Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Електронни таблици
*Кратък преглед

Тема text4.text = aaa.range("E" & K)нови  
Автор zvezdi4kata_ff (непознат )
Публикувано24.10.12 15:08



for K=4 to 300
text4.text = aaa.range("E" & K)
Въпроса ми е при посочване на combobox на определен индекс(запис) то text4.text =aaa.range("I" & K) тоест да се измести с 4 колони и text4.text да покаже записа от 4 колона. Незная дали се изразих ясно...
На кратко казано от избора в комбото текстбокса да показва стойности намиращи се в 4 колона

Редактирано от zvezdi4kata_ff на 24.10.12 17:22.



Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K) [re: zvezdi4kata_ff]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано24.10.12 22:02



Не, не се изрази ясно. И не стана ясно защо е цикъла?

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: пpивeт]  
Автор zvezdi4kata_ff (непознат )
Публикувано25.10.12 11:20



Подозирах, че не става ясно какво искам да кажа, за което се извинявам! Ще се опитам разбираемо да обясня... Значи, Във Формата съм заредила един combobox със записи както следва: 1-ва колона, 2-ра колона и така до 12-та колона и един textbox. В лист1 от клетка "Е4" до "Е300" имам числа - те образуват 1-ва колона.
2-ра колона е от клетка "I4" до "I300" .
3-та колона е от "M4" до "M300" . Тоест, през четири клетки се образува следващата колона. Въпроса ми е, как да направя така, че при посочване на определен запис от comboboxa - примерно 1-ва колона да селектира данните от 1-ва колона ("E4" - "E300") ; 2-ра колона да селектира данните от 2-ра колона ("I4" - "I300"). Тоест да се получи изместване с четири клетки напред или съответно назад.
Благодаря!



Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: zvezdi4kata_ff]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано25.10.12 12:16



Да кажем, че не стана много по-ясно.
Това което разбирам е, че в комбобокса имаш 12 записа, съответно "1 колона", "2 колона" и т.н. до "12 колона"
Съответно първа колона наричаш областа от клетки Е4:Е300, втора колона наричаш областта от клетки I4:I300 и т.н. през 4 колони

Това което не става ясно е, какво прави текстбокса и как искаш да поставиш стойностите от 297 клетки от съответната колона в този еди текстбокс. И защо говориш за селектиране?



Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: Бypaн]  
Автор zvezdi4kata_ff (непознат )
Публикувано25.10.12 15:58



Буран, Благодаря, че взимаш отношение!
Във формата съм добавила и един listbox, който си взима данните от sheet1.range("A" & K). Следва условие, с което проверявам, дали записите в sheet1.range("A" & K) е равен на посочения в listbox, и тогава ако е така textbox си взима записа, който е срещу него в range("A" & K) примерно В listbox съм посочил Пешо , след това следва проверка, дали в range("A" & K) съществува такова име и ако да, то тогава textboxa си взема стойността от реда , която стойност се намира в колона посочена по-рано в comboboxa, тоест при стартиране на формата първо се избира в коя колона се търси дадената стойност и тогава се избира запис от листбокса .

Забравих да спомена, че променливата К е от 4 до 300
Благодаря за отделеното внимание! :)



Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: zvezdi4kata_ff]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано25.10.12 16:46



При така зададените условия и контроли на формата, аз бих направил комбобокса с две колони, първата да е скрита (с ширина 0), втората да е видима с ширина по-голяма от нула. Скритата колона ще съдържа информация за колоната, напри "Е" или 5 (колона Е е петата колона). Кое ще избереш, зависи от начина по който реферираш, но като те гледам, използвай Е. Определяш първата, скритата колона да е BoundColumn за комбобокса. Така при промяна, value на combobox-a ще се взима от първата колона. Втората, видимата колона ще задава text на комбобокса, например "I-ва колона". Попълваш комбобкса със съответните стойности при инициализирането на формата.
Можеш да реферираш като изпозлваш range (ComboBox1.value & K), кудете К е между 4 и 300. ComboBox1 e името на комбобокса, смени го с това, което използваш

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бypaн на 25.10.12 16:48.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бypaн на 25.10.12 16:49.



Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: Бypaн]  
Автор zvezdi4kata_ff (непознат )
Публикувано25.10.12 17:26



Извинявай Буран! Би ли онагледил с примерче, ако е удобно , тъй като не схващам ! Ще съм ти благодарна! :)



Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: zvezdi4kata_ff]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано25.10.12 17:55







Тема Re: text4.text = aaa.range("E" & K)нови [re: Бypaн]  
Автор zvezdi4kata_ff (непознат )
Публикувано26.10.12 09:27



Много благодаря!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.