементи и червени лампи". Ако някой повтаря опита или потретва - изхвърча от обкръжението ми. Кротко или грубо, но изхвърча категорично Туй за по-неангажиращото обкръжение.

А наистина може да ме обиди (ама наистина) - появата на "стена" в общуването ми с някой от вътрешните ми кръгове. Така му викам - стена; невъзможност за създаване на близост или доверяване. Мммм, давам си сметка, че е глупаво да искам доверяване до последно; ама ако аз стигам далеч в едно общуване - не искам да срещам вътрешни прегради. Но на хора от тези много вътрешни кръгове не отмъщавам; отдръпвам се или по-точно - тях ги отдръпвам.

Хм, в секса - ако нещо ме е обиждало (някога) - това са били опитите да се замажат някакви проблеми или груби издънки ЧРЕЗ секс, на принципа - ей на, щом правим секс, значи всичко е наред...

Колкото до това дали мога да обидя някого - ми мога, и то много лошо. Марс в Скорпион, мълниеносно, внезапно и болезнено отмъщение, таен и опасен противник, инстинктивно надушвам най-слабите места Ама всъщност много рядко го правя. Трябва някой наистина много да се е издънил и да ми навлиза в територията; но просто такива обикновено ги усещам много отдалече и просто не им давам да се доближат достатъчно близо...

Peel me a grape, crush me some ice...

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано14.03.08 23:44



За мен:
- Лесно се обиждам - понякога дори определен поглед може да ме накара да се почувствам зле, забелязвам много малки неща.
- От умишлени лъжи/подмолности/прикрити неща/предателства от хора, които чувствам близки и съм ги допуснала вътрешно - считам себе си за достатъчно разбран човек, който просто няма защо да го мотаят и да злоупотребяват, може да се говори директно и човешки за всичко - и хубави, и неприятни неща.
- Честолюбива съм
- Не, няма нещо, което да ме обижда - но ако твърде настоява за още една дама, мисля, че ще ме жегне и няма да се почувствам добре.
- Не, не си поставям за цел и нямам определени умения - по - скоро засягам хората неумишлено, когато избухвам и съм афектирана и не се чувам какви ги нареждам (след това ми става съвестно), но който знае...не го взима много вътрешно.



Време е за...трапчинки

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор glupcho (прасковка :))
Публикувано15.03.08 00:01



ще се пробвам, да се гледам отстрани, да видим дали ще го докарам правдоподобно
лесно или трудно се обиждам- много зависи от ситуацията, бивало е да се пална за миг от някоя недомислица, но понякога наистина е много трудно да ме обидиш
нямам места, чието настъпване да ме пали без значение какво и как се е случило
в секса не ми се случвало, така че нямам отговор, може и да има такова нещо, ама аз не го знам, щото щом правя секс с някого, значи съм го приела и съм приела и желанията му...все пак не знам какво може да ми поднесе животът
не мога да обиждам умело- мога само бясно, заслепено, когато са ме качили на палмата, да ръся първото попаднало ми в устата ( по- късно често се оказва, че изобщо не го мисля), предполагам като защитна реакция...нещо от сорта "аз първо да те хапна, че да не ме хапнеш ти"
принципно, много могат да ме засегнат близките ми хора, щото то е ясно, на тях държа и от тях ме боли
далечните и преминаващите могат да ме вбесят, да ме накарат да избухна, обаче само моментно
но бързо ми минава
затуй е най-добре, ако съм във фаза "ей сега ще те гръмна" да си вдигнеш чукалцата и след десетина минути може да се върнеш, ще ми е минало, за повчето неща, все пак не за всичко



Влюбена в теб

Тема Re: Обидинови [re: XeйЖивoт!]  
Автор karea (Peace of Cake)
Публикувано15.03.08 00:03



Хм, в секса - ако нещо ме е обиждало (някога) - това са били опитите да се замажат някакви проблеми или груби издънки ЧРЕЗ секс, на принципа - ей на, щом правим секс, значи всичко е наред...


Но щом изобщо се стига до секс след груба издънка, значи номерът минава.






Тема прави ми впечатление как тук всичкинови [re: impulce]  
Автор diplomatic_terrorist (член)
Публикувано15.03.08 00:06



се самоопределяте като "дами" ...кое ви прави дами ? това че гълтате за без пари на шкембеланите си ? за това че ви ебат като курви а вие си мислете колко сте оборотни и как сте изчукали поредния незнамсикаквоси ?





Тема Re: прави ми впечатление как тук всичкинови [re: diplomatic_terrorist]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано15.03.08 00:12



Изумително....



Колкото до самоопределянето...ами...всеки е такъв, какъвто се чувства, преди всичко - т.е. не някой или нещо го определят, ами той самият го прави преди всички останали. Ти си отговорил на въпроса си, всъщност - затова пишеш "самоопределяте". Прозорливо, браво.

Време е за...трапчинки

Тема Re: прави ми впечатление как тук всичкинови [re: impulce]  
Автор karea (Peace of Cake)
Публикувано15.03.08 00:27



Залагам 5 лв., че няма да ти разбере мисълта.





Тема Re: прави ми впечатление как тук всичкинови [re: karea]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано15.03.08 00:33



Мислиш ли?


Според мен просто е шокиран.
И ме е разбрал.
Дай сега 5 кинта...или ..един сладолед, поне.
Тренирам за Йода...с благо махване на китката...да се разсейват мъгли и да се потушават скверни мисли и слънце да изгрява на хоризонта, по възможност...

Време е за...трапчинки

Тема Re: прави ми впечатление как тук всичкинови [re: impulce]  
Автор glupcho (прасковка :))
Публикувано15.03.08 00:37



според мен с китката не става, опитай с ушите, по ще ги разсееш



Влюбена в теб

Тема Re: прави ми впечатление как тук всичкинови [re: glupcho]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано15.03.08 00:43



Мъъъммм...месидж фром дъ лайт сайд деър ис..теменужен поглед...да го послушаме ние трябва.



Време е за...трапчинки

Тема Re: Обидинови [re: karea]  
Автор XeйЖивoт! (magic dance)
Публикувано15.03.08 08:47



Е това беше по време на семейния ми живот

- наистина в друг живот. И до време, както се видя.

Peel me a grape, crush me some ice...

Тема Re: Обидинови [re: Brave_bg]  
Автор rozovotakova2 (боде очички)
Публикувано15.03.08 08:52



хах, това за очичките не е за тебе - споко



бода очички

Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор dalya_night (())
Публикувано15.03.08 09:02



Секс е естествен процес и като част от околната среда не може да ме обиди .
Проявявам някаква избирателна докачливост, и то по отношение единствено на близки хора.Неблизките може да ме подразнят , но не да ме обидят.
Със сигурност реагирам срещу опити да ме правят на глупачка,да омаловажат мои качества ,способности и постижения /вероятно честолюбие/, да ме остържат с някое иронично , присмехулно ренде и това важи пак за близките ми; непознатите и слабо значимите хора ги рязвам и подминавам.
На незаслужени с нищо обиди първо опитвам да разбера причината, после ако тенденцията продължи разбира се отвръщам.Никой не може да ми се катери по нервите и да разчита на миролбие.
Забелязала съм , че на сто човека има поне 1-2 , с които освен див взаимен и безпричинен антагонизъм нищо друго не можем да сътворим, което е лошо , и нямам обяснение за него.Приемам , че причината е в мен, за по лесно.
Никога не забравям.
Не се колебая да се извиня.



Тема Re: прави ми впечатление как тук всичкинови [re: impulce]  
Автор diplomatic_terrorist (член)
Публикувано15.03.08 10:25



добре ги изопачаваш нещата.. но един клошар колкото и да се самоопределя за милионер няма да замени кашоните с бентли.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Apaбckи мaнrиз (el)
Публикувано15.03.08 10:30



Хммм... обидите. Обидно е да не ми стане от жена, ако не е много красива.

s kur i bombes society


Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано15.03.08 13:14



Рядко се случва да ме обиди някой, защото като цяло имам добронамерено обкръжение и внимавам с кого се сближавам. Но иначе, ако някой поиска, не е особено трудно да ме обиди. Изстрадвам го дълбоко и помня дълго, с години. Особено чуплива съм на тема самочувствие, такива рани най-трудно ги прощавам, на практика никога. Тежко понасям и ирония/сарказъм към неща, които са ми важни и скъпи, включително ако някой се подиграва с приятелите ми.

По принцип не обиждам никого - може да се случи само неволно или пък ако съм изключително афектирана и раздразнена, което пък се случва рядко, защото като цяло съм спокойна и миролюбива. Дори и при самозащита трудно обиждам, като цяло съм слаб "воин", агресията ме плаши и блокира. Ако разбера, че все пак съм обидила някого, после буквално се самоизяждам от чувство за вина.



Тема Re: Обидинови [re: Бpeт]  
Автор a|iaS (Libertine)
Публикувано15.03.08 16:06



Еми баш "обида" е едно странно състояние и на мен не ми е много ясно. Наричам обида "глупак, тъпак, идиот, лузър, леймър, трол, етц.", но така не ми се е случвало някой да ме нарича, сигурно защото е невъзпитано

. Пък и това едва ли може да обиди някого, освен ако не е публично и тогава ест. го задължава и той да отвърне подобаващо.

Иначе нещо може да предизвика интереса ми, да ме изуми, да ме озадачи и да потърся причината в другия, дори може да ми покаже какъв е човекът отсреща, защото много често обиждаме на това, което сме самите ние като разпознаваме своите недостатъци за слаби места и у другия. Така че когато някой реши да обижда, това е много показателно за него самия.

Иначе аз как отвръщам - ми по 2 начина. Единият е когато отвръщам формално, т.е. не ме е засегнало, обаче няма да оставя така нещата някой да си въобразява, че може на мен да ми говори така. Тогава целта не ми е да засегна, а да разкрия, обясня причините у другия, с по някоя и друга обидна думичка за декорация. Това обикновено са неблизки познати.
Вторият вариант е когато вече някой, който ме познава добре е явно нещо засегнат от отношението ми и почва да ми се обяснява с укорителен тон. Тогава нямам за цел да обидя, но си развързвам езика и почвам да говоря истината, т.е. неща, които обикновено съм му ги спестявала на човека. Обикновено в последствие хората бързо се обиждат и прекратяват спора, след което прескачат случилото се и изобщо не искат да говорят за него. Та явно отвръщам, но не е толкова нарочно - няма нищо лошо хората да си казват истината, но просто явно не им понася много-много, а на мен тъкмо ми става интересно.

Обида общо взето и като "сърдя ти се". Формални думички, които не мога да си представя истински да засягат - но практиката показва, че го правят: ядосват, наскърбяват, противопоставят, разревават. Което значи, че има неосъзнати и неизчистени вътрешни конфликти най-често. За да не се обижда човек, на първо място трябва да е откровен сам пред себе си, което явно не е толкова често срещано, колкото съм си мислела, сега като се замисля.



I'm just a person on my own.

Тема Re: Обидинови [re: XeйЖивoт!]  
Автор karea (Peace of Cake)
Публикувано15.03.08 16:29



Чудесно е, че си се отървала!
На мен в един минал живот ми носеха подаръци вместо извинения. Жалко, че не съм една друга клубарка, но която либидото й се вдига пропорционално на броя на подаръците.



Редактирано от karea на 15.03.08 16:29.



Тема Re: Обидинови [re: karea]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано15.03.08 16:37



Гледай сега, не бъркай ПОДАРЪЦИ и подаръци. Има едни такива...дребнички..ама от сърце и на място, дето чудеса правят.



Тема Re: Обидинови [re: HAДEЖДA®]  
Автор lzbg ()
Публикувано15.03.08 16:40



Сори...

Редактирано от lzbg на 15.03.08 16:55.



Тема Re: Обидинови [re: HAДEЖДA®]  
Автор karea (Peace of Cake)
Публикувано15.03.08 16:48



Подаръците вместо "Извинявай" не ги деля на две категории. Една са си...





Тема Re: Обидинови [re: lzbg]  
Автор karea (Peace of Cake)
Публикувано15.03.08 16:49



Не ставаше дума за Обстинъси...





Тема Re: Обидинови [re: lzbg]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано15.03.08 16:51



Миии...то входа е свободен

. В края на краищата, всеки има нужда от една дупка в земята, в която да се извика на воля, нали? Па ний от ложите гледаме акъл и кроим капи, докато кротко си похапваме пуканки.
Лелеее, кат мине заветната 14-та дата на месеца колко съм добронамерена......



Тема Re: Обидинови [re: karea]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано15.03.08 16:58



Не говоря за вместо 'извинявай', а за нещо съпътстващо, дошло му от вътре, без да е на картие или bvlgari.....
Другото е класика в жанра - по броя на бижутата и ще разбереш бройките на господина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.