Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 02.07.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Виж сега,нови [re: emma_goldman]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано03.07.07 14:03



аз пък нямам нищо против хората да са егоисти! имам обаче много против когато са такива да не си го признават и да се правят на такива каквито не са!!!! аз искам да съм егоист, но начина по който са ме възпитали не ми позволява в определени случаи - ограничава ме... просто човек не може да надскочи себе си и това е... въпреки това не преставам да се опитвам да постигам това което съм си наумил



Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Дaниeл_]  
Автор Aйшa ()
Публикувано03.07.07 14:59



Защото мъжете всъщност изобщо не приемат това за приятелство. Повечето мъже са твърде надменни дори в подсъзнателната си представа за жените, поради което твърде, ама твърде хипотетично е да приемат една жена за "равна", т.е. годна за приятел.

А жените пък, понеже си въобразяват (някои от тях), че има нещо такова като приятелство между мъж и жена извън старческата възраст. Тоест, имат прекалено идеализирана представа за приятелството. Онези от жените, които нямат идеализирана представа за приятелството знаят, че всеки т.нар. "приятел", тоест мъж, който им прави мили очи и се прави на умряла лисица и "довереник" във всеки момент може да бъде креватна алтернатива. САМО с едно щракване на пръсти.

И съответно знаят, че няма такова нещо като междуполово приятелство.
Мъжете и жените не са си направени, за да бъдат приятели. Направени са за партньори, любовници, спътници и прочие.
За приятелството си има сродни души от същия пол.
Не виждам как един мъж би ми бил полезен като съветник и будна съвест или лаф-спаринг за нещата, които ме интересуват изотвътре и изотдълбоко, след като поначало много малко мъже разбират от тези неща.
Пример: аз от футбол лесно мога да заразбирам, но не ми е ясно как бих могла да накарам някой мъж, разбиращ от футбол, да коментира за нещата от живота с мен, притова с достатъчно добра езикова култура и ниво на изразяване, каквото имат жените. А не с речник от 5 хиляди думи, повечето от тях - глаголи.

Ай сиктир, аз съм дама ;) ... цитат от анонимна чатърка


Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Aйшa]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано03.07.07 15:12



на практика се получава малко по-иначе: най-дълбоките признания и проблеми ги споделяш с човек от противоположния пол (тук не уточнявам дали приятел, гадже или съпруг) - просто всеки от нас си има един човек на когото е склонен да признава/споделя най-много - за над 50% от хората това е човек от противоположния пол



Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Дaниeл_]  
Автор Aйшa ()
Публикувано03.07.07 15:21



Да, това е така, за мен лично - човекът, когото обичам.
Но там не деля нещата. Той ми е всичко във всякаква посока и всякакви съотношения, в зависимост от моментните потребности.
А останалите песове за какво са ми, така да питам, при положение, че имам поне пет приятелки с които се чувствам прекрасно, споделяйки, АМА НАИСТИНА ЗА ВСИЧКО.
За останалите мъже, на мен лично ми е напълно достатъчно да си общувам с тях и само на ниво работни партньори и добри познати. Това, нали разбираш, не означава, че не се случва да споделим нещо. Но все още не е и приятелство.
А, между другото, спала съм с приятел от благотворителност, т.е. - беше му твърде кофти. Не се развали приятелството, но пък години по-късно разбрах, че на пичът му е било кофти и обидно, че не го приемам като нещо повече от приятел, с когото съм правила секс.
Е, значи, виждаш ли колко нищожна случка какви подмоли крие. И защо да си усложняваме животеца, в такъв случай?
А може би упорито споря, защото и без това не съм склонна да нарека приятел всеки/всяка, с която се разбирам и общувам добре, и/или съм ходила веднъж заедно на море през 98-ма.

Ай сиктир, аз съм дама ;) ... цитат от анонимна чатърка


Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Дaниeл_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано03.07.07 15:40



A лично не смятам, че за едно развалено приятелство непременно секса е причина. Причината е, че някой от двамата се е почувствал излъган от другия. И причината за това са различните нагласи към секса, или по-точно оаквания след него, не самия секс.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Aйшa]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано03.07.07 15:56



Ако това, което пишеш за мъжете е вярно, кажи ми как изобщо си намираш партньор?

В отговор на:

Не виждам как един мъж би ми бил полезен като съветник и будна съвест или лаф-спаринг за нещата, които ме интересуват изотвътре и изотдълбоко, след като поначало много малко мъже разбират от тези неща.
Пример: аз от футбол лесно мога да заразбирам, но не ми е ясно как бих могла да накарам някой мъж, разбиращ от футбол, да коментира за нещата от живота с мен, притова с достатъчно добра езикова култура и ниво на изразяване, каквото имат жените. А не с речник от 5 хиляди думи, повечето от тях - глаголи.



Моля, кажи, че се шегуваш.

Like a moth on love's bright light
I will get burned each and every night...


Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Coнaтa]  
Автор Aйшa ()
Публикувано03.07.07 16:30



Какъв да е партньор се намира лесно, мисля, знаеш.
Не какъв да е партньор не се намира лесно, мисля, знаеш.
И то трудното е не само поради че не можем или е трудно да си хортуваме за нещата от живота, а редица детайли, от които стърчат рогата на дявола.
А естествено, че се нещо като шегувам.
Възвишеното приятелство е над такива неща като пол и секс




Ай сиктир, аз съм дама ;) ... цитат от анонимна чатърка

Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Aйшa]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано03.07.07 17:16



ето и ти говориш, така че от думите ти се подразбира, че приятелство и секс се взаимоизключват! защо за теб лично се взаимоизключват?! каква е обективната причина? защо можеш с приятел да си говориш за не-знам-кво-си, а не можеш да правиш секс?! защо можеш да правиш секс с някой, който дори не ти е приятел?! разбираш ли същността на въпроса? в цялата тема се повтори около 1000 пъти "приятелите не са за секс", "аз не чукам приятелите си" и т.н. но само в 2-3 мнения имаше отговори с истински причини



Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Дaниeл_]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано03.07.07 18:17



абе душко, ти не разбра ли, че един човек като ти е приятел и започнете и да се чукате с кеф, това си е връзка бре! а връзката изисква ангажименти. както и да ми го завъртиш, все това се получава. аре стига и ти дели нула на нула, че ми писна!



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Защо мъжете/жените си мислят че...нови [re: Дaниeл_]  
Автор Aйшa ()
Публикувано03.07.07 18:24



Не изключвам възможността за принаждане на приятелство със секс, а по-скоро се съмнявам във вероятността мъж и жена да създадат пълноценно, искрено, истинско, дълбоко приятелство.
Чаткаш ли разликата?
Оттам нататък, секс може да има хипотетично с всеки мъж.
И почти всеки мъж, с когото спи една жена, хипотетично може да бъде наречен нещо като приятел.
Между другото, ти някъде в темата спомена ли какво разбираш под приятелство?

Ай сиктир, аз съм дама ;) ... цитат от анонимна чатърка



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.