Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 27.09.24 
Контакти
   >> Говорим си за секс
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема 6 въпроса за различията между половете.нови  
Автор 3apaлия (тракиец)
Публикувано16.12.03 08:53



Размишлявайки върху женската психология и поведение (които все още си остават загадка за мен), тия дни ми се завъртяха 6 въпроса, които бих искал да споделя с вас. Надявам се да получа отговори на тях. И до някаква степен да си изясня защо жените постъпват точно така. Защото въпреки многобройните ми познанства и разговори с дами, поведението на наследничките на Ева продължава да е енигма за мен...



Защо на възрастните мъже не им пука, че излизат и се чукат с млади момичета, а за зрелите жени (25-40 г.) това е една голяма бариера и много малко я прескачат (когато вторите са много отворени на приказки)?

Защо жените от всички възрастови категории търсят предимно и само мъже с опит и то не с какъв да е, а солиден опит (когато става въпрос за чисто сексуални отношения)? А тези мъже без опит или със скромен такъв, но с реален потенциал за развитие и с вътрешен заряд на добри любовници биват пренебрегвани?

Защо множество жени и момичета осъзнаващи, че над тях се прилага системно психически и физически тормоз от страна на партньорите им, продължават да ги обичат, да се любят с тях, да им шетат и да правят всичко друго в името на любовта, а когато на един мъж му писне от една жена я зарязва и повече не се обръща назад?

Защо жените мразят да бъдат възприемани като сексуален обект и въпреки това се обличат предизвикателно и вътрешно мечтаят за онзи Ромео, който ще ги пренесе в друго измерение?

Защо доста жени си мислят, че колкото са им по-високи акциите, толкова по-стойностен мъж ще намерят?

Защо зрелите жени подценяват младите мъже само поради възрастовия фактор, а не отчитат личността отсреща и как той си използва сивото вещество (което има значение и за поведението в леглото, и извън него)?




Заралия

Женската красота кара мисълта да прави чудеса... ;)


Тема Отговоринови [re: 3apaлия]  
Автор DVD ()
Публикувано16.12.03 09:24



Въпрос 1: нямам си ни най-малка идея...

Въпрос 2: вероятно се надяват че "сексуален опит" = "готовност за саможертва" - ако не е така - представа си нямам...

Въпрос 3: и да ме убиеш не мога да се сетя...

Въпрос 4: това е парадокс който за мен няма обяснение...

Въпрос 5: дори и жена да бях пак нямаше да знам защо си го мислят...

Въпрос 6: виж отговора на въпрос 2





Тема Пъна се да отговорянови [re: 3apaлия]  
Автор Иryaнa (безцеремонна)
Публикувано16.12.03 09:43



Но дори и на мен като на жена не ми е много лесно.
Защото макар и да съм над средното рационално равнище (тоест гледам да разсъждавам като правя нещо) аз пак съм подвластна на някои от тези странни правила. Но ще се опитам ...
1. Защото за дъртак е престижно да чука млада, а на тази наборките й ще кажат "Гледай я сега как е тръгнала да се излага"
2. Поне аз наистина предпочитам тези с опит защото е безкрайно досадно да трябва да учиш някой. Аз не съм голямата майсторка с големия опит де ама направо може да ти убие възбуда и всичко ако трябва да му казваш "Сега пипни тука", "Пък на повечето жени така им харесва ... " или нещо подобно. Увереността възбужда тъй че трай си с колко си спал, не питай глупости и действай смело!!! Този, с когото повече от година вече си делим легълцето не ми е казвал никога с колко жени е спал. Подозирам, че не са много, ако изобщо е имало такива ама не му личи много-много. Тъй че и аз не се оплаквам.
3. Има и такива. Ко да праиш, любовта е сляпа и носи на бой.
4. Ей-туй и аз го правя ... Ама се обличам хубаво за НЕГО или за себе си, не за мазните грозници с анцузи дето висят по кварталните кафета.
5. Щото не знаят колко много хора се правят на такива каквито не са.
6. Разбирам, че си засегнат, но и на твоята улица ще изгрее слънце.

Ама колко съм знаеща, а?

Интелектуалец е този, който е намерил по-интересно занимание от секса.


Тема Re: 6 въпроса за различията между половете.нови [re: 3apaлия]  
Автор razbiram (но още се уча)
Публикувано16.12.03 10:02



Добре, ще се постарая да отговоря, но не от моя гледна точка, а имайки предвид масовото, типичното мислене, тъй като личното ми мнение обикновено е доста различно.

1. Защото възрастен мъж с младо момиче е обществено приемливо, а обратното не е. Светът е мъжки и мъжете са го направили такъв за собствено удобство – това последното е лично мнение и да не се схваща като нападка.

2. Защото повечето жени имат кофти и незадоволителн сексуален живот, обвинявайки по инерция за това само мъжете и защото ги мързи да се потрудят да развият, както казваш ти, потенциала и вътрешния заряд на млад мъж. А може би си мислят, че хармония се постига едностранно.

3. Защото голяма част от жените нямат самоуважение, до степен на психомазохизъм, защото се страхуват да останат сами, тъй като обществото е мъжко и сама жена всеки се опитва да я смачка или най-малко всеки мъж се чувства едва ли не длъжен да й се слага и защото, като цяло жените притежават по-голямо търпение и чувство за отговорност, съзидателното начало е по-силно в тях, докато доста мъже са разрушители.

4. Не мразят, но просто им писва. Когато се обличат предизвикателно не си дават сметка за последствията и не са готови да ги понесат. Още и защото на повечето самочувствието им се гради върху това дали противоположният пол ги харесва, поради липса на самооценка и способност за такава.

5. Какво ще рече по-високи акции – че се правят на недостъпни ли? Ако е това, обяснението е, че повечето от мъжете смятат, че ако са свалили една жена лесно, то тя няма особена стойност. Друг е въпросът, че ако един мъж наистина иска една жена, няма да се откаже лесно от завоюването й. Понякога причината е тази.

6. Защото мислят по инерция. Млад – глупав, няма опит и т. н. Само че някои хора бързо порастват, а други – никога. Последното е личен коментар.

Дано съм ти отговорила поне отчасти на хубавите въпроси, които си задаваш. Ако ме питаш за лично мнение, ще ти го кажа, но на бележка.

Луд е, който ми вярва, който не - МНОГО ПОВЕЧЕ!


Тема Re: 6 въпроса за различията между половете.нови [re: 3apaлия]  
Автор Star-ProofedlAmNot (poetry in prose)
Публикувано16.12.03 10:34



Здрасти! Абе имайки предвид всичко, което досега си писал, се чудя дали наистина тия въпроси дето ги задаваш сега са ти голям проблем... Не би трябвало да имаш.
Аз може би не съм най-представителната жена за тези въпроси, харесвам младостта, изглеждам на по-млада и ми харесват млади мъже. Пък и (тук вече се намесва въпрос 2) аз като се водя само от любов, не ме е грижа за опита на доста по-възрастни от мен защото няма как да се влюбя в такъв. Даже и за секс... не знам, не бих искала. До 35 носи, над 40 вече сравнявам с възрастта на баща ми и не става. Е, такива неща не ми се случват обаче, само теоретичен хипотетичен отговор.

Сега за опита - не искам да пиша клишета, важно е излъчването на един мъж, самоувереността му (това за всичко, не само за секса). Все пак не анализирам мъжете, знам че много зависи от мен и от чувствата и там емоциите ни, ако се харесваме то само мислите правят половината в секса.

На трети въпрос нямам никакъв отговор от личен опит, може би при жените това е семейния инстинкт, дори да не са семейни, да запазят връзката, първи те да направят компромис(и).

Въпрос 4: защото на мъжете им е по-лесно да влизат в чисто сексуални отношения, докато жените харесват да ги оценяват като личности, иначе е малко обидно, щото се оказва, че се супер много лесно заменяеми, даже някои мъже открито си казват, че в примерно този етап само трупат опит. Другата част дето не ти се връзва с това е женското кокетство, а то все пак е велико. Но моето мнение е, че както при жените, така и при мъжете, нищо не дава такова директно самочувствие както усещането че си харесван.... пък колкото и умна да е жена или един мъж какъвто и невероятен специалист да е в професията си,в Кембридж да е завършил, ако няма самочувствие заради чисто мъжкото в себе си го отпиши. Така че този въпрос хич не е парадоксален.

Следващия въпрос, думата стойностен ми е много неясна (поне това, което ти имаш предвид).

Не подценявам младите мъже, освен ако не са за подценяване. Предвид че и аз не съм много 'стара', подценявам ги под 20, обяснимо защо, тях друг вятър ги вее...

Crown me. You do. You weave the budding stems, incoherent, exuberant, into a circle of love.


Тема Има един такъв момент:нови [re: 3apaлия]  
Автор maira (отсъстваща)
Публикувано16.12.03 10:50



На жените от самото начало им се налага да се доказват като жени. Някак си принципно е заложено в семействата където майката само и основно се занимава с децата. Приема се, че мъжът е мъжествен понеже има пишка... а момичето тепърва трябва да покрие нормативите за женственост. Да е мила и неконфликтна. Да дава. Да се подчинява. Да отстъпва. Да разрешава. Да прощава. ...Да бродира гоблени.
А всяко дете и всеки човек след това се нуждае от одобрение. Ако някоя жена е открила схемата по която влиза в нормата и намира някакво свое място под слънцето то тя уютно се окопава на тази позиция с цел да прекара там живота си. /не че същото не правят и мързеливите мъже./ И за да излезе от релси е необходимо сътресение. Ето тук можеш да получиш и своите отговори:
1. След като нещо не е приемливо в обществото /стара жена + млад мъж/ то жените на 40 не желаят да бъдат бунтарки.
2. Защото и е внушено че не е женствено да се справяш сама. Че дори и да знаеш решението трябва да го подскажеш на мъжа и да отстъпиш в сенките. А познай колко е уморително да подсказваш всеки път.
3. Защото смятат че спасяват света. Че тяхната любов ще промени въпросния темерут - утре.
4. Защото ако не си сексуален обект не се чувстваш достатъчно женствена. От друга страна колко и да маскираш гнева си от целия театър ... той трябва да избие и го отнасят кибиците.
5. Защото нямат какво друго да предложат като личности / понеже не е било женствено да се справят сами в живота/ освен високо вдигнатия нос.
6. Защото жените не опознават мъжете като личности

Дъждът е искрен.
CopyUP Maira


Тема Re: 6 въпроса за различията между половете. [re: 3apaлия]  
Автор dma (irq)
Публикувано16.12.03 11:17



Амии то ще се наложи да се генерализира, за да се отговори и както всяко генерализиране, то няма да е напълно вярно, но ще пробвам .

1. Не знам. Има вероятност жената да избягва да го прави заради общественото мнение, което "приема", че една жена не може да излиза с млади мъже. По принцип дори за една по-зряла жена се гледа с лошо око при всякакви прояви на сексуална дейност. Явно жената след дадена възраст трябва да бъде майка преди всичко. Не трябва да се забравя също, че за една жена на 40 е много по-лесно да си представи 20годишен младеж като пеленачето, което е бил докато тя е правила вече деца, отколкото за един мъж да си представи еквивалентната ситуация спрямо млада жена.

2. Не търсят предимно мъжете с опит, а търсят мъжете, на които могат да имат доверие, че ще се грижат за общото удоволствие. Ако ти на 20 имаш такова излъчване и теб ще търсят.

3. Бях писала преди два-три дни в клуб Любов за този феномен. Това няма нищо общо с нормално състояние на една жена. Случва се и на мъжете и на жените и си е патология. Просто се говори много повече за жените, които са подлагани на физически тормоз. Психическия го има в двете посоки на еднакво ниво.

4. Защото им е кеф да виждат желанието в очите на мъжете. Това им дава някаква власт, която макар и перверзна, е доста примамлива.

5. Не знам за какви акции точно говориш

6. Не всички го правят, ама нали обощаваме... Защото младите мъже "вятър ги вее на бял кон". По принцип за една жена не е лесно да приеме на млади години още житейските приоритети на мъжете, да не говорим когато съзрее повече как и се струват някои типични младежки мнения и държания..

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: 6 въпроса за различията между половете.нови [re: 3apaлия]  
Автор Eвpиka (открих!)
Публикувано16.12.03 11:36



Отговори "по принцип" вече си получил и те според мен са тончни. Ще отговоря на въпросите ти лично за себе си:
1. Ако става дума само за секс нямам нищо против младите мъже. Ако става дума за сериозна връзка - много от тях изобщо не са готови за такава. Те не я и искат. Ако аз имам нужда от сериозна връзка с мъж, не бих се хванала с 20 годишно момче. Струва ми се че в това няма перспектива.
2. Не търся мъже с опит. Даже предпочитам, ако ще се уча на нещо, да се учим заедно с партньора ми, а не той да се чувства нещо като мой ментор, който ми дава наставления. Обичам равнопоставеността в отношенията. Освен това самата аз дълго съм се чувствала подценявана заради липсата на опит /доста късно започнах със секса/ и затова мога да вляза в положението на мъжете без опит. Не ги подценявам.
3. Това не се отнася до мен. Не бих търпяла такова нещо. Уважавам себе си.
4. Мразя да ме приемат само като сексуален обект, защото съм много повече от това. Харесва ми да ме приемат и като сексуален обект, защото това значи, че съм привлекатена за другия пол. Затова в облеклото търся златната среда:)
5. Какво значи "да си ти високи акциите"? Стойностен мъж намираш, ако самата ти си стойностна жена.
6. Не подценявам младите мъже. Много ги харесвам. Скептична съм само по въпроса за сериозно обвързване с много по-млад от мен мъж. Това вече го казах.

Редактирано от Eвpиka на 16.12.03 11:47.



Тема Re: 6 въпроса за различията между половете.нови [re: 3apaлия]  
Автор Mazrim Taim (M'hael)
Публикувано16.12.03 15:52



Жените обичат да виждат и най-вече да чувстват, че си сигурен, че си уверен в това, което вършиш. Дори то да е глупаво или безразсъдно...или незаконно, дори да вършиш тъпотии, от които ще си имаш неприятности, жената ще бъде с теб, заради начина, по-който си се устремил напред или заради начина, по-който си ударил шамар на някого, който знаеш, че ще те смели от бой. Изобщо...не се чуди дали ще я изчукаш, бъди сигурен, че ще я изчукаш и тя ще ти повярва!



Тема опит за отговорнови [re: 3apaлия]  
Автор vehemence (разгорещена)
Публикувано16.12.03 16:52



Защо на възрастните мъже не им пука, че излизат и се чукат с млади момичета, а за зрелите жени (25-40 г.) това е една голяма бариера и много малко я прескачат (когато вторите са много отворени на приказки)?

Мъжа има нужда да се доказва както и жената :))) и на нея не й пука ако се чука и илиза с по-млади (къде видя бариерите) И двата пола имат нужда да усещат, че са желани и ако е от по-млади добре дошло

Защо жените от всички възрастови категории търсят предимно и само мъже с опит и то не с какъв да е, а солиден опит (когато става въпрос за чисто сексуални отношения)? А тези мъже без опит или със скромен такъв, но с реален потенциал за развитие и с вътрешен заряд на добри любовници биват пренебрегвани?
Отговор:
Търсят опит, защото няма смисъл да ядат еклер като имат сметанова торта , нали? Като си научен на по-хубавото за какво ти е по-лошото?

Защо множество жени и момичета осъзнаващи, че над тях се прилага системно психически и физически тормоз от страна на партньорите им, продължават да ги обичат, да се любят с тях, да им шетат и да правят всичко друго в името на любовта, а когато на един мъж му писне от една жена я зарязва и повече не се обръща назад?
отговор:
Защото, когато обичаш си сляп ...и не винаги мъжа като зареже не се връща назад даже напротив жената по-смело се оправя след раздяла

Защо жените мразят да бъдат възприемани като сексуален обект и въпреки това се обличат предизвикателно и вътрешно мечтаят за онзи Ромео, който ще ги пренесе в друго измерение?

отговор: Защото такава е женската психика хем така хем иначе :)))))

Защо доста жени си мислят, че колкото са им по-високи акциите, толкова по-стойностен мъж ще намерят?

отговор: Защото се намира по-стойностен именно като имаш висок критерий и за себе си и за околните


Защо зрелите жени подценяват младите мъже само поради възрастовия фактор, а не отчитат личността отсреща и как той си използва сивото вещество (което има значение и за поведението в леглото, и извън него)?

отговор: Не ги подценяваме, а ги предпазваме ...говорихме вече в другата тема










...to paradise with pleasure haunted by fear.....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.