Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 10.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дами, плащате линови [re: Obstinacy]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано11.03.08 09:38



Зависи, каква е компанията. Кефи ме да си я платя, когато е досадна и скучна цялата ситуация, и искам да се отърва... тогава плащам и бягам! Въпросът не е до възможности, а до възпитание! Обаче имай предвид, че в последно време ходя само по бизнес обеди и вечери, та там нямам шанс да се вредя за сметка!


Иначе твърде рядко ми се е случвало да си поделя сметка, с някой който ме е поканил на среща примерно или пък да я платя (май не ми се е случвало да я платя цялата)... пък и ако се случи, няма втора среща.
Може да звучи меркантилно, но ако една вечеря не може да си позволи и е толкова стиснат, защо въобще ме кани? Имай предвид, че винаги намирам начин да върна жеста - билети за театър, кино, разни такива неща... пък и аз не пия, не пуша, ям само салати...



Тема Re: Дами, плащате линови [re: Obstinacy]  
Автор XeйЖивoт! (magic dance)
Публикувано11.03.08 09:39



Е аз винаги съм подготвена да платя цялата сметка

Но ми прави неприятно впечатление, ако кавалерът изведнъж се зашушка и почне да събира смачкани левчета, което е знак, че ще си делим сметката Ми нелепо ми е! Като ще ме ухажва, нали трябва някакви жестове да прави - една сметка е ЖЕСТ, лек реверанс към дамата за приятната вечер и компания; не е като да ме купува, нито като демонстрация на некфи възможности. Ох, и това много го мразя - да ми вадят демонстративно портфейли и да пъшкат благосклонно, бляк.

Впрочем аз също обичам да правя подобни жестове... и въобще - жестовете са си показване на мило внимание и може да са най-различни и въобще не трябва да са премерено-пресметнати.

Все пак тия неща се отнасят да речем за някакъв по-ранен етап от великата игра; после - според както и според зависи.

Peel me a grape, crush me some ice...

Тема Re: Дами, плащате линови [re: Obstinacy]  
Автор Hot_ice (злобка)
Публикувано11.03.08 09:39



знам ли, на такива май не съм попадала, или поне не помня, видя ли скръндза, надушвам ги сигурно, предпочитам да платя
имала съм случай да се разсейват по витрините с тортите докато аз оправя сметката
имала съм и друг - бременна в 7 месец отивам аз на кафе след покана от момъка де, минаващ пътьом, който любезно прие да му платя кафето и тортичката, след като ме беше осведомил, че не струвала
и ай да не продължавам да си спомням, че ще ги съжаля



Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Re: пак се почнанови [re: Obstinacy]  
Автор ЛУKABИЯ (Сатана)
Публикувано11.03.08 09:40



Нищо не съм подарил на жената до мен за 8-ми март. Това означава ли, че съм стиснат?



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: Дами, плащате линови [re: Obstinacy]  
Автор dalya_night (())
Публикувано11.03.08 09:43



плащам при няколко причини и ситуации:
-когато искам да си избера кръчмата, а виждам че насреща се огъват откъм джоб -по важно ми е да не попадам в бордеи и кафани и ресторанти тип РСВ, отколкото това че ще хвърля 10-20-50 лв на масата;т.е. при принудителни за мен срещи.
-когато искам насреща да разберат , че аз играя само по моята си свирка;т.е. при срещи с мъже , за които не ми пука изобщо.
-когато мъжът насреща е с равни, или по големи от моите възможности и се редуваме кой да оправя сметката-така е най често с колеги, приятели -т.е. с хора с които не си правим тънки сметки и дребни делбици.
-когато съм с мъже , с които имам връзка плащат те, с малки изключения -например искам да почерпя за нещо.Но за тях това не е било проблем.
-когато сме с приятелки най често поделяме, в останалите случаи плащам аз-не помня жена да ми е плащала сметката, евентуално майка ми.



Тема Re: пак се почнанови [re: ЛУKABИЯ]  
Автор dalya_night (())
Публикувано11.03.08 09:45



означава , че си адекватен точно колкото тук толкова и навън....





Тема Re: Дами, плащате линови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано11.03.08 09:45



Да бе, затова става дума. Не мога да разбера бай Даниел и разни като него какво толкова се възмущават, когато се отвори тема, че не е хубаво мъжът да е стиснат.
Значи може да се пише, че не е хубаво жената да не е хубава. Може да претендират да не е дебела, да е с големи цици, да е не знам си кво, ама се обидят като кажеш, че не е готино да си циция.



По мое мнение, така като се огледам в заведенията, настава истински смут щом пристигне сметката.
Не казвам, че мъжете трябва да кихат всеки път. Казвам, че не е редно жените да се превръщат в мъже, щото много кавалери се отвориха на грешни изводи за това що е то еманципирана жена. И такива екстри - да поканят на ресторант, да организират нещо сами, да поднесят подарък... много сложно взело, че станало.
Ето, батко Даниел даже пита какво ще получи, ако направи такова нещо.
Това е лошо, много лошо.



Тема Re: пак се почнанови [re: ЛУKABИЯ]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано11.03.08 09:46



ДА, естествено.





Тема Re: пак се почнанови [re: ЛУKABИЯ]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано11.03.08 09:47



Всички сме различни. Мен с подарък трудно можеш да ме впечатлиш, освен ако не е нещо майтапчийско, ама други се мръщят, ако не получат нещо "скъпо".



Тема И нас не ни кефи!нови [re: Obstinacy]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано11.03.08 09:47



"Мен това не ме кефи, а вас?" И нас не ни кефи! Тъкмо бях започнал да се притеснявам, че нещо не съм у ред. Пффуууу, успокоих се!!!

Жените все нещо ми обясняват, че трябвало аз да плащам т. е. да се радвам, че плащам, а то ... и те не се радвали...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.