Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 21.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "Съдба на Куртизанка"нови  
Автор Lady Likes Sex (фенка на мъжете)
Публикувано25.11.06 23:55



Съдба на куртизанка – току що се насладих по първа на един от любимите ми филми. A destiny of her own! Хетера от средновековието. Европейска гейша.
Не е ли прекрасна тази орис – свободна необременена жена, ценяща високо физическата любов, образована личност с обществен статус, висока култура и влияние, умна и проницателна, човек на изкуството - поетеса, изключително красив човек, и външно и вътрешно, с ясни приоритети и ценностна система, човешка визия върху живота, сърцата и смела личност, социално безстрашна, смело, открито и стойностно полигамна без предразсъдъци, обичаща един мъж, също смело и открито, и благородно, и човеколюбиво. Прозорлива, високо ценяща отношенията с мъжете, обичаща и разбираща самите мъже, а и жените, секса с тях дотам, че превърнала това в професия. Каза, че съжалява единствено, че не имала избор, но не съжалява за съдбата си да дава и получава красив секс и кога мечтата за любов, кога самата любов. Какъв живот, каква следа.

Мъжете й я обичаха и УВАЖАВАХА – всичките – както каза любимия й „не я обичам само аз, но я обичам много повече от тях”. Тя имаше специално отношение към тях – може и професионално да се нарече – те я обичаха и желаеха и за това.
Социално успяла, със статут и доходи, ако желае, може да има и деца, може да бъде с любимия мъж БЕЗ брачните негативи (клишето оковите на брака), а може и да се омъжи, както майка й. Просто всички избори на света с привидно всички позитиви без негативите. Даже и с обществено полезна дейност се занима. Тоест достоен гражданин на света. Бг превода, естествено, пак е с нашенския негативно-скептичен привкус – куртизанка не произлиза от скъпа курва, както масово се смята, а от courtesan, по-скоро част от обществената дворцова култура (court), хетера, гейша. Имаща специални отношения с повече мъже. Но Мъже, ценящи и уважаващи това!

Но това, ще кажат, освен че е филм, се случва във Венеция в 16 век. Специалния град-държава, елегантно опълчил се на „светата” инквизиция в апогея й, с достойната увереност на праведника: - „а може би живеем в Божия благословия – не вие ще ни кажете това”. За жалост, не съм се родила там и тогава. A destiny of my own!

Вие, сексуално осъзнати жени, бихте ли избрали подобна съдба тогава и там? Има ли негативи? А мъжете – ще я обичате и желаете ли конкурентно-конструктивно един от друг? Ще я искате ли само за вас?

Въобще какво мислим за този живот и времена?



Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор Ocoroвeц (акварел)
Публикувано26.11.06 00:02



Една жена, един мъж, една любов, един живот - това е.

Прекрасно дрън-дрън. По-скоро ужасно.



Дорога невоздержанности и излишеств ведет к храму мудрости

Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.11.06 00:08



Мдаааа...16 век.... Чума, глад, смърт, войни, мръсотия и разврат, болести и убийства, Реформация, Контрареформация, Вартоломеева нощ, турците са пред Виена, в половин Европа всяка по-будна жена е била леко изгаряна на клада, а в другата половина железен морален корсет е стегнал душите и сърцата, Калвин и Лутер, Монтен и Вийон, последните Валоа и първите Тюдори... Чак ми става чудно защо не ми се живее тогава



П.С. Малко си се...хм...пренадъхала с този филм, реалността не винаги обаче е пресъздавана от Холивуд

Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: EvaB.]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано26.11.06 00:13



Да, и аз съм си задавал този отговор.



Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор лaxyдзи зaвинarи (путколюбeц)
Публикувано26.11.06 00:15



сладка някой пак ти продава пуканки по 50 стинки пакетчето...

щастлив


Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: Цap Изpoд]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.11.06 00:15



Важното е, че си намирал правилния въпрос



Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: EvaB.]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано26.11.06 00:16



Какво съм бил намерил?





Тема :))))нови [re: Цap Изpoд]  
Автор EvaB. (Führerin)
Публикувано26.11.06 00:23



Утре на свежа глава пак прочети разговора ни и ще разбереш



Играя на руска рулетка с напълно зареден револвер. И печеля.

Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор Hoвичok (наблюдател)
Публикувано26.11.06 01:18



Пфууу... аман от Боливудски лайна... упс

... той бил Холивудски, извинявай, не съм забелязал...

"... държиш се като пияна мишка,
търкаляща се до котешка опашка..."


Тема Re: "Съдба на Куртизанка"нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор acid947 (паладин)
Публикувано26.11.06 01:22



Ами за този живот и за тези времена мисля, че много искаш да си независима, но не ти стиска да го направиш - гледай си филмите...



Under construction...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.