Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 16.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ти синови [re: Veronic]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано27.05.07 23:41



голяма ентусиастка


Ще имало...ама то има,винаги е имало и ще има и мъже и жени,за които секса е само в три минутното мушкане без предисловие.и би било абсолютно безмислено да ги обсъждаме тези.


Мина тук една злодейка...


Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Veronic]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано28.05.07 01:13



Според мен двата пола взаимно си изкривяват представите - кръгово. И не знам кое е яйцето и кое кокошката. Самата идея да се симулира оргазъм е изкривена дълбоко в същността си - поне за мен. Първо, защото в основата й стои вярването, че оргазмът трябва да се преследва на всяка цена - едва ли не оргазмът е целта на секса. А зад това пък на свой ред се крие представата за секса като вид механична взаимна мастурбация - един вид да се наебем, просто за да свършим (за да се отчетем, да заспим по-лесно и т.н.). И второ, защото симулирането предполага да възприемаме оргазма като вид "награда" за мъжа, трофей и медал, с който да си окичи егото - което е малко обидно. Или като "примамка" и средство да бъде задържан.

Или още по-лошо - като начин да се отървем от него (когато нещата се проточат), което е още по-обидно.

Та не знам къде са се объркали нещата и откъде тръгва цялата тази каша. Но вярвам, че ние взаимно се учим да бъдем мъже или жени. Лично за мен сексът е преди всичко заедност, сливане, близост - и ако усетя, че няма да е това, предпочитам изобщо да не го правя. Да, имала съм и несполучливи опити, и досадни мъже, които през 2 минути ме питат дали съм свършила - просто с времето съм се научила да не спя с такива и да ги разпознавам сравнително навреме. И предпочитам вместо да симулирам, да спя с мъже, с които да не ми се налага да го правя - нямам предвид "суперлюбовници", които ме смазват от оргазми, а такива, на които вниманието им да е приковано в мен самата и радостта, че сме заедно, а не в оргазма ми. Всъщност липсата на необходимост да симулирам е един от сигурните пътища към съвсем естествен и искрен оргазъм за мен.

Та идеята ми е, че мъжката представа не се изкривява самичка - изкривяват я жени, които симулират.



Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Veronic]  
Автор Timewind (минаващ)
Публикувано28.05.07 01:59



Опитният мъж няма как да не разбере дали жената в леглото е изпитала оргазъм или не. Остави тия теории по филмите, че жената е неразгадаема и иска ли да излъже - ще излъже. Това са разни феминистки съждения. Жената е преди всичко човешко същество, така че не са й чужди каквито и да било слабости. А ако един мъж види, че жената в леглото симулира оргазъм той сам си избира дали да бъде с нея или не.





Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Timewind]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано28.05.07 02:08



Ако позволиш една малка корекция - способността на мъжа да "разгадава" жената е въпрос на проявен интерес, а не на опитност.





Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Лилит]  
Автор Timewind (минаващ)
Публикувано28.05.07 02:10



Приемам корекцията. По-скоро е въпрос и на двете - проявен интерес и опитност. Само с интерес не става обаче :)



Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Timewind]  
Автор Melany22 ()
Публикувано28.05.07 02:23



Определено си прав, остава въпросът, дали той го възприема като личен неуспех или просто решава, че тази жена не е за него?



Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Melany22]  
Автор Timewind (минаващ)
Публикувано28.05.07 02:27



Защо да е неуспех, след като това е негов личен избор дали да е с нея или не. Така както е неин избор дали да е с него или не. Ако тя не стига до оргазъм би могла да сподели с него, да се опитат да решат проблема, който може да е както в него, така и в нея. Но да симулира оргазъм. Защо? Това си е чиста лъжа.



Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Timewind]  
Автор Melany22 ()
Публикувано28.05.07 02:42



Аз не симулирам, но понякога мъжете го приемат лично, защото не винаги става...



Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Melany22]  
Автор Timewind (минаващ)
Публикувано28.05.07 02:53



След като не симулираш, а той го приема лично, значи проблемът е в него.



Тема Re: Изкривява ли се представата на мъжетенови [re: Ghostwriter]  
Автор Salem (Нега)
Публикувано28.05.07 03:45



Абсолютно да, една жена най-добре може сама да намери начините, по които достига до оргазъм. Но за тази цел първо трябва да не симулира. Най-първо обаче е да тя и той да не възприемат секса като средство за „свършване” (тука съм съгласна изцяло с Лилит).

Ако иска може да мастурбира с пръсти и вибратор, да го обкрачи и изчуква тя – без значение, да пробва всичко онова, което й доставя удоволствие – оргазмът сам ще си дойде. Първият ми вагинален оргазъм наистина беше заслуга на партньора ми, но не толкова заради секса му, колкото заради това, че с него се почувствах абсолютно свободна, беше ме откъртил всякак, правех каквото си исках... Това с половината ми партньори не съм го имала, но не защото всичките са били дебили, а защото и аз не съм го поискала от тях, не съм ги „упътила”.
Сексът сигурно е едно от малкото неща, при които пътят до резултата е равен на удоволствие... грехота е човек да се лиши от това заради няколко контракции, които може да получи и изцяло сам/а

Обаче не можеш да отречеш че за повечето мъже, на които не им е все едно дали жената получава оргазъм, той е проблем ако липсва. За тези, които мерят мъжествеността си със „свършването й”; както и за мъжете, които не изпитват удоволствие от самия акт, ако са свършили без тя да получи оргазъм. Аз не съм симулирала досега, но съм била изкушавана при отчаяния поглед в очите му например и предългото чукане за да свърша. Единственото, което ме спира, е не че ще му създам грешна представа за женския оргазъм (не съм мислила за женския, а само за моя личен), а това че не искам да си въобрази, че със свършването се изчерпват възможностите за качествен секс за мен и за него и че като не свърша, сексът не е бил хубав. Нямам нужда от жив вибратор.
Еднакво зле ми действа ако съсредоточено очаква оргазма ми и ако изобщо не му дреме ще свърша ли.

Изкривяването на представите е кръгово, все пак съгласи се, че една жена не би лъгала, ако изобщо не й се е налагало. Има някаква патриархална и архаична нотка в симулирането – и при кратките връзки (където резултатът би следвало да е водещ, пак се симулира, включително и при уан-найт стендовете), и при дълготрайните (където пък се хаби много повече енергия в симулиране вместо в самоопознаване и опознаване на партньора), жената реагира както се е очаквало – мачото само я докосва и тя свършва. Неговата сила е неоспорима (и недоказуема ;-) и най-вече той има водещата роля в секса. Край, повече не се коментира, то просто няма какво да се коментира. За много мъже липсата на оргазъм се свързва с несправяне със секса и е вярно, че е възможно да сменят партньорката си заради с някоя по-оргазмена, ти как мислиш?

Мъжете не познават добре женския оргазъм, ама то и много от жените не си го знаят. За него трябва да се говори, обаче не феминистично (наа, видяхте ли сега че не получаваме оргазми с вас), а с разбиране и желание и... секс



Rock me Amadeus

Редактирано от Salem на 28.05.07 03:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.