Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 18.05.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Обобщенията (леко off)нови  
Автор Бpeт (лейди)
Публикувано14.02.06 10:44



Явно всеки гост на тоя форум в един или друг момент стига до фазата "и я че изокам некой ден" и също така е явно, че аз навлизам в споменатата фаза. И понеже съм изключително нескромна особа, ще си позволя да изокам публично...

Участието ми в една-две теми в последните дни и размяната на мнения ми докара едно сериозно учудване от следния факт: това е форум, нали=>чудесно е хората да имат различно мнение. Обаче: привидно всички стоят зад различното мнение, стига то да е тяхното; ако се появи някой друг с по-особен поглед, обикновено го награкват като свраки; същевременно масово се отричат обобщенията и клишираните схващания от типа на:
- мъжете предпочитат блондинки
- жените не знаят какво искат
- мъжете са прасета
- жените са кокошки
и т.н.

Някой ще благоволи ли да ми измисли логично обяснение откъде идва това противоречие? Настръхване срещу обобщенията - настръхване обаче и срещу "по-еретичните" изказвания, до степен на нападки по повод умствения, физически, финансов и всякакъв друг багаж на еретика?!? И не приемам отговори от типа "ами най-добре е да търсим баланса" - ясно ми е, че малцина го умеят, а още по-малко го искат наистина.

Не ви моля за отговори. Моля само всеки да си помисли прави ли това, което ме хвърли в тая почуда и ако да - защо ли...



Редактирано от Бpeт на 14.02.06 10:57.



Тема Един НЕотговор към всички клубарки...нови [re: Бpeт]  
Автор acid947 (Highlander)
Публикувано14.02.06 10:53



_____@@@_________ @@@
____@______@______@______@
___@_____@__@___- ____@
___@__________@__ __________@
____@______________________@
_____@_______KISS YOU____ @
______ @________:-*______ @
________ @_____________ @
___________@_________ @
_____________@_____ @
_______________@__@
_________________@

Under Construction...


Тема Re: Обобщенията (леко off)нови [re: Бpeт]  
Автор Фpeди (abyss)
Публикувано14.02.06 11:05



Ако не греша последната ми тема има пръстче в тези твои размисли. Признавам, че съм спестил изказвания от типа "една част" или "доста" или "някаква част", но си мисля, че пишещите тук, след като могат да ползват компютър все пак са достатъчно интелигентни за да са наясно, че не пиша за 100% от жените.
В същото време добре би било тези, които ме определят като "луд за връзване" в някои от темите ми да се замислят дали нещата, които пиша не се срещат и в реалния свят.
Що се отнася до междуполовата война - много съм мислил по въпроса и още не съм стигнал до правилното заключение, ако изобщо има такова. Виждал съм семейства, каито не водят война, но познай колко са били те. Единици. При всички останали семейства, които познавам междуполовата война си я има, независимо дали открита или прикрита и независимо от нейната острота.
Надрънках куп глупости. Дано някой ги прочете. Adios.

Come with me


Тема Re: Обобщенията (леко off)нови [re: Бpeт]  
Автор jiven ()
Публикувано14.02.06 11:06



Верно ли се чудиш Мчи то да беше само в тоя форум, а то и по другите форуми, че и, т.е. най-вече в живота е така. Тук понеже е доста оживено и затова така се набива в очи. Аз също го правя... като всеки всъщност.... Или за да не обобщавам формално поне , не съм видяла досега човек, който да е толкова над нещата, че наистина да приема и разбира чуждото мнение така издълбоко, че да не заема страна, дори и без да е съгласен с конкретната гледна точка.
Може да се понаправи на отворенгяс всеки от нас, ноооо.... малцина са намерили баланса и аз не ги познавам:)
Мога да изкажа някакви предположения, без да претендирам за обективност Като например, че хората обичат да общуват със себеподобни, с такива дето вибрират на подобна честота, а с другите не се съгласяват, щото са им чужди. И някои го правят с финес това отхвърляне на другостта, а други по- грубовато. Ма същностно сякаш няма голяма разлика.
Еми просто няма как да не обобщавам, затова спирам




Тема Аз обичам обобщенията!нови [re: Бpeт]  
Автор DVD ()
Публикувано14.02.06 11:10



То си е ясно че не важат за всички и е излишно всеки път това да се повтаря. Обичам обобщенията защото докато ги синтезираш мислиш, анализираш, мъчиш се да откриеш общото в поведението на хората при сходни ситуации... Интересно е и също така много полезно да успееш да измислиш вярно обобщение!

Противоречието което описваш идва от инстинкта за непротивопоставяне на индивида когато е в група. Всеки от нас съзнателно се опитва да се открои, а подсъзнателно да се слее с групата. Има борба между съзнателните и несъзнателните действия.



Тема Re: Обобщенията (леко off)нови [re: Бpeт]  
Автор Casper. (dobro duhche)
Публикувано14.02.06 11:20



Стадото трудно пуска черна овца, щото може да измести някоя бяла Изживявайки се, като приета част от общото цяло лесно, се периш и надуваш, но като сапунен мехур, който рано или късно се пука

Над нещата по-трудно се излиза, но пък въздухът там е по-чист, та, си заслужава определено

Има на света едно единствено истинско съкровище-доброто сърце

Тема Re: Обобщенията (леко off)нови [re: Бpeт]  
Автор dalya_night ()
Публикувано14.02.06 11:28



Не влизам в специална фаза, защото каквото има си го казвам на момента...
Адски се кефя на всеки уникат , на всяко различно мнение-пък ,ако ще да е точно наопъки на моето....
Никога не ме болят очите от ярките цветове-те са подправките на живота....
Нищо не е в състояние да ме накара да млъкна, когато имам какво още да кажа, не размахвам голословни твърдения, нямам вина за ширината на кръгозорите си, знам, че трудно се приема достоверно познанието в много области, и нищо не ме потриса толкова , колкото човешката глупост и пошлост, когато революцията започва само защото някой вижда светът през кюнец....
Цитирам обикновено себе си, защото се уважавам като автор, рядко се повтарям освен в рамките на най-едрите параметри и се помня лесно...)
Обобщението допустимо единствено като литературен похват за подчертаеш крайните си изводи-но всяко обобщение изведено в крайност вече звучи налудно....


Предпочитам себеподобни, защото тях разбирам и са ми понятни-другите също опитвам да ги разбера, но чисто теоритично , и с променлив успех;
Любопитството не винаги означава съгласие, но е начин да изразиш интерес към паралелния свят на околните...

Констатирам, че ако се четяхме по-внимателно един друг-много дрънканици биха били избегнати ..)

Поздравявам всички с празника на виното и любовта, защото няма по-сгряващи душата човешка мероприятия



Тема Аз съм отскоронови [re: Бpeт]  
Автор Sarfa (обичащ)
Публикувано14.02.06 14:35



и не съм много в час,но преди няколко седмици имаше доста грозно замерване с кал и подръчна словесна помия,което ме втрещи.
То Виртуала си е отражение на Реала,но наистина беше грозно и гадно...
Аз тук си уплътнявам работното време и не мога да проумея как го приемате толкова лично,но пък и вие по срещи ходите,познавате се от бая време,ама не сте ли изкривили идеята на мероприятието с тея дрязги,фракции,фрустрации...

Какво се получава в крайна сметка?



Тема Re: Аз съм отскоронови [re: Sarfa]  
Автор Фpeди (abyss)
Публикувано14.02.06 14:41



Не точно...

Тук замерянето с помия е безопасно за започващия, докато в реала ако го прекалиш може и да те изтрескат по муцуната. Това според мен е една от основните причини да има хора, които тук да си позволяват неща, които в реала да не си позволяват.

Come with me


Тема Човешко е да се греши!нови [re: Бpeт]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано14.02.06 17:25



Всичко това си е истина:
"- мъжете предпочитат блондинки
- жените не знаят какво искат
- мъжете са прасета
- жените са кокошки "


А хората отричайки по-горното, грешат!

А иначе познавателният процес има две основни фази "анализ" и "синтез". Анализът е разделяне на елементи, а синтезът обобщаване. Така че без обощаване не може да се извърши опознаване на обекта или явлението, само се филосовства на празно.

Суетата - любимият ми грях!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.