Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 05.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Искам да помоля за Продължениенови  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано23.10.06 16:34



на темата на Салем "Неомъжена, бяла...".


Не мога да я отворя, едва преди малко ме пусна за секунди.


Съобщение: Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/new/www/clubs.dir.bg/showflat.php on line 181

И без това темата е превишила 200 и сума ти мнения, нека продължим на нова...

Исках да кажа на Шехи, че напразно си популяризира темите от 2005, помня я тази тема, но тя няма нищо общо с

за питането на мъжете, а аз знам колко е педантична Шехи, ще ме извиниш, Шехи, ама си коварна като кралска кобра!

Та мисълта ми беше, моля ви, ограмотете се относно бг законите за осиновяване, и тогава приказвайте глупости как осиновяването било алтернатива!

За да поискаш официално осиновяване, трябва мъжът и жената да са в брак (в България не може самотен кандидат родител да осинови дете...изискване на закона е да се допускат до осиновявания единствено семейни кандидат родители....)


Сега няма да говоря за разходите по осиновяването, които в някои случаи надхвърлят 10-15 хиляди евра, говоря за бяло, малко, здраво бебе. Защото циганетата ги дават и безплатно, но кой ги осиновява?


В тоя смисъл жена без брак не може да осинови, закона не го допуска, значи за да има дете, трябва на каква да е цена да го роди. Не може да го купи, не може да го открадне, и няма как да поиска инвитро, нито друга гинекологична операция за изкуствено забременяване, защото и там съществува същото законово изискване, че жената трябва да е в брак с мъж, и тогава е възможно да се извърши изкуствено оплождане.


Как е възможно да сте така щастливо неграмотни? Учудвам се....и на моменти ви завиждам....


Сега да разнищим случая, в който сама жена решава да има дете. Поправка към темата на Салем: тя може само и единствено да си роди дете със доброволното участие на мъж за спермодарител, или ако все пак успее да го излъже...нейна си работа, но сама жена без брак и съпруг според българските закони няма право и не може нито да осинови, нито да кандидатства за какъвто и да било вид изкуствено оплождане.



Тема Re: а аз мога ли да помолянови [re: Roxana]  
Автор Obstinacy ()
Публикувано23.10.06 16:57



Да бъдат разкарани трите теми, които за заковани под първата такава.

И ако може, и не е много нахално, ако може да помоля някой да иде да ми купи батерии за едното дистанционно, че мен ме мързи, ако може и чок пок да ми донесе от магазина на близо, че мен пак ме мързи.

Благодаря, вярвам, че молбата ми ше бъде удоволетворена.



The Action is where I am.

Тема Re: а аз мога ли да помолянови [re: Obstinacy]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано23.10.06 17:07



Забравих да ви припомня



Ето го:

Най-често донори стават студенти
Най-често доброволни дарители за изкуствено осеменяване стават студенти по медицина или бащи на многодетни семейства, сочи статистиката.
Съпругът не може да е генетичен родител на детето си, ако има опасност да му предаде наследствени аномалии. В такива случи се търси чужд донор, който обаче трябва да е напълно здрав и без потомствени заболявания. Задължително условие е кандидатите за донори да нямат венерически болести, да са без увреждания, да не са шизофреници и т.н.
Донорът декларира с подписа си, че няма да търси биологичните си потомци и няма да предявява претенции към тях.
В същото време за изкуствено осеменяване не могат да кандидатстват самотни жени или такива под 21 години, както и дами с хомосексуални наклонности.
Брачните партньори, кандидатстващи за донор, трябва да са психически и физически здрави и да са осигурени социално и финансово. Двойката да е бездетна поне от две години, е друго важно изискване.
60% от забременелите по изкуствен път жени раждат живи деца, сочи статистиката. Само в 10% от случаите настъпват преждевременни аборти.
Рискът за раждане на деца с генетични дефекти или за усложнения по време на раждане не е по-висок от този при естествено настъпила бременност, твърдят специалистите.
Най-трудното за двойката обаче е да възприеме безплодието като заболяване, което се лекува с желанието на двамата партньори. Ин витро оплождането е скъпо, само процедурата е над 2800 лв., а и първият опит невинаги е успешен.
Освен това процедурата е много изморителна за жената, защото тя всеки ден трябва приема лекарства, които се понасят трудно и я правят свръхемоционална. След успешно лечение обаче разводите са много малко, уверяват лекарите.



Проверете и в Семейния кодекс, това за въодушевените за осиновяване. Имайте предвид, че на фона на безбройните изоставени ромчета онези малки все пак родени българчета, оставени за осиновяване, са крайна бройка. Явно не чак толкова много са тия, които са прочели


Нарочно се опитвам да го дам така, че да ви извади очите.


По 3 семейства се борят за едно дете!


Говоря за българчета, защото тук може да се правите на много широко скроени, но когато идете в дома за изоставени деца, едва ли ще вземете първото цигане, което ви се тикне в ръцете...егоизма ми е познато човешко качество, моля ви, поне в тая тема недейте да лицемерите и да скромничите колко сте благородни и как ще осиновите ако трябва , и 15 циганета (но защо ли все още не сте ги осиновили?)



Тема Мисля, че ще е полезно...нови [re: Roxana]  
Автор tchupakabra (маймун)
Публикувано23.10.06 17:10



Видове мотоциклетни вериги и поддръжка

Да погледнем обективно - без верига не можете да отидете никъде. Тогава защо да я игнорираме?
През последните 10 години веригите станаха толкова добри, че е лесно почти да ги забравим.
Но при мотоциклетите една капка внимание може да замести един килограм кожа...

Основно съществуват 2 типа вериги: О-Ring (със О пръстени) и не O-ring (без О пръстени).
O-ring веригите имат вградени малки О пръстени в тях. Тяхната цел е да задържат смазката във вътрешността
(между движещите се части).

Веригата с О пръстени има нужда от внимание така както всяка друга част от мотоциклета ви.
Верига за която не се полагат грижи може да се скъса. Скъсана верига означава множество удари в предавките и
предния пиньон. Ако това се случи, веригата ще повреди меките алуминиеви части на мотоциклета а също така
и двигателя. Често веригата се омотава около задното колело, предизвиквайки внезапно блокиране на колелото.
Рядко някой ще има късмет веригата да отлети от мотоциклета без да предизвика поразии и водача ще може да спре
безаварийно.

В такъв случай какво трябва да правим за да поддържаме веригата?
Ами първо трябва да я смазваме редовно. Обикновено на всеки 500 мили, но тъй като в България има повече прах
и пясък по пътищата отколкото в цивилизованите държави е по-добре на всеки 500 километра.
Има много видове смазочни материали. Като различните такива дават различно ниво на защита.

Обикновено ако веригата е без смазка, развива по-висока температура и се разтяга.
Много е важно веригите с О пръстени да се смазват веднага след всяко каране, докато веригата е още топла.
Не забравяйте, че говорим за вериги с О пръстени, които задържат смазката вътре. Ами смазването на веригата докато
е още топла ще предизвика поглъщане на смазката навътре при охлаждане. А нали точно това е целта ?!

Също така трябва да смазвате веригата на 2 места. Пръскайте повечето смазка във вътрешността на веригата.
Това предотвратява пръскането и ще вкара смазката навътре във веригата при каране.
Освен това трябва да напръскате и самите О пръстени директно. Най-добрия начин за това е на задния пиньон,
въртейки колелото на ръка! Подчертавам на ръка, а не поставянето на мотоциклета на централната стойка и
пускане на двигателя на скорост. Защото броя на случаите на откъснати пръсти от това упражнение е потресаващ.


Очаквайте продължение - типовете вериги - O-Ring,X-Ring,XW-Ring,Y-Ring,Z-Ring



Тема Re: Искам да помоля за Продължениенови [re: Roxana]  
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано23.10.06 17:11



относно осинивяването на дете от сама жена или жена без брак е абсолютно вярно написаното от Роксана ....освен, ако не се приеме промяна в закона , с която съжителствата без брак , да бъдат приравнени на брака .

относно инвитрото - Роксана също е права. в България няма банки със сперма от мъже-доброволци, както в някои от 'белите държави' - където сама жена да отиде и срещу заплащане да й бъде направено 'инвитро' - така че сама жена да разчита за изкуствено оплождане е невъзможно- освен ако не бъде направено нелегално.... а всички нелегални неща в медицината най-често са криминализирани, съпроводени с риск за пациента и с куп други рискове- няма да изпадам в професионални подробности .


така че засега сама жена за да има дете варианта е да си го роди . ако има промяна в законодателството касаещо осиновяванията и изкуствените начини за забременяване - само тогава може да се появи друга възможност.


за невярващите - на достатъчно години съм и работя със законите действащи в България. същото ще ви го каже и Стрейнджър- тя е един от малкото, да не кажа единствения адвокат в България , който работи и е запознат с тази материя.



Тема Re: Искам да помоля за Продължениенови [re: Roxana]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано23.10.06 17:13



НАРЕДБА № 4 от 25.11.2003 г. за условията и реда за водене и съхраняване на регистъра на деца за пълно осиновяване
Издадена от министъра на правосъдието и министъра на труда и социалната политика, обн., ДВ, бр. 107 от 9.12.2003 г., в сила от 9.12.2003 г.

Раздел III

Условия и ред за извършване на социално проучване и за издаване и прекратяване на разрешение за вписване в регистъра на осиновяващи за пълно осиновяване

Чл. 14. (1) Лице, което желае да осинови дете при условията на пълно осиновяване, подава писмено заявление за получаване на разрешение за вписване в регистъра на осиновяващи за пълно осиновяване до дирекция "Социално подпомагане" по постоянния си адрес.

(2) В случай, че желаещите да осиновят са съпрузи с различни постоянни адреси, заявлението се подава в дирекцията по постоянния адрес на единия от тях.


(3) Дирекция "Социално подпомагане" извършва социално проучване и на български гражданин, желаещ да осинови дете - чужд гражданин, което е с постоянно местопребиваване в чужбина.


(4) Когато осиновяващият български гражданин живее постоянно в чужбина, дирекция "Социално подпомагане" изготвя доклада за годността му да осинови дете въз основа на представен доклад от съответния компетентен орган в държавата по постоянното местопребиваване и допълнителни проучвания относно лицето.


(5) Дирекция "Социално подпомагане" проучва и чужди граждани с постоянно местопребиваване в страната, които желаят да осиновят дете.


(6) Заявлението съдържа:


1. лични данни - имена, единен граждански номер (ЕГН), съответно личен номер на чужденец, дата и място на раждане, номер на документа за самоличност и органът, който го е издал, постоянен и настоящ адрес, гражданство, държава по местопребиваване;


2. кратка история на семейството на осиновяващия;


3. информация за икономическото и социалното положение на осиновяващия;


4. изброяване на регионалните дирекции за социално подпомагане, в чиито регистри лицето желае да бъде вписано;


5. мотиви за осиновяването;


6. други обстоятелства от значение за осиновяването;


7. подпис на заявителя.


(7) В случаите на осиновяване от съпрузи заявлението съдържа информация и за двамата.
Чл. 15. (1) Към заявлението се прилагат следните документи:

1. документ, удостоверяващ, че лицето не е лишавано от родителски права, който се издава от общината по постоянния му адрес след проверка в другите общини, в които той е имал постоянен адрес;


2. медицинско свидетелство за физическото и психическото здраве, както и медицинско удостоверение за липса на тежки хронични, заразни венерически болести, СПИН, туберкулоза и други, застрашаващи живота на осиновяващия, в което са посочени резултатите от проведените изследвания;


3. свидетелство за съдимост;


4. документ, удостоверяващ, че срещу лицето не е образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;


5. документи за доходи и имотно състояние (декларация, удостоверение и др.);


6. препоръки за лицето, което желае да осинови, както и за лицата, които живеят с него.


(2) Към заявление, подадено от съпрузи, се прилагат документи за всеки един от тях и удостоверение за сключен граждански брак.


(3) В случаите по чл. 14, ал. 4 към заявлението се прилага и доклад за годността на осиновяващия да осинови дете, изготвен от съответния компетентен орган в държавата по постоянното му местопребиваване.


(4) В случай на пропуски, фактически грешки или несъответствия в приложените документи директорът на дирекция "Социално подпомагане" определя срок и дава указания за отстраняването им, а при необходимост - изисква уточняване на наличната и предоставяне на допълнителна информация.


(5) Заедно с документите по ал. 1 лицето, което желае да осинови дете, подава и декларация за готовност за сътрудничество с дирекция "Социално подпомагане" при наблюдението на отглеждането на детето и спазването на неговите права и законни интереси, включително да предоставя информация за развитието на детето на всеки шест месеца през първите две години от осиновяването.


(6) Към заявлението се прилага и фотокопие на описаните документи.


И друг път не се изказвай неподготвена, не знам аз колко съм коварна, но ти си въздух под налягане.



Тема ЗАЩО ИМАнови [re: Roxana]  
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано23.10.06 17:13



подигравателни изказвания по темата.

нормално е като не ви засяга да я подминете.





Тема Re: Искам да помоля за Продължениенови [re: _Sheherezada_]  
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано23.10.06 17:17



наредбата е ПОДзаконов нормативен акт и не е НАД закона. с тази наредба действат и други закони - например Семейният кодекс.

вариант аз да съм неподготвена - рядко има .



Тема Рокси, защо е толкова важно за теб...нови [re: Roxana]  
Автор svobodna (buni duhovete)
Публикувано23.10.06 17:21



да обяснаваш на хората да имат деца?
Ами, такъв е животът, не при всеки се получава. Аз не мисля, че едно дете или един брак може да ти бъде цел. Но дори и да е така, хората имат различни цели.

Тия неща се правят, когато човек ги поиска сам, а не защото някой му е пуснал да чете статии за осиновяването...Разбираш ли?

We dance around in a circle and suppose, but the Truth sits in the middle and knows.
Robert Frost


Тема Re: Искам да помоля за Продължение [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Бapбapeлa (wild)
Публикувано23.10.06 17:25



аз ще добавя и следното от семейния кодекс :

ЗАБРАНА ЗА ОСИНОВЯВАНЕ ОТ ДВЕ ЛИЦА

Чл. 53. (1) Никой не може да бъде осиновен едновременно от две лица освен ако те са съпрузи.



П.П. Спечелих делото във ВКС - от днес ми е решението и съм щастлива.



Редактирано от Бapбapeлa на 23.10.06 17:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.