Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 09.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Как искате да ви изневеряват?  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 10:58



Ок, ясно е, че не искате, но се случва/неизбежно е/човешко е....и т.н. Та как искате да го правят ако/когато го направят? Мъжете да не ми обясняват, че при мъжете е само хвърляне на сперма, а при жените разкъсване на сърцето...След толкова теми стана ясно, че сме еднакво ебливи/морални/двойностандартни))))

- Само платено? ( бе жените едва ли ще си плащат на някой да ги чука...ама знам ли...)
- Само инцидентно? ( Бейби много се напих... Тая беше баси трепачката и евнух да си...Теб те нямаше два месеца и то...човещинка )
- Все тая, стига да не разбирате? ( тук гаранция франция, ама... )
- Само ако нещата са излезли от релси и е неизбежно ( Тоест не можете да приемете да вдига краката/пишката на коя да е...трябва да се е опитал(а) да устои на импулси/моменти/тръпки и чак тогава? )
- Стига да се сподели после? ( Бррр тук малко....оптимистично )
- Стига да няма значение ( Тук се чудя кой може да каже кое ЩЕ има значение, когато го прави или някои успяват да управляват себе си толкова добре? )
- Стига да не влага чувства/ да не се влюбва ?
- Стига да дава всичко на мен, пък ако има още за даване - да дава..Тоест да не усещате никакви липси - сексуални, емоционални, времеви ( темата на лейдито тоест )

Изобщо какви са приемливите за вас граници/принципи? Айде само без тия двете:
- Никога не бих простил(а)
- Аз може, а той(тя) не може

щото са леко...несериозни/глуповати...Идиотката може да мълчи, почти е задължително да не се изказва





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 11:05



Абе, ако ще става ( а то явно всички спрягат, че било неизбежно щот природата човешка нали..)...да не зная - т.е. той да знае как.


Да няма последствия за нас - физическата измяна не ми е толкоз мъка, ама емоционалната - ще ме изяде.
И да - може и глуповато да ти е, ама науча ли - къш за птицата проклета. Болка и напримирение ше ме умОрят и ще ме остържат вътрешно малко по малко - от там и нас - взаимоотношения, и всичко. Гаранция!
Та така.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Cлaдka_лимoнka (тоник)
Публикувано19.06.07 11:06



Искам да ми изневеряват толкова ловко и неразбираемо, че и хабер да си нямам и въобще да не се налага и да подозирам!


Няма значение дали ще е платено, влюбчиво, еднократно и т.н. По никакъв начин не бива да разбирам! Също така държа да бъде задължително с презерватив, мацето да е готино, качествено и да не създава проблеми, тръшканици и т.н.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Cлaдka_лимoнka]  
Автор Poшko (куче в чекмедже)
Публикувано19.06.07 11:09



подписвам се ...
има някои жени .. дето ги гложди от вътре и с нетърпение чакат да ти съобщят ... и това е голямото геройство ... и мъже има такива ...




Бъдете живи и здрави!


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано19.06.07 11:10



По опциите...

Ами ОК, изкръшкал ми е, ама айде моля, да ме кара да се чувствам все така хай, както допреди да си завре онова си някъде в чужда... Не знам как мозъка ми ще преодолее ситуацията, дали изобщо ще... И да му се невиди - просто не искам да разбирам, да подозирам, да ме яде отвътре...Защото веднъж да ми се сведе до знанието подобна информация и съм в състояние, и до ден днешен да късам, и да дера не до кръв а до кокал... Нищо че е минало и заминало. Боли и туйто. Не го приемам и това е - да споделя любимото си и после да съм със същите жизнени показатели.... Прощавам обаче - факт.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Poшko]  
Автор Cлaдka_лимoнka (тоник)
Публикувано19.06.07 11:12



Ъъ.. всмисъл гаджето ти да ти признае изневярата си??? Оле! Доводът да не би е, че й олеква, а пък ти от своя страна да оцениш искреността й???



Иначе направо ми се вижда ужасяващо изборът за изневяра да е някоя истерична мадама, която го скъсва от смс-и, позвънявания, която примерно да звъни и вкъщи и т.н. ... Леле, ще откача казвам ти! Определено си има коректност в този вид отношения!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано19.06.07 11:15



Не искам да разбирам за изневярата. Да не си признава изобщо, да го прави умело, така че да не разбера и никога след това по никакъв повод да не си признава, дори да се усъмня - да отрича. Смятам, че в този случай несподелянето или лъжата е оправдана и тя въпреки всичко ще говори за това, че човекът е кривнал встрани, но не ме е отписал и аз съм пристан за него.

Р.S. Чудя се как при мюсюлманите го има многоженството. Аз не бих го изтърпяла по никакъв начин. Техните жени различни ли са, изпадала в размисъл как една жена понася това, става ми гадно за техните жени, вярно възпитание, но не ревнуват ли.





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 11:15



Не знам... сложен ми е тоя въпрос...
От една страна - ако не знам, не науча никак, не подозирам, няма нито намек от следа - хубаво. Няма да има за какво да се тормозя.

Ама от друга страна - нали се предполага, че това ми е най-близкият човек. Че би трябвало всичко да можем да си кажем и да го преодолеем заедно. Аз поне не съм от хората, които биха се разделили заради изневяра. Бих се опитала да разбера другия. Дали е еднократно/спорадично, дали е било импулс или потребност, дали го е направил, защото аз не му давам нещо, от което се нуждае... или просто ме е разобичал.

Ако не знам - няма как да разбера всичко това. И нещата като че ли по-лесно могат да излязат от контрол. Знанието по принцип дава някакво усещане, че имаш (някакъв) контрол над ситуацията, че можеш да направиш (поправиш) нещо, ако има проблем - колкото и илюзорно да е това.

Има и трета страна - няма ли право всеки на малко лично пространство, на своите тайни? Дали това наистина е толкова страшно? Дали това понякога не ги кара даже да ни обичат повече в последствие? Нямам предвид да компенсират грешката си с извънредни усилия/ухажаване. А просто да видят, че "у дома все пак си е най-хубаво".

Въпроси, въпроси...

Колкото до мен - още не ми се е случвало. Мисля, че би ми било много тежко, ако аз изневеря. И май рано или късно бих си признала. Но това си остава в сферата на хипотезите. Просто знам, че не е реално да се заричам "аз - никога!". Човек не знае кога ще прояви слабост...



Тема Така, че без да ми набива в очитенови [re: thebeliever]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано19.06.07 11:22



признаци за това, да не променя отношението си към мен, и разбира се - с презерватив. С други думи, да го прави умно, защото аз самата никога не търся и не проверявам. Ако нещо ми се набие на очи, тогава. Досега не ми се е случвало да трябва да отреагирам в подобна ситуация, не ми се е налагало дори да ревнувам. Нямам представа как бих реагирала, но имайки предвид, че съм попораснала вече, сигурно ще е доста хладнокръвно - познавам се отлично.

Редактирано от Bambi* на 19.06.07 11:23.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Veronic]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано19.06.07 11:25



Предполагам някои нямат особен избор и търпят.
Нещо, което аз не бих могла да сторя.
Но като се замисля, ако браковете им се уреждат не по емоции, в крайна сметка какво й пука на Жена1, че благоверният й се чука ей в тоз моент в Жена 12, примерно.

Или нещо, което ми се струва доста по-вярно - ценностната й система не допуска да се разридае точно за това, че тя е една от многото... Тя е благодарна, както каза ти - възпитание, религия, че е избрана за една от многото но негови... Абе....



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Coнaтa (д'аморе)
Публикувано19.06.07 11:25



Интересното е, че винаги, когато се е случвало, са идвали да ми казват, да ми обясняват кое как и защо.
Забелязала съм, че винаги се случва само веднъж, връзката ни след това продължава в друга посока. Явно съм от хората, които трудно "прощават", имам дълга памет и не забравям - а ми се е искало да не е така.

Like a moth on love's bright light
I will get burned each and every night...


Тема Разрешавамнови [re: thebeliever]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано19.06.07 11:26



да чекибойства под душа в случай, че дълго не съм се мяркала на хоризонта и ако не го пипна в действие



Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Veronic]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 11:30



Не, не са различни - но, когато ти си закърмен с едно и майка ти, и баба ти и тя, то няма как да ти направи обратно впечатление.

А за ревността и изневярата...това ще е последното нещо, което ще ме отблъсне. Самата ревност - по - скоро ще страдам заради предателство, похабено доверие, нескопосана лъжа, такива неща.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Jitterbug]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано19.06.07 11:30



Аз говоря за емоциите й, нима те не са като нашите? Както виждам от отговорите, предимно на жени, нито една не казва, че би й харесало да й изневеряват, даже напротив. А да го правиш доброволно какво е? Каква трябва да е психиката на една такава жена и дали през целия си живот тя не потиска тези реакции на ревност и чувство за неединственост или го е приела и не й пука?



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.06.07 11:34



дето са вика-допускам го, като случка
предпочитам да не разбирам
ако обаче нещата излязат извън контрол -има няколко варианта:
-опънал е некоя фръцлета с една гънка, нищо неангажиращо , но фръцлета счита че в 20.30 е редно да го пита дали я обича-т.е. лайното е у вентилатора по причини извън него-предпочитам да знам, и мисля , че не само бих простила , а и бих му помогнала-утре може и на мен да се случи да попадна на влюбен трубадур....


-разбрала съм , примерно , по причини вътре в него-т.е. тази забежка е променила него по отношение на мен в негативен смисъл-тогава пак ще му помогна , като му събера багажа, па и на нея ще помогна , като и дам да му се наслади в цялостната му прелест-нервен , темерут, остър, агресивен, хладен , дистанциран, мъчен за угаждане...кат са обичат нека са вземат-мен мъж или липсата му отдавна не ме сриват из основи-ще си намеря друг
-разбрала съм от клюкари-ще последва ядрен удар срещу тях, клюкарите и жълт картон за него-кьорав карти не играе , както аз не си простирам яйчниците по площадите като ме тресне хормона-така това се очаква и от него самият....

р.р. и преди съм казвала-хипотезата с взаимните изневери открито при непуко я опитахме в началото на връзката си-на втората година той ми наби другото гадже в 4 през нощта, аз изхвърлих неговото гадже от дома му и скандалът беше толкова тотален , че се стигна до женитба



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Veronic]  
Автор Jitterbug (глезла :-))
Публикувано19.06.07 11:38



Е на нея не й е ясно и това всъщност според ония канони не е изневяра.
Кой знае за емоциите й, те може да са насочени към това просто да го прави щастлив... да го кара да се чувства мъж. Нейно задължение е и толкова.

Не възприема това, че той е с другата си жена като пренебрежение спрямо нея самата, така мисля.

За мен това са съвсем различно устроени хора, които по някакъв начин могат да виреят в нашите съвременни условия, но ей така да заспя довечера и да се събудя една от жените на нам кой си шах - ще се побъркам.... Колкото и да си падам по екзотиката, е те такава няма да ми понесе н-и-к-а-к



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор bushido (believer)
Публикувано19.06.07 11:42



мразя да мисля за това, но ако се стигне до там - предпочитам да ми изневерява, докато и аз му изневерявам





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано19.06.07 11:44



Хич не ме интересува защо, с коя и как, единственото ми условие е аз да не разбера.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор expat ()
Публикувано19.06.07 11:46



Да не разбирам и безопасно (взети предпазни мерки).

Ако се върне - няма проблем, ако те зарежат след изневяра - боли.

Винаги има поне един човек, който ще е в някаква степен по- в определена област и може да бъде пожелан, дали това ще прерасне в изневяра или не, зависи от много други неща.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: bushido]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.06.07 11:46



то това е най-честото фактическо положение на нещата , ама за тази истина се мълчи





Тема Не мога да проумеянови [re: thebeliever]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 11:48



защо всички държите да не разбирате, че са ви изневерили!
Аз пък не искам да живея в заблуда и държа да знам с какъв човек си имам работа!
Да живее истината!





Тема Re: Не мога да проумеянови [re: karea]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано19.06.07 11:53



И аз мислех като тебе като бях на 20 години. Вече преосмислих нещата. Не зная дали съм права и не споря.



Тема Re: Не мога да проумеянови [re: karea]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 11:53



Добре. И после какво ще я правиш тая истина?
Щото на думи е много лесно.
На думи и аз съм с две ръце за истината.
А - после?



Тема Re: Не мога да проумеянови [re: karea]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.06.07 11:53



въпросът е , какво ще правиш ти с истината , а не в това дали някой ще ти я поднесе....
ако мога да те успокоя, мъжете не са твърде добри актьори-ще можеш да и се наслаждаваш на истината дълги години , живот и здраве-през тях даже е възможно да престанеш да се впечатляваш от нея...





Тема Re: Не мога да проумеянови [re: karea]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 11:54



За какво ми е, Кари - да зная, че имаме на практика доказателство за човешката непостоянна и вечно търсеща природа?

Ми аз го зная това. Няма нужда, просто.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Не мога да проумеянови [re: karea]  
Автор Cлaдka_лимoнka (тоник)
Публикувано19.06.07 11:58



Аз пък преди 3-4 години бях твърдо на мнение, че изневярата е за слабите, лесно манипулируемите, за тези, които не умеят да отстояват себе си и т.н. щуротии, та даже и тема бях пускала тук колко трябва да си пич, за да не бъдеш изкушен! Бла бла!

Направо си се чудя как съм разсъждавала така...а и спорех здраво!
Та... Изневярата в някой момент определено говори много за човека до теб! Ако си изиграе картите като хората, ако няма наранени, ощетени, пренебрегнати, заебани, подиграни, то много ще да е готин!
Ти изневерявала ли си? Споделяла ли си след това?



Тема До всички:нови [re: Cлaдka_лимoнka]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 12:09



Защото е важно да знам разните там плюсове и минуси на един мъж, за да го оценя и евентуално заменя с друг, ако го изпревари по точки.
Защото, каквито и да са последиците, ще знам, че не съм заблудена патка като съседката примерно, която се убива да угоди на мъжа си, докато той си гледа кефа. Не ща да съм прецакана като нея.
Трето (най-важно), защото след като ми е признал прегрешението си, ми се удава страхотен случай да демонстрирам благородство и великодушие- качества, които много малко хора притежават. А на него ще му стане гузно и пр.

Ти изневерявала ли си? Споделяла ли си след това?
Да. Да. И?





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Hot_ice (happy)
Публикувано19.06.07 12:13



като мен, моля
със стил и дискретност
то си има правила, едно от които е да не води любовницата си и мен в едно и също заведение, да не ги качва в колата ми, предната дясна седалка там е моя и толкоз
има и други, но не ми се пише, много топло бря, дай нещо студено



Нищо не е такова, каквото изглежда, че е.

Тема Теориятанови [re: karea]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 12:15



Съгласно тезата за търсещите души, всеки е предразположен към изневяра при определени обстоятелства.


Значи, ако по тоз параграф го заменяш - откажи са!Следващият/тата пак ще са същите, джанъм.
Кво кат го засърбяло и решил да са почеши, м?Ба...тва да накараш някой да е гузен - не е благородно хич даже.Ами си е възползване от ситуацията.

Време е за...трапчинки

Тема Re: До всички:нови [re: karea]  
Автор dalya_night (())
Публикувано19.06.07 12:15



Защото е важно да знам разните там плюсове и минуси на един мъж, за да го оценя и евентуално заменя с друг, ако го изпревари по точки.

ти в тва не им търси плюсовете изобщо-имат само минуси , ако следвам твоята логика щот всичките им текат лигите настрани)

Защото, каквито и да са последиците, ще знам, че не съм заблудена патка като съседката примерно, която се убива да угоди на мъжа си, докато той си гледа кефа. Не ща да съм прецакана като нея.
кво значение има у кой ресор си патка-тя в един , ти в друг-ето , например ти си заблудена че изобщо имаш избор...



Трето (най-важно), защото след като ми е признал прегрешението си, ми се удава страхотен случай да демонстрирам благородство и великодушие- качества, които много малко хора притежават. А на него ще му стане гузно и пр.
а не е ли по-добре да ги демонстрираш без повод-току виж си разредила мчотивацията му да изневерява в пъти
а дето ще му стане гузно-много поздрави , те нямат такава механика на мисленето.... за тях това е еволюционно и конституционно право да се разнообразяват..

ееех, Кари...



Тема Re: До всички:нови [re: karea]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано19.06.07 12:17



Като го замениш с друг, и другият не е без недостатъци, просто в началото сме заслепени и не ги виждаме.
Колкото по-малко угаждаш на един мъж, толкова повече тича след тебе.


Не мисля, че великодушието ми би компенсирало усещането, че съм предадена.

P.S. Досега нито един мъж не ми е признавал, че ми е изневерявал. А дали са ми изневерявали не знам и не искам да знам.

Редактирано от Veronic на 19.06.07 12:20.



Тема Re: Теориятанови [re: impulce]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 12:25



Къде съм казала, че ги сменям след изневяра? Просто при претеглянето на плюсовете и минусите, тоя голям, дебел минус има някаква, макар и малка, вероятност да бъде победен от нещо положително.
Освен това, не всички мъже изневеряват.
И освен това, какво му е лошото да смениш мъжа с по-добър?





Тема Когато й се чука - да чуканови [re: thebeliever]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано19.06.07 12:27



Искам да ми изневерява така, че да й е хубаво. Не за да се оттърве от желанието по този мъж, а да го изяде, да забрави за всичко, да се качи на небето с него и дори, ако й е приятно - да стои там колкото иска.

Искам да се чувства свободна, необвързана, Жена, да граби от живота с пълни шепи, да е щастлива. Искам като ме види след това, да не изпитва вина, да ме целуне страстно и чисто, да открие отново защо аз съм нейният мъж, да ме изчука, да лежи в прегръдките ми и да не мисли за нищо.

Искам да мога да я приема каквато е, да я обичам такава, тя да обича мен и каквото се случва извън нас двамата да е част от живота, която не ни пречи.

Искам още 1000 неща, разбира се, даже не съм започнал да ги изреждам

На темата ти - искам да ми изневерява с любов. Към другия, към мен. Искам да ми изневерява с чист ум, с горещо сърце и огъня между нас да не загасва.

Много ли искам?

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Тебнови [re: Masklin]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано19.06.07 12:30



те сърби гръбчето, май.
Я, погледни, има ли зачатъци на перушина - бяла?



Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can


Тема Re: Теориятанови [re: karea]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 12:32



О, джанъм - то и не всички жени изневеряват, ма ние говорим за болшинството.

Всъщност, да ти кажа под секрет - понякога много се изумявам на спокойствието, с което се коментират тези неща - все едно нищо не е станало, нещо обичайно е, случва се на всеки, философски трябва да се приема, неизбежно и т.н. Ма понякога са усещам...че дълбоко в мен съм си ужасно старомодна - не зная дали това е добре или зле, ама само споделям, щот ти ше ми съдействаш за гъзО.

О, нищо лошо няма, жено. Така и трябва - кога нещо не ти е на сърце!Инак си е престъпление срещу личността - твоята!

Време е за...трапчинки

Редактирано от impulce на 19.06.07 12:33.



Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано19.06.07 12:34



То хубаво с любов към другия и към тебе, но аз смятам, че след изневярата, човек се завръща повече от привързаност и от страх от промяна на статуквото, от удобство ако щеш, но не и от любов. Аз не мисля, че като си изневерявал с любов, можеш отново да си възобновиш напълно любовта към постоянния партньор, нито да правиш с него същия страстен и бурен секс както преди. Но аз съм жена, при мъжете възможно ли е?



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Aйшa ()
Публикувано19.06.07 12:42



Ти па. Все едно да питаш жабите: как искате да ви сготвят, сварени, пържени, и първо да ви накъсат ли бутчетата или като поомекнат.
Ама само да не поставяте условие да не боли, ей, щото е глупаво


Преди време бях пускала тема за болката от изневяра - анкетка една. Та оказа се, че всеки го боли, независимо каква е формата и съдържанието на ебането с друг.
На мен не ми се е случило да разбера, че ми изневеряват, така че ще мъцам наизуст по въпроса ти.
Предполагам, докато съм влюбена със сигурност не искам да ми изневеряват, защото както и да ми изневерят, ще се почувствам много наранена. Когато не съм влюбена ми е все едно как и с кого, стига да не ми серат на главата.

Ами то може и на 50 да стана и пак да не съм го вкарал изцяло, може би Джони Лидера

Тема Благодаря за подробния анализ!нови [re: dalya_night]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 12:42



Обаче:
ти в тва не им търси плюсовете изобщо-имат само минуси , ако следвам твоята логика щот всичките им текат лигите настрани)

Не говоря за плюсовете в тва, а за плюсовете изобщо.



кво значение има у кой ресор си патка-тя в един , ти в друг-ето , например ти си заблудена че изобщо имаш избор...


Имам избор- да не угаждам на мъжа си, а да ходя да си правя кефа като него. Няма кой да ме спре, ако се стигне до там.

а не е ли по-добре да ги демонстрираш без повод
Кой ти каза, че не го правя? Истината е в умерената манипулация.


Редактирано от karea на 19.06.07 12:50.



Тема Ами,нови [re: Veronic]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано19.06.07 12:45



... еба ли ги мъжете? При мен ми се иска да е възможно.

Не е, най-вероятно, заради гадината Хайтов с второто, третото и четвъртото



Добрите намерения обаче, противно на общоприетото схващане, павират пътя от Ада, а не към него

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 12:46



Това ми звучи нещо малко като добро пожелание :)
А пътят към ада нали знаеш с какво е застлан :)

Иначе и мен много ме бива да ги говоря такива (че даже и да си вярвам), да ми звучат много възвишено, дори постижимо... ъм, до следващото оплитане на конците

Когато установявам, че не съм нищо от това. Нито толкова възвишена, нито толкова ненаранима, нито толкова силна, нито...

Но, всъщност, ти може и да си :) Давай със светъл пример напред.



Тема Re: Ами,нови [re: Masklin]  
Автор Veronic (belle)
Публикувано19.06.07 12:56



“едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш...", Най-лошото е да има разминавания между представи и действителност, това води до драстични душевни катаклизми, стига да се замисляш достатъчно.
Дали съществува Ад не знам и дали добрите намерения ни изпровождат от него също, зная само че за всеки добрите намерения са абсолютно несъпоставими измежду отделните индивиди.

Редактирано от Veronic на 19.06.07 13:21.



Тема Re: Ами,нови [re: Masklin]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 13:02



Добрите намерения обаче, противно на общоприетото схващане, павират пътя от Ада, а не към него.

Еми, не съм съгласна.
Намеренията са едни такива думи, мисли... дето обикновено водят само до изграждането на илюзии за това, на какво сме способни ние самите.
Освен, ако не използваш думата като синоним на възнамеряване, което е съвсем друго и качествено различно.



Тема Предпочитамнови [re: thebeliever]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано19.06.07 13:06



връзка, която да не ме поставя в положение да избирам как да ми изневерят



Изневярата е изневяра, останалото са скучни упражнения на мозъка за душевен мир.

entre dois mundos

Тема Re: Теориятанови [re: karea]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано19.06.07 13:16



минусите, тоя голям, дебел минус има някаква, макар и малка, вероятност да бъде победен от нещо положително.
Освен това, не всички мъже изневеряват.
И освен това, какво му е лошото да смениш мъжа с по-добър?


Ей това е най-кофтито......по-добре да изневерят 100 пъти отколкото този начин на мислене.




По темата.
Изневерите.......определено предпочитам, винаги около мен да има поне 2-3 жени.......така се чувствам по във "форма", това е като инвестициите......не е хубаво да са само на едно място, защото банкрута не е приятно нещо, поне на мен ми е адски неприятно.......затова......извода е, поне 2-3 жени постоянно.





Тема Спокойно!нови [re: XищниK]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 13:20



Вероятността да ти изневерят 100 пъти е много по-голяма, отколкото да срещнеш човек с такова мислене.


По темата- питат как искате да ви изневерят, а не как да ви се мотаят жените наоколо.



Тема :)нови [re: thebeliever]  
Автор 3aй4e_B_4a6ka (без опашка)
Публикувано19.06.07 13:21



нямам нищо против,стига да не се влюбва...
Физическта изневяра е последния проблем-ако аз не мога да му дам нещо-нека си го потърси другаде,....не искам дас връзвам хората...Просто ми е достатъчно да знам,че аз съм номер едно



Тема Re: Спокойно!нови [re: karea]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано19.06.07 13:24



Вероятността да ти изневерят 100 пъти е много по-голяма, отколкото да срещнеш човек с такова мислене.

За което се радвам изключително много.


Добре, че жените от твоя тип не са много.

Ами като се мотаят мъжете/жените на около.......не ти пука много много как ще ти изневерят.... поради логични обяснения.





Тема Re: Теориятанови [re: impulce]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 13:24



Мда, направи ми впечатление с какво равнодушие се коментират тия неща. Aма нали трябва да се правим на много cool?!





Тема Re: Теориятанови [re: karea]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 13:26



Къде видяхте равнодушие пък вие?

Сюжети от типа "ще го убия тоя" или "край, да ми се маха от очите" са също толкова нереалистични, колкото "няма страшно, аз всичко прощавам". Истината в повечето връзки се мотляви някъде в сивата зона.



Тема Re: :)нови [re: 3aй4e_B_4a6ka]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 13:28



Да, само дето хората не са много добри в диференцирането на "любов" от "добре задоволени потребности". Винаги крие риск.



Тема Re: Спокойно!нови [re: XищниK]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 13:30



Аз затова ти казвам "Спокойно".
Ти си щастливец, че не ме познаваш.





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор love_affair (еver...never)
Публикувано19.06.07 13:31



как? - или "никак" или с някое от моите други "Аз", иначе е все едно къде, с кого и как, все боли и все силно, колкото и д ами е ясно, че такъв е светът ...;)))

Shine On You Crazy Diamond


Тема Тцнови [re: la_luna]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 13:51



Моята истина е напълно реалистична.


Изритвам го одма.
Обидно е да имаш глупави мъже около себе си.

А сега в детайл - за мен едно нещо като се счупи, вече не е цяло..Познавайки себе си, ще бъде кауза пердута да си затворя толкоз много очите, да придобия пълна амнезия и въобще да претръпна и да си свиркам и да си жувея жувота все едно нищо не е било. Без нищо - съм много критичен и мнителен човек...пък не дай си Боже да ми се изрепчи нареща и да ми каже, гледай мацка - аз таз я ебах, ма тва беше тръпка просто - нищо не значи - и да го изтрая. Да, няма да хвърля топа със сигурност, но и не мисля, че ще го уважавам, нито, че ще ми е вече толкоз свиден и близък - от там..ще стана една чума...от там..отношенията просто няма да са вече същите...е?
За какво да ги пазя, кат те са така или иначе заминали?Не виждам смисъл...само губене на време.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Тцнови [re: impulce]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 14:08



Еми... нямаш гаранция, че следващият няма да постъпи пак така. Можеш да разбереш защо го е направил, може и ти да не си съвсем безучастна. И можеш да си помислиш дали искаш да положиш усилия да оправиш отношенията. Това не е напълно утопично. Когато хората изпитват истинска любов дълбоко в себе си, дори повърхността да се одраска, това не е непоправимо.

Според мен можем да си позволим мнителност само, ако сме света вода ненапита. Само че тогава щяхме да сме доста по-смирени и нямаше да се занимаваме да бъдем мнителни.

Аз не мога да гарантирам за себе си, че няма да се издъня. Малко вероятно е, но не бих се заклела. И тогава всичките ми претенции към някой друг нищо няма да струват. И когато аз се издъня, много ще искам отсреща да видя поне искрица от предишната любов. Готовност за разбиране, опит за прошка. Може и да не стане. И аз не казвам, че бих разбрала и простила със сигурност. Но поне бих опитала.



Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:16



Звучи супер оптимистично, но много нереално. Като суинга - знаеш как я чукат и ти става по-корав докато чукаш другата...някъде вече има пукнато, ако това те изпълва с ентусиазъм...

Алтруизмът никога не е в чиста форма, нали?



Тема Смирениенови [re: la_luna]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 14:18



Не е най - силната ми черта, да знаеш.


За някои неща не мога се помиря нивгаш и направо се радвам, че е така.
Всяка връзка има кризи, възходи и спадове - ама, ако тъй си решаваме проблемациите - не ми говори!
О, и аз съм човек.Но мисля,че така отношения не се оправят - щото, ако нещо им е болно - то тръгва от тях, извътре - и няма нужда да ги лекуваш с нещо извън тях.

Но, както казах вече...човешката природа е непредсказуема, пък хората са и разни. Не съм смирена и туй то, трудно прощавам...да му мисли хайванинът, ако се издъни.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Aйшa]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:18



Боли винаги, ама понякога повече)

Всъщност не знам, ако не обичаш вече, дали се брои за изневяра. За влюбеността съм сигурна, че им минава на хората, ама пак боли и след това...не е до влюбеност само

То освен сърчицето, ни боли и егото...



Тема Re: Смирениенови [re: impulce]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 14:21



Смирение и примирение не е едно и също, ама това е друг разговор и не е за тук :)

Да, права си - ако нещо в отношенията е болно, не можеш да го излекуваш с външни компенсации. Те са само симптом на болестта - можеш да видиш симптома, да лекуваш причината (с несигурен успех) или да премахнеш направо цялата болна връзка. Въпрос на избор :)

Друг въпрос - ти можеш ли да се закълнеш, че ТИ няма да се издънеш?



Тема Re: Не мога да проумеянови [re: karea]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:21



разбирала ли си? или така наизуст?

То и аз държа да знам, ама после....Категорична си в позицията си? Дори ако е много сериозна връзка странична?



Тема Ненови [re: la_luna]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 14:27



Сега ти разговаряш с човека - опозиция на всичко, що може да е 100% сигурно.


В тва аз не вярвам въобще - в абсолютните работи в тоз живот и само черните и белите и прекалените светци и так далее.
Не, разбира се - нали затова ти написах...че и аз съм човек, бре.
Но това не означава, че не зная кое ми е по сърце и душа, нито пък какво искам и не искам да се случва в живота ми, драга.
Знам, защото знам.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Ненови [re: impulce]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 14:32



Еми, това ми беше мисълта.
Че аз ако за себе си не мога да гарантирам, нямам право да поставям такива изисквания на човека до себе си. Просто е двоен стандарт.
Ако той сгафи пръв, просто ще е сгафил пръв. Това не доказва аз колко съм бяла и добра форевър, а само, че той е сгрешил в даден момент.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: dalya_night]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:35



Приказка с неочакван край)

Набили враговете и се оженили)))
А по първи вариант си представих колко е нелепо...да разбереш, когато той дори не е разбрал тя дали е руса или тъмнокоса....В същото време, ако нещо го събужда нощем, да не узнаеш никога...



Тема Re: Разрешавамнови [re: Бpeт]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:36



Не може ли в клуба поне? Да му става докато чете какви прасета са мъжете?





Тема Re: Ненови [re: la_luna]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:38



Двоен, но всички го имат....
Нищо че рядко се признава



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Cлaдka_лимoнka]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 14:40



Божке какви претенции)))))))) - чак и да е готина - тва пък що? Като го видят хората, да кажат - Ей поне имаш вкус?





Тема Re: Ненови [re: la_luna]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 14:40



Не е двоен стандарт, но дай да не спорим тука.


Темата е за това кой как го прави и аз вече си казах мнението, пък ти го прочете - не е въпросът кой го прави или не, а как го прави.
Ако е умник и знае как, здраве да е - явно такива неща се случват и ние не правим изключение. Ма да скочи насреща с невъзмутим тон - таз няма да я бъде!Ти как ще реагираш на това, м?Ще се смириш и вместо да те се свие сърцето...ще се замислиш за вините си, за прошките, за помощта, за тиру - лиру?
Не ти вярвам - и ти си човек.
Хау!

Време е за...трапчинки

Тема Re: Разрешавамнови [re: thebeliever]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано19.06.07 14:41



Точно от това четиво не съм забелязала да му става


Ако му дръпна една лекция в защита на обратната теза, току-виж...

Абе - не може! Дай душ, пък шъ видим

Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Бapбapeлa (follow me)
Публикувано19.06.07 14:43



Няма случва/неизбежно е/човешко е - има не искам да мисля с главата си на раменете.

-случва се - ако човек иска
неизбежно е - неизбежна е само Смъртта
-човешко е - на човек затова му е дадена и втора сигнална система, която да излопзва - т.е. да мисли превантивно и са прецени дали иска или не иска , какво иска и защо го иска ....

Няма причини за изневяра има оправдания.

имам питане : какво значи сериозна странична връзка . нещо не ми се вързват на мен освен с мъжа си да имаш друга достатъчно сериозна хм...странична връзка....

за да се вместя в темата ти :

да не науча, да ама...досега винаги научавам . след като съм научила да не ми излиза с лъжливи теории и обяснения ' ти нещо не си разбрала ' , да изтърпи реакциите ми - за сведение досега такъв мъж не е имало ; да си понесе последствията - досега не съм прощавала , занапред не знам . какво ще направя е 'според зависи '....

лепила ли си счупено , как изглежда след като го залепиш - цяло е уж, но ръбовете от лепенето остават .

Любов нямам ли... нищо не съм

Редактирано от Бapбapeлa на 19.06.07 14:46.



Тема Re: Не мога да проумеянови [re: thebeliever]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 14:46



Разбирала съм, казвали са ми... Някой път не са ми казвали, и пак съм разбирала, а друг път не съм.


Предпочитам да ми кажат. Аз не съм някое чудовище. Мога да разбера и да простя, стига да се аргументират убедително...хм, това е май основния проблем на изневерителя.



Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор Бapбapeлa (follow me)
Публикувано19.06.07 14:50



Гледам че искаш да се качиш и да литнеш с килимчето на Аладин ....... само да ен забравиш вълшебната лампа ей..... иначе как ще извикаш духа, да изпълни поредното ти приказно желание.


Много ли искаш ? - не, в света на приказките от 1001 нощ, нищо което искаш не е много и там няма невъзможни неща.

Любов нямам ли... нищо не съм


Тема Re: Ненови [re: impulce]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 14:53



Ама... ама... ще почна да заеквам ;)

Та, "ако е умник и знае как" е малко логиката на тригодишните - "ако не виждам нещо, значи то не съществува". Ми не, то просто се намира в съседната стая или ти стискаш очи.

Аз не говоря да скача насреща. Но ако дойде и си признае или ако аз го "изловя", да - ще се замисля за вините си и не само ще се замисля, а ще се опитам да си събера мислите и силите и да говоря, да питам, да разбера. Няма да си вдигна багажите, нито ще му събера неговите - поне не веднага, първо ще дам шанс. Ако не стане - здраве да е. Но съм длъжна да опитам.

Но, аз съм преживяла с този човек къде-къде по-трудни неща от една изневяра. И още ни има. И сутрин като излиза, още ми става мъчно. Само това има значение.



Тема Ама аз и друго не мога на проумея!нови [re: thebeliever]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 15:02



Как всички тук говорят колко естествено и логично нещо било изневярата и как на всеки се случва, а от друга страна страна не искат да знаят, че се случва! Като е толкова нормално, що ги е страх толкова?





Тема Re: Ама аз и друго не мога на проумея!нови [re: karea]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 15:04



Аз не мисля, че е естествено и логично.
Ама не работи методът "на мен няма да се случи".
Обикновено точно тия, дето няма да им се случи, умират от инфаркт.



Тема Re: Ненови [re: la_luna]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 15:04



Виж, за да не заекваме и двете...пак да се върна на това, че очевидно хората смятат такива неща за неизбежни...добре, нека е така (не съм в брак от амнайсе години, не зная как е, само предполагам по разкази на очевидци)..така...темата беше, дали е хубаво да разбираш и как всъщност да го правят тези, с които сме. Е, и ти като Карито...сега - и какво като го видиш?Това променя ли нещо, времето връща ли се назад, доверието пак ли го свестяваш, човекът решил - направил го, и аз там бях и ядох и пих и се веселих (за да не кажеш, че стандартът е двоен)!И?
Може - ти си значи търпелив човек, аз - обаче не съм и не, защото съм света вода, а защото е хубаво човек като е решил да се забърква и се е забъркал - да знае как да се забърка и отбърка след тва, особено, ако му е само за едно вътре - вънка и щот го засърбели топките - обидно е!Значи какво - той/тя свършили каквото имало и после..абе котье...аз таковата ти знаеш ли?За кой чорт ти е това, бе?Аз тва недоумявам - какво ще си помогнеш на отношнията, какво ще си търсиш вината. Станалото - станало, причините - ок, всеки човек си ги е имал и кво?



Време е за...трапчинки

Тема Re: Ама аз и друго не мога на проумея!нови [re: karea]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано19.06.07 15:06



питаш много сложни неща...
Аз затова и питах другите...сама за себе си не знам дали искам или не искам...Лалуна добре го е обяснила - знанието ти дава малко усещане за контрол, незнанието малко повече успокоение.

Всеки си знае...аз само чета )))



Тема Re: Ненови [re: impulce]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 15:14



Ами - ако просто го е засърбяло, няма да ми стане приятно, ама няма и да направя гранде драма. Това някак не ме плаши.

Ако обаче е признак, че нещо между нас не е наред, ще си направя първо на себе си един разбор - какво му давам, какво не му давам, защо, какво, дали съм се пуснала по течението, ако да - кога? и т.н. После ще видя с какво мога да се справя сама, за какво ще ми трябва евентуално професионална помощ (не си правя илюзия, че средностатистическия бг мъж може да бъде подмамен да иде на психолог ;)). Ще говоря с него. Ако разбера, че не ме обича или че аз не го обичам вече - няма да се опитвам да поправям. Но ако има любов - няма да се откажа, преди да съм опитала всичко.

Не те убеждавам :) Говорим си :) Дори си ми симпатична в категоричността си.
Просто аз не смея вече да бъда толкова категорична.
Като мине време, някак улягаш. Тръгваш да търсиш ефективните решения, а не бързите.
Ужас, като някоя бабет говоря.



Тема Re: Ненови [re: la_luna]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 15:26



Ми...не знам...аз за тва съм си турнала такъв ник, явно.


Мда, категорична съм за някои работи.
Не ми се е случвало да обичам някой, ако зная - т.е.дойде и ми декларира, че е мушкал другаде..допускам, че ще става (щот било природа)...но ще уважа, че си намира дискретни начини, за да не ме заболи...но демонстративно!Тцъ, затова съм убедена. Всъщност нашият спор с теб доде от там...от демонстрацията и дали трябва да се казва и кой как би го приел.
Не говорим за проблемите във връзката, за това да воюваш за нещо, което обичаш...и т.н.
За мен - финално - няма смисъл от признания пост фактум. Малко хора могат да понесат цялата истина без да им мигне окото (всъщност даже не съм убедена, че има такива - щото его всеки има). Мисля, че тя повече ще навреди, отколкото - да скрепи отношенията.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Ghostwriter (ценител)
Публикувано19.06.07 15:30



Дискретно. Така, че да не разбера. Най-малкото - да бъдат положени всички възможни усилия в тази насока, случайностите не може да предвиди човек.

101% искреност очаквам, ако "забежката" е прерастнала в "съвместни творчески планове", просто тогава е излишно да си губим времето взаимно.

И още нещо : "талибанските" изказвания в този форум, свидетелстващи за някакви ортодоксално-архаично-бетонирани житейски философии, пораждат тъжни усмивки в мен. Някои хора така и не успяват да надскочат сянката си и да надживеят детинските си розови мечтания, което предимно им пречи да намерят щастие и уютен пристан. Поне според мен.



Тема Ахънови [re: Veronic]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано19.06.07 15:42



Човек трябва да живее в света, а не в главата си. Обаче ... не и в чуждите глави. Не в представата, наложена / предложена от някого . Не в общоприетата. Човек трябва да живее в своя свят, със своите правила и възможности.

Твоят свят е прекрасен, но не е мой. Моят е различен. Определят го хората в него, моите способности, гледна точка, опит ... моите решения и усилията, които съм склонен да вложа в тях. Силата, която съм натрупал, събирам, пилея. Късметът ми, ако щеш.

Ад има, и Рай има. Най-често обаче сме в Чистилището. И избираме, решаваме накъде да тръгнем, от лайната, в които се намираме. Аз смятам, че мога да рискувам ... и даже смятам, че рискът е малък, всъщност. Понеже изневярата се случва, и то - не каквато бихме я искали. Случва се каквато е най-лошата в кошмарите ни. Защото усещаме, знаем какво иска другия, просто не ни се иска да си го признаем. Или, ако не се случи такава, човекът до нас плаща с непълното си щастие, а значи - и ние самите не получаваме максималното. Това - ако държим на него (ако пък не държим - много важно изневерява ли ни или не).

Та ... трябва да се изправим срещу страховете си. Да си платим сметката, а ако може - и бакшиш да оставим. Ако ти е скъпо - намери си друго местенце под Слънцето, друг човек. Друга връзка. Този до теб ако те иска, няма да прави глупости, и ти няма да правиш. Ще опитате, ще видите какво причинява тена себе си и на теб и ще се върне при теб. Или ще реши, че не, не те иска всъщност и няма да се върне.

Дълбоко се съмнявам, че една истински стойностна връзка между разумни хора може да бъде разрушена с проста изневяра. Може, ако отношенията не са узрели и започнеш да кръшкаш още в самото начало, като по този начин прецакаш потенциала. Може от системна, която просто няма да си позволиш, ако държиш на човека и видиш накъде води кръшкането за самия теб.

Обикновено обаче имаме проблем ... един от гадните житейски проблеми. Който ... решаваме. Трудно, лесно - но решаваме. Ако не успеем, значи връзката ни е свършила или просто не е за нас.

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Cлaдka_лимoнka (тоник)
Публикувано19.06.07 15:52



Имаш нещо против моите претенции ли?





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Papa Johns (лидер)
Публикувано19.06.07 16:19



Никаква изневяра не приемам,особено физическата изневяра е най
отвратителна.
Но най -гадно от всичкото гадно е ако някой свърши в устата
на жена ти,това 1000% не мога да го простя.
И е не смятам че е едно и също женската и мъжката изневяра.
Жената дори да прави секс без чувства,пак е много подло
и е голямо предадтелство към партьора и.
За мъжа нещата са някак си по приемливи,да измневерява,поне аз
така чувствам нещата,че не е едно и също.





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Papa Johns]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано19.06.07 16:20



Алоу, двойният стандарт!
Аргументирай се поне.



Тема Re: Ама аз и друго не мога на проумея!нови [re: thebeliever]  
Автор karea ()
Публикувано19.06.07 16:24



Чудесно казано!
Браво и на двете ви!

Ние затова сме тук- да пишем и четем, докато стигнем до великата истина.

Аз и други неща не мога да проумея, но ще питам по-късно, според това как върви темата.

Всъщност на мен знанието ми дава успокоение, но... хората сме различни...

Редактирано от karea на 19.06.07 16:29.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор frantzuvoyka (своенравна)
Публикувано19.06.07 16:25



много тайно, така че никога да не разбера и никога да не ми даде повод да си го помисля. въпреки, че аз си го мисля априори, щото съм си ревнива и смятам, че няма мъж дето да не изневерява.
всъщност има и тва са мухльовците дето никоя не ги е поискала, а не защото те не са искали, ама пък мерси такъв да ми е мъж. направо се разтреперих при мисълта.

иначе съм ужасно ревнива



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: la_luna]  
Автор Papa Johns (лидер)
Публикувано19.06.07 16:27



Алоу, двойният стандарт!
Аргументирай се поне.


Не мога да се аргоменрирам бе,само така го чувствам вътрешно нали казах.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано19.06.07 16:31



Айде сериозно тоя път, че темата ми стана интересна.
Понеже кръшкането е разпространено явление, то не се приема за нещо необичайно. А обичайните неща някак са по-лесно преглъщаеми. До степен, че ако някой се изрепчи „тоя/тая ще го изритам на секундичката, ако разбера” тутакси бива обявен за емоционално недоразвит, а ако каже „абе, квото ще да става, най-добре да не знам”, се изправя пред мексиканска вълна от разбиращи кимвания... После се намесват и великодушните, за които изневярата е нищо на фона на техните божествени пориви един към друг, ноу проблемс...
Защо тогава векове наред кръшкането е символ на пукнатина в отношенията? С какво е помъдрял толкова днешният човек, че се стреми да даде на това явление друг облик – на нещо болезнено, но естествено, на признак на зрялост, ако го приемеш, та дори и на нещо незначително?
Не знам.
Моето мнение по същество е следното. Въпросът ти е зададен така, че навява на мисълта, че задаващият го приема изневярата за обичайно, познато и приемливо явление. Може и да не е така, но поне аз си правя този извод.
За някой друг може да не е естествено явление и той няма да може да го погледне през твоите очи и да отговори смислено на въпроса ти. Ако някой твърди, че не му пука, много вероятно е наистина да не му пука. Ако го боли, редно е да вдигне шум до Бога. Виждаш ли в изневярата проблем, той трябва да се тресне на масата, а не да се замъглява под давление на чужд опит и отношение към него. Приемаш ли го, не вярвай на тия, които скърцат със зъби и мърморят „ти си луд/а, че търпиш”. Твърде е лично, за да го оформиш като даденост, която само трябва да знаеш как да преживееш и всичко ще е наред.
Аз вярвам, че естественото положително развитие на една връзка е единственото положително възможно. И естественото положително развитие не включва кръшкането, колкото свише предопределени да сме един за друг и колкото и неовладяем да е поривът за пускане по хормоналната тангента (липса на здрав разум, ако питаш мен). Ако трябва да се чудя какъв оттенък розови стъкла да сложа, за да продължи да се размотава кълбото без да се заплита, отказвам се.

Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Fozi ()
Публикувано19.06.07 16:48



Аз изневерявам!!!


Не се гордея!!
Но го правя!!!
Анализирах дълго защо, как, кои.. дали, или..... и т.н..... и спрях!!! Стигнах до извода, че в даден момент от живота си- всеки стига до изневяра, или ако не стига, то се изправя пред такава дилема!!!
А по-често : то не пита!! Просто се случва!! (говоря за изневяра , когато има влюбване! Другото със " само секс" не го разбирам!!!)
Аз лично, като се случи - му се отдавам и го изживявам ......
Старая се, естествено да не наранявам... да не ощетявам....Лутам се... губя се...падам,ставам...
Не казвам, че винаги успявам!!!!!

Искам мъжът до мен.... ако го прави, то да бъде защото нещо му е трепнало...влюбил се е ....и това го е подтикнало!!
Тогава бих го разбрала.. и простила!!!
Няма човек ,който да се влюбва по команда...и целенасочено!!
Любовта идва сама!!
Ако му се случи да изживее някаква любов.... без аз да разбирам за това- ок!!!
Животът е безумно, ужасно кратък!!!
Ако любовта му се развие толкова, че да иска да се разделим.... ами...пак ок!! Значи просто нещата при нас са изчерпани... и всеки ще си търси късмета другаде!!!
Не казвам, че няма да боли....
Как беше: " Има една легенда за птичката..........", която забивайки се в най-острия шип..пеела най- хубавата си песен..........
В търсене на собственото си щастие нараняваме другите...нараняваме и себе!!!
Но какви егоисти ще сме ако не го правим!!!!!!
Много хубави спомени.... желая на всички!!!!!!



Тема Мразя задължителни нещанови [re: thebeliever]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.06.07 16:52



така че ще се изкажа. Ако ми изневеряват, предпочитам да не разбирам, защото ако разбера, това ще е краят. Ако аз изневеря, ще се опитам да го скрия, защото ако не го скрия, дори отсрещния да го приеме, аз едва ли ще мога да продължа така.


Иначе Одата за изневярата на Масклин много ми хареса, но е неприложима за мн, щото не съм толкова съвършена.



Тема Това....нови [re: Masklin]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано19.06.07 17:03



звучи красиво. Но е твърде възвишено, все пак сме, поне аз, само човеци. Аз не се чуствам стигнала такова високо еволючционно стъпало в чувствено-емоционалното си развитие, за да погледна по този начин на изневярата.
Не казвам, че не бих проявила разбиране, може би бих и простила, но точно ако връзката е истинска, не съм сигурна дали бих надживяла болката...от предателството.



Тема Re: Това....нови [re: sisita]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано19.06.07 17:05



За Бога, престанете с тази еволюция, бе!
Отивам да си взема биберона.



Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can


Тема Никоганови [re: thebeliever]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано19.06.07 17:13



Като тя чука така, и аз имам същото право.

Питаш как искам. Ами - така искам. Че не мога го казах, просто ми се иска.

Как е реалното - всеки следващ път е различно. Единственото, в което съм сигурен е, че искам да обича мен, дори да ми изневерява. Това поне е възможно ... понякога. Или поне може да се окаже, че е така.

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Fozi]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано19.06.07 17:20



Един въпрос, бива ли да ти задам?Какво означава в търсене на своето щастие при изневяра да нараниш себе си?
Това не е обвинение, нищо подобно.



Време е за...трапчинки

Тема Той и Масклин не е толкова съвършеннови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано19.06.07 17:45



Ама я гледай колко хора гузни негонени му се нахвърлиха



The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Разрешавамнови [re: Бpeт]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано19.06.07 19:11



А ако го пипнеш в хола, веднага му го лапни за да не ти цапа килима





Тема Re: До всички:нови [re: karea]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано19.06.07 19:13



А пък той трябва да е ебатии идиота, за да ти каже всичките си кусури, вместо да ги обърне в плюсове.



Тема Re: Теориятанови [re: karea]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано19.06.07 19:14



А какво е лошото да имаш някоя по-добра?





Тема Re: Теориятанови [re: XищниK]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано19.06.07 19:16



хахаха диверсификация на кура -- интересна теория :-)
Моята практика я доказва :-)



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Papa Johns]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано19.06.07 19:19



Брато за да не е подло се праскай само с мъже, 'щото все пак тая жена е нечия ;-)



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Fozi]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано19.06.07 19:21



Това е проблема понякога, че жените са по-склонни да се влюбват (или хлътват).



Тема Със стил.нови [re: thebeliever]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано19.06.07 19:23



Иначе - дали е хубаво да се знае, алебо е хубаво да се блаженоневедейства...
Всичко се разбира, рано или късно.
И тогава на мястото на въпросите от типа на "Дали?"/"Защо?"/"С кого?" и пр.
остава само един - "Как".
Който не е и въпрос даже.

И така.

~*~


Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор ice_cream_girl ()
Публикувано19.06.07 20:26



- Стига да се сподели после
- Стига да няма значение
- Стига да не влага чувства/ да не се влюбва ?



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор donPablo (el padrino)
Публикувано20.06.07 07:57



Не сьм прощавал досега такова нещо един пьт сьм разбирал и краи

Немога да допускам да ми изневеряват



Тема Re: Ахънови [re: Masklin]  
Автор Caramel (sweet poison)
Публикувано20.06.07 09:46



Накрая вече те четях, сякаш чета свещена(та) книга.
Абсолютен, размазващ резонанс!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор areнтOOZ ((под прикритие))
Публикувано20.06.07 13:20



Ентелигентно, с финес.



Бе, кой ще каже, че му е приятно да му изневерят.
Но, ако той.тя е решила кой може да я /го спре? Никой!
Една история за дупето и гащите.
Имало едно дупе и гащи. Гащите решили да пробват други дупета и...тръгналооо.
Едно дупе кльощаво, гащите се излунзвали
Друго дупе голямо, гащите не можли да го поберат
Трето дупе, късокрачково
Четвърто, дългокрачково
Уморили се гащите да си търсят друго дупе.
Върнали си се при своето дупе. И пак станали дупе и гащи.

Таааа, който иска да лудува, да лудува, ще се налудува и ще си седне на гъзарете. Точка!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор _Sexy_ (непознат)
Публикувано20.06.07 13:20



Първо държа да кажа, че НЕ ИСКАМ да ми изневеряват!!!!
Ако обаче ми изневеряват НЕ ИСКАМ да разбирам!!!! И то в никакъв случай, по никакъв повод!!!!
.... Все пак ако трябва да се случи, но БЕЗ ДА РАЗБЕРА то трябва задължително жената да е по-хубава и по-секси от мен.... а 2-те неща взети заедно са малко трудно изпълними така че...... защо въобще да ми изневерява, м?



Всичко е въпрос на вкус, желание и усет

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: impulce]  
Автор Fozi ()
Публикувано20.06.07 13:39



Търсейки верният начин и път...в стремежа си да отговориш на собствените си нужди.., на тези на човека до теб, на другия...на целия свят....СЕ нараняваш!!
Това разкъсване..., тази върешна борба, страхът, срамът...те изяждат!!!
За мен изневярата е нож с две остриета - дори и виновният страда!
Сблъсъкът с нещо по- силно от теб (като едно "непредвидено" влюбване например)..винаги е болезнен!
Ако му устоиш, не се поддадеш и останеш верен...ок- съвеста ти ще е чиста, но дали сърцето няма да страда???
Ако пък въпреки ВСИЧКО и ВСИЧКИ прекрачиш границата и изневериш...
тогава просто няма как да се измъкеш ненаранен от цялата тази ..за много позорна, за мен човешка случка!!
Няма пълно щастие!!!
Но това не ни пречи винаги да се стремим към него!!!
Или???





Тема Защонови [re: Fozi]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано20.06.07 13:46



правиш нещо, което не те кара да се чувстваш добре?


Мисля, че човек не бива да върви срещу природата си. Не всички го могат.
Хубаво е едно нещо преди да го отхвърлиш или приемеш..да го познаеш, но дали си струва, всъщност?Нямам представа, мисля си - че си има ползи и поводи, причини и че не е случайно, даже. Благодаря.


Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: O!Sag]  
Автор Fozi ()
Публикувано20.06.07 13:49



По добре ли ще се чувстваш, ако знаеш че жената до теб е изневерила без любов? Просто е отишла и се е изчукала ...ей така- заради удоволствието??
Аз лично.. мисля, че ако го направя за кеф - унижавам мъжа си много по-вече, заменяйки го за "един гол..."
Ми той си е достатъчно добър в леглото, за му търся отмяна!!!
Виж, ако се случи да се влюбя....
Тогава нещата стават различни...неказвам , че не е гадно и подло, но поне не
го правя заради едното 'бане, сякаш той е ня'къв сексуален инвалид!!!!!!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Fozi]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано20.06.07 13:53



Многото мислене е противопоказано, скъпа.
Ти как предпочиташ -- да си загубя ума по някоя мома, или само да я прасна защото съм си животно?



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: O!Sag]  
Автор Fozi ()
Публикувано20.06.07 14:00



И в двата случая е гадно!!
Но в първия ще те разбера, а във втория - ще те намразя!!!!!!

Иии...обичам животните!!! Имам си куче





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Fozi]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано20.06.07 14:02



В първия случай ще знам че вече не ме искаш, а във втория случай ще си затворя очите :-)



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Fozi]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано20.06.07 14:04



Интересна позиция - на мен ми звучи много нормално всъщност...даже прекалено...



Тема Представям си ...нови [re: Fozi]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано20.06.07 19:44



... жената до мен ме харесва и обича. С години.

И един ден среща мъж, различен от мен, който я развълнува. Много красив или много пластичен или много интересен ... някакъв, без значение. И тя потича от желание по него. Не го обича (все още), но ... иска го!!!

Аз я искам за цял живот, искам я винаги до мен. И я искам щастлива. Какво да я посъветвам за това момче? Да, тя свършва с мен, харесва ме, обаче го иска този, слабините я болят от мерак, а душата й се гърчи от угризения. Е?

Отива и го скъсва. Няма друго решение. Чука се с него както не се чука и с мен, забравя се ... дава му всичко от себе си, остава с него с дни ... и после мислим или ако не иска с мен, сама мисли - него ли иска, мен ли ...

Няма да ме боли ли? Ще умирам от болка. Ама нали я обичам ... какво друго да направя? Къде виждаш гадното и подлото? Че животът ни е само един, в това ли? Че тя е срещнала човек, който й е интересен и си е позволила да го хареса? Че нали тя би ми казала същото, ако аз срещна такова момиче ... нали в това е същината на любовта, да искаш хубавото за другия ...

Едното ебане понякога изглежда повече от каквото е. Понякога трябва да го направим, за да се разберем по-добре. После може да се влюбим и да решим дори да се разделим с човека до нас, а може и нищо ... това няма общо с неговите качества, а с нашите нужди.

Иначе те разбирам ... да си го сложиш с някой просто така ... сексът винаги има последици в хората. Да не се сетиш за този до теб е най-малкото странно. Не е обидно, по-скоро е показателно - за връзката ви, за нуждите ти ... за нещо. Може и за теб като човек ...

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор hose (dao)
Публикувано20.06.07 20:38



според мен това е абсолютно невъзможно...
освен ако жената няма шизофрения



просто няма как да обичаш двама/две едновременно
или ако да - тогава не обимаш нито единия/едната

така си мисля...
също си мисля че спокойно може да съществува връзка без изневери... не знам защо всички сте такива циници?!
аз например никога не съм изневерявал - съществуват и такива хора



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано20.06.07 20:53



За съжаление никой не е застрахован от тази глупост, колкото и да се старае да я избегне, т.е. да не му/й идва на главата.
Не искам по никакъв начин да разбирам за изневярата. Да, като ще си вдига полата защото я засърбяло ухото в три следобед, да го направи като хората - дискретно.
Бих простил, и бих се опитал да разбера/ако дотогава не съм разбрал що за човек ми е партньора/ какви са причините за тая изневяра, за да се изясним и сложим картите на масата и решим този проблем. Събрали сме се двамата, за да градим нещо, и да вървим заедно напред. Ще ме заболи ужасно, ужасно много. И сигурно белегът дълго време ще ми тежи. Говоря за нещо инцидентно, единично.
Ако не е инцидентна проява, хеле пък системна, и разбера....Съвсем спокойно, без скандали ще й помогна да се изнесе за 30 минути от къщата ми, някъде за толкова време. А ако пък и деца си имаме, просто да забрави за тях. Това пък, нека не се заричам, ама ще направя всичко възможно детенцата ми да имат нормално, хармонично и обично семейство. А да имат майка-шаврантия вейхуйвейка никак не се вписва в тая ми представа. Само пък да поиска да ги вземе - ще я убедя да не се пробва повече, да не си хаби парите и времето, и да си ходи и да се обича с който най-добре й съотвества на вибрациите и сбърканата философия. Децата са най-ценното!

Мисля си за човещинката като оправдание. Щото повечето описани от теб случаи могат да минат под тая графа. Кво значи човещинка се питам? Тая глава на раменете дето е - за какво ни е дадена? Дай като е човещинка и да се уригам всеки път като имам газове на работна среща?

Несериозно е.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано20.06.07 21:17



Изглежда си доста незапознат с константната практика на БГ съдилищата по отношение на родителските права.

Дано и не ти се налага, де.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: sisita]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано20.06.07 21:20




Напротив, запознат съм достатъчно добре. Макар и да нямам деца и да не съм семеен. И именно заради сбърканата ни съдебна система ще раздам собствено правосъдие.
Ха, как пък не - някой подкупен съдия ще ми вземе най-скъпото. Друг път!
Но да, дано не ми се налага наистина!
Чукам на дърво!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано20.06.07 21:24



Със собственото правосъдие ще се озовеш пред прокурора.
И не, в случая не става въпрос за подкупност, а за неразбираема за мен крайност, децата, особено малките, да се дават по правило на майката, дори тя очевидно да не е в състояние да полага грижи на ниво.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор dalya_night (())
Публикувано20.06.07 22:27



за нея ясно-тя ша си умре на твоя;
ами за теб как стоят нещата, дека ти е гаранцията , че нема станеш шаврант некой ден?

и за теб ли правосъдие, или само в мрака, та устройва?



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: dalya_night]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано20.06.07 22:41




Гаранция има само за едно - за смъртта.
Мисля си, от висотата на моя житейски опит, че е важно с каква настройка влизаш в схемата на партньорските отношения.
Правосъдието - по-добре. Всеки може да е в мрака.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор dalya_night (())
Публикувано20.06.07 22:51



ти с каква схема ще влезеш?
ще предвидите ли евентуалните ситуации , описани по-горе?
тя ще е съгласна ли да даде гаранции , еле па да поиска същите от теб?
ти като и гарантираш на думи , на дела кво ще стане?
хич не е реално, ама ти си знаеш-твърде динамично върви модата напоследък, току виж след 3-5 години почнем да кърпим девствени ципи





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: dalya_night]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано20.06.07 23:06



Така е, гаранция няма за нищо, убедих се.
Какво ще стане и как ще се развие, незнам. Трябва ли обаче да влизам с настройката, че момата ще кръшне на първата, втората командировка? Да, на думи всички сме силни, ясно ти е.
Незнам...Няма да се учудя, ако понеса изненадващо леко тая изненада. Наистина незнам.
За делата със сигурност ще се постарая да ги оправдая.
Обаче винаги ми е била чудна постановката - аз еба, ама ти не може да ебеш навън. Както и търсенето на оправдания за изневярата. .
Като направя 10-на години семеен живот някой ден, ще кажа как е.


О, модата.......майката си трака тая мода.



Тема Re: Представям си ...нови [re: Masklin]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано20.06.07 23:17



Ти си силен човек, много силен и търпелив - ако действително го мислиш и виждаш така.



Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор dalya_night (())
Публикувано20.06.07 23:20



защото тук всички , без идеалистите /те пък казват Кой , аз?!-никога/, смятате , че изневярата е акт насочен предимно срещу рогоносеца....

изневярата само като дума е построена по този начин- из не вяра-а иначе е акт насочен изцяло и в полза САМО на самият теб .
Не коментирам коя дупка точно си пълниш , изневерявайки.
Другият ,излъганият, носач/а/ката на рога- ако търпи щети, търпи опосредствено , косвено-защото неговите права са нарушени , чувствата му са поругани , доверието му е излъгано-но нека не забравяме , че всичко това са претенции построени върху това , че притежаваме някак този до нас.

И с изневярата са ни сритани актовете на собственост върху другия , които ние изначало , принципно и дефакто никога не сме ги притежавали...
Щото не притежаваме този до нас, каквото и да си въобразяваме и да ни се иска

За тва , като реве за мъст раненото ни его, май е добре да се сетим, че у всеки от нас природата надделява над разума. Понякога илюзиите са последният редут пред порастването....



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: dalya_night]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано20.06.07 23:30



Ако бях преодолял този си страх, от измяната, от загубата на доверие, сега щях да нося халка на безименния.
Чувството за собственост ми е добре познато и присъщо. Дали е еволюционно обусловено, дали заради схемата на обществото, дали заради влагането на време, емоции, теб си - при мен го има.
Казваш - всъщност нямаме право на такова. На какво имаме?
И трябва ли да позволяваме на природата да надделява. И къде е смисъла тогава? Отреденото ни време, и всъщност да изберем най-малко неподходящия/та?
И трябва ли да се стремим тогава да променяме? Себе си? Другия?
А егото си реве, та се къса!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор dalya_night (())
Публикувано20.06.07 23:36



нищо не казвам, никого не нападам и никого не оправдавам-просто като разровиш в дълбочината на нещата -излиза точно това ...
трудно е човек да се опре на него и да го преглътне
но е добре да си гопрочел, и понякога да си го спомниш-току виш си намерил в това упование за прошката и толерантността към това , че и другият като теб самият е слаб...



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: dalya_night]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано20.06.07 23:36



О, Нощно цвете - симпатизирам ти ужасно, но в едно не съм съгласна тук: за природата и надделяването. От 2 дни тук с една много приятна събеседничка водим тази дискусия - тя от едната страна на барикадата, аз от - другата(образно казано щот съм била и от третата, дет са вика).


Бе има и такива хора, бе!
Не зная кое е по - доброто...не ми допада нито пълна осанна, още повече пък абсолютното отрицание...това е забавно даже...по себе си съдя за елементарни неща(как не обичах грах, а сега как си хапвам
)...но ...де да знам...природата се овладява - трудно, ама става.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: dalya_night]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано20.06.07 23:46




Не съм възприел нищо написано до тук като упрек.
Просто си мисля - като сме слаби, трябва ли да се оправдаваме с това? С нашата си природа? Нали за това ни е разума? Да се владеем, да уважаваме другия?
Всъщност пак се стига до баланса......прословутия баланс.
Помня аз, помня.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано21.06.07 00:03



Разум ли?


Ти винаги ли си постъпвал абсолютно сериозно, обмислено, преценено, огледано от всички страни, м?
Т.е.всяко едно действие е било сериозно обмисляно?
И винаги си се владял и си уважавал хората около себе си?
Адмирации...ако е така.

Ти и Масклин сте на двата полюса - мъжки, доколкото ви четох и разбрах.
Ще ми се една мъжка приказа между вас двамата...по темата - ей това ще е удоволствие.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: impulce]  
Автор dalya_night (())
Публикувано21.06.07 00:21



и докато се зарадваш че си овладяла природата...и то истината вземе, та лъсне...


но айде , лека нощ и сладки сънища
пък може би просто ти си по-добър човек-това ми е лесно да го приема



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано21.06.07 00:30



Уау.....

Ако вземе да не ти става? На 35? И кво - ша са мъчите двамата в любов?
Ако вземеш да не я искаш? Тя ще забрави, че е жена, щото имате деца?
Ако вземеш ти самия да си намериш някоя любовница като те хванат лудите от нааканите дупета и хъркащото съкровище в леглото? Ще си тръгнеш? Щото си шаврантлив и децата ти нямат право на такъв баща?
Ако се наложи да идеш в чужбинско за месец? За шест?
Ако нея я тресне хормонална буря след второто раждане?
А ако тя откаже секса на 30?

Ай стига глупости, молим...Това с децата изобщо няма нищо общо с темата и много добре го знаеш. Нищо хармонично не виждам да оставиш децата си без майка, щото твоите принципи не позволяват да й го сложи някой друг. Ти си остани без жена, щом искаш. Но да оставиш децата си без майка, щото така пък мислиш ти....Отдавна не се бях ядосвала, честно...Ако не те обича вече, да забрави децата???

Не познавам нито един, ама нито един мъж в моето обкръжение, който да не чука навън. Чудя се що не са им взели децата...хармонично викаш щяло да стане така...

Звучиш като "Няма човек, няма проблем" Няма ли поне в себе си да се замислиш...поне малко...бе сигурно нещо и в мен не е наред? Сигурно нещо в отношенията ни куца? Или за 30 мин проблемът е решен? И спираш да я обичаш с тре щракания на пръстите?

Извинявам се, ама много се ядосах. Изобщо не очаквах толкова крайни мнения като твоето. Дано не ти изневеряват или ако - да е след като децата ти са в зряла възраст, за да им вземеш майката без да ги ощетиш. Иначе не знам...

Ти да не си на 22? Винаги си звучал много по-зряло...



Тема Брееенови [re: Sea_man]  
Автор tchupakabra_ (непознат)
Публикувано21.06.07 02:34



че ти си бил цял талибан на "морала"


ай, ай, ай, тихите води какви въртопи криели



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано21.06.07 03:45



Така, как значи искам да ми изневеряват? Сега ще споделя с вас най-съкровената си фантазия, ама шшшт, на никой да не казвате


Значи така си представям съвършената изневяра:
Моята любов и най-добрият ми приятел от детинство Добри се срещат тайно от мен в скъп ресторант. Обядът струва, ами например колкото е седмичната му надница. Но той е луд по нея и какво значат някакви си пари? Тя е замаяна от невероятната атмосфера и от блясъка в очите му. Главата й се върти и едвам разбира какво и говори. И добре, че е така, щото той гОркия ломоти несвързано някакви дивотии. Но няма нужда от думи. Очите им казват всичко. Те едвам се докосват до скъпите ястия, за които никога преди не са чували. Той плаща сметката, хваща я за ръка и я помъква към близкия хотел. Лимитът на кредитната му карта едвам стига да плати и щастливите влюбени тичат към разкошната стая. Те са толкова нетърпеливи, че едвам успяват да смъкнат дрехите си, той в нетърпението си къса бикините й, полудял от желание. Устните им се сливат, те са на върха на щастието. Тя плъзва ръка към мъжката му гордост и ... напипва нещо меко и толкова малко, колкото фантазията и не е била способна да си представи. Но любовта и страстта и не знаят граници. Отново и отново те се вкопчват един в друг и неистово се стремят да се слеят в едно. Мисия невъзможна На 4-я час, останали без сили, спират. Той мълчи унизен. Опитва се да погледне към нея, но срамът го смазва. Обличат се бавно. Излизат навън. Оказва се, че той е останал без пари и тя мълчаливо плаща таксито. Накрая ТЯ пристига в къщи. В главата и се върти като развалена плоча: "Все пак нищо не стана, нали?". Но приближавайки към вратата ни, чува странни крясъци. Може би някого убиват? Опитвайки се да отключи, тя чува най-невероятния гръмовен турбо мега съвършен едновременен оргазъм, от който коленете й омекват. Влиза в НАШАТА спалня. Чаршафите са събрани на топка, а в преплетените мокри тела тя разпознава МЕН и гаджето на най-добрия ми приятел Добри(зашеметяваща естествена блондинка с големи съвършени цици, не като нейните!). Подпряна на стената, тя бавно се свлича на пода. Няколко минути НИЕ двамата не можем да си поемем дъх. Най накрая се размърдваме и все още надървеният ми гигантски кур се измъква от ТАМ, и потича ручей от бяла течност. АЗ я виждам. Промълвявам: "ЦуЦи, ние двамата с Деси открихме, че се обичаме! Нали ще си останем приятели четиримата с Добри?" Завесата пада...



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Tъпyнrep]  
Автор tchupakabra_ (непознат)
Публикувано21.06.07 05:11



Оказва се, че си бездарен и елементарен в литературно отношение, майка...

Концентрирай се върху!



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: tchupakabra_]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано21.06.07 05:15



Нямам литературните ти амбиции

Просто отговорих на въпроса на темата. А стила оставям на теб



Тема Зашеметяващо!!!нови [re: Tъпyнrep]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано21.06.07 08:07



Невероятно!!



И защо така този Добри?!
Аре, нека да го вкара поне мъничко. Само главичката.
Все пак ти е най-добрия приятел.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.06.07 08:40



Съвсем спокойно, без скандали ще й помогна да се изнесе за 30 минути от къщата ми Ами, ако не е къщата ти, а къщата ВИ, или още по-зле- къщата И?


Това пък, нека не се заричам, ама ще направя всичко възможно детенцата ми да имат нормално, хармонично и обично семейство Абе, не че нещо искам да кажа, но не познавам чак толкова хармонично семейство, зъздадено от самотен родител и деца или пък от родител плюс неродител плюс деца. Иначе и аз съм фен на хармоничните семейства, обаче мечтите са едно, пък реалността- друго. Затуй не се кани много, ми бай бабо да те не среща мечка.



Тема Не бе.нови [re: dalya_night]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано21.06.07 09:40



Не става дума за мен, бе Огън.
Аз не съм от снежнобелите и добрите, ама и такава се харесвам и си живуркам в мир и любов с мен, каквато съм си...щот за да съм това, което съм - съм била и друго - пък йоще повече се радвам, че някой ме обича и такава - и на тъмно, и на светло. Герой!



Просто ми беше думата, че сигурно както не всички обичат...горчица...така и може би има и такива, които не хойкат...

Време е за...трапчинки

Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: hose]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано21.06.07 12:11



просто няма как да обичаш двама/две едновременно
или ако да - тогава не обимаш нито единия/едната


Не отричай нещата, които не разбираш :)
Можеш да обичаш двама човека едновременно - по различен начин.
Поради което животът ти може да стане много, много труден и объркан.

Аз съм била една от обичаните в такава ситуация. Дълго време. Било е трудно. Но ниога всъщност не съм се чувствала необичана.



Тема Широко ти е около вратанови [re: hose]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано21.06.07 12:17



Шизофренните пристъпи са възможни за всеки страстен човек, това едно. Сега какво, да откажа тези жени ли?

Дори в крайна сметка да се окаже, че обича само един, може сума време да се лута докато се разбере кого точно.

Освен това, независимо, че сигурно имаме идеална половинка, аз съм скептик в шансовете си да я срещнем. Все попадаме на хора, които се доближават до нея. Не, до представата ни за нея. Която с времето се мени... И какво правим, ако мацка А има тялото, която ме влудява, а мацка Б е личност, за която си мечтая? (отговор - намираме мацка В, най-лошия ни кошмар, която отваря очите ни, че го обичаме отзад, ти много добре знаеш това, скъпи

)

Ти се радвай, че нямаш душевните ни драми. Аз пък се радвам, че нямам твоите

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Зашеметяващо!!!нови [re: majemela4ka]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано21.06.07 12:41



Абе нека Господ решава колко да го вкара

Аз просто казвам на мен как би ми харесвало



Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано21.06.07 13:36



Ти ме накара да се замисля, как може такова нещо!


Значи твоят вариант май е прекалено възвишен за мен. Но се сетих за нещо, което аз бих искал. Бих искал човекът, който е избрала, да ми харесва. Не че харесвам мъже Но искам да оценявам високо този, който ме е изместил. Не чак да му се възхищавам, щото сигурно наистина бих се възхитил на онзи, дето НЕ би го направил, докато аз и тя още сме заедно. Но да бъде стойностен човек според моята скала. И да го направи с обич към нея. Да я заслужава поне колкото мен, ако не и повече. Май имам един-два такива случая НЕ ИСКАМ той да е някой пълен негодник, който да се отнесе с нея като парцал. НЕ ИСКАМ тя за него да е само някаква жалка кифла, която го гледа влюбено. НЕ ИСКАМ да не си е струвало.
Таман тези дни срещнах една бивша моя страст. Историята ни беше цяло природно бедствие. Оказа се, че е срещнала и се е омъжила за мъж, който явно я е обичал, приел я е и е направил за нея това, което аз не успях. Тя каза, че не му изневерява. Ами, честно, зарадвах се и за нея, и за него. Защото видях и нейния потенциал, който аз не съм успял тогава да изкарам на светло, и неговата безусловна обич, която май към нея аз съм нямал. Беше го срещнала почти веднага след последната ни раздяла



Тема Ае...нови [re: thebeliever]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.06.07 13:50



може и да ти се вижда странно, но има хора, които не изневеряват!
Така е - както беше казал един друг в една тема - тия са като бифидус есенсис - всички сме слуашли за тях, ала малцина са ги видели!

Но аз все си мисля, че съществуват!
Не, зависи си...при една връзка/ брак за срок от 1 месец до 3 години е повече от нормално хората да не си изневеряват.
След това...почват да изтещяват нещата... лекинко...не знам. Аз лично, си мисля, че, в момента, в който половинката ти си легне с някой друг, тя вече не е твоята половинка. И, не, защото ще разбереш и няма да простиш и болката и блаблабла....а, защото, при повечето хора, за да се е стигнало до изневяра, значи нещата между двамата отдавна са се изчерпили откъм съдържание и емоции.
Е, да, има ги и едни маниакални бройкаджии...за които, "да обърнат" някоя се равнява на това, да обърнат една бира. Впрочем, и при някои жени се срещат такива.
Ама те...не са най - добрият вариант за половинка. Ако, пък, си толкова хлътнал до ушите, че няма излизане, седиш и си траеш. Докато ти писне. на принципа "- Стига да дава всичко на мен, пък ако има още за даване - да дава..Тоест да не усещате никакви липси - сексуални, емоционални, времеви ( темата на лейдито тоест )".Впрочем, понякога първият път може да е последен. Но, има ли и втори, гаранция ще има и 3 - ти и 10 - ти и 100 - тен.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Tъпyнrep]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.06.07 13:54



Прегледай се!





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Markizata]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано21.06.07 17:52



Преча ли Ви с нещо, ваше Високоблагородие

Аз съм в момента един много щастлив човек С какво толкова съм Ви засегнал



Тема Re: Sounds almost unhumanнови [re: Masklin]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано21.06.07 17:56



Ако съществуваше понятие или идея ' за 'съвършената изневяра' и някой я беше доразвил и затворил в две дебели корици с красиво изписани страници помежду ,по начин ,по който ти си започнал в няколко реда ,това щеше да е книгата ,дето ще прочета няколко пъти ,поне и аз да науча нещо от/за другите

Понякога се чудя ,какъв ли ще бъде света след век или два примерно ,как ще живеят хората заедно ,как ще си общуват,как ще се обичат,как ще отмерват времето ,дистанциите ,идеите ,чувствата си ...


Уви, в моето разбиране на понятието за 'изневярата' ,абсолютните константи не са чак толкова красиви и съвършени,по начина ,по който ми се иска да я 'позволя' ,'разреша' ,'оправдая ' или просто да я приемя и забравя...
Щото колкото 'изневярата 'да е 'чиста' и 'бяла',толкова после Вината,Болката,Страховете,Съмненията стават неовладяни на човешките и човеколюбивите ни опити да останем светли пред себе си и на деструктивните им проекции в най-елементарни ,злободневни и ежедневни ситуации на общуване ...
И 'кулите' се сриват отведнъж...А ако не ,то 'основите ' се разяждат много бавно ,почти незабележимо и съвсем ,съвсем реално...


Честно казано ,не знам кой драматизъм на изневярата би ме 'награбил' повече-дали ,ако

= усетя,че тайни и познати само на мен 'места' ,вече не рагират на моя начин

или просто

= някои интимни 'места' са неподозирано притрити ,обидно разранени и някакси изглеждащи 'чужди'


Но и при двата случая ,ще взема една яка брадва и ще си го изкарам по животински на един одрязан дънер имам в двора(то и без туй веч е почти на трески)

Даа,тъжна работа е това да сечеш дърва посред никое време...



Редактирано от Gomorrah на 21.06.07 18:00.



Тема Re: Sounds almost unhumanнови [re: Gomorrah]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано21.06.07 18:06



Искам човека, с когото споделям ложе и трапеза да мисли/говори/живее/изглежда като ангелокрилото създание, описано от Масклин.

И тайничко (не съвсем

) да громи дънери, щото животински иска да ме притежава.




Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: impulce]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано21.06.07 18:11



Не, разбира се.
Аз да не съм робот????
А че се старая, да, така е. Още по-странното е, че в това си старание често изпускам момента.
Опитвам се да отсея, да разгранича.
Има една сцена, любима, от "The Insider", с Ръсел Кроу и Ал Пачино. Точно когато Ръсел трябва да реши, дали да свидетелства...Имам такива моменти, имам и други - когато хващам микрофона и разцепвам озона. Ма е рядко.


С Масклин - , нямам и идея за какво бихме говорили.



Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: la_luna]  
Автор hose (dao)
Публикувано21.06.07 18:12



мисля че нещо пълнолунието те е объркало


даваш ми пример не че ТИ си обичала двама ами че си била от другата страна?!?!

нали така? била си с някой който е обичал две? тебе и още една?

ха сега ми кажи по какво позна че НАИСТИНА те обича?????????



Тема Re: Широко ти е около вратанови [re: Masklin]  
Автор hose (dao)
Публикувано21.06.07 18:15



намерихме консунсус - консенсус айде


действително лутането е много кофти нещо - но в крайна сметка излизаш - ако излезеш от него доста зрял

виж не съм много сигурен че си сменяме чак толкова представите за идеалната половинка - някак си винаги тези с които сме имат нещо общо... поне по груби наблюдения....

иначе всеки с проблемите си



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано21.06.07 18:19



на тридесет съм.


и не се ядосвай.
всичко изброено от теб е възможно. реалността обаче си опира до конкретния човек и ситуация.
Е дано, но никой не е застрахован, ако ще и идеален да е.
Ха мерсим.



Тема Re: Брееенови [re: tchupakabra_]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано21.06.07 18:20



Така си е. Длибоко е.





Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Sea_man (свеж)
Публикувано21.06.07 18:26



Просто съм идеалист все още на тая тема. И затова съм краен.
Да, семействата със самотни родители не са добър модел за децата, и те страдат.
И ще продължа - децата рядко приемат втората си майка/баща така, както родните. Но съдба...Трябва да се върви напред.
Ще бая, макар че съм изгубил вече надежда.





Тема Re: Sounds almost unhumanнови [re: majemela4ka]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано21.06.07 18:37



и аз едно време много исках да стана като




ама съдбата една нощ хвърли до иначе заровете и ми направи показно на съвсем други



Последното е поздрав за...

всички наши и не чак толкова ' наши' необуздани желания




Тема Никак.нови [re: thebeliever]  
Автор Hoвичok (мълчалив)
Публикувано21.06.07 18:58



Разбира се - когато става въпрос за НЕЯ. А ако поредната не е ТЯ - майната и, да прави каквото си иска щом има нужда. Само да не ми го навира много в очите и да не се опитва да ме убеждава, че аз съм я подтикнал защото съм я лишил от нещо си или друго "нещо си" не и достига. И не, светът ми не е "черно-бял", просто или ще е "всичко" или ще е нищо, когато ще залагаме живота си.

Ще цитирам по памет един диалог на Б. Райнов, изразяващ доста добре това схващане:

"- Изглеждате ми пребледняла скъпа моя?
- Малко ми е задушно.
- Да не сте се притеснила от бързото ми шофиране?
- Не ме е страх от вас скъпи мой, притеснявах се само да не остана обезобразена...
- О, не е имало защо да се притеснявате мила. Нали затова карах така - при тази скорост няма никаква вероятност да се случи това."


Някои го наричат "Ва Банк"...

"А мы все ставим каверзный ответ.
И не находим нужного вопроса."


Тема Гледам звездите и търсянови [re: Gomorrah]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано21.06.07 19:19



... човек, който ме обича и е искрен, до кръв. Готов е да стисне зъби и да тегли една на удобството си, заради нека са идиотски, но идеали.

(Те и не са идиотски ... идиотски са, ако даваш повече, отколкото получаваш. Значи ти трябва равностоен ... лунатик, който е склонен да рискува в името на хм, връзката си. Пък ... каквото сабята покаже, онази ръждивата и юнашката, от детските години, пълни с идеали)

Вината .. помага ли, ако направилият го наистина я изпитва? Нека не е Вина, нека е просто искрена мисъл за теб и съпреживяване? Болката не е ли толкова голяма, защото съзнателно и системно си бил лъган (иначе откъде разликите, за които говориш)? А ако си признае и открие Любовта отново ... тогава ще повярваш ли? Какво е нужно, изпитания? Или ...

Защо се рушат кулите, кое подкопава основите им? Няма ли начин да се спре процеса? Няма ли начин да се говори искрено? Кое ни пречи? Страхът от ... какво? Че тя връзката е тръгнала надолу вече, ще спрем ли пропадането като си затворим очите? Или го правим за още известно време ... удобство? Надяваме се да ни се размине? Като не знае и ще спре да чопли ... за да може и той? Или ... защо, а? Не я ли искаме тази връзка? Вярваме си, че трябва да се лъжем, понеже няма как иначе? Понеже другият е глупак и ще го надлъжем?

Ти ми кажи ... не е ли искреността единственото, което може да ни спаси? Или не можем, нямаме сили да погледнем нещата в очите? Не се разбираме, не знаем защо го правим, нямаме сили да се спрем ... чакаме чудо да ни спаси?

Кое е в основата на кулите? Желанието един към друг? Искреността? Очакванията? Изгодата? Кое е това, което чупим с изневярата? Кое те кара да грабнеш брадвата?

42, знам. Открихме го най-после шибания въпрос ...

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Хей, Дон Кихотнови [re: Masklin]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано21.06.07 19:30



В основата на кулата е споделянето, съпреживяването - на кое - на висчко, еднаквите настройки и тънкото усещане за другия.
Кое руши - разминаването. Разминаването води до липси, липсите до стремеж, търсене на нещо друго, някой друг, който да компенсира, с който да компенсираме.
Нищо не чупи идневярата, тя само вади на показ вече счупеното, защото тя не се случва просто, до нея стига.



Тема Хмммммм, хм, хмнови [re: sisita]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано21.06.07 19:40



Разминаването е ясно, случва се, нормално е ... обаче все пак, изневярата не е ли самостоятелно решение, през главата на другия? Не е ли именно в това проблема? Че не сме седнали да поговорим, да опитаме ... а хоп! и ...

Разбира се, сега ще ме питаш - а ако поговорим какво? Ще помогне ли? А ако решим, че трябва да опитаме с други ... по-малко ли ще боли?

Не нам. Някой по-умен да каже



The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Хмммммм, хм, хмнови [re: Masklin]  
Автор sisita (Lady)
Публикувано21.06.07 20:01



Не мисля, че е въпрос на ум, може би на жизнен опит, но пък всеки случай си е уникален............така че и аз не знам

Но все пак както писах, изневярата не се случва просто така, до нея се стига.

А болката, ако обичаш не може да не боли, дори и да намериш сили да простиш.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: Sea_man]  
Автор impulce (тик - так)
Публикувано21.06.07 20:22




Е, то оставаше да кажеш и обратното. Симпатяга - не, предполагам, че не си - ама така прозвуча в един момент от таз пламенна тирада, дет направо...на мен ...жестока ми се видя в един момент, чак. Казвам го честно.
Ми де да знам, може от старание...да се престараваш един вид - затова да имаш пък пропуски с моментите, тва без лошо го казвам - нали знаеш как се пренавива една пружинка и ако не хванеш точното...кръц...и заминала? Разбирам те - всеки човек си е с неговата си философия, да сме живи и здрави само, че да си я следваме - за мен нещата са вече простички, това установих преди време.
Пробвай да си по - лежерен, може пък да ти се окаже полезно.
Страховете пречат, ама аз си ги уважавам щот за мен са индикатор на разни работи...ма тва вече е друга тема.
Този филм и аз го харесвам.

Време е за...трапчинки

Тема Re: Никак.нови [re: Hoвичok]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано21.06.07 22:37



прехвърлям темата от няколко дена (без да съм се зачела в мненията, само въпросът ми се върти) и точно под това мнение се подписвам. thumbs up, bro!

дори без уточнението дали е ТОЙ.

щом е избрал да е с мен и щом аз мога да не изневерявам, значи и той ще трябва да може.

полигамност и съпътстващи_изневери по дифолт просто не приемам.

explore monogamy - доста по-трудно е, но животът е за смелите и има далеч по-важни и доблестни неща от лъженето на някого, за да е с нас



Редактирано от AngellaHell на 22.06.07 00:00.



Тема Re: Гледам звездите и търсянови [re: Masklin]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано21.06.07 22:52



не зная,трудно е...

Да кажем ,че си видял нещо ,там 'горе' сред звездите (от ония другите звезди),което ти е харесало ,защото винаги си го търсил.Харесал си го ,щото то е правено да бъде харесано от теб.Познаваш го интуитивно силно и почти толкова 'сляпо' .Протягаш се на пръсти и си го вземаш,щото то е твое и ти принадлежи.Слагаш си го на сърцето и ...света започва да бие с оня красивия пулс...

'То' стои в ъгъла на усмивката ти ,когато си тъжен...'То отпуска юмрука ти ,когато си ядосан..то лежи в ума ти ,когато си ослепял..то те пази в тъмнината на нощта ,когато сънуваш кошмари..то обвива с топлина ръката ти ,когато с хлапашка усмивка (оная от детските години)прибираш сабята обратно..

Колко тежат на ръждивия поглед кървавите сълзи тогава?
Ама по юнашки честно ?
Твърде,твърде прозаично ,нали?

За съжаление,човек не е толкова силен,за да позволява да го раняват с открити и разголени гърди...

Не е и толкова смел,за да застане лице в лице със страховете си ,че ще се изгуби някъде във въпросите и няма да го намерят после в отговорите..

Нито пък е толкова красив ,че да бъде харесван дори ,когато е и най-откровен и най-до кръв -искрен ...

Или поне аз не съм такъв!

Уви, бялата птица не е феникс!Или поне няма да доживея до 500 години ,че да могат да се убедя в противното.


Ако някой,някъде е построил кулите си така ,както винаги е искал те да бъдат,той никога не ги предава.А 'кулите и без да съм чел 'Галактическият стопаджия' се оглеждат най-ЧЕСТНО в четири очи и лежат най- ВЯРНО на две сърца.Ако две от очите отместят погледа,за 'кулите' не знам ,но сърцето се троши най-малко на 44..


Макар и да не ми се вярва ,че ще мога да съградя цял стоунхендж ,пък било то и от скалпирани звезди,ако знам ,че лунатикът до мен е "моят лунатик',бих се пробвал по юнашки ,да надскоча себе си,пък каквото сабя покаже ...

Ако ли не успея -отговорът го знам -за дърва!



Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: Masklin]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано21.06.07 22:55



не знам дали си даваш сметка, че така описаната "идилична" картинка е реално Адът на Пълната Алиенация между Самодостатъчни Консуматори.

сексът е близост, най-близката близост, най-уязвимото ни разкриване, сливане отвъд физиката (разбира се, че говоря за когато_е_с_любов).

не е ядене на пица, което може да се замени с домати с босилек:))

и ако е толкова маловажно с другите, как ще е важно с теб?

"извън нас" съществува. perception може и да е reality, обаче като те блъсне челно влакът, няма как да продължиш да си мислиш, че си жив. нелепо е някак, хората ти печатат некролози:))



Редактирано от AngellaHell на 21.06.07 22:58.



Тема Хъ...нови [re: AngellaHell]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано21.06.07 23:01



казвам ли, че е маловажно с другите?

Казвам, че най-важното е с мен ...

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Хъ...нови [re: Masklin]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано21.06.07 23:23



да, казваш.
защото няма мерки за важност.
(освен ако не се разприказваме за Размера:))

сексът с любов е един единствен вид откакто свят светува.

а цялата тази теория и практика на полигамността с "хуманната" цел максимална наслада се крепи на идеята, че "другите само ги поебавам, защото имам нужда и нищо не значат; кефя се, безспорно, но ти си най-важния." нали това казваш?

и е в същостта си контрол. контрол чрез разполагане с информация, маскирана като доверие.

обаче, нали за да може да продължи поебаването навън, това послание се налага да се мултиплицира към всички "останали", понеже доказано работи?

и така, шест кокошки...


ако е най-важно и силно с теб, защо са й другите?

да те сравнява постоянно?

да не губи форма и да учи нови тарикатлъци? да се "развива"?

да може да те смени по всяко време без предизвестие, ако вземе, че й хареса някой друг повече?

нужно ли е да правиш секс с някого, за да ти даде максималното от себе си?



...

Редактирано от AngellaHell на 22.06.07 00:06.



Тема Пробвам се, ама пустонови [re: AngellaHell]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано21.06.07 23:29



не съм светът.

Все са с нещо различни, онези другите. Не повече, наистина не можем да се премерим. Ама и дават нещо, което аз - не. И ако говорим за най- - това е изборът при кого е ... ако има смисъл от такъв избор, разбира се.

И да, нужно е да правиш секс, за да получиш всичко от някого. Иначе защо изобщо го правим с когото и да е?

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Когато й се чука - да чуканови [re: hose]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано21.06.07 23:33



Това се усеща. Няма нужда от примери.
Нито пък ще си простирам личния живот на мегдана :)
Просто никога не съм се чудила обича ли ме, аджеба, не ме ли.
Може много други питанки и проблеми да е имало, но не и този.

Ако ти бях писала, че аз съм обичала двама, примерно, пак щеше да искаш доказателства, че обичането е било истинско.
Еми, за тия неща доказателства такива видими и общовалидни - няма.
Просто всичко е частен случай.

Исках само да ти кажа, че не може да казваш, че "такова жУвотно нЕма", само защото ти не си го срещал.



Тема Re: Никак.нови [re: AngellaHell]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано21.06.07 23:39



В отговор на:

щом аз ... значи и той



на общо основание



Тема Re: Пробвам се, ама пустонови [re: Masklin]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано21.06.07 23:53



нормалните хора искат да опознаят света, не да го наебат:))

е, понякога, когато светът ги е пре_ебал, почват да опитват да си го върнат, но това си е клиничност.


ако на една жена й трябва съвършен мъж, аз поне не приемам това да коктейл от слюнката на единия, чорапа на другия и виц от третия, консумирани според апетита и настроението ми. когато обичам някого, си го обичам с все слюнки, чорапи и хумор и в комбинацията е чарът му.

продължавам да твърдя, че моногамността е огромен риск за разлика от свободата да познаеш света, поебавайки го; и както го описа по-долу Новичок, при катастрофа няма опасност от обезобразяване.


а, и още нещо, любовта лекува всичките тези несигурности в себе си и страховете от обвързване





Тема Re: Никак.нови [re: O!Sag]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано21.06.07 23:54



мне, на общо ИЗПИТАНИЕ





Тема Гледам звездите и намирам...нови [re: Gomorrah]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано21.06.07 23:59



невероятни неща



Нито пък е толкова красив ,че да бъде харесван дори ,когато е и най-откровен и най-до кръв -искрен ...

Може пък именно заради откровенията да ми се стори прекрасен



Тема Re: Гледам звездите и търсянови [re: Gomorrah]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано22.06.07 00:03



Имаше един лаф: " Марш за гъби", значеше " Разкарай се"
Ти тук " За дърва" ....нещо като разкарвам се...може не физически
или вместо за брадвата
да гризнеш дръвцето...

Ще го запомня това "за дърва" - много емблематично





Тема На различни езици говоримнови [re: AngellaHell]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано22.06.07 00:05



За да вземеш всичко от някого, трябва да му дадеш всичко. Това е положението. И включва секса.

Никого не карам да ебе целия свят. Няма смисъл да опитваш даже, много важно какво казва Казанова.

Казвам, че всеки е донякъде, дава колкото може и толкова - с и без обвързване, любов и останалите екстри. И трябва да си луд късметлия, за да сте си ама точно каквото си трябвате, изцяло и винаги с другия.

И какво правим, като стигнем до нуждата от повече? Сменяме? Ебем настрани като част от общуването? Ти ми кажи, аз не знам. Ама не съм навит да сменям заради това, че не й задоволявам до една нуждите и тя се е изчукала с някого.

Като почне да ми тежи, ще сменя. Дотогава ... не знам, ще мисля.

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Никак.нови [re: AngellaHell]  
Автор thebeliever (член)
Публикувано22.06.07 00:15



еее все едно да каже той:
Щом аз мога да изневерявам, значи и ти ще можеш!И ще трябва!

Преди малко се опитах да напиша един пост да благодаря на всички отговорили и да се извиня, че не водя темата по неписаните правила " на всеки постинг-отговор" - и без това стана дълга и тегава...Та тук се възползвам и...БЛАГОДАРСКО НА ВСИЧКИ!!! И нещо, което мен много ме впечатли...усещането кой е влюбен в момента, кой не е, кой е самотен и кой още търси....И още нещо...събирания цинизъм, който в един момент разцъфтява в яркорозов идеализъм...Чак се замислих дали тук не е клуб на моногамника. Всички се скъсват да ходят, а вярват в бялата лястовица, която ще ги сполети, когато....спрат?срещнат НЕГО/НЕЯ

Това ли е идеята - да бушуват страстите, че като един ден си седна на дупето, да мога заобичам НЕЯ/НЕГО...ами ако се пропуснете? Докато се упражнявате за деня? Докато не знаете, че е ТОЙ/ТЯ и хойкатае? Някъде нещо ми се губи идеята тук...Нещо като "Аз съм полигамен, но един ден ще стана моногамен - само ако си заслужава? "



Тема Re: Никак.нови [re: AngellaHell]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано22.06.07 00:19



Е да, по добре ти да ебеш, отколкото да си ебания :-)



Тема Re: На различни езици говоримнови [re: Masklin]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 00:26



ако ще си даваш всичко, това как се свързва с полигамността, м?

основната ни разлика, извъм моно- и поли-, е че аз приемам чудесата и късмета по дифолт- отказвам "всеки е донякъде" и неизменността на "нуждата от повече", а прегръщам, когато се влюбя, "изцяло и винаги с другия".

споменах, че не е здравословно



обаче с времето не се промени тази нагласа, само разбрах, че и за чудесата трябва да се полагат усилия, съвсем човешки. като с дядо Мраз:))


сравни си "една от нуждите и тя се е изчукала с някого " с поетично-хедонистичното описание на секса й с друг в началото, плз:))

мда, припомни ми, че навикът и удобността ги бяхме изпуснали в схемата "ебем, когото ни се ебе, докато не ни стане логистичен проблем":))


по-скоро бих променяла света с блъскане в стената, отколкото пораженчески да променя отношението си към нещата извън моя контрол:)



Тема Човекнови [re: Gomorrah]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано22.06.07 00:30



има само един избор.

Да се бори до последния си дъх, в буквалния смисъл. Да е упорит, да се скапва от усилия, да мисли, да се поти, да бъхта ... Да си сяда на задника, да мисли, да преценява, да взима решения, да се блъска в стени, да се връща ... да реши - ей, това е борбата ми и ще умра, ама ще го постигна. Или - не мога, отказвам се, каквото съм постигнал - това е. Поне темпото повече не мога да вдигам ...

Разбира се, че ще се пазиш и няма да заставаш гол срещу копията. Ще поглеждаш страха в очите, когато си поне полу-готов. Ще се покажеш гол, когато станеш красив.

И разбира се, че си юнак. Само не се пилей за дърва. За тях има банциг, циркуляр и други ... използвай енергията си за себе си. Виж, дънер два можеш винаги да нацепиш. За останалото ...

Кво ли ти давам акъл, все едно съм повече от теб. Само ти казвам, че си пич и те харесвам. И че не си сам.



The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Аз съм тарикатнови [re: AngellaHell]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано22.06.07 00:50



Нямам твоята упоритост, знаеш, и да се блъскам в стени не ме влече.

Хитър съм, лукав и дебна възможност да прескоча дувара. Иначе ако се е отвори пролука съм първи



Не че се жаля - йок, трябва да е по лесния начин. Не, не трябва, с лесно не става. Ама да умра идеалист - няма да стане. Ебем ти идеализма. Не ми е чак толкова много ума, за да знам от сега какви са истинските идеали, нито пък как да ги постигна. Някои ги знам, мисля си и ги спазвам - примерно, следва да си плащаш гяволъка - и го правя както мога. Други още ги напипвам.

И напипвайки ги ми се струва, че да си винаги и изцяло с някого е много добре. Винаги, когато можеш и имаш сили. Затова и ставам як и въобще. Затова и бих искал дамата да минава през изпитания и да се справя с тях. И вярвам, че е възможно да се постигне страшно много.

Просто понякога не се справяме, по разни и разнообразни причини. Колкото и да се пънем, бъркаме. Или победата ни е Пирова. Затова не мисля да изхвърлям бебето с водата, това е всичко. Не вярвам да съм съвършен, не вярвам и тя да е. Вярвам само, че ако наистина има нещо между нас, то ще помогне да намерим най-доброто решение от това, с което разполагаме. Да се поправим, ако щеш.

Няма пораженчество. Има реализъм. Много, много усилия и едно на ум - може да не стане, да залитнем. И просто трябва да сме готови. Да си подадем ръка. Какво толкова?

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Аз съм тарикатнови [re: Masklin]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 01:12



мда, интересно развитие, колега - да изневериш, постепенно от:

бурно поощрявана, разбирана, приемана наслада и необходимо/ неизбежно "опознаване на света"

се превърна в:

слабост, несправяне, залитване и грешка.

и дали съм идеалистка или реалистка аз, когато казвам, че любовта не толерира изневярата (в смисъл на правене на Любов с други)?



Тема Re: Аз съм тарикатнови [re: Masklin]  
Автор Nefer (IC)
Публикувано22.06.07 07:06



Малиии, Масклине, какви гънки и неврони си нагънал в тая тема...беше кеф да те чета!

Комплименти! Изкефих се! Искрено е, да знаеш. Попих го с очи. Някакъв проблясък ли е това при тебе, или постоянно си си толкова умен и готин?

(не те четкосвам, за да те свалям, нито с друга цел, платонично ми е възхищението, да не стане грешка и някой да извика "ох")





Тема Re: На различни езици говоримнови [re: AngellaHell]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано22.06.07 09:22



Извинявам се, че се намесвам във вашия разговор


Само исках да изразя съгласието си с мисълта, че за чудесата трябва да се полагат усилия. И е нормално, и задължителен природен закон според мен, постигнатото да съответства на усилията и заслугите. Това си е справедливо от всякаква гледна точка, само дето на всеки от нас понякога му се ще да дойде Дядо Коледа през лятото и да му даде нещо бленувано, само защото така много го искал. И ставаме тарикати, и гепваме каквото сме видели безстопанствено някъде. Ама после не ни удовлетворявало всичките нужди
Дали не е нормално да се получава така при бързината, с която скачаме в леглото? И дали блясъкът в очите е гаранция за любов, камо ли вечна? Според мен ако не избираш съзнателно партньора си и по-късно не вземаш отговорни решения при развитието на отношенията ви, вероятността за "вечната любов" граничи с тази да удариш джакпота на тотото



Тема Знаеш,нови [re: AngellaHell]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано22.06.07 10:04



ако знаех, нямаше да пиша и уча другите



Разсъждавам. Любовта толерира всичко. Ама кой е този, който може да обича чисто, м? Аз - не, понеже имам нужди. Така че, от една страна - обичам я, радвам се, когато те попива света. От друга - боли ме, понеже я губя. Слабост е, понеже не винаги не може да вземе нещото от мен, грешка може би е моя, че не съм й го дал?

Ако позволиш, да отговоря и на Тъпунгер - не е от бързината и лекотата на плонжа, а от това, че не знаем какво искаме, после не ни се мисли, после онова с безплатния обяд, после ... абе нали.

Усмивки и хубав ден

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Аз съм тарикатнови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 10:22



Любовта не толерира чувството ни за притежание.
Другият не ни е собственост.
Трябва малко смирение, за да приемеш, че не винаги можеш всичко да дадеш. И за да дадеш свобода - да греши, да се лута, да търси, да се връща. Или да не се върне.
Любовта не е някакво статукво, забит дирек. Напротив, тече, променя се, отнякъде успява да мине, на други места - не. И понякога - просто си отива...
Защото не сме успели да я опазим, защото единият или двамата са се променили несъвместимо, защото само обичането не е достатъчно, трябват и други качества. Обичането само по себе си понякога е доволно безпомощно.
Такива неща. Изводът за мен от тази тема е, че няма правила. Писани, неписани, универсални пенкилери - няма.
Има само мен, теб, него, нея, конкретно, поединично и по двойки, а понякога даже тройки. И всеки се справя според акъла и силите си в момента. Но утре... вече може да сме други, да е друго.
Затова... не вярвам в категоричните позиции. Страхувам се от тях, здравословно. Не вярвам, че в този живот ще постигна окончателната истина по ни един въпрос. Но поне ще продължавам да опитвам.



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор CлънчoГлeд (слънчогледова)
Публикувано22.06.07 10:26



Елегантно...


Ти си Слънцето, Ти си Вятъра
Ти си Времето - Утрото е в Твойте длани..


Тема Хрумна ми ...нови [re: Tъпyнrep]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано22.06.07 10:37



усещане, илюстриращо думите ти.

Мъж, нормален, прав, здрав, поради нещо без секс за месец-два. Лято, красиви момичета. Тела, форми, аромати, погледи.

И бам! Сляпата неделя. Тялото казва - ИСКАААААМ ей тая. И тази, и другата и абе аааааааа. СЕКС



После ги поглежда пак, олекнал. И вижда - да, красота, удоволствие, тялото иска пак. И пак, разбира се. Даааааааай, дий коньо

И вече после може да мисли (то и преди може, ама ако хормоните са достатъчно дресирани ) И ... о, да. Хубави са, много ясно, че са хубави, няма да се излагаме, я . Ама ... само това ли искаме? Да ебем? А може би ... искаме да ебем + връзка. Или дори повече - искаме, пази боже, семейство, деца? И тогава виждаме, че красотата и удоволствието ... ъъъ ... някак не стигат. Даже е възможно да не не го вдигнат.

Дори ... дори всъщност полузабравяш за тях, ако момичето ти е красиво и те радва. Сексът храни тялото, а очите й - душата ти. И хм. Изневярта, като се замислиш какво правиш, в себе си, за себе си ... почва да придобива един друг оттенък, едно четвърто-пето измерение.

Хубаво е човек да мисли. Много добре си го казал

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: Хрумна ми ...нови [re: Masklin]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано22.06.07 11:12



Ами точно така си е

Аз за това нося сега слънчеви очила, за да не се вижда как се пуля и ми се окръглят очите при тези гледки по улиците. Леле, откъде се пръкнаха всичките тези жени, бре!
И абсолютно съм съгласен, че красотата не е достатъчна. Помага, ама не е достатъчна. Но всички сме хора и се поддаваме на изкушението.
Виж, за бързината не съм съгласен. Точно бързината според мен ни носи всички тези гадни номерца по-късно. Да предположим, завърта ти се главата от някоя девойка, нормално. Дотолкова, че си готов ако ще зайче от цилиндър да извадиш, за да я имаш. Или змейове да убиваш. Е, имаш я. Красота, любов (дали?), щастие. После нещо заскърцва. Да кажем, ти си съвестен и се опитваш да закърпиш нещата. С години, някои хора цял живот. Казваш си, че я обичаш. После пък се оказва, че не и даваш нещо, което друг можел да и даде. Той и го дава, ти се опитваш да го преглътнеш. Или може би и ти отиваш да търсиш нещо различно. Цифра време и двамата твърдите, че се обичате. Ако намерите смелост, слагате край. Ако ли не, си изневерявате и се чудите как бихте искали другият да ви изневерява



Тема Re: чувството ни за притежаниенови [re: la_luna]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 11:25



напълно съм съгласна с всичко написано от теб.

но свободата не се мери с липсата на притежание, нито се доказва с възможността за изневяра.


реагирах на Масклин за мнението, че когато другият изневери, трявба да му се израдваме като на дете, обърнало гърнето с акото на главата си.

просто защото не вярвам, че има хора, които го могат това (тези, които познавам и са опитвали, са се проваляли; аз самата също почти полудях от подобни изпълнения) и цялата тирада "прави секс с други, щом това ти дава усещане за живост и наслада" ми е:

неестествена, лицемерна, изкривена, манипулативна, лъжовна, пораженческа, извратена, слаба, провокативна и т.н.

не съм крайна, аз също не знам кое е правилното, когато някой ти изневери и
тази мисъл ме занимава доста отдавна:






Тема През цялото време подчертавах,нови [re: AngellaHell]  
Автор Masklin (ном)
Публикувано22.06.07 11:39



че трябва да има любов към теб. Задължително е

Как разбираш, че я има тази любов? Не разбираш. Знаеш. Стигнеш ли до анализ ... почти сигурно я няма.

И не можеш да чакаш с години, за да те осени прозрението.

The spirit of a dragon's tear
Is lovely at this time of year


Тема Re: чувството ни за притежаниенови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 11:48



Свободата се мери с това колко си свободен от себе си.
Оттам следват много други неща...



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: Masklin]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 12:04





ама естетсвено, как се говори за изневяра, когато няма любов?! къде съм я изключила от схемата, ако може с цитат?! /тук ставам от оркестъра, където ме хвърли, за да продължа:/

сори, или аз съм потресаващо глупава, или ти пишеш несвързаности ->>

първо, има любов, понеже ТИ интуитивно го "знаеш";

после, щом започнеш да анализираш връзката ви (включи се разумът), се оказва "почти сигурно", че вече нямало любов и бързо приключваш с отношенията, за да не губиш години докато ти просветне ли?

...



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: AngellaHell]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано22.06.07 12:07



Това, че "интиутивно" го знаеш, не значи, че е вярно. Често живеем в свят от илюзии





Тема Re: 'Whispering a prayer"нови [re: Masklin]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано22.06.07 12:17



една от любимите ми

върви много с вино ,кристал и оранжево ,залязващо небе...



И нека дните хубави да бъдат!



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: Tъпyнrep]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 12:29



цитирах, виж.



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 12:45



Странно :)
'Щото аз "прочетох" нещо съвсем различно в първоначалното изказване на Масклин.
Преразказ по смисъл, as follows:

Когато има любов, просто знаеш (не непременно интуитивно), а някак цялостно - със съществото и сетивата си, че я има. Не си задаваш въпроса - има ли я? Не се колебаеш. Не се съмняваш. Нямаш нужда да си я доказваш на себе си или на другите. Просто е естествено състояние. Като това да си сит, да не си жаден. Не се замисляш за това.

(Същото го писах някъде по-горе на hose.)

Появи ли се глад, жажда - появи ли се сянката на съмнение - любовта с приблизителна сигурност си е отишла. Никой не си прави рационални дисекции на любовта "профилактично". Щом се наложат, значи нещо липсва. Щом усетиш, че си гладна, очевидно вече не си сита.

Разликата с това, което ти си прочела, е само нюанс, но значителен.
Изкривяваш с насмешка.
Не е необходимо.



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: la_luna]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано22.06.07 12:54



Интуицията също е нещо много важно. Само дето и тя може да ни излъже. А много често сами лъжем себе си.
Според мен най-сполучливо е, когато участва всичко в комплект - унтуицията, привличането, съзнанието. Когато взимаме решенията си осъзнато. Разбира се, за никаква любов нв можем да говорим, ако я няма и страстта. Но сама по себе си тя не е любов, а често така я възприемаме.





Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: Tъпyнrep]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 12:56



Съгласна :)
Но всъщност не вярвам, че се лъжем за истинското обичане.
Абе, то винаги някак се усеща. Ако можеш да си искрен със себе си, винаги най-малкото подозираш, когато се опитваш да се излъжеш. Някъде, в съвсем тъмните и прашни кътчета на съзнанието, знаеш. Друг е въпросът колко ти стиска да си признаеш.



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: la_luna]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 13:01



Появи ли се глад, жажда - появи ли се сянката на съмнение - любовта с приблизителна сигурност си е отишла. Никой не си прави рационални дисекции на любовта "профилактично". Щом се наложат, значи нещо липсва. Щом усетиш, че си гладна, очевидно вече не си сита.

разбирам, при глад и жажда - бягство.
чудничко и мноооого естествено-интуитивно-нормално-инстинктивно



ами така, де, защо да стоя с някого, когато съм на умирачка от жажда или глад и само да го обвинявам, че не ми е достатъчно напоителен / вкусен? живота си да пилея, него да го натоварвам с недостатъчностите си...

лечението? из-не-вяра - хем "вяра", хем "изне"; пробвам се лееекичко, ако вземе, че ми хареса и следвашият клон е по-интересен, направо се пренасям с цялата си тежест:))

ако се окаже, че само едно малко/ порция шопкса ми е стигало, ей ма на, завърнала се, доволно изневерила, но разкаяна.



не ми се връзвам особено, де, мисло-блудствам на гладен стомах.



Тема :)нови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 13:09



Странно разбираш :) Явно говорим на различни езици, мхм.

разбирам, при глад и жажда - бягство.
чудничко и мноооого естествено-интуитивно-нормално-инстинктивно


Какво бягство? Говорим за друго. Да не се самозалъгваме, че има любов, когато я няма вече. Но нас ни е страх - да останем сами/да си признаем, че сме сбъркали/нещо друго да си признаем.

Тоест. Ако си гладна и жадна, а си повтаряш "не съм гладна, не съм жадна" - това е самозаблуда.

Иначе останалото, което си написала, са твои доразработки и ментални конструкции/проекции. Никой не говори за обвинения, нито за лечение чрез изневяра. Не знам защо отиде натам.



Тема Re: :)нови [re: la_luna]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 13:42



уф, пак "други езици"...

май най-краткият начин да определя отношението си към изневярата е, че тя не ни се "случва", а е съзнателен избор. винаги можеш да кажеш да/ не на секс, нали? да решиш дали да задълбочиш една среща, дали да отделиш дадено време.

на влюбване може би не можеш да устоиш, но за да стане привличането любов, не минава без любезното ти съдействие.

ако си се оставил "свободен" с отворени сетива за всички "възможности" наоколо, въпреки, че си във връзка - естетсвено, че ще ти се "случи".



Тема Re: Гледам звездите и търсянови [re: Masklin]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.06.07 13:47



Готов е да стисне зъби и да тегли една на удобството си, заради нека са идиотски, но идеали.


Е, най-после. Таман вече те бях пратила в графата Frauenversteher



Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can


Тема Re: :)нови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 13:50



Ами. Да, това звучи логично.

Но наистина, наистина завиждам на хората, които могат да си позволят категоричност. Сигурно им е толкова по-лесно, за тях нещата много бързо попадат в съответната "категория", прилежно етиетирана и не им се случва да се изтезават като онези, за които чекмеджетата са лесно, удобно, но дълбоко неудовлетворително решение.

Опитът ми сочи, че това е нож с две остриета. Човек пада от високо и се удря лошо в собствената си категоричност.



Тема Re: :)нови [re: la_luna]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 14:11



добре, сложи ме в кутията на категоричната жена, тенкю.

мислим в категории по определение, но яснотата на погледа не значи непременно кутии



благодаря и за "светлата" перспектива да си троша главата постоянно; аз си я знам:)))



Тема Re: :)нови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 14:38



благодаря и за "светлата" перспектива да си троша главата постоянно; аз си я знам

То това е въпрос на избор.
Иначе, да, звучиш доста категорично.

А за яснотата на погледа, аз не знам... ту я имам, ту ми се губи...



Тема Re: Как искате да ви изневеряват?нови [re: thebeliever]  
Автор vehemence (гореща)
Публикувано22.06.07 15:06



как искам ...ами той кой иска да му изневеряват ама ако стане по-добре да не знам и да бъде как да кажа ....безпоследствено и да не усетя нищо в отношението му към мен
има една приказка и е много вярна
ако изневериш с много хора за по един път не е изневяра, но ако е много пъти с един човек вече е демек има чувства, страсти и това не може да не ти се отрази на досегашната връзка ох не знам много е сложно ама се случва какво да се прави

Somewhere I Belong


Тема Re: Ахънови [re: Masklin]  
Автор vehemence (гореща)
Публикувано22.06.07 15:15



ръкопляскания
аз мисля по същия начин , че човек трябва да е достатъчно мъдър , за да приема нещата такива каквито са
не можеш да промениш това, че са ти изневерили, но имаш избора да го приемеш с разбиране

Somewhere I Belong



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.