Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 02.07.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Колко време ви трябваше?  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 12:22



Колко време ви трябваше да забравите една любов?
Личеше ли ви?
Как се отнасяхте с околните?
Как ви се отрази в работата?
Другите разбраха ли за това, или си го пазехте за себе си?
Променихте ли се с нещо?
Как успяхте да преодолеете състоянието най-безболезнено?



Тема Специфично е...нови [re: Veronic]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано26.07.07 12:31



Ако нещата са се трупали по време на самата връзка - ако са ме разочаровали системно, и все съм прощавала, както се случи с бившето ми гадже от България, преди почти 2 години, ми е нужна точно една нощ, за да охладнея и претръпна завинаги. След което съм готова да си намеря нов партньор след не повече от седмица.

При последната ми връзка, ми бяха нужни около 4 месеца, защото получих солиден "шамар" - от едната крайност в другата, след което сериозно посъветвах човека да се консултира с професионален психолог /щадейки го, да не кажа, "иди при психиатър"/.

Във втория случай, много ми личеше. Отнесе го братовчедка ми, която ми бе на гости две седмици след приключване на връзката ни - бях безпричинно груба с нея, за което се реванширам и сега, защото не обичам да наранявам някого, който няма никаква вина.

В работата - няколко пъти си тръгвах по-рано, защото не исках колегите ми да виждат, че съм разстроена от нещо. Просто казвах, че не се чувствам добре.

Казах на всички по-близки приятели.

Да, промених се - научих се да разпознавам скритите садисти.

Преодолях го, като превърнах чувствата си в искрено състрадание към въпросния субект - нещастните и слаби имат нужда от помощ.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Hot_ice (happy)
Публикувано26.07.07 12:33



Различно. Обикновено когато открия следващата.
Личи ми.
Обикновено съм отнесена и зла, редувам ги.
Изчезва ми мотивацията и хъса.
Разбират само тези, на които кажа, или ме познават прекалено добре, но те са пренебрежимо малко. Другите го отдават на цикъла ми, предполагам.
Променям се, губя си илюзиите и доверчивостта.
Безболезнено - не знам. Но с всеки следващ път става все по-лесно и бързо (ако тва та топли)



Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Re: Специфично е...нови [re: Bambi*]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 12:42



Значи с една дума, при тебе мотивацията е, че другата страна е виновна за положението и така се самосъжаляваш и самоуспокояваш. Не е лошо като начин да успееш да го преодолееш. А ако няма виновен?



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Hot_ice]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 12:44



Колко време след раздялата я откриваш? Успяваш ли да се влюбиш в следващия човек, при положение, че още имаш чувства от предишната си връзка или просто започваш да излизаш с него за разнообразие?



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано26.07.07 12:49



Ако любовта не е била любов, то се забравя за няколко месеца. Ако е била любов, чак след петата година пламъкът угасва.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано26.07.07 12:49



4 години.



Тема Това е, което на теб ти се е искало да прочетеш.нови [re: Veronic]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано26.07.07 12:53



Не се самосъжалявам - от почти 12 години не съм изпадала в подобно състояние, но изпитвам съчувствие към хората, нуждаещи се от помощ. Явно се опитваш да получиш детайли по случая, но... някак си, подходът ти... не ми харесва. Сори.

Другия път опитай по друг начин.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор chetiri- (непознат )
Публикувано26.07.07 12:53



Предишното ми нещастно влюбване беше 10 години преди това в което съм сега.Тогава ме държа 2 години. Всеки ден го чувствах и все едно чувах. Бях като омаяна. А дори беше връзката ни само във фантазията ми. Сега не чувствам към този човек нищо, нито любов нито омраза. Просто не съществува за мен. Учудвам се на себе си , но е така.
Сегашното ми влюбване е много по-силно. Трае вече 3 години. През тях той доста си поигра с чувствата ми. Имах разочарования и то немалки. Обаче когато реших да сложа край на връзката ни като че ли забравих какво е това да се смееш . А си казвах, че съм свободна вече, че сърцето ми е свободно и вече няма да ме боли. Един ден - слезд 2-3 месеца просто му позвъних. И пак се започна. Пак се чуваме и виждаме от време на време. И пак гледам часовника дали ще позвъни за да ми каже добро утро...Чувствам празнота без този човек , но като че ли успявам да овладявам болката. На моменти ме присвива но като че ли успявам да я потискам...Струвами се че това ще трае до края на дните ми.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Casper. (Добро духче)
Публикувано26.07.07 12:54



Всичко е във времето ... естествено е, че се променяш ... помъдряваш или оглупяваш още ... а спасението е в добрите приятели, които не трябва да загърбваш по време на любов и да се сетиш за тях, след като тя отмине

Всичко тече, всичко се променя ... , но след любовта има пак любов, да знаеш



Тема Re: Това е, което на теб ти се е искало да прочетенови [re: Bambi*]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 12:55



Не се сърди, не исках да те засегна и не ми трябват подробности по случая ти. Просто се опитвам да разбера по какъв начин човек се опитва да се измъкне от това състояние. Извинявай, ако неправилно съм те разбрала.

Изобщо нямам нищо против тебе, нито пък съм искала да се заяждам или така да ти прозвучи.



Тема Re: Ух,нови [re: Veronic]  
Автор a|iaS (Apheuhus)
Публикувано26.07.07 13:13



че въпрос.



3 години първия път. 11 месеца втория

Но тези 11 месеца бяха по-болезнени от всичките 17 години дотогава
И не ставаше постепенно - един ден съм добре, на другия много зле, един ден планирам как ще го забравя, на другия искам да се хвърля от някъде... Всъщност през минути ми се сменяха настроенията и мислите. Почти не можех да спя Не знам личеше ли ми... сигурно ми е личало по някакъв начин след като съм плакала с часове през нощта, на другия ден... вероятно ми е личало. За човек, който ме познава отпреди, де. Иначе - едва ли
Споделяла... Споделяла... ми да, може да се каже - в реала с двама човека, но не съм ревала на ничии рамене, просто съм говорила различни неща за него, за мен... не съм се оплаквала, не. Просто имах нужда да говоря, за странични неща, не как се чувствам. Друго правех - пишех му писма, във второ лице, които обаче никога няма да прочете. Но ми действаше успокояващо... за кратко. Всъщност по форуми пишех... но това е нож с две остриета - имаше ужасни реакции, а аз много зависех от тях, защото все пак си бях изляла душата. Затова мисля, че хората трябва да внимават какво пишат, дори по форумите, дори на шега. Е, май за цялото това време само един човек съумя да ми напише неща, които да ми помогнат. Но то е достатъчно, всъщност И да, един прекрасен ден се събудих и вече не бях болна... Но то се беше наслоявало май, с времето. Много важно беше и желанието ми да продължа, защото аз съумях да се отрека от всяка възможност нещо да се промени, аз знаех, че така трябва да бъде и това ми помогна много - увереността, че постъпвам правилно надви болката от загубата на това, което исках повече от всичко на света. И оттогава се чувствам свободна, и добре. И светът не е така мрачен, дори през слънчеви очила Разбрах, помогнаха ми да разбера, че това може би е било истинска любов, но не Истинската А аз, глупачката, си мислех, че е единствен...


В любовта е истината, ама в истинската !

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: chetiri-]  
Автор a|iaS (Apheuhus)
Публикувано26.07.07 13:18



Не трябва да позволяваш да ставаш роб на чувствата си към някого.


В любовта е истината, ама в истинската !



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано26.07.07 13:19



Не забравям.

... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.07.07 13:20



ако господ беше имал предвид, оцеляването ни да зависи по линия на любовта един от друг , до сега да сме измрели, или да се раждахме всеки с раницата като кенгуру , и в торбата-любимият с главно Л, еволюционно да не са търсим , ами да сме окомплектовани от раждането още...-толкова по инсинуациите за Единствената голяма Потресаваща Любов , дето като фъсне из джама и ти падаш като отсечен и години няма изправяне...:)))

какво значи колко време ви трябваше? Тя любовта си заминава преди носителите и да се разделят физически-т.е. ако някой ми каже , че партньорът си е вдигнал гълъбите изневиделица и контрабандно е извлекъл за косите любовта през портата-няма да му повярвам...Щото винаги личи , когато вече има нелюбов-та тук отпада и въпросът с елементите на изненадата, а оттам-и сроковете за съвземане от така подло нанесения удар да ти дръпнат кабелите , дето та захранват с любов....

кое беше другото горе?! а, да!"Личеше ли ви?!" -ми в началото , докато си още муле всичко което те събаря ти са изписва на детинския фейс-после спраш да се тревожиш и да погрозняваш в следствие на това , че си се оттървал от нещо , дето и без това цикли и не върви и само ти пречи....

"ПРоменихте ли се с нещо"-О, ДААА! Тук вече е резонен въпрос-дека са, дека са мойте мъже от ярешките ми години , дето съм ревала за тях-къде са ,сега да дойдат, да ме разреват , да ме разкъртят с липсата си из основи

!Еволюцията си знае работата-не можеш да оставаш глупав , наивен и наранен дълго и често и цял живот-с времето човек съхранява и се научава да уважава И себе си...

Как ви се отрази в работата-никак-предпочитам да страдам финансово независима , отколкото сдъвкана смачкана оплюцана и бедна , на всичкото отгоре...Пък и , честно казано , за мен мъжете никога не са имали подобна поразяваща работоспособноста ми сила...А която им дава подобна власт, няма капка мозък и чувство за самосъхранение, да не говорим за борбеност , виталност , приспособимост и нюх за оцеляване/качества, които принципно привличат мъжете/

"Как успяхте да преодолеете състоянието най-безболезнено"-хахаха..колкото по-болезнено , толкова по-бързо спираш да глупееш, в по-правилна и здравословна насока са настъпилите промени-поне при мен...



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор KatrinKa (aries)
Публикувано26.07.07 13:32



Не знам какво точно означава да забравите една любов.
Според мен ако наистина си обичал един човек, не може да забравиш това.
Свикваш с мисълта, че вече не сте заедно и т.н., но не мисля че забравям е точната дума.
Сигурно ми е личало, не мога да преценя сама. Не беше лесно да се разделим, но беше най-добре.
За промяната, със сигурност се промених.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 13:32



Като цяло ми хареса отговорът ти, лъха на оптимизъм и непукизъм от него.



Но защо ли си мисля, че когато страдаме от любовна мъка, нещата изглеждат по съвсем друг начин. На теория да, но напрактика не се получава точно така.

И още нещо, защо го свързваш с помъдряването и с годините? Аз мисля, че не зависи от това. Мисля, че зависи, от силата с която сме обичали, от начина по който сме обичали и от това кого сме обичали, а не от годините.

Всъщност, има и такива любови, които напрактика са невъзможни, заради ред обстоятелства и тогава дърпането на кабелите не е поради липса на любов, а поради съвсем други обстоятелства.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Hot_ice (happy)
Публикувано26.07.07 13:39



бе права е, да ти кажа :)))
ако ми го беше казала преди 2-3 години, сигур щях да я заплюя и да река, че е най-гадната, цинична и безчюФствена кучка
ма поумнях
и ти като станеш на 30 ша освирепееш и вярно ще ти е по-добре



Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Hot_ice]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 13:42



О, в никакъв случай не твърдя такова нещо за нея. Не си го и помислям. Виждам в нея една импулсивна натура с дар слово. И мисля, че мъничко преекспонира, защото сега не изживява точно това.


Аз съм преминала 30те.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.07.07 13:47



ще ти кажа защо , и те моля да ме разбереш не като нафукан талибан, а като истинско измерение и съдържание на думите ми-на мен ми трябваше много отрова , докато ми стане ясно,че любовта е магия за двама , но не конкретни двама-т.е. докато мислиш, че този насреща ти държи копчетата-с теб е свършено!

Значи приемаме че неистово са търси любов/щот може да се търсят и други неща от човека насреща-секс, пари, услуги, деца и т.н./: Та, нямало любов-еми довиждане ! С какво аз ще си помогна , като легна и заритам, че Сулю вече не ма обича , че го нема около мен?! Путката моя, секса мой, тялото мое, акъла-мой, жилище пари вещи квот ми трябва-мои, образование професии дипломи кариера-имам мои-айде кажи с какво мен ще ме посече през капачките Сулю?! С нищо , мила ми Вероник, повярвай ми-никой няма власт над никого , ако се игнорират зависимостите...
Може да ме е контролирал със секс-ще речеш ти?! Да , ама след време жената разбира , че всъщност се ебе сама-пълво в главата после в онази работа-т.е. жената носи добрият секс, тя го създава и прави в много голяма степен.Че да не е само един тоя , дето му става от мен?
Или да ме е контролирал с любов?! Не, любовта е за двама-сам се обичаш и мразиш, а после другият следва твоя собствен пример....Лепиш си една цена 5 кинта на дупето и чакай после ти , мъж да ти дава 500 за същото-и тук не говоря за пари , а за усилия стремеж и отношение-Просто спрете да се подарявате срещу нищо, да им щадите усилията , да пълзите безрежийни и разклатени от мълчание по телефона , от липса на интерес и внимание , стига сте преглъщали и ще плачете само на смешни филми и по тържествени поводи....

Хах , страшно се паля на този завой....той има връзка с вчерашните вметки с дамския мазохизъм-невероятно е , как жените връчваме на мъжете до нас контролът върху нас самите , емоциите , чувствата , здравето и всичко важно...

На 2-3 да повлияя-само да се замислят!-значи си е струвало....





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 13:48



що ли ми се струва, че това, което си написала, е wishful thinking?
и на мен ми се ще да съм баси скалата, обаче се събарям от любов и в ярешките, и в козите години. ако една любов не може да ни разтърси до основи, не сме ли си превърнали душата на мазол? аз не искам това да се случва с мен. искам да си страдам патетично и драматично и на 70, ако ме зарежат.
истината е, че колкото по-остарявам, не че по-малко страдам, а по-светло. щото все по-надълбоко си натъпквам класическата дефиниция на апостол павел към коринтяните "любовта нищо не иска и всичко дава...". ако е любов, то тогава е така, в козите ми години. и това, че обектът физически изчезва, не те кара да страдаш. нараненото его и че не е станало на твойто те кара да страдаш.

та така мисля аз...



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 13:55



явно с теб ще си дебатирам по тази тема, че другите нещо не ме запалват.

добре бе, що да предадеш контрола да е мазохизъм? може да се нарича и доверие...
освен това - за какво предаване на контрол говорим? няма такъв филм в любовите. всеки си държи контрола и двамата - общия на връзката. ако всеки драпа за монопол на дистанционното, то вече не ми прилича на любов това.

и с какво може да ме повали? ми с много неща. зависимостта не е от едната компонента в човека, а от цялото му влияние върху теб. да, наистина втори такъв като него няма. като никой от нас няма втори. защо да не развием зависимост към уникалния набор от характеристики, в който сме се влюбили? не обичам зависимостите де, не ги предпочитам, но се случва. и не мисля, че е осъдително. да си слаб не е порок, драга ми далия. този спор го водя с баща ми цял живот, а той е виден пловдивски ницшеанец. да се възползваш от слабост е порок. виж, в това съм сигурна.



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.07.07 13:57



ти мислиш, че това което пиша е поза?
или мантра?
или благопожелание?
Не, Ема , това е самата истина-моята истина , и никога няма да напусна тази извоювана от мен с пот кръв и сълзи територия....!
Именно поради силата на осъзнаването , аз все пак съм изхитряла/изтъпяла/дръзнала да се оженя и заживея с някого-защото знам , че мога да излеза цяла И от подобно преживяване, а на теб да речем-сигурно ти липсва тази увереност.Ти знаеш, че с това не искам да те засегна , или притесня-просто така са се стекли съдбите ни.На моите реалии аз съм извлекла тези поуки и съм изградила тези шансове-друга може би би се справила , или не би се справила по-добре от мен...това е тото-няма как да знаем...


Моето страдане от депресии и челен саморъфтеж съм трансформирала в енергия и сила в мен самата.
Обичам, радвам се , топла съм , сърдечна съм, но ако завее друг вятър-отказвам да умра, да кървя , да пусна 60 теми една след друга:"На колене съъъъмм", няма да пропиша поезия, няма да го възпея в лирика , няма да въздишам и мастурбирам над снимката МУ, няма се изкормя на площада , няма да потъна в плесен и спомени по общото ни НИЕ-не познаваш ли и други като мен?



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 14:07



не бе, няма лошо. номерът е, че аз си харесвам страданието от любов. пречиства ме, помъдрява ме, не се срамувам от него. бих пяла под нечий балкон, защото искам и под моя да пеят, разбираш ли? смятам, че толкова сме се задръстили от разум, че не смеем да си изразяваме чувствата от страх да не загубим някаква стратегическа битка. любов, любов, и в един момент ни се включва разума и ебе майката на романтиката.



не искам да се страхувам да страдам и много внимавам да не ме надвие този страх. а това, че не съм се оженила - да, права си, типичен страх от обвързване и още две три фрустрации, поради които не смея и татуировка да си направя и поради които се местя често от работно място на работно място. хора разни, мен ме движи желанието да ми е интересно и вълнуващо, рутината и сигурността изключително много ме плашат на подсъзнателтно ниво, макар че като всяко здравомислещо същество се стремя към тях на съзнателно. бахти шизофренията, дето ме тресе!

та ботъм лайн - няма лошо да се страда. не го чувствам унизително за себе си, не бих се присмяла на някой, който е изтрещял от любов. даже ми се иска да виждам повече такива случаи, щото ми липсват, обръгна ми вече от рацио, достойнство и сила. искам просто хората да спрат да се възползват от любовната невменяемост на отсрещния и да си избиват комплексите. затова аз не виня страдащия, а причинилия страданието. щото много често това, че някой ти пикае в душата, не е от нелюбов, а от дива комплексарщина. и тогава гневът ми не е към този, дето го е позволил, а към този, който го е направил. в смисъл - той е болестта, която трябва да се лекува.

иначе принципно си права.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема безнови [re: dalya_night]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано26.07.07 14:12



да прекъсвам прекласния ви дебат, да направя една вметка и с това изразя отношението си по темата - подписвам се под това, което си написала и в по-горния пост също.





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 14:41



Да, има нещо много възвишено в страданието.

Много често разумът взима връх над чувствата, но това не ги притъпява, напротив, чувстваме се разкъсани между дилемата пред тях.

И все пак любовта, дори в страданието е нещо божествено. С нищо не може да се сравни. Такива периоди са наистина достойни за възхищение, чрез тях помъдряваме, тогава трябва да включим и разума, да детайлизираме, да осмисляме. Може би нищо друго не е в състояние да ни накара да стигнем до прозренията, които ни осеняват в такива моменти. Всеки човек има нужда да го преживее. Не мисля, че силата на чувствата зависи от пола, случва се и на двата пола. Не мисля, че трябва да се чувстваме засегнати от другата страна. Може би трябва да го приемем философски, че така ни е било отредено. Всеки поняся толкова, колкото може да понесе и всеки чувства толкова, колкото е необходимо за самият него, за да преодолее вътрешния си конфликт.

За комплексарщината - ами зависи от чувствителността на човека, от възпитанието, от средата и от манталитета.



Тема ..любовнови [re: Veronic]  
Автор Диoниc (Сабазий)
Публикувано26.07.07 14:43



не мога да забравя...и според мен любов не се забравя...

...минава време и тя (любовта) постепенно размива своите реални очертания и се трансформира в нещо друго...неактивно...



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано26.07.07 14:57



Шапка ти свалям мадам! 100% си права - не бива щастието ти да зависи изцяло от другия човек - това поставя и теб и НЕГО/НЕЯ в кофти ситуация. Както ти каза - другия не бива да държи всички бутончета. Аз не искам да държа бутончетата на никого - първо, защото ще се чуствам отговорен (притеснен) и второ, защото ме е шубе че ще злуопотребя (все пак не сме светци, а обикновени хора и власта ни покварява). Особено ужасно е, когато здравето на човека отсреща зависи от състоянието на връзката и емоциите между двамата. Не, такъв товар не искам да нося пък нека хората ми лепят каквито етикети си искат.

Трудно е обаче да избегнеш обвиненията в безчуственост, егоизъм, непукизъм и ....изъм при така изразената житейска позиция.
Това е малко като квалификацията "самодостатъчен" - редовно на тестове и аз и жена ми излизаме самодостатъчни хора. Определението е "личност която няма нужда от други личности или общество за да съществува". Много хлъзгава дефиниция, предполагам че има и по-точна.

Да речем в твоя случай (и моя донякъде) става "личност, чието щастие/удоволетвореност не зависи от други личности или обществото"

Обаче, признавам, ако жената ме зареже докато любовта ми е още жива, ще се побъркам отначало. Макр че разни хора казват (и аз принципно съм съгласен) че ревеш за себе си, а не за другия. Самосъжаляваш се демек, че ти се прецаква удобния живот и емоционалните патерици, които си ги предал в ръцете на другия (грешка!) са ти избити. Тоест, вискочуствителните и страдащи хора са просто по-големи егоисти! Обвинението в егоизъм се връща като бумеранг в лицето на "многострадалната Геновев/а" при по-внимателен анализ, не мислиш ли?

Ако любовта е мъртва е лесно (случвало ми се е веднъж) - "преживявам" го точно за един ден.

БТВ, ти много ли ревеш на погребения? Едно от следствията на описаната от теб житейска философия е че е трудно (да се реве). За кого ревеш? За мъртвия?! - няма никаква полза и смисъл. Ревеш за теб и за другите живи, които няма да могат да живеят/общуват повече с мъртвия.



Тема Възвишено страданиенови [re: Veronic]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано26.07.07 15:28



Няма такъв филм според мен. Освен страдание, което изпитваш опитвайки се да си спасиш живота - например може да се каже че един пълзач по отвесни скали страда (болка, страх, огромно напрежение). Това е друго. И не е възвишено, а полезно. И сам си го избрал.

Обаче страдание нанесено нарочно или случайно от други хора или обществото когато не си си избрал да страдаш по твоя воля - там няма нищо възвишено. Полза може и да има някаква и то не във всички случай, но възвишеност?!

Ако искаш можеш да опиташ да се разпнеш на кръст (това със страданието винаги ми мирише на Христос, затова и примера е такъв) да видим колко ще се възвисиш. Я питай нашите сестри от Либия колко са се възвисили?
Питай ветерани от войни, питай несправедливо затворени и измъчвани хора, хора чийто семейства са избити...да не изброявам целия спектър на човешката гадост... после говори за възвишеност.

Странно, в МИТОЛОГИЯТА има безброй случай на възвисяване чрез страдание (както и случай на шепа герои да претрепат цяла армия) но няма такива случай описани в ИСТОРИЯТА.

Не ми се обиждай, просто този лозунг "Възвишено страдание" ме изправя на нокти. Звучи ми като политическо-религиозна бълвоч - страдай сега за да е твое царството небесно. И винаги, през цялата човешка история хората които са пропагандирали "възвишеното страдание" не са страдали самите те.....

Ако искаш прочети

книга да видиш какво точно изпитва човек когато страда наистово - а този е страдал така - неистово и непрестанно повече от два месеца. Жестоко вълнуваща книга!



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Kyle Katarn]  
Автор dalya_night (())
Публикувано26.07.07 15:30



рева на погребения-като не мога да се примиря с мисълта , че съм загубила някого, а очевидно трябва да се склони глава-само смъртта не можем да надхитрим...
на 18 научих и този урок-тъкмо във възрастта на най-голямата плачливост и крехкост,докато си муха без история, когато нямаш нищо и подкрепата ти е най-нужна- наложи ми се да разбера , че животът не винаги свършва логично и че не продължава дълго винаги...:(

но тук не говорим за божието /смърта/, а за кесарьовото-когато си станала по собствена воля жрица на бог менте, и божеството вземе та са изпари , барабар с любовта, ритуалите , оммм, тотемите и всичко там, дето уж би следвало да ни крепи /според трагичните класици

/

а иначе съм зарязвана ,че как не; при жива в мен любов -дето викаш, бяс страшен , сълзи и следи от нокти по плочките в банята-ама ква е файдата?! Само губиш търговски вид , душа разчоплена рана, очи като циреи подути, наоколо само артефакти от божеството и огласяш квартала с протяжен вой....

на мен тва преживяване ми е чалга и анти-в него единственото градивно е , че всеки шут в задника всъщност е крачка напред...

дайте нещо по ведро , бря



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Kyle Katarn]  
Автор a|iaS (Apheuhus)
Публикувано26.07.07 15:32



Това е едната страна на медала. Само едната.
Човек може да страда от любов, но не защото са го зарязали или наранили, не защото му липсва нещо, не защото не получава/спира да получа това, което желае. А по много различни причини.

А ако погледнем на любовта от ъгъла на емпатията?

П.С. Извинявам се, че се намесвам. Постингът е конкретно насочен, просто ми е любопитно.


В любовта е истината, ама в истинската !

Редактирано от a|iaS на 26.07.07 15:32.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано26.07.07 15:52



И аз рева, по малко (уж по мъжки

) ама отвътре гори, гори.....

Не съм съвършен джедай и това си е!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"Train yourself to let go of everything you fear to loose"

"Attachment leads to jealousy, the shadow of greed this is"

Maser Joda
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Верно, стига вече със страданията....айде по една виртуална бира на всеки клубар!

Наздраве!



Тема Труден въпроснови [re: a|iaS]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано26.07.07 16:02



Аз емпатията не я разбирам много, нито я притежавам в степента в която ми се иска. Затова гледам да не наранявам никого според общоприетите стандарти.

Проблема е, че понякога нарянявам без да се усетя, затова и бих искал повечко емпатия.

Все пак наистина не бива да поставяш щастието ти в ръцете на друг човек. Ами ако утре го блъсне кола? Цял живот нещастен ли ще си?

Не знам, по-скоро бих казал че все пак егото е в основата, Аза. Той реве и за себе си реве, понеже за Аза най-важното нещо е Аза (досега не съм срещал друго мнение по този въпрос от безпристрастни изследователи). Дори алтруистите го правят заради себе си - за да се чустват добре, понеже са си избрали конкретно тази житейска философия.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Дpaмa Лaмa (drama queen)
Публикувано26.07.07 16:02



Най-гадно е като ти си виновната (като пиша ти нямам предвид теб де, в случай, че имаш намерение да се объркаш

). Тогава даже може и да не разбереш, че ти е гадно, камо ли да ти проличи, защото ти си осрала нещата и ти се струва ебаси лицемерното да страдаш. Обаче години наред чакаш за възможността да кажеш "Простете, че коза такваз бях аз!" и това те трови ли, трови. Той понеже е едно добро добиче такова, спазва правилото бившите да се срещат веднъж на 2 години и да куртуазничат един с друг. Ти слушаш ли слушаш празните приказки, а само едно ти се иска: да се извиниш, че си била коза такава. Обаче той не ще и да чуе, нали е много добър, отдавна ти е простил, НАХАЛНИКЪТ НЕДЕН! И така си минава времето. А, да, забравих, един ден не ти пука вече, даже през призмата на времето не виждаш, че някога си била такава коза. Иска ти се ако може само да те остави на мира с тия срещи от куртуазност, щото вече нямаш кво да му кажеш. Обаче как става тоя трик със забравянето казва ли ти някой, смееш ли да питаш...

А иначе ако някой друг е осрал нещата, кво ти пука, да си ходи, сам си е подписал отпускното, какво ще се гърчиш за него. Е, да, има си човек нужда да си пострада малко пер дефиниционем, сам вкъщи с тонове хленчещи джаз плочи (дискове де, и рядко само джаз, но така звучи още по-патетично), да си се напива и да заспива по бел(баси къде е ер малък?)о на пода и да яде точно тва, дет най-малко трябва да се яде. Мммм да, има си нужда. И ако периодически не късаме с някого, нямаме особено оправдание да го правим. Тогава ни и личи, защото, ако не скимтим пияни и свити на топка на пода, се държим пресилено мило с хората наоколо. (Част от приятелите е получила бившата половинка и спешно трябват нови, за запълване на новите свободни вечери.)

Разсеях се и забравих какъв щеше да е изводът...

Even more Drama in your life.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано26.07.07 16:06



И аз тъй



(п.с. Допускам, че никой няма да ми повярва )

... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 16:13



нищо възвишено няма в страданието. то е просто нормална част от човешкия живот. не можеш да познаеш щастието просто ей така, ако не познаваше страданието. обикновена диалектика.

аз не пея апология на страданието, не ме разбирай криво. просто не съм свръх-човек. и с в мир със слабата в себе си. не искам да ставам някаква зороастрийки и да показвам мускули и свръхконтрол във всички случаи. просто като ми се плаче - плача. като ми се вие от любов - вия. не си забранявам нищо от санитарни подбуди не се срамувам от слабостта си. потиснатата емоция фрустрира и трупа гняв в теб и в крайна сметка те прави дебелокож. не е за мен тази работа.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.


Тема Добре.нови [re: Veronic]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано26.07.07 16:14







Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано26.07.07 16:20



На мен-към две години,даже три...Бях отвратителен за тези които яха до мен...



Тема Re: Труден въпроснови [re: Kyle Katarn]  
Автор a|iaS (Apheuhus)
Публикувано26.07.07 16:26



Да, принципно си прав. То няма как Егото да не е в основата на личността, защото то е началото, базата, върху която се развива тя. Но не се спира развитието до там, до Егото.

Иначе да, принципно съ-страданието се казва, че човек може да изпитва само към нещо, което би могло да му се случи, т.е. болката за другия идва от страха или спомена за (евентуална) собствена болка. И това е много вярно.

Но не може ли поглеждайки над тези неща, да видим още нещо. Нали много често хората казват - "Обичам го и искам да е щастлив, аз не съм най-доброто за него, най-силното ми желание е той да срещне любовта в лицето на друга и тя да му даде това, от което се нуждае". Това не е прецедент, това е модел на мислене, който следват много хора, когато са влюбени. Тук тя не страда защото не е с обекта на своите чувства, а защото любовта създава невидима връзка (понякога едностранна) между душите на двама души. И болката на единия причинява болка на другия. И когато е споделено нали така го наричат - сливане на души. Тогава всички усещания, чувства, съмнение, страх са поделени. Емпатия - съпреживяване, на мъка, но и на радост, в някои случаи по-силно.

И това с катастрофата - душите се разделят. Изпитваш липса. Няма как ако си обичал, било е споделено и истинско, да бъдеш нещастен освен ако ти не си го развалил със собствените си ръце. Ще бъдеш щастлив, но и ще усещаш липса.


В любовта е истината, ама в истинската !



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 16:26



сега разбирам, че ницше е имал теб предвид.



виж ся, тази за удобство да я наречем "поза" без да включваме в това "позьорство" - дреме ми! - ми прилича малко на онзи епизод от "добрия уил хънтинг", в който робин уилямс разплака мат деймън и го накара най-накрая да повърне свръхчовека в себе си и да се освободи. не може вечно да си на червена тревога във всичко. не може нищо да не те засяга. не може понякога просто да не се отпуснеш, довериш, предовериш, залитнеш. което не е грях. не бива да се мразим за тези неща. това имам предвид. и това не е чалга. това си е животът във всичките му нюанси. не обожествявам страданието, просто го приемам. смирено при това. не му се гневя. то си е част от мен.

щеше да е много лесно, ако всички хора излъчваха стройни и кохерентни сигнали към другите. но не е така. примерно (и изключително хипотетично), аз се дърля с някой, щото го харесвам и искам да му привлека вниманието, но съм силно инфантилна, а той се комплексира и смята, че го излагам, примерно. или той се пази от невероятния ми обсебващ чар, щото не е свръхчовек, аз пък си мисля, че ме избягва. това се случва най-редовно. тези разминавания пораждат известни сълзи и страдания и ако не ги изразим, а гордо млъкнем, кво става тогава?

ние сме достатъчно фрустринана нация, за да можем да си позволим да продължаваме да не си изразяваме чувствата. на мен пък тази всепобеждаваща воля ми е чалга, щото не ми е достоверна. аз изразявам навън и като обичам и съм положителна, и като страдам и съм депресирана, и като мразя и съм негативна, и като презирам и съм... кучка. това е уважение към другия, даваш му да разбере какво става, а не си пазиш някакво криво разбрано достойнство. за какво ти е, ако с него разцепваш на несъединими части реално, живо, топло, човешко - и да, противоречиво като нас самите - общуване?

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Труден въпроснови [re: Kyle Katarn]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 17:03



е кво лошо има в аза? ти човек без его да си виждал? ми то не е нормално да няма. това са си нормални инстинкти. християнската религия големи поражения е нанесла заедно с ползите.

а за емпатията - много е просто. както веднъж казах на един гъз, който си позволяваше да се държи гадно с мен: ако някой се държи със сестра ти, както се държиш ти с мен, как би реагирал? и не забравяй, че аз също съм нечия сестра и дъщеря. елементарно е. просто се замисляш кво му е на човека отсреща и преставаш да се взираш в пъпа си и да си марионетка на комплексите си. кво толкова трудно има не мога да разбера!



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Труден въпроснови [re: a|iaS]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано26.07.07 17:07



Съгласен, твоите примери са доста силни. Трудно ми е обаче да погледна от такъв ъгъл.

Meditate on this I will!





Тема Re: Труден въпроснови [re: emma_goldman]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано26.07.07 17:15



Нищо лошо му няма на Аза, точно и аз това казвам - да се съобразим с реалноста и дадем правилните дефиниции. Нали знаеш, някакси звучи кофти (културна промивка) да кажеш Аза е първичен и най-важен - мирише на безкрупулен егоист (пак културна промивка, логически едното не следва от другото).

Тая цитирана от теб емпатия я мога, ама не мога фината емпатия да я овладея - да усещам, че понякога въпреки че логически съм прав трябва да си трая, защото точно в този момент и на това място и с тоя човек "истината" ще предизвика страдание.....трудна работа. Също така ако не съм много наясно с ценностната система на човека отсреща може да се случи да направя/кажа нещо, което на мен ми звучи (почти) безобидно, но нанася големи щети отсреща. Ако имах силна емпатия щях може би да се спирам навреме.

Та така...



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано26.07.07 17:26



При мене не е точно така.
Никакъв гняв, просто копнеж по един изгубен приятел и "още нещо". Копнеж по една душа, с която сме много сродни.
Просто тази любов е невъзможна по ред причини.
Но любов съществува, и то не само от моя страна. Никой не е наранил никого.
Не сме прекъснали отношенията като хора.
Той е далече, за да прекъснем любовта, иначе не ставаше.
Днес на смс ме пита кога искам да дойде. После може пак да замине.
След като дойде, после ще ми липсва още повече. Човешко е. Животът продължава.
Разстоянието доколко прекъсва чувствата към някого?



Тема Re: Труден въпроснови [re: Kyle Katarn]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 17:38



е, то презумпцията е, че и другият те гледа с емпатия, иначе няма как да си направиш фините настройки.



а за аза - не бива да се надценява, нито подценява. отровата е в дозата и в двата случая - и при прекаляването, и при недостига.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Aйшa ()
Публикувано26.07.07 17:41



Ох, масаж, ох, кеф





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Aйшa ()
Публикувано26.07.07 17:54



щото много често това, че някой ти пикае в душата, не е от нелюбов, а от дива комплексарщина.

Малко реторичен въпрос, но как разграничаваш кога е нелюбов и кога дива комплексарщина?
Щото второто дали и доколко е способно да изцърка от себе си любов към ближния.





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Aйшa]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 17:58



за себе си мога да ти разправям до утре колко често съм била влюбена като замаяно магаре и съм се държала като пощръкляла магарица от неувереност.

за другите хора - не знам. но се е случвало да различавам подобни симптоми в околните.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Aйшa ()
Публикувано26.07.07 18:54



Хубаво, а как точно се обогатяваш, като страдаш за някого, който си изтрива гъза с твоите чувства?
На мен като сухарка и егоистка ми се вижда много несправедливо и забранено това състояние и антиравновесие да продължава повече от 45 дни, колкото е правомерния срок на всеки траур.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано26.07.07 20:04



Различно е.


Има хора, които напълно са излезли от живота ми - времето сигурно...освободило ме е. Не бих казъла, че съм ги забравила - помня ги, но не ме люлее, когато си спомням за тях...сякаш никога не е било, просто се усмихвам на преживяното - хубавото е останало, лошото е избледняло...само сенки има.
Хм..околните страдат покрай мен - личи ми.
Работата - вглъбявам се в нея, става ми пристан, разсейва ме, всичко що ми тежи извътре - там го изсипвам...може да се каже, че в тази посока е полезно...дърпа ме напред.
Другите?Кои други?Хората наоколо - приятели, познати, колеги?О, да...мисля, че да, колкото и да го криех.
Мда, промениха се много неща. За щастие.
Как успях ли...потопих се в него, отпуснах се, смаза ме, разтресе ме...а после - погледът ми се избистри и изчезна.
От самосебе си.
Успех!

Време е за...трапчинки

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано26.07.07 20:39



За мене е клише, че страданието върви комплект с автодеструктивни импулси, застой или направо обратен ход, бледи кожи, очи-солници и немити коси.
Без да коментирам какво тежи в причините да страдаме след край на любов (останали тонове нежелана любов в нас, его, зависимост, усещането, че това е край на щастието ни въобще, навик... как да е), всички сме го изпитвали повече от един път и в най-различни възрасти и като спрат да ти растат циците или пишката вече, значи е време поне малко да си приел страданието като нещо естествено както страха, щастието, любовта, живота, смъртта – кой докъдето може. Още повече че страдание изпитваме сигурно три пъти повече от всичко друго, струва ми се нормално в някой етап да започнем да го култивираме и да не ни пречи да сме човеци сами на себе си.

Иначе и богатите също плачат, ама за кратко, щото имат работа



entre dois mundos

Редактирано от Salem на 26.07.07 21:47.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Aйшa]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 21:50



еееееее, не знаех, че съм попаднала в компания на свръхчовеци!



аз съм обикновен просторсмъртен, разхождам се по цялата гама от емоции прижевивяния, не мога да се огранича само с положителните, колкото и да ми се иска. ако чак пък толкова ми се прииска, ще мина на хероин и ще изживея един кратък, но пълен с кикове живот.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Aйшa ()
Публикувано26.07.07 22:17



Тук не става дума толкова за извънземност и неръкотворност, ами по-скоро за отказ от крайностите и жажда за равновесие, които здравословният егоизмът култивира.
Ако сте се разделили по живо, по здраво, всеки видял хубави и лоши моменти от другия, любов, топлина, но - баста - тях вече ги няма - поклон - реверанс и - гърбовете по различни пътища. Ето такова, дето се вика, с мерак да си го дострадаш и износталгираш известно време.
Ама ако говорим за онзи, който ти е извивал душата, когато е могъл ти е плюл на всичко мило, отритнал е всички твои жестове и е третирал любовта ти като миризлив парцал, който по незнайна причина е попаднал в чистичката му кочинка, е? Какво обогатяване, каква каква човечност? Просто не е справедливо... След като на света има толкова душици, които жадуват за ласка, любов и топлина, но нямат тази перфидна бруталност, за да си я изчовъркат по този начин, по който прасетата гнявят ябълките.
Всъщност, прекалено дългите жалейки за изгубена любов и отхвърлени чувства може да се разглеждат и като форма на агресия и трансформирано желание за реванш. А не като любовни чувства в кристалночист вид.
Оф, знам ли и аз...


Просто ми се иска катилите да не получават това, което не им се полага.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Aйшa]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 23:15



виж сега, въпрос на любовен метаболизъм. моят примерно е бавен. нищо не мога да направя по въпроса. бавно ми влиза, бавно ми излиза. както ти не разбираш защо някой може дълго да страда, така пък аз не разбирам какво е това любов от пръв поглед. за мен такъв филм няма. има ебане от пръв поглед, но не любов.

и освен това - всеки заслужава любов. ако някой не се е оказал на висотата на чувствата ти, това не значи, че не заслужава да бъде обичан.

и да, егото гняви душата също, но то е здравословно гнявене, в него се намираш обратно.

не ти говоря за болезнен мазохизъм тип "бий ме, обичам те", а ти говоря за разминаване, което понякога и двамата, понякога само единият изстрадват тежко. баси любовта е било, ако можеш да я изстрадаш за няколко седмици. ми това си е било най-обикновено еднократно ебане, което може и да е закицлило в повтаряемост, но в никакъв случай не е било любов.



добре, че любовите са рядко. аз просто не съм страданиефоб, не съм и страданиефил, странадание-неутрална съм, но не го отричам и не смятам, че е осъдително да си слаб под напора на емоциите си. ами така се раждат романи, поеми, филми, революции - именно от тази градивна сублимация на страданието примерно от любов. както казва един мой любим писател - щастлив белетрист хич не е на добре.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Nefer (IC)
Публикувано27.07.07 09:49



По свръх простата причина, че и аз любя и мразя дълго, и моите периоди са дълги и екзотично мазохистични (съгласна съмс Айша, че си е жив мазохизъм да обичаш така), и аз минах през всичките люшки на какво ли не в няколко дълги любови.


Но май се откривам повече у Емма. И аз нямам нищо против да се люшкам и да усетя всяка лашка на емоциите. Интересното е, че после си още по-жив....когато се събудиш след дългия сън на дългата любов.

Мисля, че това е начин да разберем живота. И че хората, които сами си слагат граници и капаци, просто се страхуват. Виждат заплаха или ужас в отдаването. Не си дават териториите, и пресмятат какво са дали и какво са взели.

Пък някой веднъж ми говореше за кармични връзки. Няма как да знаеш какво носиш от предишни животи и съществувания, и кога ще постигнеш баланс. Не си е работа да постигаш баланс само в малкия периметър на сегашното си съществуване. Няма лошо....и това е нещо. Но ще ти стигне ли, когато се изправиш пред душата си, която жадува удовлетворение?


Искам да усетя всяка глътка въздух на сегашния ми живот, и се пускам по всяко трептение на усещанията си. Радвам се, че мога да го кажа.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор chetiri- (непознат )
Публикувано27.07.07 10:59



Аз също обичам един човек от разстояние. Връзката ни е невъзможна по обективни причини. Дори когато се виждаме, а то е рядко, се виждаме за по едно кафе... Но разстоянието не намалява чувствата ми, а напротив като че ли липсата става по-силна и е по-желан. |При мен поговорката" далеч от очите далеч от сърцето" като че ли не важи. А сигурна съм че го обичам , защото както писах по-горе, опитах се да прекъсна тази връзка, за която мислех че не ми дава нищо, но не успях. Аз първа се предадох. Значи независимо от това че времето което той отделя за мен да е нищожно, аз все пак получавам доза емоция и удовлетвореност за да не мога без тази връзка.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: chetiri-]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 12:19



обясни ми , моля , позицията си-какво получаваш всъщност?
бих предпочела конкретно да кажеш, защото по мои набглюдения жените масово закусваме и обядваме а някои и вечерят пържен вятър на керемиди и захарен памук за близане през стъкло-та?



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Hot_ice (happy)
Публикувано27.07.07 13:48



Дал, мазохизма е другото име на женската природа


когато чинията е празна, обираш и трохите
с други думи, запълваш си емоционалните/физически и квито там още дупки с квото има в момента и подръка
живота е шарен, понякога има голям избор, понякога не
когато можем капризничим, когато не - задоволяваме с с това, което има
когато бях млада, наивна, горда и непримирима максималистка - мда, тогава не правех компромиси
ма са научих, като понатрупах значителна практика в това да съм сама, пък било и с мъж до себе си
другата страна на медала е, че нищо не си заслужава всяка цена, ма тва друга тема, за някой друг ден като ме мързи и нямам работа

п.п. тва за пържения вятър на керемиди ша ти го пиша при култовите лафове

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Редактирано от Hot_ice на 27.07.07 13:49.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано27.07.07 14:15



не съм любител на "пържения вятър на керемида", обаче не съм и любител на въпроса "какво получаваш". това не е търговия. просто когато обичаш - обичаш. на сърцето си не можеш да заповядваш нито да го вкараш в печеливши схеми. ако почнем да си броим взимането и даването - на мен тогава любовта и секса и романтиката ми излитат през отвора от падналата керемида, на която съм си изпържила вятъра.

абе не само реален любовен хляб е нужен на душата, понякога имаш нужда и от малко бризче в косите и звезди в очите. без да ги пържиш и затваряш в буркани, разбира се.

абе далке, така както говориш, този стремеж към свръхконтрол на ситуацията, навява страх от живота. знаеш колко те харесвам и прочее, обаче животът е в импровизацията и в поемането му с пълни гърди, не в отработените схеми. може да ти мяза тази постановка на декадентска художествено творческа Ентелигенция на пети чай в клуба на писателите, ама най-се вълнувам като ми пеят под прозореца, не като ми играя обиграно (последното бе замислено като алитерация, не като тавтология)



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор XищниK (Черен)
Публикувано27.07.07 14:21



Живота е нещо странно да ти кажа, аз се сещам за първата ми любов от 13 годишна възраст........така, че доста години може да са, а междудругото приятно е, като я видиш тази "любов" и успееш да я "завършиш" което ми се случи преди година.





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 14:53



Четири пише това:
Аз също обичам един човек от разстояние. Връзката ни е невъзможна по обективни причини. Дори когато се виждаме, а то е рядко, се виждаме за по едно кафе... Но разстоянието не намалява чувствата ми, а напротив като че ли липсата става по-силна и е по-желан.
и аз я питам да каже именно в този контекст какво получава...

защото като няма и физическо присъствие и като сама пише че връзката е невъзможна-за мен това е пържен вятър на керемиди...:)

нямам нищо против да ме изкараш и гьон , и булдозер, сметкаджийка или каквото се сетиш още , но просто ще сме офтупик...


в темата са пита за колко време и как дръпваме , като ни са олющи мазилката и аз казах че бързо и не страдам.Вие страдайте колкот щете-щом ви кефи



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Hot_ice]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 14:59



напълно си права, и аз това казвам-като ми литне пържолата из прозореца , режа си един домат и парче сирене и съм заситена-просто няма да сълзя заради липсващата пържола



бе, не мога да страдам вече за любови и мъже бе , не го ли разбирате? и ви казвам , че и така може ,и е супер-



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано27.07.07 15:20



ами ти какво получаваш от тоя 100%-во изчистен от физическо присъствие кенеф на Интернета





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Дaниeл_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 15:38



нищо важно и съществено, а ти?



р.р. кво общо има интернет с това колко дълго са страда по отминала любов, че вече не мога изобщо да вдявам кво пишете



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано27.07.07 15:50



В интерес на истината не съм съгласна с тебе.
Искаш да кажеш, че любовта съществува, само ако имаш възможност да се изчукаш с някого и ако по някакви причини не се осъществява секс в този момент, а е имало такъв, то трябва веднага да забравиш човека. Абсурд! Ако си с този човек само да ти запълва сексуалните нужди - да, но ако е имало и духовна близост и дълбоки чувства, е непосилно да го зачеркнеш автоматично щом сексът е невъзможен.
Аз говоря за любов, не за сексуално партньорство.
Естествено, че ако ги има и двете е супер.

Редактирано от Veronic на 27.07.07 15:51.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано27.07.07 15:55



не ме кефи да страдам, много ясно. обаче е като температурата - трябва да я вдигнеш, за да изчистиш бацила. ако потискаш температурата с амидофен, не лекуваш причината й. това имам предвид. не лекувай температурата, а мори бацила.

абе всеки си е прав за себе си. щом такава формула си си намерила - значи тя е правилната за теб. на мен ми трябват гъдели още.



не те мисля за никаква, мен като изкефи някой е за дълго.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано27.07.07 16:01



това, което ми слагаш в устата, никога не съм го казвала.



аз обичам рядко, трудно се влюбвам и трудно разлюбвам. и като обичам е с всяка фибра на тялото и всеки квант на духовната ми енергия. за задоволяване на сексуалните нужди си имам все още пръсти. НО, трябва да се съглася с далия, че не може само с пържен вятър на керемида. в смисъл, че отдавна престанах да се влюбвам в "образа от екрана", някъде към 6 клас. не мога да се влюбя, ако няма податки от отсрещната страна, че ще танцуваме. ОБАЧЕ ако потанцуваме малко, пък вземем, че се настъпим или загубим ритъма, страдам си като стой та гледай. и то страдам мелодраматично, пред публика, в десетки хиляди тиражи понякога, дълго и пречистващо. и не се срамувам от това. напротив, приемам го като част от пъстротата на живота. ако някой си пише червени точки на гърба на моето страдание - толкова по-зле за него. ако не страдам, не е било любов, а обикновено зациклило еднократно ебане.
проста теза, ама и аз съм семпъл човек.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано27.07.07 16:10



Погрешно съм се закачила за твоя постинг, нали и двете сте с ярко-червен ник.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 16:25



Вероник, ето как сме на двете противоположни позиции-аз пък , въпреки че отказвам да изградя култ към личността на некой си , си признавам че тотално съм в състояние да изпадна в култ към кура на някой , с когото имаме страхотен щрак и пасване...



ето сега , от мен любовен роб не става , но сексуален-напълно възможно, но то па Господ си знае работата и тези последните изобщо не са честа находка

иначе да-да загубя нещо такова е страхотна драма
даже в службата може да ми проличи



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано27.07.07 16:31



Най-гадно е като ти липсва душата, приятелят и съответният орган на някой, направо си е здрав удар 3 в 1.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Hot_ice (happy)
Публикувано27.07.07 16:36



мм, така си е, котко - на кур друго си е - поне знаеш ко ти влиза и докъде стига



Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Леко съм издразнен,нови [re: Veronic]  
Автор Дъpтo Циничнo Koпeлe (А стига бе! )
Публикувано27.07.07 16:45



драги ми клубарки, от дълбокомислените ви словоизлияния, опитващи се да докажат колко сте корави, здрави, непукисти и със сърца от тефлон. Няма такова животно като да не му е кофти на човек, когато се разделя с любим. Пък кой бил виновен, ама на кого не било станало на неговата та го ядяло, та кой кого винял и кълнял, ма нам си кво си и т.н - всичко изброено няма абсолютно ник'во значение за онзи, дето е обичал - криво му е, кисело му е, шибано кофти му е, и няма нищо странно или чудато, щот си е съвсем човешко. А кат викате, че шута в гъза бил скок напред в развитието, демек хич не сте и обичали човека! Или напротив, а? Опитвате да се смозалъжете, че не ви е дремело, щот се чувствате преебани. И мисълта, че сте се прецакали и фактът, че за момент може дори да проклинате оня дето според вас ви е изоставил, пак са наши чисто човешки черти и изобщо не доказват, че сте силни, слаби или пък много велики. Виж, ако след затръшване на вратата на чувствата излезете и се я нафиркате, ма не от мъка, я се изтряскате с някой ей тъй от кеф или пък изобщо забравите кво е било допреди ен минути или часове, е тогава значи ви е било през половия орган за човека и тук вече любев няма, щот никога не е и имало де.
Та хайде плс, стига геройски пози. Ако толко ви се иска да изглеждате героично, вземете по един бутафорен автомат и се наредете до композицията на паметника на съветската армия, ама по-бързичко, че току виж и него капичнали като мавзолея. Хай останете си със здраве.

И СЕ ДРЪЖТЕ МЪЖКИ хаха

Редактирано от Дъpтo Циничнo Koпeлe на 27.07.07 16:59.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор ferromon (bella)
Публикувано27.07.07 16:52



а ти така както говориш това твоето много прилича на самонавиване
мъчиш да се самонавиеш че си много душевна и чуствителна щот маи много не си вярваш да си
и като постоянно ни тикаш под носовете заниманията с които се прехранваш без никои тук да ти го е искал се мъчиш да ни убедиш че си някакъв си творец
ама наи-вече теб си искаш да убедиш щот нещо не си вярваш че си такъв



Тема Re: Ти па кво са правиш на романтик,нови [re: Дъpтo Циничнo Koпeлe]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 17:03



Я млъквай!


Не приемам некой с ник "дърто цинично копеле" да учи на либоффни страдания фльорца с ник на цвете

Ти ко искаш? След теб , като заминеш и само вой и трупове и трева да не никне, че да сме истински? Сто години самота, бой и сръбско?
я па тоя па



Тема Re: Ти па кво са правиш на романтик,нови [re: dalya_night]  
Автор Nefer (IC)
Публикувано27.07.07 17:14



Аз дотук местих замислен поглед от-далия-на-емма-на-далия-на-емма, и пак така, и се чудих баси, що се припознавам и у двете.

Щот тва дето си го квичкам отвътре, не винаги съвпада с реалното ми поведение.

В живота фактически се държа като Далия, а вътрешно се чувствам като Емма.


А са де! Аз къде да се сложа?




(днеска ми казаха, че съм кучка, че имам дългове да си прибирам и един мъж за оправяне си имам, и да си събирам багажа да си ги взимам, щот нема да ме чакат)




Тема Re: Далиоооооонови [re: dalya_night]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано27.07.07 18:07



стига си им говорила за тоя щрак и пасване, че после те цитират и го слагат ни у клин, ни у ръкав, а 'ич не разбират ти за какво си говорила

[cunk]



Тема Re: Ти па кво са правиш на романтик,нови [re: Nefer]  
Автор Bиkтyaлия (Транспаранта)
Публикувано27.07.07 18:11



аз пък като ги правя веднъж едното, друг път другото... съвсем се чудя как да се изкажа по темата



обикновено след дълго примиране, като се съвзема и ставам "зла"
и така до някой ден, в който да замествам пържолата с домати и сирене не ми стига



Тема от седем днинови [re: Veronic]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано27.07.07 18:30



до 4 години.


И двете не си заслужаваха.



Тема Щом е само леко...нови [re: Дъpтo Циничнo Koпeлe]  
Автор Дpaмa Лaмa (drama queen)
Публикувано27.07.07 18:37



Понякога просто е голямо облекчение, предполагам, на нещо, поддържано така или иначе с клизма, да му се тегли куршума по милост. И както се спомена, често това не се случва от сега за след 2 секунди, така че въпросната голяма любов се ще е понамаляла. То не пречи всички участници да са били готини и да се уважават и тинтири-минтири.

Even more Drama in your life.


Тема Re: от седем днинови [re: Kиpo]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано27.07.07 18:47



Знаеш ли какво ми направи впечатление.
Всички мъже откровено и честно си признаха за любовните терзания и им вярвам, че е така. Аз също не мога да забравя някого за няколко дни, колкото и да ми се иска да съм коравосърдечна.
Повечето жени също. По презумпция, би трябвало мъжете да са по-малко чувствителни, а тук се оказа обратното. Много се еманципирахме жените, ей, даже и любовна мъка не ни хваща.


Чудя се дали това наистина е така или е криворазбрана декларация за сила.

И сигурно не си заслужават терзанията!

Редактирано от Veronic на 27.07.07 18:48.



Тема Re: от седем днинови [re: Veronic]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 19:05



Не става въпрос за коравосърдечие, нито за еманципираност, а избор да си вложиш емоционалността в нещо друго и за много любов, между другото.
А иначе - кипи безсмислен труд - все едно да се опиташ да напоиш коня на барон фон мюнхаузен с отрязаната задница и накрая на деня да кажеш, че си грохнал от работа - ефект няма за две стотинки.

slave to love


Тема Re: от седем днинови [re: Veronic]  
Автор Дъpтo Циничнo Koпeлe (А стига бе! )
Публикувано27.07.07 19:07



Тая гола кукичка, дето не ви фащала мъката, няма кой да я клъвне. Виж по-горе к'во съм писал.
Ей, ма корави каки сте тва клубарките. Не жени, а ЧУГУН. Па и красиви, духовити, па и ебливи... бе не си е работа.

А ние се превърнахме на п**ки

Редактирано от Дъpтo Циничнo Koпeлe на 27.07.07 19:11.



Тема Re: от седем днинови [re: Veronic]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано27.07.07 19:12



истината е, че мъжете са по-крехки любовно и обичат по-силно. в това съм абсолютно убедена. жената е прагматична, това й е в природата. щото отглежда деца. мъжете си позволяват да се правят на велики спасители на човечеството, ние нямаме тази възможност обикновено.

така че - мъжете наистина страдат повече, гаранция. и ние страдаме, ама по-бързо се съвземаме обикновено. е, има изключения и от двата лагера, но наблюдавам такава тенденция.



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: от седем днинови [re: emma_goldman]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 19:15



Мъжете са крехки и неориентирани и твърде често не знаят какво става с тях, както и нямат ясна преценка за емоционалните неща, затова страдат повече, понеже не разбират, не познават )

slave to love


Тема Re: от седем днинови [re: Дъpтo Циничнo Koпeлe]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано27.07.07 19:16



Истинско и човешко е да те боли за някого, да ти плаче сърцето в самото начало, да ти се къса душата. Независимо дали има виновен или се разделяте заради работа или заради нещо друго.
Абсолютно съм сигурна, че не изживявате ли такова нещо при раздяла, значи не е имало любов, а просто секс. Любовта не търпи задръжки, любовта няма спирачки, любовта не признава разумни доводи. Любовта е сляпа.
Да, може да са клишета, но са станали такива, защото зад тези клишета стои позицията на много хора по този въпрос.



Тема к`во праинови [re: Дъpтo Циничнo Koпeлe]  
Автор fAntA_shmEkEriA (жарка блондинка)
Публикувано27.07.07 19:16



оня моя приятел
платонично-то
залипсвал ми е, шъ знайш



чугунът мноу крехък, бре
стомана
високовъглеродна



Тема Re: от седем днинови [re: Дъpтo Циничнo Koпeлe]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 19:19



Едно е да те хване любовната мъка, друго любовта към мъката. Щото какво чета тука - две години, три години....
За каква емоционалност и крехкост говорим тука, още повече пък за любов!!!

slave to love


Тема Re: от седем днинови [re: Salem]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано27.07.07 19:20



е, кво да праим сега - ние сме второ преработено и допълнено издание на създателя. ама не трябва да сме лоши с първото издание.



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Оффнови [re: Salem]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано27.07.07 19:21



Салемс, ти в Голямата Льобоф верваш ли?



... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема Re: от седем днинови [re: emma_goldman]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 19:22



Не бери грижа, те се лекуват много лесно - мислят, че ги боли душата, пък се оказало, че ги засърбяла пишката (в повечето случаи)



slave to love

Тема като го забравянови [re: Veronic]  
Автор fAntA_shmEkEriA (жарка блондинка)
Публикувано27.07.07 19:26



ще ти кажа
не вЕрвам да е скоро



изобщо не ги забравям
паметлива съм

вярвам, че съм постъпила правилно и/или пък, че така е трябвало да се случи
и продължавам нататък
дали е напред или е назад
въпрос на гледна точка

винаги боли
и плача за себе си



Тема Re: Оффнови [re: Coнaтa]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 19:27



Вярвам в себе си, вярвам в любовта. Вярвам, че любовта няма място там, където я тъпчат с ботуша и си гасят фасовете в нея. И че ако имам любов, трябва да се грижа за нея, да й намеря хубава и светла къща, а не да й пукам циреите.

А ако питаш за кликването на душите, духовете - да, вярвам, както и допускам, че може да е едно в тоя живот. Но повече ме е страх, че може и да не е само едно - дали тогава ще ме хвърля пак в такъв възторг?



А ти?

п.с.извинявам се за оня ден, когато се държах зле, тежи ми, искам прошка

slave to love

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано27.07.07 21:21



Да забравя, не точно, но да се излекувам- година и половина някъде. Не ми личеше. Околните не разбраха. Тогава не работех, но на ученето не ми се отрази, щото ми беше лесно. Не се промених. Просто разбрах, че не е краят на света. Успях като смених набързо две несериозни гаджета, установих, че е приятно да те целуват и прегръщат, пък дори да не си влюбен и изобщо, че животът е хубав.



Животът естествено е неудачен, но всичко останало е нормално.

Тема Re: Оффнови [re: Salem]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано27.07.07 22:09



Кога и с кого си се държала зле?



Аз още не съм я проумяла любовта, затуй разпитвам. Страх ме е, че никога няма да е двустранна.

... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема Re: Оффнови [re: Coнaтa]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 22:22



Теб ако те е страх по-малко и се оставиш, сигурно почти веднага ще ти се случи



А оня ден се бях сертнала нещо, не само с теб, ама нъл ти си ми слабост; щом нищо - ок

slave to love

Тема Re: Оффнови [re: Salem]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано27.07.07 22:25



О, слабост ли съм ти?


Така е иначе, да, страхът ми е някаква интегрална част, боря се уж, ама с променлив успех.

... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема виж кво куче ми подариха:нови [re: Salem]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано27.07.07 23:30



на снимка, де:





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Slona_sf (учител джедай)
Публикувано27.07.07 23:31



още помня как си тръгна

личеше ми дълго, бях направо болен. Промених се много. Станах money-maker.

най-доброто следва....

Тема Дай гонови [re: Kиpo]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано27.07.07 23:37



това ирландско-шотландско рошаво копче в скута ми





slave to love

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Oпиyм (глезла :-))
Публикувано28.07.07 00:54



Не знам колко време ще ми е нужно и не съм убедена, че искам да забравя. По-скоро да преболедувам. Това не се забравя!

Личи ми, и още как. За тези, които знаят какво изживявам.

С околните - както обикновено. Според това колко са ми близки. Но в никакъв случай не им пропивам със сълзи яките.

Счупвам се от бачкане. Намирам си и си създавам допълнителен гърч. Оказа се, че съм неподозирано продуктивна в този момент.

Някои разбраха. Други се досетиха. На трети им предстои.

Променям се. Човек се променя с всеки изминал миг и с всяка измината стъпка.

Това не е състояние с което се боря. Просто го приемам като... абе като част от мен, с която просто трябва да свикна да живея. Знам ли. Не се опитвам да прогоня или ампутирам нещо. Жива любов е. Моя си е и моя ще си остане. Просто някак се налага да се спогаждаме с нея, за да продължа с всичко останало, което никак не е малко. Нещо неописуемо красиво, толкова болезнено и неповторимо.

Редактирано от Oпиyм на 28.07.07 00:55.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор kotaranko (Хулиганко)
Публикувано28.07.07 00:55



Не съм я забравил. Някъде зад мен е и понякога случайни събития ми напомнят за нея.. Но вече нищо не трепва и засипано с 3 метра железобетон ..
С околните никак .. Защото се наложи 2-3 месеца да не излизам от къщи точно след това и освен двама-трима човека никой не разбра.
Промених се после..

Котарак с крилца


Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Aнreл ()
Публикувано28.07.07 06:57



Не виждам смисъл да се забравя, преболедува или който и да е друг синоним на тези две думи.

Обичам я още.
Тя е щастлива.
И аз.
Боляло ме е но това е заради глупостта ми.

В крайна сметка се влюбваме в образи които сами създаваме. А реалните хора са нещо друго.

Сигурен съм че ми предстои нещо още по-силно и безрезервно.
Чакам си го.

И се уча да обичам първо себе си. За да мога да обичам и другите.

А влюбването ами едно красиво цвете.... един феномен... хубаво е че го има





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Enduring_Knight (Всичко е любов)
Публикувано28.07.07 13:24



Колко време ви трябваше да забравите една любов?
До 1 месец, но трябва да съм решил, че връзката е в миналото. Иначе ограничения няма.


Личеше ли ви?
Личния ми живот рядко става известен... Емоциите са тясно интегрирани в нас и е излишно да се крие, че "една от гумите е спукана". Веднага си личи. Затова колегите/приятелите само знаят, че някъде има "късо съединение" и винаги след това компенсирам. Те също са хора с Емоции.


Как се отнасяхте с околните?
Понякога грубо, понякога правилно. Човек се учи нон-стоп. Рецепти няма. Важно е да се иска прошка. Да се поправят нанесените щети и т.н.


Как ви се отрази в работата?
Най-често положително. Освободеното време и енергия пренасочвам именно в работата си. Нищо не се губи в природата. Ако оставим "невидимото" без контрол може да има лоши последици. А това вече е крайно нежелателно.


Другите разбраха ли за това, или си го пазехте за себе си?
Който трябва да знае - знае, независимо дали искам или не искам. Ние сме "социални животни ++", така че поемането на отговорност е задължително за зрелите хора. Те Узрелите хора не са идеални, учат се цял живот, но знаят добре разликата между фантазия и мечта.


Променихте ли се с нещо?
Всеки ден, всеки час, всяка секунда се променям. Има моменти когато количеството се трасформира в качество. И тогава сядам сред приятели/колеги да се почерпим.


Как успяхте да преодолеете състоянието най-безболезнено?
Анализирам защо съм харесал тази жена. Какво ме дразни в нея и най-вече дали я заслужавам.
Ето сега има една "пъргава кобилка", която ме хвърли на земята, ама аз си се надявам някой ден да я "опитомя"... Ако не стане, ще имам полезен опит, то никой мъж не се е родил правоспособен съпруг и любящ баща.


Анге БУ!

Време е за мечти! :)


Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор the_baobab (дърво)
Публикувано28.07.07 15:39



три месеца, около........
след като премина всичко се оказа, че ми е личало, макар че мълчах като партизанин. може би точно заради това



сега, сега си мисля, че никога не е било както трябва и няма да бъде както трябва /дай боже/

вече е прекалено късно да ми се случва отново.



Тема Анови [re: Aнreл]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано28.07.07 16:35



ти като някакъв Феникс възкръсваш. Здравей!



... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано28.07.07 17:41



Общо взето кратките връзки ми минават лесно.

А ако си се вързал ... на това, колко е сериозна някоя дълга връзка ... не знам, толкова е абсурдно, че се чувствам се като вдовица и като човек, който насила трябва да спи с други. Него просто го няма ден след ден, цялото ми същество отказва да разбере. И така всъщност има една много радостна новина, реално той е жив ... Така че има за какво да се радвам.

Единственото общо нещо, което вече някога ще ни се случи е смъртта. Но в момента ни се случва още едно общо нещо - абсурдно е, но сме живи.







Тема Re: Анови [re: Coнaтa]  
Автор Aнreл ()
Публикувано29.07.07 17:57



за клуба ли говориш или за това което съм казал?
Здрасти!





Тема Re: Анови [re: Aнreл]  
Автор Coнaтa (soledad)
Публикувано29.07.07 18:21




Клуба... От "Любов" те помня

... it leaves you, babe
if you
don't care for it...


Тема Re: Анови [re: Coнaтa]  
Автор Aнreл ()
Публикувано29.07.07 18:36



Сигурно пак ще изчезна от дир-а.

Тук е загуба на време. Понякога пак ми се иска да пиша.
Ама за кого ли?
ето ти един поздрав от мен. Наскоро бях сам в Канада та:





Тема Поздрав за тебнови [re: Coнaтa]  
Автор Aнreл ()
Публикувано08.08.07 07:26












Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор areнтOOZ ((под прикритие))
Публикувано08.08.07 13:46



По принцип не изрязявам бурно любовните си емоции.
Успявам да ги контролирам, ако загубя контрол, предпочитам в такива моменти да съм сама.
Другите, тези които са около мен разбират много по-късно, след като аз съм готова да говоря за това.
Преодоляването никога не е безоблачно. Остава винаги бледи следи.
Променям се - ставам все по-оптимистична.





Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор amiga_mia (непознат )
Публикувано08.08.07 18:38



ами когато не минава?когато вярваш си загърбил, преболедувал и преживял историята и в една наи-малко очаквана нощ ти се стовари с все сила на главата?когато вече не боли, но продължаваш да обичаш?когато го търсиш в всички останали и не го намираш?когато чужди ръце те прегръщат, но ти все неговите усещаш?когато само куршум може да изтрие спомена, мислите, усещането за него от изморената ти главица?когато го сънуваш, чуваш гласа му наяве да зове името ти, виждаш онези очи в тълпата, а тои е на хиляди километри далеч?когато дните минават и минават, но ти си останал там в онзи момент, в онази последна прегръдка?когато осъзнаваш, че живееш остатъка до края?когато си в средата на едно пусто безвремие?когато не си нещастен, но не си и щастлив?когато осъзнаваш, че любовта не означава непременно, че вечно заедно ще тичате по зелените поляни на щастието?когато любовта стига до там, че искаш тои да е щастлив, дори това щастие да не е твое?когато понякога не знаеш, защо да отвориш очи и тази сутрин?какво правим тогава?

Редактирано от amiga_mia на 08.08.07 18:39.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор svobodna (buni duhovete)
Публикувано08.08.07 18:44



7 години. Всички знаеха. Не се умира от такова нещо...освен в някои много редки случаи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.