Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 04.07.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Лекомислието тинови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Лyцифep (отвъд границата)
Публикувано21.07.06 09:56



граничи с глупост.





Тема Теорет го е казалнови [re: Cмъpфиeтa]  
Автор Лyцифep (отвъд границата)
Публикувано21.07.06 10:00



няма нужда да се повтарям.





Тема Re: вярно енови [re: Лyцифep]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано21.07.06 10:00



Написаното специално в тази статия е вярно .





Тема Re: глупостта тинови [re: Лyцифep]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано21.07.06 10:01



Явно става въпрос за теб, защото аз не съм била лекомислена много отдавна .





Тема Отначалонови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Лyцифep (отвъд границата)
Публикувано21.07.06 10:26



ти написах доста остър отговор, но го изтрих.
В крайна сметка не бива да те упреквам за нищо, защото ти не си виновна, че си такава...





Тема Re: и аз ти написах кратък отговорнови [re: Лyцифep]  
Автор Лъчeзapa_ ()
Публикувано21.07.06 10:33



Тъпак .





Тема Надървяш менови [re: Лъчeзapa_]  
Автор Лyцифep (отвъд границата)
Публикувано21.07.06 10:36



като ми говориш така.





Тема Re: Съществува ли вагинален оргазъм?нови [re: пpoзpaчнo]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано21.07.06 12:58



За мен това разграфяване на женското тяло на зони и съставяне на цели списъци с типове оргазми е дълбоко безсмислено и със силно съмнително практическо приложение. Защото какъв оргазъм ще изпиташ, не зависи от някакво механично дразнене по определена точка, а от всичко, което се случва между теб и партньора ти – включително онова, което няма пряка връзка със секса. Примерно, ако преди това си се опитала да му разкажеш нещо важно за теб и си забелязала, че всъщност той изобщо не те слуша, малко трудно ще стигнеш до какъвто и да било оргазъм след това. На бас.

Напоследък женският оргазъм е силно преекспонирана тема, особено по женските списания. Това си има своето обяснение – след всички онези феминистки революции и придобитите като резултат права и свободи, жените коренно промениха сексуалното си поведение и вече не са навити просто да лягат покорно, докато мъжът ги оправя под юргана, както нашите баби и дядовци. Искат си оргазма – на всяка цена. И тоз митичен оргазъм вече е станал условие дали изобщо мъжът ще припари втори път. Мъжът трябва да е тънък познавач на женската анатомия и същински оргазмотрон - инак е обречен да лъска самотно доживот.

И това прекалено предъвкване/дефиниране/локализиране на женските оргазми има кофти ефект и върху двата пола, според мен. Защото отклонява вниманието от истински важните неща и ги насочва към доста по-маловажни. Така жените се превръщат в прост сбор от ерогенни точки, а мъжете – в техни дразнители. А всъщност оргазмът на нищо не е причина, но е последица от прекалено много неща, повечето от които нямат изобщо пряка връзка със секса.

Да, ясно е, че все пак си имаме някакви зони, точки и т.н. – и те са добре известни на повечето мъже. Но когато примерно той пърха с език върху клитора ти, мога да се обзаложа, че едва ли те възбужда САМО това – всъщност те възбужда усещането, че Той те харесва, че ти се радва, че сте заедно - че с него ти е свободно и спокойно. Че можеш да се отпуснеш и просто да разтвориш крака и да се наслаждаваш – и че го прави именно Той. Защото Той е специален и те кара също да се чувстваш специална. А когато прониква в теб, това, което всъщност те довежда до оргазъм, е усещането как Той те изпълва, покорява, подчинява дори – по най-нежния начин. Че можеш да му се отдадеш и че той ти се отдава. Докосването му, ароматът му, кожата му, дишането му, гласът му – цялостното преживяване с него – това е, което те побърква, нали? Ако можехме да си дефинираме оргазмите като прости формули от дразнене на нервни окончания, щеше да е адски просто и лесно. Но то не е.

Защото дори когато се галиш сама, това, от което накрая свършваш, е в главата ти, а не във вагината ти, нали така? Аз поне – независимо, че никой на света не може да ме докосне така съвършено, както аз самата - посмъртно не мога да свърша, ако си представям как режа лук примерно.

Оргазмът започва и свършва в мозъка – това е моята теза, накратко казано. Съжалявам, че не успях да съм по-лаконична.

Редактирано от Лилит на 21.07.06 13:00.



Тема Re: Малко контранови [re: Лилит]  
Автор unlimitted ()
Публикувано21.07.06 20:38



но малко.....

Аз мога да свърша, мастурбирайки сама, без никакви любовни трепети към половите си органи и без да си представям принца на белия кон. Мога даже да го направя чакайки да ми уври боба....примерно....Не е само психика и не е само мозъка....
Колкото и да е антивъзвишено....тялото ни понякога реагира различно от чувствителната ни душа и интелектуалните ни гънки...
Признавам ролята на мозъка като подобрител. Няма нищо по-хубаво от оргазми, съчетаващи мозъка и вагината/клитора. Това е най-най-върха на сладоледа...
На мен ми се е случвало да свърша от целуване. Но веднъж!!! Беше доста отдавна...Иначе само мозъкът не ми стига....за съжаление....

Конкретно по темата...разлика има. За всеки е различно естествено. И оргазмите и усещането след това и въздействието им върху партньора и дозата удовлетвореност....Клиторният според мен е по-успокояващ като по-често практикуван ( все пак така мастурбираме ), по-вероятен ( лично според мен е по-лесен за постигане ), по-бърз ( пак лично мнение ) Макар не бих го определила като по-силен или по-по...Просто е сякаш по-лесния и гарантиран вариант за повечето жени...

Иначе си права за преекспонацията му. Но според мен не толкова от женските списания, колкото от мъжете. Състезание по брой оргазми като гаранция за качествата им на любовници....Което не е вярно.....но това е друга тема....и се отклоних))))



Тема Уф... трудна тема...нови [re: пpoзpaчнo]  
Автор MamaNetty (блондинка)
Публикувано21.07.06 21:49



Трудна за конкретизиране.
Според моя личен опит - има, но е много по-рядко срещан , трудно достижим спрямо клиторния и изисква по-специални условия, за да се случи.
При мен се е случвало не повече от 2-3 пъти, но при всички случаи съм била много възбудена, направо луднала в главата си предварително.

Аз обаче не може да съм ти критерий, защото мога да си свършвам / барабар с контракциите и омокрянето/ и без да правя секс - случвало ми се е в автобус и влак, а и дори веднъж на работа, като се бях замислила много за едни приятни нещица

... за сънищата изобщо да не говоря.
А знам / от разговори с жени/ и донякъде професионално - че има и жени, при които е невъзможно да се получи чисто вагинален или дори изобщо вагинален оргазъм, защото просто Ж-точката е много слабо изразена.
Нашите тела не са еднакви и при всеки има вариации в усещанията, които са си на база съвсем реални - органични различия.
Не се опивай да търсиш общото - намери спецефичното за себе си и не давай много ухо на това, какво говорят мъжете, особено мъже ненавършили 40 и с по-малко от 100 бройки и с по-малко от 3 сериозни връзки...хе-хе...

Non nova, sed nove.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.