Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 08.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: AngellaHell]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано22.06.07 12:07



Това, че "интиутивно" го знаеш, не значи, че е вярно. Често живеем в свят от илюзии





Тема Re: 'Whispering a prayer"нови [re: Masklin]  
Автор Gomorrah (без пантоф)
Публикувано22.06.07 12:17



една от любимите ми

върви много с вино ,кристал и оранжево ,залязващо небе...



И нека дните хубави да бъдат!



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: Tъпyнrep]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 12:29



цитирах, виж.



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 12:45



Странно :)
'Щото аз "прочетох" нещо съвсем различно в първоначалното изказване на Масклин.
Преразказ по смисъл, as follows:

Когато има любов, просто знаеш (не непременно интуитивно), а някак цялостно - със съществото и сетивата си, че я има. Не си задаваш въпроса - има ли я? Не се колебаеш. Не се съмняваш. Нямаш нужда да си я доказваш на себе си или на другите. Просто е естествено състояние. Като това да си сит, да не си жаден. Не се замисляш за това.

(Същото го писах някъде по-горе на hose.)

Появи ли се глад, жажда - появи ли се сянката на съмнение - любовта с приблизителна сигурност си е отишла. Никой не си прави рационални дисекции на любовта "профилактично". Щом се наложат, значи нещо липсва. Щом усетиш, че си гладна, очевидно вече не си сита.

Разликата с това, което ти си прочела, е само нюанс, но значителен.
Изкривяваш с насмешка.
Не е необходимо.



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: la_luna]  
Автор Tъпyнrep (упорит)
Публикувано22.06.07 12:54



Интуицията също е нещо много важно. Само дето и тя може да ни излъже. А много често сами лъжем себе си.
Според мен най-сполучливо е, когато участва всичко в комплект - унтуицията, привличането, съзнанието. Когато взимаме решенията си осъзнато. Разбира се, за никаква любов нв можем да говорим, ако я няма и страстта. Но сама по себе си тя не е любов, а често така я възприемаме.





Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: Tъпyнrep]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 12:56



Съгласна :)
Но всъщност не вярвам, че се лъжем за истинското обичане.
Абе, то винаги някак се усеща. Ако можеш да си искрен със себе си, винаги най-малкото подозираш, когато се опитваш да се излъжеш. Някъде, в съвсем тъмните и прашни кътчета на съзнанието, знаеш. Друг е въпросът колко ти стиска да си признаеш.



Тема Re: трябва да има любов към теб. Задължително енови [re: la_luna]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 13:01



Появи ли се глад, жажда - появи ли се сянката на съмнение - любовта с приблизителна сигурност си е отишла. Никой не си прави рационални дисекции на любовта "профилактично". Щом се наложат, значи нещо липсва. Щом усетиш, че си гладна, очевидно вече не си сита.

разбирам, при глад и жажда - бягство.
чудничко и мноооого естествено-интуитивно-нормално-инстинктивно



ами така, де, защо да стоя с някого, когато съм на умирачка от жажда или глад и само да го обвинявам, че не ми е достатъчно напоителен / вкусен? живота си да пилея, него да го натоварвам с недостатъчностите си...

лечението? из-не-вяра - хем "вяра", хем "изне"; пробвам се лееекичко, ако вземе, че ми хареса и следвашият клон е по-интересен, направо се пренасям с цялата си тежест:))

ако се окаже, че само едно малко/ порция шопкса ми е стигало, ей ма на, завърнала се, доволно изневерила, но разкаяна.



не ми се връзвам особено, де, мисло-блудствам на гладен стомах.



Тема :)нови [re: AngellaHell]  
Автор la_luna (yoga)
Публикувано22.06.07 13:09



Странно разбираш :) Явно говорим на различни езици, мхм.

разбирам, при глад и жажда - бягство.
чудничко и мноооого естествено-интуитивно-нормално-инстинктивно


Какво бягство? Говорим за друго. Да не се самозалъгваме, че има любов, когато я няма вече. Но нас ни е страх - да останем сами/да си признаем, че сме сбъркали/нещо друго да си признаем.

Тоест. Ако си гладна и жадна, а си повтаряш "не съм гладна, не съм жадна" - това е самозаблуда.

Иначе останалото, което си написала, са твои доразработки и ментални конструкции/проекции. Никой не говори за обвинения, нито за лечение чрез изневяра. Не знам защо отиде натам.



Тема Re: :)нови [re: la_luna]  
Автор AngellaHell (insatiable)
Публикувано22.06.07 13:42



уф, пак "други езици"...

май най-краткият начин да определя отношението си към изневярата е, че тя не ни се "случва", а е съзнателен избор. винаги можеш да кажеш да/ не на секс, нали? да решиш дали да задълбочиш една среща, дали да отделиш дадено време.

на влюбване може би не можеш да устоиш, но за да стане привличането любов, не минава без любезното ти съдействие.

ако си се оставил "свободен" с отворени сетива за всички "възможности" наоколо, въпреки, че си във връзка - естетсвено, че ще ти се "случи".



Тема Re: Гледам звездите и търсянови [re: Masklin]  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано22.06.07 13:47



Готов е да стисне зъби и да тегли една на удобството си, заради нека са идиотски, но идеали.


Е, най-после. Таман вече те бях пратила в графата Frauenversteher



Happy, boy you bet I am
Holding on to this smile for just as long as I can



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.