Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 06.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Абе ние хубаво си лафиме за ....нови  
Автор Пacaт (Italiano)
Публикувано06.04.04 09:56



Но я вижте това:


При безкамерните гуми дори да се стреля по тях няма да се получи такова ъглово отклонение и излизане от траекторията на пътя на 20тонен автобус. Най-вероятното според мен е шофьора да е карал с неразумна скорост при неблагоприятна пътна обстановка, или да е задремал или бог знае какво, но единствено спуканата гума-Това е най-малкото смешно.
Много деца взеха да загиват в БГ-това не е нормално.
Извинявайте че я постнах темата тук, но всички сме Българи все пак.


Стрелям винаги в 50-ката

Редактирано от Пacaт на 06.04.04 10:04.



Тема Колко безотговорен трябва да е човекнови [re: Пacaт]  
Автор DVD ()
Публикувано06.04.04 10:07



за да допусне такова нещо - нямам думи



Тема Re: Абе ние хубаво си лафиме за ....нови [re: Пacaт]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.04.04 10:16



Нали караш кола? Не ти ли е гърмяла гума? Аз съм се возил в кола, когато от дупка гръмна гума, беше станала на парчета. Завихме си на пълен десен без участието на волана. Возил съм се в междуградски рейс, когато една от задните гуми се взриви. Те са по двойки, и едната просто гръмна - някаква жена, която седеше над нея, беше пострадала от удара. Представям си на планински път, където банкета е половин метър, ако ти гръмне предна гума, няма сила, която може да удържи рейса... След 3 секунди ще е излязъл от пътя и после инерцията си знае работата... А за неразумната скорост - айде кажи ми като се качваш на Витоша с кола например, можеш ли да караш с неразумна скорост? По завоите? Може да стигнеш 60 с колата, с рейса предполагам 40. Не знам защо винаги се търси виновен, когато има нещастие



Тема късно е, вече нищо няма значение!!!нови [re: Пacaт]  
Автор Wishbone (ентусиаст)
Публикувано06.04.04 10:20



След такава трагедия! Лошото е, че никой никога не е застрахован, независимо от отговорността, техническата изправност ...
Пасат, не се извинявай, щото си прав- в/ от България сме.
Няма да чета и пиша в клуба поне няколко часа!



Тема Re: Абе ние хубаво си лафиме за ....нови [re: Пacaт]  
Автор Aбaт дEpблe (фрондъор)
Публикувано06.04.04 10:37



Трагедията е голяма. Няма да се върнат, но ние има за какво да помислим.

Още няма нито един осъден за Индиго ...

Вървете напред, аз ви следвам, за да ви показвам пътя.

Ришельо


Тема Re: Абе ние хубаво си лафиме за ....нови [re: Aбaт дEpблe]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.04.04 10:39



Ти кого би осъдил за Индиго?



Тема Re: Абе ние хубаво си лафиме за ....нови [re: tchupakabra]  
Автор Пacaт (Italiano)
Публикувано06.04.04 11:05



Виж сега, аз лично съм бил в кола при пукане на гума(със разбита джанта), при това не със 60км/h, а със 140км/h, вярно е че контрола над колата се загуби и за щастие всички устанахме невредими, но мисля че говорим за различни неща-Кола със маса-1300кг и 20-тонен рейс който не се е движил със 140км/h, а предполагам 60-70км/h, нито търся вина у някой, нито претендирам да знам какво се е случило, просто не смятам че ПТП-то е станало в следствие само на спукана гума.

Стрелям винаги в 50-ката

Редактирано от Пacaт на 06.04.04 11:06.



Тема Защото [re: tchupakabra]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано06.04.04 12:35



това е стандартен, макар и примитивен начин човек да се справи с ужаса, който спонтанно изпитва в подобни ситуации. Защото ако не намерим виновен, ще се наложи да си признаем, че светът изобщо не е толкова сигурно и безопасно място, колкото ни се иска. Да намериш виновен означава да опазиш тази илюзия, смятайки, че всичко зависи от някого - а щом е зависело, значи е можело да бъде предотвратено.

Просто обратното изисква прекалено много мъдрост, зрялост и сила - да проумееш и приемеш, че такива неща се случват и че понякога наистина няма виновни. Изисква и смирение пред факта, че понякога ние, човеците, сме мънички, безпомощни, безсилни и че не всичко зависи от нас. И че както Животът, така и Смъртта, са по-големи от нас.

Лично за мен единствената нормална реакция в такива ситуации е просто човек да помълчи в памет на загиналите деца и да се помоли за душите им. И да се опита да продължи да живее с тези, които обича по такъв начин, че да не съжалява за нищо, когато се наложи да се раздели с тях.



Тема Re: Абе ние хубаво си лафиме за ....нови [re: Пacaт]  
Автор songbird_ (cnokoeH)
Публикувано06.04.04 12:50



Глей сега. Аз пътувах точно по този път миналата година. Пътя е наистина отвратителен. 3 км тунел в скалата без нито една лампа. Скалата минава на 20 цм от стъклото на риейса. Оградата откъм пропаста не може велосипедист да спре, па камо ли 15 тонен автобус. на всеки 2ри завой има мраморни плочи че някой е загинал там. в едно дере даже имаше и обърната кола изоставена.

Възможно е в началото на моста да е имало някое желязо което да слъпа гумата. Друг фактор е, че даже пътя преди най гадния участък е супер уморителен. така че трябва да се пътува най-малко с двама шофьори. Далаверата е, че Черна гора не се плаща 70-80 Евро за виза. Освен това се влиза в Хърватска на няколко КМ от Дубровник. Иначе се минава през Босна и Херцеговина и се плаща за виза споменатите 70-80 евро. Та така.

Наистина жалко за децата.

God, it is full of stars!!!


Тема Re: Абе ние хубаво си лафиме за ....нови [re: Пacaт]  
Автор agripinila (ентусиаст)
Публикувано06.04.04 12:54



Kogato faktite govorqt i bogovete myl4at!Jalko za decata!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.