Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 25.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Малко фентъзи  
Автор Kpeйдeйkи (the same:-))
Публикувано16.02.07 10:08



Като малък обожавах фантастика, малко по-късно и фентъзи, а и сега ми е останало малко от нявгашните любови. И слава богу.
Тия дни си мислех: "няма оттърване от жените", не помня по кой повод...Всъщност, известно "оттърване" все пак има, но то е само във въображаемите, имагинерни светове на някои фантазии.
Но дали е целесъобразно..?
Като ученици в средните класове, не може и някои от вас да не са си представяли известната хипотетична ситуация на Кортес и картечницата: Малка мотострелкова/ мотопехотна вече

/ част- до батальон с нужните муниции на нужното място и ВРЕМЕ и великите Ацтеки са спасени, барабар с мракобесните си жреци и човешки жертвоприношения.
Или, тук няма да минем толкова лесно, може би ще ни трябва поне една дивизия зад стените на Константинопол през 1453-та, за да обърнем хода на историята.
Или в Бъдин през 1396-та, Търново го оставяме :-)))
Не е това основното.
Друга е питанката: Ако един съвремемен пич бъде поставен в друга среда, не просто културална, друг свят имам предвид, ясно е, че ако оцелее, ще си намери там някаква мадама, нищо чудно и да се влюбят, ба ли го.
Но за какво ще си говорят?
Ако изпратим МАсклин, Осоговеца или Ласт Романа, заедно с целия ВХТИ в Търново, в наачалото на управлението на Иван Александър- дали ще смогнат да организират за 50 години производството на нарезни далекобойни оръдия заедно със съответните консумативи...добре, давам ви и един поток студена и топла металообработка от МЕИ-то, от мен да мине. Иначе тримата са достатъчно добри организатори, ще се справят.
Но как ще издаянят без айсикю, комуникации, усещането за достъпност на всяка точка на Земята, жени, които да бъдат образовани, умни, широкомислещи, пък, ок, нека и бъдат малко курвички и хаймани.
Какво бихте предпочели: Наскоро ми попадна разсъждение на някакъв пишмананализатор-чекиджия, в смисъл, че мюсюлманките в Близкия изток, може би нямали широтата на възгледите на нашите кучки, но какво би предпочел един мъж- жена, която да е фурия в леглото, или такава, която да била девствена и да му бъдела вярна...Честно казано и аз се усмихнах, както и повечето от вас, разбира се:-)))
Но да се върнем на великолепната тройка през 1330 година и сериозните организационни трудности с намирането на легиращите елементи, както и производството на стругове и фрези, а как ще решат тези съвременни мъже проблема си с намирането на достатъчно чувствени и образовани мацки, с които да общуват пълноценно не само по ОНЯ начин...?
Липсата на една жена не е просто липса на влажна путка, с извинение,а и на цялостната притурка към нея-от обсъждането на последната свирка или оплют от кинокритиката филм или книга, все едно на смешкото Коелю, или някой истински интелектуален автор, та ако щете и на астрологическите квазинаучни глупости- с какво би могъл да общуваш с една жена НеІот-Твоята-Епоха...?
Ще ли им е трудно на нашите хора да издаянят, какво е мнението Ви?
Аз, примерно, не бих се справил-казвам си го отсега.


Не всеки, който е с брада, е твой баща.

Редактирано от Kpeйдeйkи на 16.02.07 10:49.



Тема Re: Малко фентъзинови [re: Kpeйдeйkи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.02.07 10:26



Аз съм на мнение, че държавите стареят и умират като хората. Обществото с времето също изчерпва потенциала си. В определен момент народът предпочита да живее и да плаща данъци без значение под чие владичество е /турци ли, монголи, византийци и пр.../, стига да е оставен на спокойствие. И всеки който буни духовото и нарушава робската идилия бива елиминиран. Примери много. Например от Римската история мога да посоча съдбата на Стилихон и Аеций /баш последния римлянин/, които са бранели империята от варварите и накрая са били убити от... своите /те това е - благодарност/. Всъщност на вървящите срещу течението винаги им режат главите, дори това да има фатални последствия за обществото.
Изводът ми е, че една птичка пролет не прави. Воинът си е воин, но сам / особено ако е попаднал в западащо откъм идеали и ценности общество/.
Така че и да се върнем столетия назад и да се опитаме да приложим знанията си, за да обърнем хода на историята, едва ли ще променим нещо. Нито ще срещнем подкрепа, нито разбиране от хората, които са изчерпали потенциала си и чакат поробването като освобождение от отговорност.
Колкото до жените и общуването с тях през вековете - езикът на жестовете винаги е бил актуален. Светът не е от вчера, това че нямаме средновековни издания на "Playboy", не означава, че жените не са владяли основните принципи и похвати на креватните удоволствия.


Виж без компютър ще е малко тегаво, но интелигентен човек винаги може да си намери достойно занимание /да пръска семената на познанието сред възторжените си почитателки например/.

Facta, non verba!


Тема Tи си моетонови [re: Last_Roman]  
Автор Kpeйдeйkи (the same:-))
Публикувано16.02.07 10:29



голямо разочарование, ясно!


Чакай да се огледам за подходящ заместник!
П.С. : Разсъжденията ти в първата си част споделям напълно- за нациите, инертността, етц. Сериозно.
Но не можеш да отречеш, че някои клубарки ще ти липсват!

Не всеки, който е с брада, е твой баща.

Тема Няма да се справим, то е яснонови [re: Kpeйдeйkи]  
Автор aбceнт (разсеян)
Публикувано16.02.07 10:35



Сещам се за "Гибелта на Аякс", но там имаха по някое друго удобство. В края на краищата, нашето момче си намери местна жена - умна, чувствена, добра, ала-бала, все за нещо ще си говорят.



Nec tecum possum vivere, nec sine te

Тема Re: Малко фентъзинови [re: Kpeйдeйkи]  
Автор Akyлaтa Bereтapиaнeц ()
Публикувано16.02.07 10:39



Новостите и благинките на моето време бързо ми омръзват и дори ги смятам за нещо ретро и изживяно, понеже отдавна съм ги изпреварила в мислите си

и кюнеца няма да ми липсва ако попадна на някой умничък дивак с фантазия, като мен!

Use Your Illusions

Тема Re: Малко фентъзинови [re: Kpeйдeйkи]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.02.07 10:43



Незнам Кире, ама на мен като абсолютна фантастика ми звучи. Явно ми куца адаптацията. Правило ми е впечатление, че със съседите си на вилата дори понякога общ език не мога да намеря.

Този Свят и Прекрасен, и Грозен е МОЙ !
Той е Капка от МОЕТО СЪРЦЕ !!



Тема Да, това е един от очакваните отговори.нови [re: Akyлaтa Bereтapиaнeц]  
Автор Kpeйдeйkи (the same:-))
Публикувано16.02.07 10:43




Да, и аз ще си намеря някоя брюнетка, даже в оборудването за експедицията ще приготвя 20-годишно количество черна къна
Не иде реч за това, обаче)Дивачките са си дивачки.

Не всеки, който е с брада, е твой баща.

Тема да, май ще трябва да си взематнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Kpeйдeйkи (the same:-))
Публикувано16.02.07 10:45



маркирантки:-)))

Не всеки, който е с брада, е твой баща.

Редактирано от Kpeйдeйkи на 16.02.07 10:50.



Тема Re: Да, това е един от очакваните отговори.нови [re: Kpeйдeйkи]  
Автор Akyлaтa Bereтapиaнeц ()
Публикувано16.02.07 10:49



Какво ще ти липсва - че не можете да си говорите за Вълшебната планина?



Use Your Illusions

Тема И това)нови [re: Akyлaтa Bereтapиaнeц]  
Автор Kpeйдeйkи (the same:-))
Публикувано16.02.07 10:51



но аз и сега нямам с кого да си говоря за стария Томас


Да не си кандидатка?)
Само след одобряване на размера на чашките!!

Не всеки, който е с брада, е твой баща.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.