Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 18.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема кое е най-важното?нови  
Автор Maндapинka (непознат)
Публикувано13.02.08 13:25



Винаги съм се чудела кое е най-важното в една връзка-любовта...компромисите...секса...парите...сигурността...доверието?
Чудя се как да ги подредя и все нещо не ми се връзва.....



Тема Re: кое е най-важното?нови [re: Maндapинka]  
Автор lzbg ()
Публикувано13.02.08 13:28



Кръглата маса е измислена от Крал Артур...



Тема Re: кое е най-важното?нови [re: Maндapинka]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано13.02.08 13:47



...но самия Артур е бил Пръв сред равни. Мандаринката пита има ли такъв Артур в кръгломасовите отношенията между двама души.
За мен разковничето е в баланса. Всичко трябва да е в достатъчни дози, толкова достатъчни, че човек да се чувства добре и да не изпитва напрежение във връзката си. Ако определим тези... "качества" като подправки - без тях всичко е безвкусно, но прекалим ли (с която и да е) - става отвратително.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: кое е най-важното?нови [re: Brave_bg]  
Автор lzbg ()
Публикувано13.02.08 13:56



На този въпрос може да се отговори или с едно изречение, или с някоя много дебела книга. Избрах едното изречение.



Тема Re: кое е най-важното?нови [re: Brave_bg]  
Автор O!Melissa (вечно нервна)
Публикувано13.02.08 14:02



според мен балансът като понятие в една връзка не може да се измери с генерални количествени показатели.
На всеки човек му трябва различен "баланс" от тези подправки, които в крайна сметка могат да се оприличат и на приоритети.

За мен например сексът може да не е толкова важен в моята връзка, за други е много важен. За мен парите може да не са от значение, за друг да са, затова пък да не държи на доверието и т.н.

Така че всичко е относително, жалкото е, че всички хора са различни, с различни приоритети и събирането на двама души с прекомерно различни приоритети по отношение на 'баланса' може да доведе до неразбирателство. Не че няма да държат един на друг, но е твърде възможно да не се разбират по между си, дори и докато обсъждат частни ежедневни проблеми



Та затова за мен балансът е по-скоро в уеднаквяването на приоритетите по отношение на 'качествата' при двата индивида



Тема Re: кое е най-важното?нови [re: Maндapинka]  
Автор Coнaтa (синя)
Публикувано13.02.08 14:06



Ако приемем, че шом е връзка, има любов, за мен най-важна е свободата.

...'cause you're my fellow, my guy...


Тема Re: кое е най-важното?нови [re: O!Melissa]  
Автор Poшko (куче в чекмедже)
Публикувано13.02.08 14:06



всичко което си написала е така защото е взаимодействие между двама живи променящи се постоянно хора
колкото и да ни се иска да прилагаме законите на физиката, просто не е възможно защото постоянно се измня някоя величина.
Те за това не може да има фаворит ... дори и да има той трябва да се сменя всеки ден, понякога и всеки час ...



Бъдете живи и здрави!


Тема Re: кое е най-важното?нови [re: Poшko]  
Автор lzbg ()
Публикувано13.02.08 14:08



Динамично равновесие се казва във физиката думичката, която ти трябва...





Тема Re: кое е най-важното?нови [re: lzbg]  
Автор Poшko (куче в чекмедже)
Публикувано13.02.08 14:11



мислиш ли, че е равновесие ? - аз не, за това не я използвах



Бъдете живи и здрави!


Тема Re: кое е най-важното?нови [re: O!Melissa]  
Автор Brave_bg (антидепресант)
Публикувано13.02.08 14:15



Не съм казал, че балансът е универсален, напротив поясних, че е такъв какъвто на човек му е нужен за да се чувства добре във връзката си. Да, съгласен съм, че едни обичат по-люти, други по-солени...и т.н. ястия. Въпросът е дали едно от нещата може да се издигне над другите. Толкова над - че да елиминира напълно друго. Например - може ли Любовта да е толкова силна, че да се откажеш от секса напълно за да я запазиш, или пък Сексът да е толкова готин, че да жертваш напълно Уважението. Аз поне така схванах въпросът и за мен отговорът е, че не бива да се извежда едно на първо място (което и да е то) и заради него да се отрекат другите. Затова казах, че балансът между всички е моят отговор.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.