Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 26.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЗАТА МИ Енови [re: Лили и Mими*]  
Автор kyнилинryc (свирка)
Публикувано18.12.04 22:56



АКО ТРЕБВА ДА СМЕ ТОЧНИ - 6-ТИ "А".

КАКВО Е "НОРМАЛЕН ПОЛОВ АКТ" И СПОРЕД КОЙ?


ЧОВЕК СЕ КОМПЛЕКСИРА САМО АКО ЗНАЕ, ЧЕ СЪЩСЕТВУВА НЕЩO KOETO ТОЙ НЯМА. СЛАДКО НЕВЕДЕНИЕ МУ СЕ ВИКА. ПИГМЕИТЕ В АФРИКА ДАЛИ СЕ КОМПЛЕКСИРАТ, ЧЕ НЯМАТ ТОК? НБОЗО-НБОЗО КАК ДА СЕ КОМПЛЕКСИРА НА ТЕМА ТОК, АКО НЕ ЗНАЕ КАКВО Е ТОВА?

ВЪПРОСА ТИ МОЖЕ ДА СЕ ОБЪРНЕ И НАОПАКИ.

Един въпрос между другото.
Гълташ ли?


Тема Може,нови [re: kyнилинryc]  
Автор Лили и Mими* (каки)
Публикувано21.12.04 15:45



но не това е целта на заниятието.
Постингът ти мирише на заяждане.
Я изнамери от някъде инфо за "ефекта на Кулешов" (кинематографичен експеримент от 1918 г.) и после ще си говорим.
Сега какво, до там ли стигнахме да сравняваме Майкъл Мур с нбозетата??? Доста комплексарско бих казала.



Тема Re: Питанка. Чета една книганови [re: Лили и Mими*]  
Автор _Sheherezada_ (пухче)
Публикувано21.12.04 16:01



Абе, между другото, какво стана с дядото? Жив ли е още?

И нека тази нощ да бъдем истински,
защото идва изгревът ...


Тема Re: Питанка. Чета една книганови [re: _Sheherezada_]  
Автор Лили и Mими* (каки)
Публикувано21.12.04 16:06




а бе мърда, лекичко обаче.
Но покрай него си го отнесе един друг. Пак дядо.



Тема ОК, да кажем, че съм съгласен.нови [re: Лили и Mими*]  
Автор kyнилинryc (свирка)
Публикувано21.12.04 21:48



От това следва ли, че не се заяждам?

Един въпрос между другото.
Гълташ ли?


Тема значинови [re: kyнилинryc]  
Автор Лили и Mими* (каки)
Публикувано23.12.04 12:03



си съгласен, но продължаваш да се заяждаш.
Странно!



Тема Оскар Уайлд ли?нови [re: kyнилинryc]  
Автор Velikolepnata (raisin wine)
Публикувано23.12.04 18:46



Не съм забелязала да прозира хомосексуализъм в приказките му (но е бил хомосексуалист, даже е съден по този повод, наречен юридически едно време "the gross indecency"). Много учени глави твърдят, че при Луис Карол даже прозирала педофилия

Що се отнася до въпроса по същество, мисля, че да се профанизира идеята на Фройд за енергията и разпределението й, е несъстоятелно. Именно Фройд застъпва идеята, че човек катексира с либидинална енергия предмети и хора още от бебешка възраст, като само принципите, според които работи психиката, се развиват, усъвършенстват в нови форми (его, суперего) или неразвиват и заемат защитни психични форми на поведение (неврози, психопатология).

Тоест, развитието на човека се характеризира и със сексуален опит доста преди да е извършил полов акт.

А за това какво означава "нормален" полов акт, темата е дълга и подчертано субективна. Може би авторът е имал предвид класическият полов акт, в който мъж и жена извършват полово сношение в рамките на което достигат оргазъм (и зачеват дете). Примерно, мастурбирането може да е много по-приятно и далеч не е невинно забавление за подрастващи, а и за по-малки деца (пак по Фройд), но авторът може би е имал предвид онзи акт, в който участваш заедно с друг.
Ако пък приемем, че под "нормален" е имал предвид "пълноценен", в късната възраст няма нищо изненадващо. Колкото и инстиктивно мероприятие да е секса, и за него се иска време да разбереш какво къде стои, какво прави и точно колко :)

Освен това, енергията за секс не отнема от енергията за творчество. Даже напротив, може да я сублимира :))
Ерго, психичната енергия не действа на принципа на скачените съдове и подобна вулгарна (в смисъл, опростенческа) трактовка е отхвърлена още през 18-19 в. (по друг повод). (Какво да кажем за хетерите, например, които са били умни, образовани и са служели за консумация :) ).

Но ако има връзка между творчеството и някакъв психологически мотиватор, по-склонна съм да мисля, че това е нарцисизма.

Папата ли? 42 дивизии има той!
:)


Тема А бе каквото правим всичките там.нови [re: Zzloba...]  
Автор Velikolepnata (raisin wine)
Публикувано23.12.04 18:51



Качествена разлика и изненадващи обрати не се забелязват :)

Понеже и аз съм тук "по инерция", дано не възразяваш срещу мястото на събитието, но да ти пожелая весели празници, много здраве, късмет и всичко на 6 през идущата година!

Папата ли? 42 дивизии има той!
:)


Тема Re: Оскар Уайлд ли?нови [re: Velikolepnata]  
Автор ln Rock (1970)
Публикувано24.12.04 00:34



Същия, все го забравям.

Обаче... Айде, с либидалната енергия се оправих, ама това "катексира" нещо като възприема ли е?

Ок... разбрах, че не гълтате.


Тема Re: Асссссс,нови [re: Velikolepnata]  
Автор Moonrise (tainted love)
Публикувано24.12.04 07:27



моля за вашето внимание
Приказките, не, но Дориан Грей?

Boom Shalock Lock Boom



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.