Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Електронни таблици
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема МНОГО ВИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ  
АвторKOLDY (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 20:20



ЗДРАВЕЙТЕ,
МОЛБАТА МИ Е СЛЕДНАТА:
АКО В SHHET1 ИМАМ ТАБЛИЧКА С ДАННИ ОТ РОДА НЕ ИМЕ, АДРЕС, ТЕЛЕФОН - А1 - ПОПЪЛВАМ ИМЕТО
А2 - ПОПЪЛВАМ АДРЕС
А3 - ПОПЪЛВАМ ТЕЛЕФОН
ТО ПРИ НАТИСКАНЕ НА БУТОН "ЗАПОМНИ" ВЪРЗАН ЧРЕЗ МАКРОС ДА ЗАПАМЕТЯВА ДАННИТЕ В SHEET2 KATO ТАМ ГИ ПОДРЕЖДА ПО КОЛОНИ ДАННИТЕ, НО С ОПЦИИ ЗА МНОГО ЗАПИСИ
КОЛОНА-А Е ИМЕНА
КОЛОНА-В Е АДРЕСИ
КОЛОНА-С Е ТЕЛЕФОНИ
А В САМИТЕ РЕДОВE 1,2,3,4,5,6........n ДА СЕ ЗАПИСВАТ ВСЕКИ ЕДИН ЗАПИС ЗАПАМЕТЕН ОТ SHHET1 ЧРЕЗ БУТОНА "ЗАПОМНИ".
ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ТОВА АКО Е ВЪЗМОЖНО КЪМ ВСЕКИ ЕДИН ЗАПИС ДА ГЕНЕРИРА И НОМЕР ЗА ДА МОЖЕ ПО-ЛЕСНО ДА СЕ ОБРАБОТВАТ ДАННИТЕ ПОСЛЕ.

МНОГО ВИ МОЛА ПОМОГНЕТЕ !!!

БЛАГОДАРЯ НА ОТЗОВАЛИТЕ СЕ !!!



Тема Re: МНОГО ВИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: KOLDY]  
Автор ivanovrg (непознат)
Публикувано21.03.08 21:20



имам нещо подобно
само че е с форма а не от шийт 1 на на шийт 2
ако се интересувасш пиши да ти го пратч на мейл



Тема Re: МНОГО ВИ МОЛЯ ЗА ПОМОЩнови [re: KOLDY]  
Авторnepukis (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 16:32



много ми е чудно защо ти трябва макрос за това? Така и така пишеш пиши в sheet2. Пък ако е само за идеята ето:
Sub Button1_Click()

For i = 1 To 20000
If Sheet2.Cells(i, 1) = Sheet1.Cells(1, 1) Then MsgBox ("ПОВТАРЯЩ СЕ ЗАПИС"): Exit For
If Sheet2.Cells(i, 2) = Sheet1.Cells(1, 2) Then MsgBox ("ПОВТАРЯЩ СЕ ЗАПИС"): Exit For
If Sheet2.Cells(i, 3) = Sheet1.Cells(1, 3) Then MsgBox ("ПОВТАРЯЩ СЕ ЗАПИС"): Exit For

If Sheet2.Cells(i, 1) = "" Then


Sheet2.Cells(i, 1) = Sheet1.Cells(1, 1)
Sheet2.Cells(i, 2) = Sheet1.Cells(1, 2)
Sheet2.Cells(i, 3) = Sheet1.Cells(1, 3)
Sheet2.Cells(i, 4) = i

Exit For
End If

Next
End Sub




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.