Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 22.06.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Приятелски набезинови [re: Blue_Lady]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано28.03.04 18:33



Ми на мене досега само веднъж ми се е случвало да ми посегнат на гаджето - преди много години. Което, според мен, не е достатъчно сериозна причина да реша, че "всички жени са такива" - защото е очевидно, че не са. Пък и след тази случка пак успяхме да запазим приятелството си и да се разберем.

Като цяло имам страхотни приятели и от двата пола и им имам стопроцентово доверие, както и те на мен. Мога да кажа, че приятелите ми са ми повече от семейство дори - винаги досега тъкмо с тях съм споделяла както светлите, така и тъмните си дни и ги смятам за най-големият си късмет и богатство в този живот. Имам и приятели мъже, които пък на свой ред са приятели помежду си - и имат отношения, които са безкрайно красиви и чисти.

Така че на базата на личния ми опит, за мене обобщения от типа "жените са такива...мъжете онакива" или че "жените (респективно мъжете) не могат да бъдат приятели" са пълна глупост. Това са клишета, използвани от хора, които ги мързи да мислят сами и да измислят някаква своя истина просто. Други хора пък си служат с подобни генерализации, за да намерят някакво приемливо обяснение за това, че им се е случила кофти случка с някого - просто така е по-лесно.

Лично за мен хората са просто различни, сложни и противоречиви - но с кого ще станем приятели е нещо, за което, ей богу, винаги имаме избор и го решаваме сами. Понякога се случва да постъпим тъпо, да нараним някого...понякога си прощаваме, понякога не, понякога се разделяме с определени хора - просто всичкото това са си парченца от безкрайната пъстрота на Живота... Но колкото повече използваме такива клиширани обобщения като карти, чрез които да се ориентираме по пътя, толкова повече красиви гледки (отношения, преживявания) пропускаме...
Според мен...



Тема Къде видя обобщенията?нови [re: Rama]  
Автор Blue_Lady (fire)
Публикувано28.03.04 21:47



Ей това ми е много чудно.
Винаги съм влизала в спорове точно поради тази причина - тъпо е да се слагат под общ знаменател всички!



Тема babo izplete li goblena za svatbata miнови [re: Blue_Lady]  
Автор Ljubimec 13 (don)
Публикувано28.03.04 21:51





strah putka pazi


Тема Re: eto ti primer za KAVAL KOITO SHTE TRIABVA DA TURPIнови [re: Razbirach]  
Автор Ljubimec 13 (don)
Публикувано28.03.04 21:53



sga ne me zanimavai pochan goliamoto mejduchasie,otivam da iraia na elektronniter igri

strah putka pazi


Тема Re: babo izplete li goblena za svatbata miнови [re: Ljubimec 13]  
Автор Blue_Lady (fire)
Публикувано28.03.04 21:54



Гоблен се нашива бре - не се плете
А ти защо питаш - да не си тръгнал да се жениш, че толкова напираш



Тема Re: Приятелски набезинови [re: Blue_Lady]  
Автор 3aдoвoлявaщ (положителен)
Публикувано28.03.04 22:14



Гледала ли си филма " Твоята майка също"?
Там добре са представени приятелските отношения.

Аз лично нямам приятели мъже. Имах един, но той се опита да ми отмъкне гаджето. И то след като ние му предложихме да направиме тройка, той отказа и реши да се пробва соло.
Но затова пък от приятелите ми жени знам много добре какво мога да очаквам.



Тема Ама как..нови [re: 3aдoвoлявaщ]  
Автор Blue_Lady (fire)
Публикувано28.03.04 22:19



гадно е без приятели За мен те са основна част от живота ми - нещо като семейство.



Тема Re: Приятелски набезинови [re: Blue_Lady]  
Автор Ghostwriter (ценител)
Публикувано28.03.04 22:22



Ще го кажа директно : с големи боклуци си движила. Ако си се отървала от въпросните - само можеш да се радваш. Приятелство в примерите ти не видях.

Whenever people agree with me I always feel I must be wrong...


Тема Re: babo izplete li goblena za svatbata mi [re: Blue_Lady]  
Автор Ljubimec 13 (don)
Публикувано28.03.04 22:29



dedagiznam goblenite,baba mi bog da e prosti e shiela mnogo iaki gobleni,vijdals um nekolko,ama to goblenis a se shieli edno vreme sega nikoi neshie osven pesnionerkite,a ti kakvo piesh da te cherpia edno

strah putka pazi


Тема Re: Къде видя обобщенията? [re: Blue_Lady]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано28.03.04 22:29



Ами така ми прозвучаха думите на твоят познат, когото си цитирала накрая:

..."Веднъж един ми обяснява, че щом ставало въпрос за жени, нямоло приятелство... "...

И аз, кой знае защо, го взех за акцент някакъв - затова го коментирах. Иначе ти самата не си правила точно такива обобщения - съжалявам, че така е прозвучало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.