Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 02.07.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано26.07.07 20:39



За мене е клише, че страданието върви комплект с автодеструктивни импулси, застой или направо обратен ход, бледи кожи, очи-солници и немити коси.
Без да коментирам какво тежи в причините да страдаме след край на любов (останали тонове нежелана любов в нас, его, зависимост, усещането, че това е край на щастието ни въобще, навик... как да е), всички сме го изпитвали повече от един път и в най-различни възрасти и като спрат да ти растат циците или пишката вече, значи е време поне малко да си приел страданието като нещо естествено както страха, щастието, любовта, живота, смъртта – кой докъдето може. Още повече че страдание изпитваме сигурно три пъти повече от всичко друго, струва ми се нормално в някой етап да започнем да го култивираме и да не ни пречи да сме човеци сами на себе си.

Иначе и богатите също плачат, ама за кратко, щото имат работа



entre dois mundos

Редактирано от Salem на 26.07.07 21:47.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Aйшa]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 21:50



еееееее, не знаех, че съм попаднала в компания на свръхчовеци!



аз съм обикновен просторсмъртен, разхождам се по цялата гама от емоции прижевивяния, не мога да се огранича само с положителните, колкото и да ми се иска. ако чак пък толкова ми се прииска, ще мина на хероин и ще изживея един кратък, но пълен с кикове живот.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Aйшa ()
Публикувано26.07.07 22:17



Тук не става дума толкова за извънземност и неръкотворност, ами по-скоро за отказ от крайностите и жажда за равновесие, които здравословният егоизмът култивира.
Ако сте се разделили по живо, по здраво, всеки видял хубави и лоши моменти от другия, любов, топлина, но - баста - тях вече ги няма - поклон - реверанс и - гърбовете по различни пътища. Ето такова, дето се вика, с мерак да си го дострадаш и износталгираш известно време.
Ама ако говорим за онзи, който ти е извивал душата, когато е могъл ти е плюл на всичко мило, отритнал е всички твои жестове и е третирал любовта ти като миризлив парцал, който по незнайна причина е попаднал в чистичката му кочинка, е? Какво обогатяване, каква каква човечност? Просто не е справедливо... След като на света има толкова душици, които жадуват за ласка, любов и топлина, но нямат тази перфидна бруталност, за да си я изчовъркат по този начин, по който прасетата гнявят ябълките.
Всъщност, прекалено дългите жалейки за изгубена любов и отхвърлени чувства може да се разглеждат и като форма на агресия и трансформирано желание за реванш. А не като любовни чувства в кристалночист вид.
Оф, знам ли и аз...


Просто ми се иска катилите да не получават това, което не им се полага.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Aйшa]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано26.07.07 23:15



виж сега, въпрос на любовен метаболизъм. моят примерно е бавен. нищо не мога да направя по въпроса. бавно ми влиза, бавно ми излиза. както ти не разбираш защо някой може дълго да страда, така пък аз не разбирам какво е това любов от пръв поглед. за мен такъв филм няма. има ебане от пръв поглед, но не любов.

и освен това - всеки заслужава любов. ако някой не се е оказал на висотата на чувствата ти, това не значи, че не заслужава да бъде обичан.

и да, егото гняви душата също, но то е здравословно гнявене, в него се намираш обратно.

не ти говоря за болезнен мазохизъм тип "бий ме, обичам те", а ти говоря за разминаване, което понякога и двамата, понякога само единият изстрадват тежко. баси любовта е било, ако можеш да я изстрадаш за няколко седмици. ми това си е било най-обикновено еднократно ебане, което може и да е закицлило в повтаряемост, но в никакъв случай не е било любов.



добре, че любовите са рядко. аз просто не съм страданиефоб, не съм и страданиефил, странадание-неутрална съм, но не го отричам и не смятам, че е осъдително да си слаб под напора на емоциите си. ами така се раждат романи, поеми, филми, революции - именно от тази градивна сублимация на страданието примерно от любов. както казва един мой любим писател - щастлив белетрист хич не е на добре.

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: emma_goldman]  
Автор Nefer (IC)
Публикувано27.07.07 09:49



По свръх простата причина, че и аз любя и мразя дълго, и моите периоди са дълги и екзотично мазохистични (съгласна съмс Айша, че си е жив мазохизъм да обичаш така), и аз минах през всичките люшки на какво ли не в няколко дълги любови.


Но май се откривам повече у Емма. И аз нямам нищо против да се люшкам и да усетя всяка лашка на емоциите. Интересното е, че после си още по-жив....когато се събудиш след дългия сън на дългата любов.

Мисля, че това е начин да разберем живота. И че хората, които сами си слагат граници и капаци, просто се страхуват. Виждат заплаха или ужас в отдаването. Не си дават териториите, и пресмятат какво са дали и какво са взели.

Пък някой веднъж ми говореше за кармични връзки. Няма как да знаеш какво носиш от предишни животи и съществувания, и кога ще постигнеш баланс. Не си е работа да постигаш баланс само в малкия периметър на сегашното си съществуване. Няма лошо....и това е нещо. Но ще ти стигне ли, когато се изправиш пред душата си, която жадува удовлетворение?


Искам да усетя всяка глътка въздух на сегашния ми живот, и се пускам по всяко трептение на усещанията си. Радвам се, че мога да го кажа.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор chetiri- (непознат )
Публикувано27.07.07 10:59



Аз също обичам един човек от разстояние. Връзката ни е невъзможна по обективни причини. Дори когато се виждаме, а то е рядко, се виждаме за по едно кафе... Но разстоянието не намалява чувствата ми, а напротив като че ли липсата става по-силна и е по-желан. |При мен поговорката" далеч от очите далеч от сърцето" като че ли не важи. А сигурна съм че го обичам , защото както писах по-горе, опитах се да прекъсна тази връзка, за която мислех че не ми дава нищо, но не успях. Аз първа се предадох. Значи независимо от това че времето което той отделя за мен да е нищожно, аз все пак получавам доза емоция и удовлетвореност за да не мога без тази връзка.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: chetiri-]  
Автор dalya_night (())
Публикувано27.07.07 12:19



обясни ми , моля , позицията си-какво получаваш всъщност?
бих предпочела конкретно да кажеш, защото по мои набглюдения жените масово закусваме и обядваме а някои и вечерят пържен вятър на керемиди и захарен памук за близане през стъкло-та?



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор Hot_ice (happy)
Публикувано27.07.07 13:48



Дал, мазохизма е другото име на женската природа


когато чинията е празна, обираш и трохите
с други думи, запълваш си емоционалните/физически и квито там още дупки с квото има в момента и подръка
живота е шарен, понякога има голям избор, понякога не
когато можем капризничим, когато не - задоволяваме с с това, което има
когато бях млада, наивна, горда и непримирима максималистка - мда, тогава не правех компромиси
ма са научих, като понатрупах значителна практика в това да съм сама, пък било и с мъж до себе си
другата страна на медала е, че нищо не си заслужава всяка цена, ма тва друга тема, за някой друг ден като ме мързи и нямам работа

п.п. тва за пържения вятър на керемиди ша ти го пиша при култовите лафове

Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Редактирано от Hot_ice на 27.07.07 13:49.



Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: dalya_night]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано27.07.07 14:15



не съм любител на "пържения вятър на керемида", обаче не съм и любител на въпроса "какво получаваш". това не е търговия. просто когато обичаш - обичаш. на сърцето си не можеш да заповядваш нито да го вкараш в печеливши схеми. ако почнем да си броим взимането и даването - на мен тогава любовта и секса и романтиката ми излитат през отвора от падналата керемида, на която съм си изпържила вятъра.

абе не само реален любовен хляб е нужен на душата, понякога имаш нужда и от малко бризче в косите и звезди в очите. без да ги пържиш и затваряш в буркани, разбира се.

абе далке, така както говориш, този стремеж към свръхконтрол на ситуацията, навява страх от живота. знаеш колко те харесвам и прочее, обаче животът е в импровизацията и в поемането му с пълни гърди, не в отработените схеми. може да ти мяза тази постановка на декадентска художествено творческа Ентелигенция на пети чай в клуба на писателите, ама най-се вълнувам като ми пеят под прозореца, не като ми играя обиграно (последното бе замислено като алитерация, не като тавтология)



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Колко време ви трябваше?нови [re: Veronic]  
Автор XищниK (Черен)
Публикувано27.07.07 14:21



Живота е нещо странно да ти кажа, аз се сещам за първата ми любов от 13 годишна възраст........така, че доста години може да са, а междудругото приятно е, като я видиш тази "любов" и успееш да я "завършиш" което ми се случи преди година.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.