Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Електронни таблици
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Excel задачанови  
Автор koce6 (непознат )
Публикувано04.05.09 19:11



Здравейте, на всички , надявам да ми помогнете .
Имам следния въпрос -направил съм една таблица на Excel с три колони. - в първата имам брой налични количества стока, във втората единична цена и в третата сметната обща стойност. Дотук добре, проблемът ми е че искам в четвърта колона да вписвам количество продадена стока и всъщото време автоматично да се подважда от първата като количество и от третата като стойност.
И един втори въпрос- как да накарам една колона автоматично да подреди наименования в азбучен ред.
Предварително ви благодаря!!!



Тема Re: Excel задачанови [re: koce6]  
Авторkoce6 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.09 22:22



Ще се опитам да съм по ясен.
В първата колона имам 10 -отверки
Във втората цена на една отверка - примерно 1,5лв
В третата имам обща сума на отверките тоест 10 х 1,5 = 15лв.
Въпросът ми е ,когато продам примерно днес 3-отверки ,да ги впиша в четвърта колона като продадено количество за деня.
В същото време искам автоматично в първата колона да станат 7-отверки.
И в третата колона стойноста да стане автоматично 10,50лв.
Благодаря предварително !!!



Тема Re: Excel задачанови [re: koce6]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано05.05.09 23:14



Още първия път те разбрахме. Ама можеш ли да обясниш, защо трябва да бъде по сложния начин, а не по лесния. Защо трябва да пишеш в четвърта колона, а не си промениш сам числото в първата - така и така пишеш нещо, направо си напиши 7 в първата колона. Освен това не ти ли трябва да знаеш колко стока си имал първоначално?



Тема Re: Excel задача [re: Бypaн]  
Авторkoce6 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 10:10



Може би не съм доисказал докрай идеята.

Всъщност условно четвъртата колона ще е продаденото за деня , тоест във файла за месеца ще има 31 колони
и така идеята е да знам всеки ден какво е продадено и накрая на месеца да виждам от първата колона колко и с какво е намалял склада.



Тема Re: Excel задачанови [re: koce6]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано06.05.09 12:06



Така да беше казал, че то иначе е игра на отгатни какво искам да направя. Предлагам ти да си организираш таблицата по следния начин (според мен не е най-ефективния, но е максимално близко до това което описваш):
Първа колона - начално салдо за месеца. попълваш бройката с която започваш.
Втора колона - продадено през месеца. С формула сумираш стойностите в колона 6 до 36 за съответния ред.
Трета колона - остатък в склада. С формула, като разлика от първа минус втора колона.
Четвърта колона - цена.
Пета колона - стойност на стоката в склада. с формула - трета по четвърта колона.
6 до 36 колона - брой продадени през съответния ден на месеца.

Какво постигаш - винаги имаш налична информация за броя с който си започнал, броя продадени стоки, броя налични в склада и тяхната равностойност. Евентуално можеш да си добавиш колони за равностойността на това с което си започнал и това което си продал, но ти си знаеш дали ти трябва.
Нали разбираш, че по този начин не отчиташ промяна в цената на стоката през месеца?

Редактирано от Бypaн на 06.05.09 12:07.



Тема Re: Excel задачанови [re: Бypaн]  
Авторkoce6 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 12:30



Стана ми ясно благодаря !
Значи основно работя с 5 колони за сведение и другите са ежедневни за попълване на данни
общо взето ще се събере нормално на екрана сега ще го пробвам .

Благодаря много ми помогна !



Тема Re: Excel задачанови [re: koce6]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.05.09 09:03



а какво правим с доставените през месеца стоки?
или получавате всичко на първо число само?



Тема Re: Excel задачанови [re: f(x)dx]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано07.05.09 09:52



С доставките, с изписването също - FIFO или средноптретеглена и т.н. Ама то вече отива към складово стопанство и едва ли EXCEL-а е най-подходящ. Да не говорим, че ако се организира по по-различен начин с пивот таблици чудеса могат да се направят. :-)



Тема Re: Excel задачанови [re: Бypaн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.05.09 13:17



не знам за какво му трябва на човека.
нека си опише казуса по-подробно



Тема Re: Excel задачанови [re: koce6]  
Авторkoce6 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.09 08:32



Извинявам се за късния отговор.
Значи определено ми трябва за складово стопанство на магазин
Но досега на каквито и програми да съм попадал все ми се струват много тромави.
Все се изискват разни номенклатури , баркодове ,клиенти ,доставчици и т.н и т.н.
и за да вкараш или продадеш една стока минаваш през доста неща а и нямаш един ясен и бръз поглед върху нещата , затова и се насочих към excel в крайна сметка.И да не забравяме , че е безплатен и може на няколко РС- та да си разглеждаш.
Еми това е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.