Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 09.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пак за абортите или мамка им и мъже  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 17:28



които правят деца, а после не искат да носят своята отговорност. Не ме нападайте предварително. Ясно е, че и жените са си виновни. Да, ама когато мъжа откаже да участва в грижите за детето и майката направи аборт, цялата тежест от това дело се стоварва върху нея. Колко мъже се чувстват поне малко кофти от това, че жените, които са забременили са изживели ужаса от това да убият собственото си дете? Не става дума като забремениш някоя да се жениш за нея, но поне трябва да си готов да поемеш отговорността към нещото, което си създал. Баси как гадно се чувствам!
Кажете, бе мъже, бихте ли се грижили за дете, което сте създали, макар и да не искате да живеете с майката или не смятате, че носите отговорност? И имали ли сте някакви угризения, за това, че приятелките ви са правили аборти? Ама честно.
Сори за негативната тема, ама като си говорим за кефове, нека и за другото.



Тема Не вярвам...нови [re: Maтa]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано25.01.05 17:58



някой мъж да си признае, че се чувства виновен/кофти поради подобни причини.

Горките не са наясно/не са информирани какво означава аборт.

Други не си представят, че когато правят секс, могат да направят бебе.

Много мога да пиша по темата, но не искам да развалям купонджийския дух на клубчето. А и не съм мъж.

За себе си мога да кажа, че не оставям грижата за собствената си контрацепция в чужди ръце.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 17:58



Дотолкова се отвращавам, че без да искам си променям трайно мнението за свои приятели, които знам, че са постъпвали така. И дори по-зле - ако мое гадже ми сподели подобно нещо - ще е дотам. Крайна съм, но честно - така мисля.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор dushichka (пристрастен)
Публикувано25.01.05 17:59



Мдааааааа със съжаление прогнозирам, че няма да получиш много отговори особено от мъже



Тема горката душичканови [re: dushichka]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано25.01.05 18:11



и нейните прогнози.
Ха! А сега си представи следният случай: тя е бременна и иска аборт, а той иска детето. Ха! Помисли върху това...



Тема Re: горката душичканови [re: Osogovetz]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:16



Виж, върху това не се бях замисляла. Дали може да осъдиш някоя жена, защото убива твоето дете? Ама това е друга тема, а ти отговори на тази.



Тема И какво?нови [re: Osogovetz]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано25.01.05 18:19



Помислих.

Тялото си е нейно, детето си е нейно, решението също.

Каква връзка има това с темата? Или той е решил да я върже като й направи дете... Обясни по-подробно, плз.



Тема Re: горката душичканови [re: Maтa]  
Автор dushichka (пристрастен)
Публикувано25.01.05 18:20



Аз ти казвам, че няма да ти отговорят много мъже, а тук ме набедиха за гадателка



Тема Re: И какво?нови [re: majemela4ka]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:22



Не е съвсем така, защото той участва с един сперматозоид. Я си представи, че той му е последният.
Не, ако говорим сериозно той има право. Това е и негово дете. С какво право тя може да реши сама да убие детето му?



Тема Така ли си (ни) представяш?нови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:26



Мъжете, имам предвид - всички абсолютно лишени от загриженост и съвест?
Между другото, вероятно много голям брой "спешни" бракове се случват точно заради това внушение спрямо мъжете, че отговорността означава да не си позволяват да откажат. Традиционното внушение че мъжете сме безчувствени и безотговорни и трябва да изпитваме вина заради това че сме мъже.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Така ли си (ни) представяш?нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:30



Ако си ви представях така, нямаше изобщо да питам. Интересувам се как разсъждават мъжете, които отказват да се грижат за бъдещите си деца и по този начин принуждават съответните жени да вземат решения, които може и да не са най-добрите. Как се чувстват? Гризе ли ги съвестта или им е през оная работа? Такива неща.
Никъде не съм употребила думата "всички" и за това, че трябва да се чувствате виновни, че сте мъже.
Но и ти не отговори на въпроса. Душичке-е-е-е...



Тема Кое решение? За аборта ли?нови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:33



Това ли имаш предвид че жената взема "по принуда"?

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Ако...нови [re: Maтa]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано25.01.05 18:35



са в двойка/същителство/брак и плановете им включват дете, нещата са ясни.

Ако тя трябва да поеме цялата тежест на ситуацията, също всичко е ясно - нейно е и решението.

Извини ме, но не познавам жени, които са готови да убият детето си, заради каприз. Обаче познавам няколко, които са правили аборт по настояване на партньорите си и сега понасят последствията.

Други мои познати са в следната ситуация: женени са от 5-6 години. Тя иска дете, а той не. Смята, че моментът не е подходящ и следи дали жена му взима редовно противозачатъчните си таблетки. И тя е склонна да понася това, незнайно защо.

...



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:36



Пак ще ти отговоря с надеждата и ти да ми отговориш после. Ами, по принуда е в голяма степен, защото едно е да си мислиш, че сте двама и все някак ще се оправите, а друго е да разчиташ само и единствено на себе си. Най-малкото, докато детето е бебе, няма как да работиш и ако няма никой, който да ти помогне, си умрял от глад. Това разбира се е малко преувеличено, но логиката е такава.



Тема Re: Ако...нови [re: majemela4ka]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:39



Абе, има и такива жени. Е, хайде, не е каприз, но примерно нещо от рода "сега правя кариера", пък тя може и после да я направи, но както и да е. Ясно е, че основната тежест на решението винаги ще пада върху жената, но какво правят мъжете ми е чудно.



Тема "да понася това" Кое?нови [re: majemela4ka]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:39



Че мъжът е достатъчно честен за да заяви открито че не иска дете в този момент?
А какво трябва да направи? Да го направи баща с измама? Или просто да опита емоционално изнудване?

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: "да понася това" Кое?нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:41



А защо да е с измама? Случват се грешки. Няма 100% сигурен метод срещу забременяване. И какво емоционално изнудване е поемането на отговорност?



Тема това беше ответна реакциянови [re: Maтa]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано25.01.05 18:41



на темата ти, макар да е за друга тема. Ти искаше да покажеш нещо, аз ти показах как е от другата страна на монетата.
Какво сега искаш да ти отговарям?



Тема Re: това беше ответна реакциянови [re: Osogovetz]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:42



Бил ли си в другата ситуация, която описвам аз и ако да, чувстваш ли се кофти от ситуацията или не смяташ, че носиш отговорност?



Тема А защо си мислиш че сте двама?нови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:44



Говоря за случай когато НЯМА предварително съгласие - предварително спрямо момента на зачеването. Не сте двама при това положение.
Нещо повече - дори и без жената да казва и иска направо да задържи непланираното дете, мъжът автоматично се озовава в положението на емоционално изнудван.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Отговорност?нови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:46



Например? Под каква форма?

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Отговорност?нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:47



Под форма на една нормална издръжка, да речем. Каквато във всяка нормална страна би получила жената, но в нашата страна не получава.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Maтa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 18:48



Извинявам се, че се набърквам в разговора, но това съвсем не е вярно. Докато детето е бебе, не значи че умираш от глад, и то по няколко причини:
1. Имаш семейство (родители, братя, сестри и други близки роднини)
2. Имаш приятели
3. Винаги можеш да работиш и с бебе - надомна работа се предлага
4. Можеш да имаш спестявания
5. Можеш да работиш и някой друг да ти гледа детето - при варианта, в който си плащаш, няма да умреш от глад.
6. Плащат и помощи. Вярно е, че са недостатъчни, но са недостатъчни за големите градове. Ако идеш в дълбоката провинция, дори ще се окаже, че са ти в повече.

Когато човек иска, то няма невъзможни неща, още повече когато вземаш решение да отгледаш едно дете сама.

Всичко останало са оправдания.

Довод да не се отглежда дете само от майката, може да бъде израстването на това дете в непълноценна семейна среда, но да се говори за финансово подпомагане... Аз не го разбирам.
Вярно е, че едно дете се прави от двама души. Вярно е, че стават и грешки.
И все пак всеки мъж или жена са подходящи за родител на твоето дете?!

Бягането от отговорност, според мен повече е свързано с невъзможността на дадения мъж да си представи конкретната жена като майка на неговите деца, както и с невъзможността му към дадения момент да предложи нормално отглеждане на едно дете.
Да не говорим и за прословутия фактор "страх от обвързване", който според мен е пряко свързан с гореизложените причини.



Тема процентътнови [re: majemela4ka]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано25.01.05 18:49



на мъжете, искащи да вържат една жена с дете е... минимален според мен. Независимостта на жената и способността и да отреже възможен опит за "връзване" се потвърждава дори от твърдението ти "Тялото си е нейно, детето си е нейно, решението също."

Има тясна връзка с темата, доколкото не е ясно, кой го иска този аборт. В темата е загатнато така, сякаш мъжът е виновен и е убиец. Е, след като решението е на майката, кой е убиецът всъщност?



Тема Re: А защо си мислиш че сте двама?нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:49



Добре де, няма съгласие, ама сте правили секс и като разумни хора не може да не ви е ясно и на ДВАМАТА, че може да се случи забременяване. И кво, жената е виновна по принцип, каквото и да прави за емоционалното изнудване на мъжа. Е, това вече е несериозно.



Тема Е, за това нямаме различиянови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:50



Почти.
А какво ще кажеш ако той й предложи да плати аборта?

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: това беше ответна реакциянови [re: Maтa]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано25.01.05 18:53



Ако позволиш, ще си замълча.



Тема Несериозно е...нови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 18:54



... решението аборт или раждане да се взема САМО от жената, а последствията за това да носят и двамата.
Всъщност си е съвсем сериозно, но не ми прилича на справедливо.
Не мислиш ли?

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:56



Не се набъркваш, това е форум. Не случайно написах, че преувеличавам, защото съм абсолютно съгласна с повечето от нещата, които казваш, но има и не така сигурни жени, които нямат точно този характер и тяхното решение много се влияе от решението на мъжа. А и проблемът с финансите си е много сериозен, ако нямаш стабилна професия, нямаш роднини или те са против раждането на детето ти и не желаят да помагат. За да плащаш на някого да го гледа, трябва да изкарваш доста добра заплата, иначе нищо не остава за детето. После, то пораства, не е въпрос само да го изхраниш, а и да му дадеш образование и т.н. Абе, сложно е.



Тема Re: Е, за това нямаме различиянови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 18:57



Да ти кажа, ако ми се наложи даправя аборт, най-малката ми грижа ще е кой да го плати.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Maтa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 18:58



Знам, че е сложно, но хората които имат съответните проблеми, обикновено са подхождат безотговрно към собствения си живот, а после се чудят как да се оправят и първото, което им идва наум е, че някой трябва да поеме отговорност.



Тема Re: Така ли си (ни) представяш?нови [re: 1984]  
Автор Fredy (живачно отровен)
Публикувано25.01.05 18:58



Хорошую религию придумали индусъь,
что мъь отдав концъь не умираем насовсем

Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя.
Ежа ебать невозможно,
а гвоздя ебать нельзя.


Тема Какво ли?нови [re: 1984]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано25.01.05 18:59



Да го сменя, докато все още има живи яйцеклетки. Това е мое мнение.

Не бих могла да понасям подобно отношение/недоверие.

Щом той не иска деца да й го каже. А не да я бройка. Или да си направи вазектомия. Неговият момент продължава повече от десет години. А тя на всяко кръщене или детско парти се просълзява. Явно е мазохистка.



Тема Re: Несериозно е...нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 19:00



Аз вече застъпих тезата, че според мен трябва да решават и двамата. Защо в клиниките, например, да не искат и подпис на бащата? Ако майката не иска да каже кой е, да не и разрешават аборт. Защо не?



Тема Тогава?нови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 19:01



По някакви религиозни съображения да се съсипе живота на двама души? При това решението е взето само от единия.
Усещаш ли какъв избор предлагаш?
Дали жената с решението си да завлече И мъжа, или да потъне сама.
Защото варианта да изплуват и двамата се отхвърля априори по някакви (за мен съмнителни, много съмнителни) етични съображения.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Ееееее, увлече сенови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 19:06



Така ще стигнем и до забраната на абортите въобще.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Тогава?нови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 19:06



Не съм религиозна, повярвай ми или поне не толкова, че това да влияе върху мнението ми. Защо да е съсипване на живот? Просто знаеш, че ще отделяш известна сума за подпомагане на детето си и ако искаш ще вложиш и други усилия.
И не съм отхвърлила варианта и двамата да не искат дете. Тогава е ясно. Просто си мисля, че мъжът трябва да подкрепи жената и да не я оставя да взема решения пред свършения факт "аз за това дете няма да се грижа". И защо гледането на дете непременно да е потъване? Не е лесно, ама не е трагедия. Все пак ние всички сме произлезли от едни такива потъвания.



Тема Re: Ееееее, увлече сенови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 19:08



Не, защото ако и двамата се подпишат, че са съгласни, ще се правят аборти. Може и да съм се увлякла, но смятам, че е справедливо и жената да носи отговорност. Като не иска да го гледа, нека го роди, пък мъжът ще го гледа. Защо не?



Тема За какво завличане...нови [re: 1984]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано25.01.05 19:08



говориш?

Защо забъркваш религията?

Кое точно съсипва живота на жената/мъжа или и на двамата?

Не ти ли минава през ум, че когато бъркаш в меда/правиш секс, може да създадеш дете?

Дано да си все още млад и зелен и да имаш изгледи/време да пораснеш.



Тема Re: Така ли си (ни) представяш?нови [re: 1984]  
Автор Niamh ()
Публикувано25.01.05 19:10



Добре де, а ако детето е факт, има го! Представи си на теб ти се случи. Не е било честно, но е факт - имаш дете, някъде там... няма ли да ти се прииска поне ВЕДНЪЖ в живота си да го гушнеш? За това става дума. Представи си дали майката е била най-изгарящата от желание да има дете от тоя, дето не я иска. С какво толкова ви пречи на егото или не знам на какво да дадете мъничко обич на плътта и кръвта ви? Когато не ви искат издръжка и фиксирани дни на посещение. Не знам защо решавате, че едно такова нежелано детенце има способност да ви 'дамгоса' за цял живот и да осуети щастието ви и възможността да си създадете с ваше желание добро семейство. Ако питате мен, дамгосвате се вие чрез страха си.

Още веднъж повтарям, че лично аз говоря за ситуацията, в която детето вече го има.

Забележка: 'вие' не е насочено към някого, просто беше по-удобно да го използвам при писането.

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Глупости на търкалетанови [re: Maтa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 19:11



Това е доста ограничаващо, особено за случаи като:
- забременяване след секс за една нощ;
- забременяване преди раздяла;
- забременяване от "ангажиран" мъж;
В случай, че детето е плод на грешка, а е било ясно, че такова не се планира, то защо е нужно да се уведомява мъжа, че даже да се иска и неговото разрешение.

А и от къде на къде някой ще ми ограничава правото на избор дали да махна едно дете или не. То е в моята утроба! Не в неговата. И ако към дадения момент имам причини и основание да не го задържа, то защо да нямам правото сама да преценя.
Най-малкото, в случай, че пък бащата иска това дете, а аз не, то защо трябва да му причинявам болка.

Вярно, че абортът е опасен за жените, но някои жени не могат да имат деца и поради други причини, независещи от тях.

Толкова ли е по-важно бездетието на една жена, отколкото живота на двама възрастни и едно дете?



Тема Re: Е, за това нямаме различиянови [re: 1984]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 19:11



Хахахахаха може би трябва да му е благодарна

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Излиза че той няма изборнови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 19:12



Никакъв.
Ще бъде баща без да го е желал. Или ще влезе в брак, който също не желае, или ще се натовари завинаги емоционално с вината на изоставящия. Финансовата страна си е отделно.
Защото му е вменено "да подкрепя".
Не съм съгласен.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Глупости на търкалетанови [re: bubata]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 19:15



Щото и мъжът е човек . Не бой се, де и без това точно такова решение не знам някъде да има, аз просто си разсъждавам.



Тема Re: процентътнови [re: Osogovetz]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 19:16



Ама не можеш да поставяш 90% от абортите в които мъжа не е искал детето срещу 10те % в които жената не го е искала....Не е честно. Аз пък знам случай в който мъжа е искал детето а жената е искала да направи аборт , но той успява успява да я разубеди и сега са щастливо женени и имат и друго дете. Така че? Не може твойте единични случаи да натежат на везната...

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Точно за това става думанови [re: Niamh]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 19:17



Че ни се иска.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Единствения...нови [re: 1984]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано25.01.05 19:18



избор е да обърне резбата! Да прави секс с мъже.

Мъжете не забременяват! Така няма да е емоционално натоварен завинаги и ще съхрани девствена крехката си душевност.





Тема Re: Излиза че той няма изборнови [re: 1984]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 19:19



Защо му е вменено "да подкрепя"? Защото дори и животните си гледат малките, докато сучат и майка им не може да ловува. А за брак никъде не съм говорила. И никой не го кара да бъде баща с целия му набор от качества, а просто да помага с едно единствено- пари и ако иска, с повече. А парите са, защото всеки трябва да си плаща грешките. Майката също ще плаща, защото основния товар все пак ще е върху нея.



Тема ти сеганови [re: amante]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано25.01.05 19:20



за процентите ли се хвана? :> Ти чете ли надолу какво съм писал?
Аз за натежаване не се боря. Целта ми в повечето спорове тук е, не да слагам тежести от другата страна на везната, а да накарам хората да погледнат от другата страна.

Относно случаите - не са мой, нито пък единични. За много и не знаем, понеже жената не е казала на никой.



Тема Re: Точно за това става думанови [re: 1984]  
Автор Niamh ()
Публикувано25.01.05 19:21





Като ви се иска, какво ви спира?

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Абе забелязвам...нови [re: Maтa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 19:21



че си разсъждаваш, обаче ме разлюти.

Ако се обяви такова решение, аз ще съм от първите дето ще ходят да го оспорват.



Тема Винаги с презервативнови [re: Maтa]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 19:22



За да не се плащат чужди грешки и чужди решения.
Това бих казал в заключение.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 19:22



И ти извинявай, обаче не съм съгласна. Не е безотговорна към живота си жена, която:
а) не приема постоянната помощ от родители като нещо нормално, след една определена възраст
б) не обича да натоварва приятелите си с грижите си
в) не успява да изкара достатъчно пари като надомничка или не намира такава работа
г) не е успяла да спести пари, достатъчни, за да живее от тях и да си гледа детето - вж. средните заплати в БГ
д) не може да си позволи сама детегледачка - вж. горното
е) последната ти точка звучи несериозно отвсякъде
Тази работа е за двама, които не са ти и майка ти, примерно, а ти и бащата на детето. Ако не искате да живеете заедно, няма проблеми. Но - да си плаща, и то редовно!



Тема Re: ти сеганови [re: Osogovetz]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 19:27



Ами сещай се що не е казала. Във всеки случай вина имат и двамата....Лошото е че жената изживява целия кошмар, който всъщност би трябвало да е за двамата..ама няма как.

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе

Редактирано от amante на 25.01.05 19:28.



Тема Естественонови [re: majemela4ka]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 19:34



Как иначе - ако не се следва стереотипа - т.е. мъжът трябва да прави винаги каквото трябва, независимо какво иска - тогава той непременно е хомо. Или в най-добрия случай безмозъчен и безчувствен придатък към пениса.
Нали?

Знаеш ли на какво ми прилича тази класификация?
На възгледа че жените са или съпруги(майки, домакини и пр.), или уличници, или лезбийки.

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 19:57



Никой не говори за постоянна помощ, нито за постоянно обременяване на приятелите. Най-трудният момент при отглеждането е периода, в който жената няма постоянни доходи от трудови правоотношения.
За последната ми точка, смея да твърдя, че не е несериозна. Ти освен, че си прегледала средните заплати, прегледай и статистиките за необходите средства за изхранване на населението в различните райони, както и всички възможни опции за социално подпомагане.

Това с плащането, и то редовно! е повече от меркантилизъм!
Парите не могат да заменят отношението.
Ако един мъж поеме отговорността за едно дете, и ако се грижи за него, макър и не постоянно, вижда детето си, признае го и т.н., то със сигурност ще подсигурява и финансова помощ според възможностите си.
Факта, че е отказал да поеме отговорност за детето и е поискал неговото премахване говори, че той не иска да има нищо общо с това дете, да не говорим за пари.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 20:20



Първо - ще уточня, че коментираме, не се караме. Всеки има право на мнение, както и да не е съгласен с нечие мнение.

Второ - за последната точка - несериозно е първо, защото помощите са смешно ниски обективно и второ защото, ако например живееш в София, няма как да ги харчиш в Плачковци, че да ти стигат мааалко повече.

Трето - периодът, в който не можеш да се ангажираш с работно време и трудов договор, продължава най-малко година и половина, докато дорасне отрочето за ясли.

Не си представям родителите ми да ме издържат толкова дълго, нито пък приятелите ми да се маскират на безплатни детегледачки.

Всичко това - ако и ти и детето сте в отлично здраве. Ами ако не сте?

Парите не заменят отношението, така е. По-добре да не стават грешки. Но като станат, участвали са двама и трябва да намерят начин да си поделят отговорността, щом няма условия да я Споделят.
Защото в противен случай самите мъже ще съжаляват един ден.



Тема като искаш хуй,нови [re: Maтa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.01.05 20:27



трябва да си поемеш риска. кой ти е крив че не можеш да преценяваш мъжете?

това го допълвам.
колко дълго го познаваше твоя човек преди да те напомпи?



NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 25.01.05 20:31.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 20:32



Да уточня само - мнението ми изключва случая секс за една нощ - в него само Господ може да ти помогне



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:35



Факт е, че не се караме и не искам да стигаме до там.

За година и половина, всичко може да се комбинира - родители, приятели и други неща. Ами ако въпросният мъж няма възможност да ти помага? Какво става тогава?! - Излиза, че той не иска да поеме отговорност, а дефакто не може.
Дори и той да ти помага (не дай боже само със законната издръжка за детето), ако това дете е болно (или ти), то проблемите си остават същите и пак ще си на ръба.

А детето може да се гледа и в Плачвковци, а не в София. Тук се извинявам, но тъй като самата аз съм от провинцията, то и за това разсъждавам така.
И на мен няма да ми е приятно да се върна на село, но ако обстоятелствата го налагат - ще се върна.

За мъжкото съжаление - може да го има, може и да го няма. Обикновено съжаляват онези, които към момента на отказа не са могли да предложат помощ на съответната жена. Онези, които не са искали, то както не съжаляват към момента, така няма да съжаляват и след време.
Може да съжалява жената, защото един аборт може да й доведе до различни усложнения, а въпросния хубавец пак ще ходи да си го "вее" някъде другаде.

Моето лично мнение по темата:
Ако един мъж не иска моето дете, то няма място за пазарлъци. Преценявам дали мога да се справя със ситуацията и до колко искам това дете, и вземам решение.
Честно казано, напоследък колкото пъти съм се замисляла над темата, то толкова пъти съм си казвала, че един аборт ще е по-добрия вариант, отколкото всичките останали усложнения (това в случай, че бащата не иска детето, след като е уведомен).



Тема Re: :))))нови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:42



Аааа, да не набъркваме божествата тук, че те нямат пръст в тази работа.
Решението може да се сведе до една и съща схема. А начините за спасение са същите, както и в другия случай. Ако се бориш за помощ - то с малко повече наглост можеш да си докараш издъжка и от въпросния мъж за една нощ.
Защо тези мъже, с които сме по-продължително време да носят по-голяма отговорност за нашите очаквания от другите?



Тема Re: Данови [re: zaphod]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:44



Това е един съвсем уместен въпрос.

С времето се разбира дали мъжът, с когото си иска дете или не, както и това дали би поел отговорност или не.



Тема Re: като искаш хуй,нови [re: zaphod]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 20:45



баси....да го беше мислил по-голяма простотия надали щеше да измислиш. Че на теб кой ти е крив че не можеш да се "удържаш"

Това е все едно да си легнеш с някоя болна от нещо и после да ти кажат "Кой ти е крив"...на мен ми се струва че тогава ще ти е друга реакцията

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: Данови [re: bubata]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 20:47



Ако по принцип иска дете, но точно в "този момент" -не...малко трудно ще го разбереш.

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: като искаш хуй,нови [re: amante]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:49



Е, по тази логика, дай мъжа въобще никога да не свършва, защото ако се спука презерватива, пак той ще е виновен, че не се е удържал.




Тема Re: Данови [re: amante]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:51



Ако не е било ясно, че всеки момент до определен момент, не е бил подходящ, то наистина трудно ще го разбера. Но явно и няма да съм го разбирала съвсем.
А ако пък е бил лъжлив страхливец и е говорел просто на вятъра, то за чий ми е дете от такъв, който постоянно ще се отмята от думите си.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 20:51



Ако няма възможност, а пък аз имам възможност да изкарвам пари, ще ме замести до бебешката люлка, естествено :-))
А и не говорех за истински болести, а за усложнения, да кажем, поради които не можеш да си гледаш детето непрекъснато или пък да работиш, дори надомно.
Относно живеенето - така е, ама повечето хора няма къде да се върнат, трябва да заживеят някъде от нула, а това се сещаш, че е много трудоемко в такъв момент.
В крайна сметка законът трябва това да го уреди веднъж завинаги - биологичният баща поема финансов ангажимент - реална издръжка, тоест поне половината пари, които са необходими за отглеждането, и толкоз. Така мисля аз. А не след години да се влачи и да рони сълзи. Щото в повечето случаи бащите не искат да се виждат с майката, затова се дърпат. Но им домилява, когато е вече късно и хем са бащи, хем нямат дете.
Та в заключение - мисля, че ще сме единодушни, че най-добре да не се стига до дилемата с аборта.
Аз съм си малко крайна на тази тема - знам си го, но така де, докато само си лафим, всичко е наред, дано не идва на никой до главата



Тема Re: Данови [re: bubata]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 20:52



Е за чий ама вече като се е случило последствията са си изцяло за теб нали. малко е кофти да се учиш точно от такива грешки

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: като искаш хуй,нови [re: bubata]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 20:54



Всичко трябва да бъде предвидено. Но пък ако видиш че се е спукал презерватива пак имаш време за реакция.

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: :))))нови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 20:56



ти направо си жена-мечта. постоянният ми партньор се е наслушал на моите теории и само дето писмено не е потвърдил, че ако стане някакъв гаф ще си поеме отговорностите. но обмислям да оформя едно документче за всеки случай



Тема Re: Данови [re: amante]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:56



Добре де, постоянно говорите за последици.

Какви толкова страшни са последиците?! Интересно ми е да ги прочета, както и кое им е тооолкова страшното.

Редактирано от bubata на 25.01.05 20:57.



Тема Re: като искаш хуй,нови [re: amante]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 20:58



Имаш, ако си подготвен или има наблизо аптека, както и ако възможните варианти (т.е. всеизвестния Постинор) ти върши работа.
Станаха доста ако-та.



Тема Re: Данови [re: bubata]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 20:58



Предполагам чувството на вина....А да не говорим че може и да са физически.

А да не говорим че ако си малолетна.( все пак тийнейджърите не мислят кой знае колко)..и направиш някой "криминален аборт".....може да стане много кофти.

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе

Редактирано от amante на 25.01.05 21:01.



Тема Re: :))))нови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:01



Аз не съм жена-мечта.
Просто са ме научили, че винаги трябва да се търси изход, както и да не обвинявам другите за своите грешки, а също така и че близките ми са хората, на които мога да разчитам, ако се наложи (т.е. не успея да се справя изцяло сама).

Пък и от друга страна, съм прекалено горда, за да допусна да ми помага човек, който не иска моето дете (в случай, че аз го искам). Ако съм се излъгала в желанията на един мъж, то значи не съм си отваряла очите и вината за това си е изцяло моя.



Тема Re: за документанови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:03



Какъвто и документ да ти подпише, ако той се запъне и каже, че не иска, то само ще си скъсаш нервите от ходене по съдилища.
Пък и такива предбрачни документи за евентуално бебе не съм чула да има практика да се подписват, хеле пък в БГ, то и законовата основа не знам каква ще е.



Тема Според мен.нови [re: Maтa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.01.05 21:05



ако все пак се стигне до общо решение за аборт - то мъжът трубва да поеме поне половината разходи, ако не и всичките / абортът особено в частна клиника не е евтин! /, освен това да заведе дотам жената , да я върне обратно и да е до нея следващите 2-3 дена - не само за морална, но и за чисто физическа подкрепа.
Аз самата никога не съм докарвала нещата до аборт, въпреки че съм все още съвсем фертилна, уви, но наскоро станах свидетел на един подобен ужас при моя приятелка....
Тя много харесваше мъжа, абе направо беше влюбена в него и те все още са заедно, но след като тя забременя - абсолютно по негова / едностранна/ вина - той не само ,че не плати за аборта и последващата спирала / оказала се неудачна въпреки, че беше безумно скъпа/, но и продължава от време на време да настоява да го правят без презервативи.
И понеже доста си пийва, естествено не може да пази добре... и нещата пак са на ръба. Сега пък на нея и се наложи да пие-постинор дуо...заради разни екстремни изпълнения на пийнала глава.

Приятелката ми е направо болна - цикълът и се разстрои, прихванаха я разни възпаления, на ръба на нервна криза е всеки месец....абе простотия до шия!!!
А иначе мъжът е съвсем интелигентен човек, с две висши дори...

О пропуснах да кажа, че тя не бива да взема противозачатъчни заради някаква вродена ензимна недостатъчност. Но сега въпреки усложненията се е навила да ги почне - защото няма накъде...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: :))))нови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 21:06



Ето - въпросното документче, което подготвям, ще разсее всички самообвинения! Виновни - един, двама - преброихме се.



Тема Re: Съгласнанови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:08



Съгласна съм, че е нужно да има по-добра законова база за уреждането на този спор и все пак има и етични норми някакви.
Хубаво ще сложат един закон. Чудесно! И ще се напълни с деца без бащи.
Малко тъжно, не мислиш ли?
А и замисли се, колко по-трудно ще става разждането на второ, да не говорим за трето дете. Самотните майки в БГ не намират лесно мъже, които да гледат децата им. Отново тъжно, но отново факт.
Значи в един момент ще се намали и прираста на населението.
Абе, сложно си е.
По-добре е да не се стига до такива ситуации, пък ако се случат да се оправят кой, както намери за добре и то според вижданията си.



Тема Има на къде!нови [re: Mama Netty]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 21:08



Решението е много просто и колкото по-бурзо го направи толкова по-бързо ще и мине: Кажи и да го зареже

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: за документанови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 21:08



Това беше в кръга на майтапа, ама верно взех да се замислям - значи, убедена съм например, че може да се оформи документ тип - ако тази жена има дете, и ако се докаже, че е от мен, то тя ще получи от мен това и това. В евро или недвижимо имущество, разбира се



Тема Re: Данови [re: amante]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:10



Е, ти съвсем ме уби с това за тионейджърките.
Я кажи ми, как един тинеджър забременил тинейджърка ще поеме отговорността за едно дете. То стана сапунен сериал с адвокатска намеса на междуродово ниво.

За чувството за вина, че си убил едно неродено дете - ок. А колко по-тежко ще е чувството за вина, когато съсипал съзнателно живота на вече роденото дете?!



Тема Re: Съгласнанови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 21:12



Факт. Но ако ще си говорим за жени-стръвници, то такива наистина съм виждала сред самотните майки. Имам такива приятелки - иначе мноо яки, обаче фиксират платежоспособните мъже от километри и използват най-долни номера, за да ги впримчат. И знаеш ли какво си мисля - сигурно от гордост не са преследвали своя бивш приятел или мъж, но като ги натисне живота, се преобразяват.

Пуста бедност в нашата държава.....

Редактирано от _fancy_ на 25.01.05 21:14.



Тема Re: за документанови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:13



Да, по принцип би могло да се измисли подходяща форма.

Не знам, за мен такива неща са безсмислени. Това може да убие желанието на партньора за дете, ако наистина иска такова от теб, най-малкото защото ще излезе, че ти не му се доверяваш.



Тема ===нови [re: Maтa]  
Автор Casper. (dobro duhche)
Публикувано25.01.05 21:16



Тая работа не е като оная. Да, има риск, но има и честност, и отговорност от двете страни.

Ако двама са искали бебе, направили са го и после спермопроизводителя се е изнесъл по терлици - тъпо.

Тъпо е да признаеш и поемеш насила отговорност за бебе, което не си искал, което случайно е станало или милата дулсинея е направила чрез него капан за мъжката особа.

Абортът си е гадно нещо ...може да нямаш повече деца, да умреш от кръвоизлив, но ако вземеш мерки в самото начало това отпада при съвременните методи. Подобни случаи са ставали в далечното минало по невежест и тъпи услуги при самозвани лелки.

А дали е по-хубаво да родиш вече създаденото дете, само и само защото си решил еднолично; да го направиш нещастно, а също така и въпросния "татко". Насила нещата не стават.

Има и жени, които си открадват бебе, но мъжът никога не разбира за това, а те поемат цялата отговорност, отглеждат си го и са наистина щастливи.

Има на света едно единствено истинско съкровище-доброто сърце

Тема Re: Според мен.нови [re: Mama Netty]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:16



Да, това е доста приемлив вариант. Сега за разделянето на разходите, това е според възможностите на двамата и е строго индивидуално.
Но ако се вземе общо решение за аборт, то моралната подкрепа би била особено важна.

Жал ми е за тази твоя приятелка. Няма ли начин да се откаже от него.



Тема Re: Съгласнанови [re: _fancy_]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано25.01.05 21:18



Е, това е жалко, че са се случили такива неща с твои познати.

И не ние чак толкова бедна държавицата, де.



Тема Re: за документанови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 21:19



Мдааа
Направо нова тема ще пусна: Как да сме сигурни, че мъжът до нас е готов за дете и НЯМА да се отметне?
Също и 10 начина да помогнем на неготовия мъж да стане готов в рамките на няколко месеца



Тема Re: Съгласнанови [re: bubata]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 21:22



Абе гадна е и още как! Точно подадеш глава и мачка ли мачка! Всъщност това е ОСНОВНАТА причина мъжете да се крият като лисугери, жените да правят аборти и да спада раждаемостта.
Но пък по същата причина веднъж оженените, трудно се развеждат - единият обикновено няма къде да живее. Майтапя се е, ама е тъжничко



Тема Ох...нови [re: amante]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.01.05 21:38



.. казах и аз!! И още как и казах - с цели часове съм и набивала канчето в главата, ама не става .... мил и бил... била привързана...глупости...

И сега кърви като заклано добиче, заради постинора....
Да не говорим, че едва закърпи месечния бюджет , заради скъпия аборт - и аз не знаех че е между 150 и 300 лева... А за антибиотиците отделно.
И спиралата беше към 150-200 лева - уж, от най качествените... не можа да я понесе и се наложи въпреки усилията , гинеколожката да и я махне.

Но мисля , че скоро ще и уври главата - като дойде лятото и я уредя с някое ново гадже - трепач / от моя списък!/
Приятелите в беда се познават.

Qui scribit, bis legit.


Тема а списък с приятелкинови [re: Mama Netty]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано25.01.05 21:44



имаш ли? Да са трепачи обезателно.



Тема Re: Данови [re: bubata]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 21:48



Аааа ама аз не казвам че на всяка цена детето трябва да се задържи. далеч съм от тази мисъл. Ама малко е кофти заради грешка на двамата цялата помия върху жената да се изсипва...Не е честно (знам че е наивно)

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Вижте сеганови [re: Maтa]  
Автор DVD ()
Публикувано25.01.05 21:54



За един мъж е почти немислимо да се грижи сам за дете... За него грижата за дете е равносилна на грижа за майка, която се грижи за дете. От това следва, че няма как той да не иска да живее с майката, а пък да иска да се грижи за детето. Отношението към детето е много силно обвързано с отношението към майка му... и колкото е по-малко детето, толкова повече то се отъждествява с майката. Толкова с обобщаването.

Сега да кажа индивидуално за мен... Аз не държа толкова на биологичната страна на нещата - държа на емоционалната страна! Със 100% сигурност не бих се грижил за дете ако не искам да имам нищо общо с майка му. Жалко че закона не е на същото мнение! Обратното - бих се грижил за дете което не е мое, но искам да съм с майка му. Достатъчно е да съм преценил че интереса ми към тази жена ще е траен, че сме съвместими като личности, че имаме преспектива за развитие заедно за да поискам да възпитаваме заедно дете! Че не носело моите скапани гени - голяма работа - ще си го прехвърля от единия чорап в другия...

Иначе до сега не съм предизвиквал забременяване.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Shining_ (аз :))
Публикувано25.01.05 21:56



Не прочетох всички мнения, за това може да се повторя с някой, но....

Ясно е, че и жените са си виновни
И кое му е ясното? За зачеването на едно дете са нужни ДВАМА.
Което означава, че и двамата трябва да се грижат за контрацептивите, а не да се очаква само единия винаги да поема тази отговорност.

Когато става въпрос за сериозна връзка, брак и т.н. решението за аборт или раждането на едно дете трябва да се вземе и от двамата.

Когато е било плод на еднократна, сексуална, несериозна връзка и т.н. по-вероятно е жената сама да вземе това решение. Няма смисъл в такъв случай да очаква от мъжа, че той ще зареже всичко и ще поеме отговорност. Наблюдавала съм такива случаи и си беше мъчение и за двете страни, след като се роди детето. Предполагам има и изключения.



Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 21:59



И ква излезе тя? Зарязваш собственото си дете защото майка му вече не те кефи и гледаш друго защото майка му те кефи. Представи си твоето дете като порасне колко ще те обича.

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 22:06



Похвално е, че би приел чуждо дете, но да зарежеш своето?! И също, ако емоционалната обвързаност я има, но изчезне след година, нима ще си тръгнеш и няма да пращаш картички дори, или пък - да си дойдем на думата - по някой лев? О! Да живей законът!



Тема Re: Вижте сеганови [re: amante]  
Автор DVD ()
Публикувано25.01.05 22:08



От моя гледна точка то няма да е мое. Мое ще е това което аз съм възпитал. Може да звучи странно, но така ги усещам нещата...

Нямам някаква "тайна" причина да разсъждавам така - изследвал съм се - мога да имам деца, нямам някакви гадни наследствени болести, не съм грозен, висок съм... сега просто си приказваме, нали така?



Тема Re: Вижте сеганови [re: _fancy_]  
Автор DVD ()
Публикувано25.01.05 22:12



Не знам... сега си ги говорим тия неща "на сухо" - ако съм в такава ситуация може да мисля съвсем други неща... В общи линии за мен най-важни са времето, грижите и положените усилия да стане от парчето месо човек!



Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 22:13



Пример: майка ми и баща ми са разведени, баща ми отдавна е женен за друга жена и доскоро живееше с нейното дете, което гледаше, защото обича майка му, но не преставаше да се грижи за мен, защото обича и мен.
В живота не е винаги "мама, татко и аз", но защо трябва да има ощетени?



Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 22:14



Това е друго нещо



Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 22:14



Ахам просто си приказваме....ама ми е чудно как така пренасяш отношението към кайката върху детето. Това да не ти е някоя програма DEL и готово

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Re: И следнови [re: majemela4ka]  
Автор вceзнaйka (мама знайка)
Публикувано25.01.05 22:15



още 5-6 години, ще си чукат главите. Щото времето неусетно лети и когато на човека му дойде акъла, жената (да не дава Господ) ще и се наложи да ходи три пъти седмично на гинеколог. А гинеколога, съответно, ще рече:"Ми ти си стара, какво сега ми ревеш в кабинета."
Пък нали сме си жени, все някоя женска хитринка ще измайстори. По- принцип мъжете лесно лъжат, особено пък за такива неща (правенето на бебета).



Тема Re: Вижте сеганови [re: _fancy_]  
Автор amante (ненаситна)
Публикувано25.01.05 22:15



Именно

Sigo en la carretera buscandote
al final del camino te encontrare:
acelerе


Тема Колко временови [re: _fancy_]  
Автор DVD ()
Публикувано25.01.05 22:15



се е грижил за теб и за майка ти?



Тема Re:След като прочетохнови [re: DVD]  
Автор вceзнaйka (мама знайка)
Публикувано25.01.05 22:30



мнението ти се сетих за нещо, което бях позабравила.
Преди време, да не уточнявам кога, не ме и карай, бях малко бременна, от едно момче, по-малко от мен, след дълги и тежки размишления, направих аборт. Моите приятели, не интимни, дружки, ако мога да се изразя така, разбраха какви съм ги сътворила и за малко да не ме убият. Оказа се половината от тях тутакси бяха готови да се оженят, макар че, бебето не беше от никой от тях!!! Бях изумена и изключително поласкана от тяхната реакция и готовност да ме подкрепят. Все още се изумявам!!!



Тема Re: Колко временови [re: DVD]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано25.01.05 22:30



Откакто бях на 10, та досега - мноооого



Тема Re: Според мен.нови [re: Mama Netty]  
Автор Niamh ()
Публикувано25.01.05 22:46



А защо не искат дете?

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Със сигурност правиш разлика...нови [re: вceзнaйka]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано25.01.05 22:52



... между това, което един мъж е готов да направи за да изглежда в собствените си очи като героят, какъвто му е внушено че трябва да бъде, и онова което прави защото искрено го иска. След като си отказала предложенията, значи правиш...

Кто верит в Магомета,кто-в Аллаха,кто-в Исуса,
Кто ни во что не верит-даже в черта,назло всем


Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор Niamh ()
Публикувано25.01.05 23:06



Това ти мнение е доста егоистично. Аз го разбирам така: 'Не искам да имам нищо общо с дете (пък било то и биологично мое), което щом като няма да расте в нормално семейство, ще бъде дете с проблеми, а аз не искам да си имам работа с априори проблемно дете'.

А дали ще продължиш да мислиш така, ако ти се случи?

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор Lana_6 (...)
Публикувано25.01.05 23:11



Може да ти се вижда странно, но напълно те разбирам. Нищо, че съм жена. Защото за мъжа, емоционалната връзка с едно дете не идва просто така, с раждането му, а с годините, когато той се грижи за него. За жената тази връзка е обусловена от природата, дори още преди то да се роди. Чувството за бащинство се придобива, майчинското е вродено.
Законът е предвидил икономическото подсигуряване на детето, за което иначе държавата трябва да носи отговорността. Освен това чисто биологически е важно да се знаят кои са родителите, няма да се разпростирам, това не е важно сега.
Във всеки случай много честно мнение, поздравявам те.

Не се страхувайте да обичате - Любовта не е порок!


Тема Re: Със сигурност правиш разлика...нови [re: 1984]  
Автор вceзнaйka (мама знайка)
Публикувано25.01.05 23:20



Разбира се. Не бих приела такова предложение, и не приех.
Бях изумена, защото бяха искренни и готови да ми помогнат, съответно и на бебето. Момчетата ми бяха много готини приятели и в много сериозни ситуации са ми помагали без да искат отплата. И което е малко смешно, един от тях ме събра с мъжа ми. Един ми каза:"Познавам един "шемет" същият като теб, я аз да ви запозная, ще си лепнете, като "гащи на дупе"." Както го каза така и стана.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано25.01.05 23:54



Странно е малко .По принцип това решение се взема от двамата.Защото ако е направено случайно със случаен партньор е ясно кой,защо и как взема решението.
Пък в крайна сметка....и двамата са виновни за деянието.Абортите не са проблем.Е,половин загубен ден.И не е много приятно,но не е голяма работа.
Ти да не си от някаква организация "против абортите"?
Аборта не е ужас.Той се прави доста преди да осъзнаеш изобщо плода като евентуално дете.
Да ти кажа ли кое е ужасно?Ужасно е спонтанният аборт,n-ти подред за нещо желано и искано.

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Несериозно е...нови [re: Maтa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано25.01.05 23:57



Направо съм изумена от това??!?!Ама ти...наистина ли го казваш или е майтап?За подписа и разрешението на клиниката????
Един най-простичък пример под формата на въпрос - А ако момичето е било изнасилено?

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: за документанови [re: _fancy_]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано26.01.05 00:13



Годен за дете)))Хахахаха,как само ми прозвуча)))))Впрочем повечето са годни,въпросът е по-скоро дали ще са добри бащи на децата ни.Чудно,но на някои направо им го пише на челата.Нищо,че да примерно тип Мачо или нещо такова.

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано26.01.05 00:20



Предполагам,че ако детето е вече родено и ти си дал своето съгласие за това,би се грижил за него.Така разбрах аз.
Иначе си ужасно прав.И аз те поздравявам за останалото))))

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Е той казусът енови [re: bubata]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано26.01.05 06:22



.. малко сложен. Тя е разведена с дете - а той е изключително мил към детето и на този етап от връзката... И тя явно се надява нещата между тях да станат по сериозни и да заживеят заедно като семейство.
Това е единият фактор.
Той също е разведен и си има свои деца..
Като цяло и двамата не искат деца поради съвсем разумни житейски причини.
Но стигне ли се до леглото... той явно се държи несериочно, предвид ситуацията.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Според мен.нови [re: Niamh]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано26.01.05 06:24



Вече и двамата имат достатъчно деца, предвид възрастта си и общата си житейска ситуация.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Kishka (mishka)
Публикувано26.01.05 07:46



Аз си помислих, че след първото ти абсурдно предложение за грижи от страна на Тимур и неговата команда ще прекратиш, ама не. Ти знаеш ли как се гледа дете? Денонощно. Не всички имат по 10 баби на село дето само притреперват като чуят за отроче и с радост биха се отзовали. Я да те видя като си от провинцията (където цари строг патриархален дух), и ако случайно родителите ти не са съгласни с раждането на "незаконно" дете, и не можеш да се върнеш при тях, да те видя как сама си плащаш наема, гледаш себе си и детето с мизерни 120лв! Моите приятелки като родиха започнах да ги виждам на 5 месеца веднъж. Време за повече кеф няма. А и хайде да не се лъжем, но не за всеки гледането на дете е приятно.
Събуди се!

hlutz


Тема Re: Несериозно е...нови [re: zlodeika]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 08:10



Ако е изнасилено, за това си има документи от полицията обикновено и естествено няма да се иска подпис. Сериозно го говоря. Съзнавам, че е много спорно, но... Представи си, че си един наистина религиозен мъж и за теб това е твоето дете, което си приел от самото начало и в един момент някой го убива. Как ще се чувстваш? И такава страна има.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 08:13



Бубе, това с плащането не е меркантилизъм, повярвай ми. Това дава свобода на майката да възпитава детето си добре, да е независима в избора си на партньор по-нататък, а това влияе и върху детето. Знаеш, че има куп жени, които търпят побои, скандали и т.н. просто защото са икономически зависими от мъжете си. Е, получавайки тази издръжка, жената ще е свободна да не поставя децата си при такива условия на живот.



Тема Re: като искаш хуй,нови [re: zaphod]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 08:20



Година и половина го познавах и ме "напомпи" по взаимно желание и резултатът вече е на 14 години. И точно за мъже като теб говорех.



Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 08:37



Тук си абсолютно прав, но и материалната част не бива да се подценява, защото осигурява спокойствие на отглеждащия детето и то расте в по-нормална среда.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: zlodeika]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 08:40



Не съм от организация против абортите, а от такава против мъжете (мислех да не продължавам изречението, ама хайде...), които не желаят да поемат отговорност. Съгласна съм, че когато и двамата не искат дете, по-добре е то да не се ражда, но трябва всеки поотделно да има свободата да реши, непритискани от обстоятелствата.



Тема Една жена трябва да енови [re: majemela4ka]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано26.01.05 09:25



много глупава, неграмотна или наивна, за да остави предпазването на мъжете. Като се сетя само какви изказвания съм чувала от мъже по въпроса и почвам да си мисля откъде да намеря един “Калашник”.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Kishka]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 09:26



Не ме грижи. Хич не ми пука за мнението на хората, още повече за партиархалния дух на когото и да било.
Иначе за родителите ми - Случайно да ти е минало през ума, че най-вероятно те са ме възпитавали и че житейските ми възгледи са плод на тяхната житейска философия?

Вярно е, че гледам от собствената си камбанария, но за мен има изход, ако се окажа в такава ситуация, и то не един.
Ако нямах възможност, то щях да направя аборт, а не да се боря за издръжка на дете си.

Сега по-ясно ли става мнението ми?



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Maтa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 09:32



Хайде, кажете ми като става въпрос за издръжка, то каква издръжка ще получите в страната ни?
Колко ще ви подпомогне тази законна издръжка?

Хайде, да допуснем, че въпросният мъж в крайна сметка реши да подпомага отглеждането на детето над законоустановените размери. Чудесно! докато е сам. А когато създаде семейство и деца със съпругата си, когато има и други ангажименти, то тогава дали ще е по възможностите му да издържа две жени и да кажем три деца.

Моето мнение е, че гледате твърде едностранно (да кажем дустранно заради детето), но не разглеждате варианти за положението на предполагаемия баща.
Не, че защитавам мъжете, които го правят, но защитавам правото на всеки да реши иска ли едно дете или не.



Тема То става ...нови [re: Mama Netty]  
Автор Casper. (dobro duhche)
Публикувано26.01.05 09:33



Мойто и твойто биха нащо

Но който обича деца гледа всички, щото те самите не са виновни за грешките на възрастните.

Има на света едно единствено истинско съкровище-доброто сърце

Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор LUPY (старо куче)
Публикувано26.01.05 10:07



Трябвад към този въпрос да се подхожда предварително :)
предпазни средства.
А ако след това стане. Много зависи от чувствата към жената.
Ти ми кажи ако си се напила и си спала с някакъв красив но безмоъзчен тип :)
Ще искаш ли детето :))
В живота нищо не е еднозначно.

Може да питаш ако спа с тебе и стане дете какво ще правя :)))

хихихихихихихихи

_____________________________________
http://linuxbg.com

Редактирано от LUPY на 26.01.05 10:08.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Aйшa (Айшето, бе!)
Публикувано26.01.05 10:16



Абсолютно съм съгласна с всеки ред написан дотук от теб по темата.
Колкото повече жени осъзнаят позицията ти и я възприемат като своя, толкова повече ще си спестят житейски катастрофи, независимо чия е била "вината".

- А ти - запитах го аз - спомняш ли си я често и с какво?



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Aйшa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 10:17



Добре, че се намират и други жени, мислещи сходно с мен, че иначе вече започвах да се замислям дали родителите ми нещо не са се объркали тотално с възпитанието и да са ме направили емоционална утописка.



Тема И като дорасте отрочето донови [re: _fancy_]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано26.01.05 10:22



ясленска възраст, даваш го на ясла и то започва непрекъсднато да се разболява, поради наличието на нещастни дечица, чиито мамички предпочитат да си вирят цигарките из някое кафене и да обсъждат по цял ден глупости, а детенцето е натирено най-много на третия ден от болестта си на ясла, с антибиотика, който госпожата познайте как ще му дава редовно, с кашлицата и пръска ли пръска вируси. И какво става? Принудени сте да излизате в болнични, а аз не познавам днешен работодател, който би търпял чести отсъствия, повечето не търпят никакви и по никакви причини. Като виждам какво е, давам си сметка какъв голям късмет е че детето ми отдавна порасна. Гледах го до 5 години, здраво като камък и когато го дадох на градина, ситуацията беше точно,както ви я описах. Сега е същото – имам много наблюдения и информация по въпроса. Само дето е по-страшно по отношение запазването на работата.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Aйшa (Айшето, бе!)
Публикувано26.01.05 10:23



Напротив, по-силен реализъм от това отдавна не бях срещала тъдява.
Тук се пропуска също и това едно наум, че голяма част от тези 100 хиляди аборта годишно се правят от тийнейджърки, заченали най-вероятно от някой кьопав и неориентиран бройлер, който е трудно още да се приеме за Мъж, и в който случай за каква отговорност изобщо може да се говори, за какво осъзнато родителство, издръжки и тям подобни... не ми е ясно.



- А ти - запитах го аз - спомняш ли си я често и с какво?



Тема мдаааа -нови [re: Maтa]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано26.01.05 10:24



четох, четох - и тъжно мога да кажа -
пичовете, великите ебльовци и отворковци от този клуб -
се изложиха -
мамини синчета, които още се крият под фустите не майките си - или се изнизват като пръдня из гащи - при всеки по-сериозен проблем...
скриха се като плъхове...


мъж да си -
не е само да вадиш патка -
ами и да стоиш зад нея...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Aйшa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 10:28



За тинейджърките въобще не смятам, че има какво да се коментира.
Не само, че е абсурдно, но според мен е и идиотско, едно дете на 15 години да роди. Не стига, че ще съсипе собствения си живот, ами и живота на още едно дете, а че и на родителите си.
Редки са случаите, в които запазването на дете в юношеска възраст е довело до нещо смислено в бъдеще, и то определено не е само с помоща на бащата.

Редактирано от bubata на 26.01.05 10:49.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Grace (sex-addicted)
Публикувано26.01.05 10:35



Пределно ясно е на всички, че когато се прави секс без предпазни средства може да стане бебе. Ако се получи, и двамата имат равен дял, никой не е "по-виновен".
Но според мен, трябва да се изхожда от факта, дали това дете ще може да расте щастливо и тогава да се вземе решение дали да се роди, а не да се ражда само, защото е заченато случайно.

И понеже жените са по-уязвими в това отношение, просто трябва да вземат нещата в свои ръце и да не разчитат на партьора, че ще ги пази. И да не забравят, че при "пазене" от типа прекъснат полов акт, вероятността да забременеят е 70%. Ако могат да поемат този риск, да си продължават така.

If you truly want something in life, you need to work for it.


Тема Re: Вижте сеганови [re: Niamh]  
Автор DVD ()
Публикувано26.01.05 10:37



Вярно че звучи егоистично, но това е мнението ми. Една майка е длъжна да се погрижи детето й да има баща.



Тема Сега ще кажа нещо, което малконови [re: вceзнaйka]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано26.01.05 10:42



ще те разочарова.Лесно е да се предлага нещо, което вече няма причина да се случи. Не ми бележи много, аз съм отвратително недоверчив човек, особено към мъже.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Това е синдроманови [re: razbiram]  
Автор DVD ()
Публикувано26.01.05 11:02



"що не се обади" - аз така го наричам. Това е валидно за почти всички българи - да се правят на пичове пост-фактум, когато вече е ясно, че нищо няма да стане...



Тема Re: DVDнови [re: DVD]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 11:07



Както винаги с трезв подход, защитаващ собствените си етични норми.

Изключително много си прав за следното Със 100% сигурност не бих се грижил за дете ако не искам да имам нищо общо с майка му. , валидно е и не само за теб и според мен е правилно.

Едно дете трябва да се гледа с желание и няма нищо по-добро за него да израстне в нормална семейна среда, независимо от това, кои са биологичните му родители.



Тема Re: Това е синдроманови [re: DVD]  
Автор Aйшa (Айшето, бе!)
Публикувано26.01.05 11:09



Аха. А другият е "Дайте да дадем"

- А ти - запитах го аз - спомняш ли си я често и с какво?



Тема Re: Колко временови [re: _fancy_]  
Автор DVD ()
Публикувано26.01.05 11:12



Значи баща ти е живял с теб 10 години... Хайде сега се опитай да сравниш от ена страна

един час физически усилия и няколко грама сперма

със от друга страна

10 години бърсане на дупета, сополи, водене по доктори, четене на приказки за лека нощ, купуване на дрешки и обувки и още един милион други неща...



Тема Re: Това е синдроманови [re: Aйшa]  
Автор DVD ()
Публикувано26.01.05 11:13



нееее - "Дайте да дадете!"



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Grace]  
Автор dushichka (пристрастен)
Публикувано26.01.05 11:17



С горното съм абсолютно съгласна, но искам да те попитам друго относно твърдението ти за прекъснатия полов акт. Кой е изчислил този процент, защото на мене ми се вижда нереално висок. Шанса да стане бебе е 70% ако жената в този момент е в овулация и мъжа свърши вътре. Не виждам, когато горните две явления не са налице как може да се говори за толкова висок риск



Тема Е, благодаря ти, че катонови [re: DVD]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано26.01.05 11:17



мъж поне не ме оплю и ме разбра правилно.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Re: Е, благодаря ти, че катонови [re: razbiram]  
Автор DVD ()
Публикувано26.01.05 11:20



ти пък... Нали знаеш че те обичам - как ще те оплювам?!



Тема Къде ги четете тия глупости?нови [re: Grace]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано26.01.05 11:23



70% ?!!?!?
Този метод е най-слабо надежден, така е, но вероятността се движи около 20-30%.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: Kishka]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано26.01.05 11:24



Точно това са правилните думи, трой:

СЪБУДИ СЕ!

Може да не ти се иска да пречупваш гордостта си пред никой мъж, но погледнеш ли в тези детски очички, които се насълзяват, като кажеш, че няма пари за играчка, или за течен шоколад или за кино. Или пък за пореден път констатираш, че потниците да детето са окъсяли, няма пари за други, пък кръстчето да е голо - не бива. Ти изобщо имала ли си допир с дилемите на подобни майки?

Ехоооо, събуди се!

Плюе се и на гордост и на чудо. Парите са жизнена необходимост. И децата не питат за комерсиализъм. Те изискват елементарни грижи, повечето от които струват ПАРИ. Дори и времето на самотната майка е ПАРИ. Вярвай ми! Дилемата дали да поиграеш още един час с детето или да седнеш пред компютъра (докато тя постоянно те вика, за да ти привлече вниманието) да изкараш още някой лев... и ... помощ от роднини и приятели. Съжалявам, но в днешни дни това е лукс. Сега не е едно време. Сега хората нямат време да помагат (дори и да имат желание!).

В днешни дни времето е пари.


ЙЕС БЕЙБИ, СЪБУДИ СЕ!



Тема Току-щонови [re: DVD]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано26.01.05 11:25



го научавам.“Оплювам” е силна дума, но си спомням как май на два пъти скачаше, когато разказвах нещо кофти, валидно за повечето мъже и тогава се зачудих защо точно ти, за когото мисля, че е различен от описваните, се почувства засегнат. Въобще не помня за какво ставаше дума, то малко ли нещо сме изписали в този форум. Другия месец правя две години членство.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Re: Ако...нови [re: majemela4ka]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.05 11:25



Значи, смяташ за непоносима ситуацията, в която неговото егоистично решение пречи на нейното егоистично желание?

______



Тема като се има предвиднови [re: dushichka]  
Автор Osogovetz (медик)
Публикувано26.01.05 11:29



сложността да си определиш овулацията точно, фертилността на жената около този период и оплодителната способност на сперматозоида до 48-72 часа (в матка и тръби) рискът пак си е голям. Но просто не е 70%.



Тема Re: Току-щонови [re: razbiram]  
Автор DVD ()
Публикувано26.01.05 11:32



Може да е важало и за мен въпросното описание, пък ти да си си мислела че не важи... Нищо човешко не ми е чуждо и на мен...



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Grace]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.05 11:33



Какво имаш предвид под тези 70% при прекъснат полов акт? Целият ми сексуален живот е минал на тоя принцип и единственият път, когато девойката пи Постинор беше един спукан капут.

______



Тема Re: oтвopeнaнови [re: oтвopeнa]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 11:33



отворена, ти не разбра ли, че аз няма да родя дете за да го обричам на мизерия.
Но няма и да изнудвам мъж, който не иска да бъде баща на детето ми.

Когато говоря за преценяване, това значи преценка на всички разходи и рискове.
Такава преценка бих правила дори и когато имам мъж до себе си.

А вие си отворете очите и не позволявайте да има сълзи в детските очички.

Но какво съм седнала да ви обяснявам, като единствената ви мисъл е, че парите не стигат и че трябва някой друг да ви ги подсигури наготово и то против волята си.

От друга страна нямам желание да ви давам акъл как се изкарват пари в днешно време. Всеки сам си определя и избира как да задоволява не само ежедневните си нужди, а и всички останали потребности.

Съжалявам, че ще съм груба и то точно към теб. Мислите твърде повърхностно, без да обхванете цялата проблематика засягаща повече от един човек (т.е. самите вас).
Когато се взема решение, трябва да се обмислят всички възможности и положителни, и негативни, а за всичко останало трябва да си готов да го посрещнеш без да хленчиш.

Редактирано от bubata на 26.01.05 12:05.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано26.01.05 11:34



Това за тийнеиджърите е по скоро камък в друга посока, за лицемерното ни общество което с подобни "патриархални" възгледи лишава младите от полова култура и превръща докосването им до секса в руска рулетка


Welcome to the real world

Тема Точно!нови [re: Mopфиyc]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано26.01.05 11:51



Оня ден гледах невярващо една позната, която е млада жена, с две висши образования при това, не че има кой знае каквмо значение, но все пак има някакво, как ми разправя възмутено, че в училище просвещавали – тя каза развращавали - децата за секса. Дъщеря й е на 14. Цитирам: “Разправяли им, моля ти се, за разни (тук ме погледна смутено и се изчерви) клиПтори - млиптори (така го произнесе от смущение или простотия, не знам). Същата тази като знам какъв байрак развяваше преди да се ожени и как съм чувала майка й да я учи: “Ходиш, където и с когото ходиш – гъзът ти да те знае!” Това също е цитат дума по дума. Родителите ни бяха близки.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Егоистично...нови [re: tchupakabra]  
Автор majemela4ka (жарка блондинка)
Публикувано26.01.05 12:11



или не аз не бих търпяла подобно нещо.

Не схващам и защо тя търпи.

Начинът е следният:"Искаш ли да си имаме бебенце?", "Ще ми избачкаш ли едно мъничко твое копие?", "Хайде да правим бебета?", "Аз искам три, а ти колко можеш да направиш?"...

Питам направо/в прав текс и очаквам адекватна реакция. Ако отговорът ми хареса, преминаваме към действие. Ако не, аз преминавам към следващия... мъж.





Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор songbird__ (минаващ)
Публикувано26.01.05 12:23



аз моя кръст мога да си нося, който не може да се оправя



Тема Re: Точно!нови [re: razbiram]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано26.01.05 12:25




Ей от такива родители има наплив на тийнчета по клиниките за аборти...
Не знам защо но напоследък си мисля, че в зрелостните изпити в края на средното образование трябва да влиза здравна и полова култура!!!


Welcome to the real world

Тема Един вид си мерите...нови [re: majemela4ka]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано26.01.05 12:41



егоизмите? Чий ще надделее

______



Тема Re: Точно!нови [re: razbiram]  
Автор Aйшa (Айшето, бе!)
Публикувано26.01.05 12:42



Ми така ще е, като не отбират тез женоря от гинИкология

- А ти - запитах го аз - спомняш ли си я често и с какво?



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Shining_]  
Автор songbird__ (минаващ)
Публикувано26.01.05 12:53



В отговор на:


Ясно е, че и жените са си виновни
И кое му е ясното? За зачеването на едно дете са нужни ДВАМА.




Между 'че' и 'жените' има едно 'и', ако не забелязваш . и да съвсем си права за зачеването на дете трябват ДВАМА. демек и двамата са виновни ако може да говорим за вина.



Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 13:06



А разведените и повторно женени как си издържат децата? Какво пречи като си направил дете да помагаш при издръжката му? Не си права, че майките разчитат някой да ги гледа. Не става дума тях да гледат, а да получават помощ за децата. И каквато и да е издръжката, все е помощ. По-добре от нищо.
И да, ти защитаваш правото на мъжете да решат дали искат дете, обаче като писахме дали трябва да има съгласие на бащата при аборт, ти казваш "това си е моето тяло". Е, когато бащата избира да няма дете, пак става дума за намеса в това твое тяло, което се излага на риска да остане бездетно, например.



Тема Re: Несериозно е...нови [re: Maтa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано26.01.05 13:10



Нищо няма да си представям.Докато детето не е родено,изобщо думата убийство ми звучи малко странно.
Аз имам вече деца.И искам още,но....нямам възможност да родя още едно.И какво?Някой ще ми забрани???Леле,нали ще ги обезглавя бе!При условие,че нямам възможност никой пък няма правото да ме задължи.

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Кое решение? За аборта ли?нови [re: bubata]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано26.01.05 13:28



Споко))))Макар да не съм съгласна с всичко,което пишеш,мисля,че разсъждаваш адски логично и правилно))))

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано26.01.05 15:13



Мисли преди да легнеш, после е късно да се разсъждава. Задаваш ли си въпрса: има ли смисъл да се роди нежелано дете от несериозен мъж?!?
Дори този човек да поеме някаква отговорност, помисли, какъв генетичен матреиал ти е предал, защото "последствията" са ДО ЖИВОТ.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Reptile]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 15:26



Е-е-е, според мен тези качества са следствие повече на възпитание и по-малко на генетика. Иначе разбира се, че трябва да мислиш с кого си лягаш, но понякога хората се лъжат, особено в по-ранна възраст.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано26.01.05 15:41



Хм...и защо,казваш си тръгнала да оправяш света,като вероятно знаеш,че не можеш?))))))))))))))))
"Мъжете,които.." и "Мамка им и мъже..." Що бе?Колкото хора по света,толкова и варианти и ситуации.Питах те дали не си против абортите,ама сега и да те попитам...да не си случайно мъжемразка? Както има гнили мъже,така има и гнили жени.Аз мисля,че болшинството, от което трябва да се ръководим е останалите))))

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: zlodeika]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано26.01.05 15:59



Не оправям света, бре. Просто в женския клуб се водеше една дискусия, щото една мацка попита боли ли много като се прави аборт, защото и се налага. Една друга пък и каза, че е убийца, ако си махне детето и т.н., но всичко това се изля върху нея, а младежът, чийто презерватив се бил спукал, ама не и казал, за да вземе мерки овреме, сега си пие пиенето някъде и хич не му пука за това какво минава през нейната глава. Затова го написах, защото ми стана гадно, че те въобще не се замислят. Поне да се замислят, а то е ясно, че нищо няма да се промени. И не съм мъжемразка, ама някои мъже ми иде да ги гръмна с патрони за глиган от 50 см. разстояние. И освен това уточних на кои мъже мамата споменавам, така че пък въобще не е честно да ме класифицираш.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано26.01.05 16:11



Еееее,ма не ми се сърди дееееАз на мненията си говоря,не на теб))))
И аз имам изблици на желание за бой понякога))))Ама ръкопашен))Може да те извикам, макар че причината ще е друга,че като сме две ще е по-равностойна битката

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: като се има предвиднови [re: Osogovetz]  
Автор Grace (sex-addicted)
Публикувано26.01.05 17:10



Добре де, няма да спорим за процента Това е някакъв обобщен резултат, за едни може да е повече, за други много по-малко.
Аз, н-р, съм от тези, за които е висок, и гинекологът ми го каза, а имам приятелка, която 10 години не забременя по същия метод, така че, в крайна сметка всичко е много субективно, но докато се разбере от кои тип сме може да се издъним

If you truly want something in life, you need to work for it.


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: tchupakabra]  
Автор Grace (sex-addicted)
Публикувано26.01.05 17:16



Абе като се хванете за тези проценти, все едно какъв е, важното е, че хич не е изключено да се забременее.
Ти деца имаш ли, че поставяш така въпроса?

If you truly want something in life, you need to work for it.


Тема Re: oтвopeнaнови [re: bubata]  
Автор Un sourire formidable (femme fatale)
Публикувано26.01.05 17:52



Вярвай на отворена! Тя поне има дете и знае!
На дете не можеш да откажеш. И освен ако не си някое егоистично женище, което го интересува само да се нагримира и да си пие спокойно кафето - детенцето е над всичко! Няма гордост, когато става въпрос детето да е добре.
Дори и да няма възможност всеки месец да дава пари е добре бащата да помага с каквото може, ако майката не може да се оправи сама. Щом веднъж се е стигнало до решение да се роди детето ...



Тема Re: oтвopeнaнови [re: Un sourire formidabl]  
Автор bubata (troy@)
Публикувано26.01.05 18:05



Да, щом веднъж се е стигнало до решение на това да се роди дете, то ми е ясно, че нещата стават по-различни, особено, когато решението е взето от двама.

Но темата не касае този случай или други подобни.
Става въпрос за поемане на отговорност при неродено дете.

В останалите случаи, все пак има и законова основа, на която да се търси отговорност за взето по взаимно съгласие решение.

Но в другия случай, когато ти - жената вземаш решение да оставиш това дете, да го родиш, въпреки нежеланието на биологичния му баща.
Не смятам, че тогава е оправдано да се търси отговорност.

Но е по-лесно да се базираш на ситуация постфактум, отколкото да погледнеш хипотезата във всичките й варианти.

Не може да говориш за пари и отговорност, когато става въпрос за неродено дете.

Това е тезата, която съм застъпила и смятам, че съм напълно права за тази ситуация.

Редактирано от bubata на 26.01.05 18:07.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Psihichno bolen (nenormalen)
Публикувано26.01.05 18:57



jena dosega ne e zabrermeniavala ot men,ako si pozvolia tozi luks to trebva da sum izbral che tia shte e maiakta na deteto mi predvaritelno

Doidoh,vidiah,naebah


Тема точно таканови [re: amante]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано26.01.05 21:54



Това е все едно да си легнеш с някоя болна от нещо и после да ти кажат "Кой ти е крив"
въобще няма да ти се сърдя ше знаеш. ако някой лепне сифилис от някоя, ще му го кажа същото - "абе хуй сплескан, де ти беше главата та лягаш с такива?"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: като искаш хуй,нови [re: Maтa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано26.01.05 21:56



нали се оплакваш от аборт? какъв резултат на 14 години?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Вижте сеганови [re: DVD]  
Автор Niamh ()
Публикувано26.01.05 23:34



А имаш ли подобни изисквания за жената, за която би се оженил. В смисъл изисквания за конфигурацията на семейството, от което идва?

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано27.01.05 01:27



Това винаги ми е било тъпичко . Да си вадиш пишока да църкаш вътре и да бягаш . Който прави секс да пази
Ако имах хлапе мисля си , че няма да мога да спра да мисля за него и може да стана като татако щраус
...

" Nulla dies sine linea ! "


Тема Сериознонови [re: Maтa]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано27.01.05 01:37



Възможно ли е една жена да отгледа едно дете години наред и да не каже на мъжа с който е била че това дете може да е негово ?????

" Nulla dies sine linea ! "


Тема Разбира се, че може!!!нови [re: kotaranko]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 01:43



Защо изобщо питаш нещо толкова елементарно?!
Аз лично бих постъпила точно така, ако знам, че таткото не се интересува или е не е в позиция да има дете.
Ще си бъде само мое дете и толкова.


Qui scribit, bis legit.


Тема Не разбира сенови [re: Niamh]  
Автор DVD ()
Публикувано27.01.05 01:48



интересува ме само жената... не ме интересува миналото й и от къде идва



Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: Mama Netty]  
Автор PARADOX69 (НАВЛИЗАЩ)
Публикувано27.01.05 01:51



Не е ли нормално да оставиш на него да прецени дали е в позиция...не бъди жестока...всеки обича детето си...независимо от позицията...или поне аз така си мисля защото съм глупавичък

"след дълго скитане попаднах на правия път ... и тръгнах обратно"


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: PARADOX69]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано27.01.05 02:04



Аз винаги бих казала. Но ще уточня, че от години нямам случайни контакти по стечение на обстоятелствата и партньорите ми в секса са партньори и в живота.

reality bites


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: _fancy_]  
Автор PARADOX69 (НАВЛИЗАЩ)
Публикувано27.01.05 02:08



Сигнатурата ти напомня за филм свързан с доста емоция и чувство.....радвам се че такъв е живота ти...но знаеш ли...всеки греши...и все пак замисли се!?1 има ли грешка която да заслужава да бъде наказана така че да не разбереш за детето си..да не го познаваш...да не подозираш за съществуването му....това е жестокост...и надхвърля нормалните човешки отношения

"след дълго скитане попаднах на правия път ... и тръгнах обратно"


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: Mama Netty]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано27.01.05 02:09



Какво значи да не е в позиция ?
И защо ако е била бременна от него и не направила аборт , а е родила няма поне да му каже .
Как би се почуствал такъв човек ако след години разбере че може би е баща .

" Nulla dies sine linea ! "

Редактирано от kotaranko на 27.01.05 02:29.



Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: _fancy_]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано27.01.05 02:13



А ако не са били случайни контакти ? Тогава как би го обяснила

" Nulla dies sine linea ! "


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: PARADOX69]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано27.01.05 02:17



Ха-ха! Замислял ли си се, че сигнатурата ми значи и "реалността хапе"? Добър отговор се получи

reality bites


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: _fancy_]  
Автор PARADOX69 (НАВЛИЗАЩ)
Публикувано27.01.05 02:20



замислял съм се много преди да го прочета на твоята сигнатура...харесва ми че сме се замислили над едно и също

"след дълго скитане попаднах на правия път ... и тръгнах обратно"


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: PARADOX69]  
Автор _fancy_ (джаста-праста)
Публикувано27.01.05 02:25





reality bites


Тема Re: Разбира се, че може!!!нови [re: _fancy_]  
Автор PARADOX69 (НАВЛИЗАЩ)
Публикувано27.01.05 02:28



не че ми е толкова добър английския...но имам навика да се ровя в нещата които ми харесват...както със секса например...
това и е причината да се чувствам малко кофти от мисълта че една жена може да не каже на мъжа с който е била че имат дете...
...може би не реалността, а ние сме тези които хапем..просто така ни идва...

"след дълго скитане попаднах на правия път ... и тръгнах обратно"


Тема Не си...нови [re: PARADOX69]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 08:23



... глупавичък ти, но разсъждаваш доста романтично, а реалността наистина има здрава захапка !!!
Разбирам да съм избрала целенасочено и отговорно даден мъж да стане баща на детето ми - тогава ще му кажа, независимо, дали той иска или не.

Разбирам и да не съм го избирала съзнателно и целенасочено за баща, а просто той да се е оказал един от тези сладури, които се вмъкват под кожата ти и копнееш за тях с всяка клетка на кожата си... и след като съм забременяла, просто да не ми е дало сърце да го махна. Да, тогава след кратък размисъл вероятно ще му кажа.

Но има много случаи, когато запазването на тайната не само не е жестоко, но дори е признак на здрав разум и добронамереност.
Например, ако става дума за мъж, с който се разделяте и той заминава на другия край на света за да започне нов по-добър живот, за женен човек , който вече има други деца или пък очаква бебе от друга жена..., за мъж , който отявлено мрази идеята за деца и може да ти причини голям стрес по време на бременноста или да се държи зле с детето по-късно, за забременяване в резултат на изнасилване, за забременяване от психично болен човек.... или дори най-простия вариант,ако самата аз съм женена и не искам да си рискувам брака.
Има и още варианти... живота е пъстър.

Но пък кой знае - сега като размислям... може и ти да си прав!
Възможно е да съм си жестока в това отношение - вероятността, ако забременея и реша да задържа бебчето да кажа на мъжа наистина е малка. Така му давам право върху детето.
А и той ще ме намрази, че съм взела решението сама.

Няма лесни варианти тук... реалността хапе.

Qui scribit, bis legit.


Тема хм.нови [re: kotaranko]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 08:25



Не вярвам, че след години ще му пука особено....
Животът си тече и хората рядко се връщат назад към миналото.

Qui scribit, bis legit.


Тема Може, обаче...нови [re: Mama Netty]  
Автор Grace (sex-addicted)
Публикувано27.01.05 09:36



...защо не се замислиш за горкото дете? Ами нали ще порастне и ще иска да познава баща си, тогава какво? За него ще бъде ужасен удар, че баща му не се интересува, не го е потърсил и най-ужасното - че е неизвестен

Някои жени са големи егоистки, като че ли децата са просто някакви играчки за възрастни

If you truly want something in life, you need to work for it.


Тема Re: Не си...нови [re: Mama Netty]  
Автор PARADOX69 (НАВЛИЗАЩ)
Публикувано27.01.05 09:49



Хихик
Глупавичък, но се уча
Уважавам мнението ти но примера със заминаването на другия край на света едва ли енай-често срещания:)...
Пак ще кажеш че съм глупавичък...но ми се струва че тази екзотична ситуация е горе-долу толкова вероятна колкото и онази на другия ден мъжът да забелее ненадейно от множествена склероза или да бъде осакатен от ниско прелитащ дирижабъл и тогава да му го спестиш от съжаление
Нали се сещаш че не говоря за тези случаи...?!?!?
И все пак помисли...в един от постингите си пишеш че мъжа трябва да сподели разходите за аборта или дори да ги поеме целите...с което съм съгласен...Значи отговорността за аборта трябва да е споделена, но не и тази за детето?:):) недей така защото какъвто съм глупавичък ще си помисля че за теб аборта е по важен от детето и това ще обърка предтсавите ми за живота тотално
Наистина има ситуации в които жената има своите причини да се скрие...но смятам че да твърдиш по принцип че това е правилното ... това е чиста проба наказателна акция спрямо мъжа...ама честно...не намирам логичното обяснение

"след дълго скитане попаднах на правия път ... и тръгнах обратно"


Тема Re: като искаш хуй,нови [re: zaphod]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано27.01.05 11:09



"Искрено и лично" е в една телевизия, тук просто се пускат теми и само понякога се споделя преживяно. Иначе аз си имам спирала и освен това спя само с мъже, за които знам, че няма да ме сритат като разберат, че съм бременна.



Тема Re: Сериознонови [re: kotaranko]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано27.01.05 11:14



Не разбрах защо мен питаш, но си мисля, че е възможно. Това обаче определено не е моето решение. След като детето си има двама родители, редно е и двамата да знаят за него.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Sag (divine sinner)
Публикувано27.01.05 13:34



Аз мисля, че ако не му е времето на едно дете, по добре да бъде махнато. Заради него, и майката и таткото.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Sag]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано27.01.05 13:38



Аз за това въобще не споря. Аз самата съм правила аборт. Просто ми се ще всеки един от тези които решава да има свободен избор, непритиснат от обстоятелствата.



Тема Re: хм.нови [re: Mama Netty]  
Автор Opнeлa (страстна)
Публикувано27.01.05 14:05



Mama Netty, ти си мислиш, че с това да не кажеш кой е бащата правиш услуга и на бащата и на детето, ама животът не винаги се развива така, както ние си мислим и го предполагаме. Един ден може и двамата при подобен случай да не могат да простят на майката такова премълчаване. Сетих се за филма "Птиците умират сами" и колко гадно ми стана когато падрето разбра за сина си чак когато той умря. Можеше ли животът да се развие по друг начин и те двамата да си дадат много, а и майката и той също. Това е само филм, де, просто си разсъждавам.



Тема Re: Не разбира сенови [re: DVD]  
Автор Niamh ()
Публикувано27.01.05 14:29



Браво за това!

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: хм.нови [re: Mama Netty]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано27.01.05 14:34



Е ти си върха . Представи си че разбереш че имаш дете за което не знаеш след години ? Какво няма да ти пука ли ?

" Nulla dies sine linea ! "


Тема Re: хм.нови [re: kotaranko]  
Автор Niamh ()
Публикувано27.01.05 14:43



На нормален човек ще му пука. Но реалността показва, че в момента на казване, повечето мъже биха реагирали негативно, докато съвсем същите мъже, ако не им кажат и разберат след години, пак ще извъртят нещата в своя посока на ощетени от решението на майката. Не всички могат да подходят към такава ситуация като ХОРА.

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: хм.нови [re: Mama Netty]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано27.01.05 14:46



Охаааа,недей така,бе човек!Малко са тези,на които няма да им пука.И все пак си говорим за нормални хора и мъже.
Едно дете не е минало.

Междувпрочем...не разбрах ти имаш ли деца?Сори за личният въпрос и ако искаш не ми отговаряй.Стана ми любопитно.Все пак не успявам да изчета всичко)))

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Jill (на война)
Публикувано27.01.05 14:51



Не мисля, че мъжете трябва да бъдат държани отговорени за евентуален аборт. Да, редно е да помогнат, но след като те нямат думата при решението да бъде ли задържано детето или не, тогава защо трябва да очакваме от тях отговорност. Такава може да се търси, ако кажат - да това е моето дете, искам го, ще го гледам като се роди. В крайна сметка това е твоето тяло и те не могат да се разпореждат с него. Същото важи и в ситуация, когато бащата иска дете, а майката не.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано27.01.05 15:22



Зблуждаваш се! Последните изследвания сочат, че човек е 75%, генетично предопределен, а остналите 25% се определят в последствие. Възпитанието, в зависимост от неговата посока, подпомага или подтиска това, което СМЕ!



Тема Внимателно с тази теманови [re: Reptile]  
Автор 3aдoвoлявaщ (обективен)
Публикувано27.01.05 15:33



Внимавай като цитираш такива изследвания тука. В клуба 9/10 от жените, и голяма част от мъжете са напълно убедени, че нещата се определят от техния развит разум, и че инстинктите и генетичната предопределеност са останали в миналото!

Много отговори са



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Reptile]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано27.01.05 15:45



75% от всяко качество или 75% от всички качества? На мен ми звучи по-логично да е второто. Когато става дума за някакви качества, които в огромна степен зависят от обществените нагласи, не виждам как те ще са генетично обусловени. И не ми е и много ясно като как биха доказали учените, че са генетично обусловени. Не съм чела някъде в мозъка да има сегмент, занимаващ се да произвежда чувство за отговорност. Разбира се, нямам претенции да съм изчела много по темата. Пък и защо да не наследи чувството за отговорност от мен, пък големия х.. от баща си, например? Би било чудесна комбинация.



Тема Re: хм.нови [re: Niamh]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано27.01.05 18:08



Подход трудно може да се намери особенно ако хлапето вече е почти голям човек

" Nulla dies sine linea ! "


Тема Ами... строго погледнатонови [re: PARADOX69]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 20:21



решението за аборт е еднакво важно, колкото и това да задържиш детето - двете са страни на една и съща монета!!!
Именно това е, което не усещат мъжете и което почти винаги усещат жените!!!

--------
Обаче решението за аборт след като се приведе в действие - е безвъзвратно!!!
Докато решението да имаш дете не е... защото можеш да направиш аборта по късно/ евентуално/, защото може поради естествени фактори да не го износиш, защото може да го дадеш за осиновяване и дори / звучи ужасно, но е истина! / може просто да го убиеш по късно...или да го изоставиш, да го връчиш на други за отглеждане,... или да бъдеш лоша майка, ...тоест решението да отгледаш дете не е еднократен акт - то изисква активна поддръжка цял живот и подлежи на вариации и промени...
И като цяло има шанс след време нещата да се развият към по-добро.
Защото здрав и прав човек по принцип винаги при добро желание може да отгледа поне едно дете!

Аборта еднократен и невъзвратим акт - едно мини-убийство.
Затова е по-добре да имаш съучастник, но, разбира се, НЕ Е ЗаДЪЛЖИТЕЛНО !

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 27.01.05 21:01.



Тема Ти да не забрави, че съм жена?нови [re: kotaranko]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 20:30



Няма как да имам дете без да разбера!!!
Това си е съществена разлика между мъжете и жените... редно е да я уважаваме, щом природата ни я е дала!

Освен това познавам отблизо двама мъже, на които - не че не им пукаше да разберат това след години, но поне не им пукаше ДОСТАТЪЧНО,
че да променят живота си заради това - единият бе дядо ми...бог да го прости, а другият е баща ми.
О ,няма съмнение, че все пак на моменти са се гордяли с размножителната си способност - това го видях с очите си...

Здраве да е.
Не ми се връзвай... искрена съм, но няма да ме разбереш!

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 27.01.05 20:55.



Тема Е, не се извинявай!нови [re: zlodeika]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 20:37



Имам - дъщеря на 10.
Нямам - нито един аборт до момента.
Напълно здрава съм ,но ако си позволя да имам други деца оттук нататък - честно казано, не вярвам, че ще си имат ТАТКО.
Биологичен баща-да , донор - да, но... другото...едва ли.
И това е моята реалност.

Qui scribit, bis legit.


Тема Бравос!!!нови [re: Niamh]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 20:40



Напълно подкрепям твоето мнение, особено доброто познаване на мъжете , което личи от него...Точно така ще постъпят - 90% поне!
Само искам да вметна, че това не значи, че мъжете са " лоши хора"!!!
Не, те просто са си ....... такива...

Qui scribit, bis legit.


Тема В природата празно място - няма.нови [re: Grace]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.01.05 20:50



Когато детето не е до биологичния си баща, то си намира заместител на бащинската фигура.
Винаги има такъв около майката и това не е задължитебно нейн сексуален партньор. Така че баща като пример за подражание - детето обикновено има - често това са роднини от мъжки пол - дядо, брат чичо, приятели , също учители, по-големи приятели и прочие...

А в много случаи бащинска роля играе и истинския сексуален партньор в живота на майката. / моят случай никога няма да е такъв май, ама това е друг въпрос.../

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Reptile]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано27.01.05 21:22



ха ха ха ха...
Последните изследвания от 1938 или от 1957 година цитираш???


Welcome to the real world

Тема Re: хм.нови [re: kotaranko]  
Автор Niamh ()
Публикувано27.01.05 23:27



Ахъм, според мен невъзможно. Приятелката ми е такъв случай. Детенцето си няма баща. Обаче си обича много приятеля на мама. Бащата сам си се отказа да го види дори веднъж.

А друг случай, ъъ, имам приятелка, на която второто и дете е от друг, но мъжа и си знае от началото. Добро семейство са, само дето 'другия' е мухльо, единствено детето все още не знае и един ден не изключвам варианта той да тръгне да се прави на баща........

Вече съм се специализирала в даване на съвети

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Е, не се извинявай!нови [re: Mama Netty]  
Автор zlodeika (eнтусиаст)
Публикувано27.01.05 23:28



Това е твоят избор за момента)))))Много жени са минавали през тези думи...и заминавали)))За повечето те са временни.Слава богу.
Разбира се всеки преценява за себе си.И,много вероятно е да не съм разбрала правилно(щото все набързо офейквам) ,но... да теглиш чертата и "всички мъже на боклука и за разплод"...хм...сега като го написах...много сладко ми прозвуча)))хахахаха
Но исках да кажа,че ако е така,ти си престави те пък нас да... така.Все едно аз и ти и тя .... да сме еднакви и всички да ставаме само за едно нещо)))).Това по принцип.Не зная мотивите ти)))

Мина тук една злодейка,..
надращи бързо и...офейка


Тема Re: Бравос!!!нови [re: Mama Netty]  
Автор Niamh ()
Публикувано27.01.05 23:43



То просто си е... човешко. Много е трудно за един мъж да се примири с чувството за вина. А вината си я има, дори да не са му казали за детето, най-малкото защото не е вдъхвал доверие в жената, за да си струва да му каже.

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор NikiHusban (м-р консултант)
Публикувано28.01.05 05:53



Трябва да ти кажа че имаш противоречие в изказването :)

Този който прави деца, не ги прави за да абортира жената после...

NikiHusban,
Знам и мога, но и ще се науча ...


Тема Re: мдаааа -нови [re: ceлянинът]  
Автор Manekena (един от многото)
Публикувано29.01.05 00:52



Най-после едно мнение по темата, което да се покрива на 100% с моето. Ако ти си прост селянин, значи и аз съм такъв
Истинските мъже стоят не само зад думите си, но и зад патките си !!!

Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ !!!


Тема Re: Бравос!!!нови [re: Niamh]  
Автор kotaranko ((Хулиганко))
Публикувано29.01.05 03:35



Да но така и не казваш защо тя не бива да му каже ! Освен ако не е съвсем мухъл както таткото на второто дете на твота позната . Това обаче че тя има дете и , че въобще се е чукала с такъв мъж мухъл или боклук говори зле за нея и че явно не потбира въобще с кой се ебе .

" Nulla dies sine linea ! "


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор pencho666 (от пенчево)
Публикувано29.01.05 15:19



Лошото е че каквото и да ти каже един мъж, то е променливо във времето. Никога по никакъв повод няма да можеш да бъдеш сигурна. А по отношение на гризенето на съвестта, аз имах такъв случай, няма да коментирам причините за аборта, който моята приятелка направи, но съвестта ме гризе и до сега. И то много.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор pencho666 (от пенчево)
Публикувано29.01.05 15:31



Нека не бъркаме. Секса не е за удоволствие а за правене на деца. Всичко друго е упражнение пак за същото. Щом правите секс и двамата сте си поели риска някой (неясно точно кой) да забременее, а на другият да му окапе косата от това. Ако мъжът не е искал да поема отговорност нямало е да прави секс, по небезопасен начин. Ако жената не е искала да забременее също е щяла да се подсигури. Вероятността за забременяване е толкова ниска, зависи от такива колосални случайности, че ще се впечатлите като попитате хората дето се опитват от години да си направят деца, колко е трудно. За да е станала такава грешка, просто сте си го търсили. За мен аборта е убииство. Не съм религиозен, но истински се радвам че родителите ми не са направили аборт с мен. Все пак мъжът може да прави само предложения. Избора за това винаги е на жената. В края на крайщата нея я остъргват. Ако той не иска да приеме детето, но ти го искаш или се чудиш, по добре го запази. Ще е трудно, но те уверявам че и ще разбереш какъв е истинският смисъл в живота (а той не е секса) и няма да съжаляваш. А на него като му спадне тестостерона след години пак ще дойде, и ти ще си в много добра позиция.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор agripina_ (пристрастен)
Публикувано29.01.05 16:16



Ех,сладури,как всичко е лесно на теория!
Попрочетох мненията и мога да кажа,че създаването на човешки живот не е майтап.
Взимайте всички предпазни мерки,докато не искате деца!
Абортът не го препоръчвам ,като изход,въпреки че ми е познат.
Едно дете,роди ли се здраво ще се отгледа,независимо от кого и как.
Най-важното е, то да бъде желано и да се отглежда още в утробата с любов.На една майка трябва да се гледа като на Мадона.
Животът е пъстър откъм най-различни изпълнения.
От нежеланието на детето до припознаването след години на отрочето,явяващо се единствен наследник.
От безплодието до лежането за задържане цели 9 месеца./не мога да не вмъкна тук името на София Лорен,минала два пъти през този ад в името на живота/
Мъжът е длъжен да прави предпазлив секс с всяка жена,която няма да бъде майка на децата му!
Не смятам,че една бременност,обаче може да зароби един мъж с жена,която не му допада и да е причина за изнудване.Да помага,може да реши той самият,но не и да скача цял живот по свирката и.



Тема Re: мдаааа -нови [re: Manekena]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано29.01.05 16:29



Това ще си го сложа като мото на стената. "Истинските мъже стоят зад патките си." Не се будалкам. Наистина ми хареса.



Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: pencho666]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано29.01.05 16:34



Абе, понякога грешки стават и без да си го търсил. Все пак няма 100% сигурен метод за предпазване. Аз нямам такъв проблем точно сега. Ядосвам се по принцип. Може и смисълът на живота да не е само в децата, но безспорно те са една много важна част. И общо взето споделям мнението ти.



Тема Re: В природата празно място - няма.нови [re: Mama Netty]  
Автор Grace (sex-addicted)
Публикувано30.01.05 00:32



Виж сега, това, за което говориш, е една съвсем друга тема.
Ако си забелязала, дори децата, които са изоставени в домове за сираци, продължават да искат да знаят от къде произхождат и не се примиряват с неизвестността. Дори с риск да бъдат отново наранени, те търсят контакти с родителите си. Та, за това става дума, децата искат да се убедят сами КОЙ ТОЧНО Е баща им, независимо какъв е, къде е и защо го няма. И неизвестността оставя отпечатък върху целия им по-нататъшен живот
Не че няма бащи, които не си поглеждат децата, независимо, че знаят за съществуването им и не че децата няма да оцелеят без тях, ама е по-добре да им се спестяват поне травми, които могат да се предвидят.

If you truly want something in life, you need to work for it.


Тема Re: Бравос!!!нови [re: kotaranko]  
Автор Niamh ()
Публикувано30.01.05 03:09



Хайде сега, простено е на 20 годишна луда глава. Ми тя си беше почти пред развод, оня беше някаква стара тръпка, но в последствие разбра, че от него няма да излезе глава на семейство. Той я молил да се жени за него, такива неща. Сега като има случай, подхвърля историята на приятелите си, от нямане какво да прави, от неудовлетвореност, а понякога дори се гордеел от цялата работа!

А на твоя въпрос не мога да отговоря еднозначно. Всеки си знае ситуацията. Ако ти се случи, само тогава можеш да знаеш какво ще направиш. Аз лично не бих си родила дете, което няма да има баща. Другата ми приятелка е много силна просто. При нея тормоза е бил от съученика и уж голяма любов, да не го 'върже' да не замине за Щатите към светлото си бъдеще. Тя обаче не му искаше абсолютно нищо и не го записа като баща.

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re:нови [re: kotaranko]  
Автор Niamh ()
Публикувано30.01.05 03:13



Абе ще допълня, че въпросната ми приятелка си подбира много добре даже, искала е да забременее тогава и е станало от 1 контакт само, но изобщо не се гордее от тази си изява. И тя е овен и много спонтанно го е поискала. Blackout абсолютен. (Както казах беше и пред развод по битови-роднински проблеми/причини).

Why is the mind incapable of deciding its own subject matter?


Тема Re: Пак за абортите или мамка им и мъженови [re: Maтa]  
Автор TиM oT диM™ (Трън в окото)
Публикувано30.01.05 13:58



Да бе, тия мъже са големи лайна

П.с. Цензурата не знам къде се слага, преди лайна или след!

Няма невъзможни неща, стига да са забранени.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.