Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 30.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Как е станал тоя номер?нови  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано17.05.07 11:52



Говорим си тука с една дружка, за кво си говорим ... ми за мъже, за кво друго. И в светлината на последните теми в клуба, както и на някои наши си разсъждения, изведохме един фундаментален въпрос. Който ще ви го задам.

Първо, ще се опра на няколко факта, които смятам, че са общоприети (който не е съгласен с тях, да си пуска тема и да си ги обсъжда отделно, няма да ми измествате фокуса).
Факт: В зората на човечеството е имало матриархат.
Факт: След време той е бил изместен от патриархат, продължил прекалено дълго.
Факт: Светът, в който живеем, е подреден така, че да е удобен на мъжете, за краткост наричан "мъжки свят".

От цялата таз работа, аз се чудя едно: след като жените определено не сме за подценяване, как се е получило така, че в ония праисторически времена мъжете са успели да ни се качат на главите, че даже и да ни накарат сами да си повярваме, че точно тъй трябва да бъде?
Понеже тук все това се повтаря, че не бива да се делим и да казваме мъжете това, жените онова, ето аз ви питам: като сме общо взето равностойни, защо светът е техен? Какво точно се е случило някоя си година преди новата ера, за да бъде животът такъв, какъвто е сега, а не някакъв друг?

Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано17.05.07 12:01



не дълбай с длетото тънко, че избухвам лесно.



да го ударим на смях и да не им се връзваме, тяхната власт бавно, но сигурно отмира, светът върви към полова анархия (да се чете като "липса на йерархия при половете", че някой да не го вземе за "безразборно ебане").

poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор Дaниeл_ ()
Публикувано17.05.07 12:04



матриархата е бил докато хората по земята са били малко и е имало доволно достатъчно ресурси за всички... после когато хората са се размножили и са започнали да се конкурират (разбирай да се бият) за ресурсите тогава се е преминало към патриархат

в днешно време положението не е по-различно и няма да се промени докато хората са толкова много



Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: Дaниeл_]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано17.05.07 12:19



може и да си прав. първобитните робокопи, бойни машини или пушечното месо на праисторията иззело властта във всички сфери. браво! само че в обозримото бъдеще е мигът, в който ще престанем да се бием като примати и ще се върнем към нормалното си състояние.



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: emma_goldman]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано17.05.07 12:20



Уви, аз кат задълбая и не мога да се спра

Любопитна съм кат таквоз. И обожавам праисторическа тематика.
На всичко отгоре хич не съм сигурна, че властта им отмира, еманципацията просто ни прехвърли И мъжките отговорности.
Ни са дърпай, разчитах на твоето мнение по въпроса

Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: Дaниeл_]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано17.05.07 12:23



Т.е., мъжете изплували отгоре, щото не им пука да бият и убиват? Може и да има резон в това ...
А за да оправим тая работа, просто трябва да спрем да раждаме?



Дори след края на живота ни
любов ще правят душите ни ...


Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор emma_goldman (анархистка)
Публикувано17.05.07 12:24



ама аз съм сигурна, че властта им отмира. убедена съм просто. не може една несправедливост да трае вечно. качили са ни се на главите, щото са физически по-силни. по същите причини, по които белите хора са се качили на главите на тъмнокожите. "жената е негърът на света". ама това ще се оправи, както се оправя и с расовата дискриминация. споко.

еманципация - не я харесвам тази дума. просто нормалното състояние на хората е равнопоставеност в тяхната различност. не може заради няколко килограма мускули повече той да ми казва на мен как да мисля и в какво да вярвам, пък и как да се обличам и какъв секс харесвам, нали?



poor is the man whose pleasure depends on the permission of another.

Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор paзбиpaм (откачалка)
Публикувано17.05.07 12:26



Или да ходим да трепем?





Тема Ако зависи от мен...нови [re: _Sheherezada_]  
Автор acid948 (лют)
Публикувано17.05.07 12:26



...съм съгласен света да е "женски", но да мога да изпитвам множествен оргазъм...



Дышите глубже: вы взволнованы!

Тема Re: Как е станал тоя номер?нови [re: _Sheherezada_]  
Автор dalya_night (())
Публикувано17.05.07 12:27



-в Праепохата , давайки ни път в пещерите , най-бързите от нас са изпапкани от саблезъби тайгъри
-При Троянската война курветината Хелън предизвикала такива сътресения по трасето в продължение на 10 години, че просто последния-Еней е угасил тока , набил Дидона и я закарал чак у Тунис-белким скъса с лошите навици.
-Савската царица много са отваряла , дрънколясвала , правила са на мноо умна и красива , ама накрая Соломон и казал да си гледа работата и айде у рудниците, където и е мястото...
-При амазонките като нож в гърба е забито изобретението на древните
тарани гръцки огъни и етц и наште фльорци с по едната цица , дето са държали колчана със стрелите са станали напълно нерентабилни-така се поставило началото на изнамиране на силикона
-Венера Милоска са и откъснали ръцете и е спряла да бие мъжа си около трети век преди Христа; На Найка от Самотраки пък главата са и откъснали , щото е фърчала и адски мобилна е била-с национално средиземноморско покритие-тез два примера назидали вироглавите
-По това време гръцките богини били безобразни и своенравни, Хеката морела пътници , Хера само малтретирала на Зевс изгорите, мърсували и това довело до световни катаклизми.И Мъжките богове направили преврат.
-В Рим са усетили за високите транспортни разходи на секс дестинацията Египет и забранили клеопатренето.
-В по-късен етап Дездемона постоянно дразнела отело , Жулиета показвала цици на терасата и що народ у верона остъргал мазилката да се катери, Жана Дарк е трябвало да я третират с вряла коламаска за да не космяса Франция , Мария Антоанета е сложила началото на пастопроизводството, Катерина Медичи е прекалила с химичните експерименти доста преди това, двете най-грозни жени у кралския английски и императорския руски двор са завзели и колонизирали светът , гледайки и вземайки пример от арагонските курветини , дето само са се правили на дони, вместо на Нети....А далеч на югозапад Малинче е предала последния индиански вожд , курвата му с курва -за пари и още нещо....
срам ма лови за Елена Блаватска , Мара Кюри Откривачката , Роза Люйксембург, Клара Цедкин, Хилъри , дето от един дудук направи световна криза и т.н.
А фризьорката Далила?
А Зоя, грозната 60 годишна Зоя у Византия с нейните 70 момченца любовници?!
А преразходът на мрамор в Индия , при строежа на Тадж махал, дето заради Мумтаз забранили умирането при 14 раждане?!

Всичко това поставило прът в колелетата на загниващият матриархат ....

Редактирано от dalya_night на 17.05.07 12:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.