Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Електронни таблици
*Кратък преглед

Тема vypros :-)нови  
АвторTeoiva (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 20:26



Здр, отново :-)
нужно ми е следното, ако може да помогнете ще съм благодарна

ако колона "C" e празна, тогава нищо ,но ако не е тогава "А" да се оцветява в червено /например/, но не искам формула,предполагам, че това ще стане с "conditional format" обаче аз не се сещам как



Тема Re: vypros :-)нови [re: Teoiva]  
Автор kibik (позициониран)
Публикувано24.03.06 21:47



че ще стане с "conditional format", ще стане, но опитай да формулираш *пълна* и *празна*
ако правилно съм разбрал:
записите в колона С >0 , то колона А да стане червена (ако става въпрос за стойности в колона С)



Тема Re: vypros :-)нови [re: kibik]  
АвторTeoiva (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 22:59



не става въпрос за стойности а просто за данни, с една дума ако колона C не съдържа нищо т.е C=0, тогава нищо, но ако C>0, тогава колона А да стане червена



Тема Re: vypros :-) [re: Teoiva]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано26.03.06 08:30



предполагам искаш да кажеш, че ако например в клетка С1 има стойност, то А1 да се оцвети в червено. Ако е така маркираш всички клетки от колона А и с Conditional Formatting задаваш следното условие:
Formula Is: ISBLANK($C1) (Ако ще форматираш само колона А, може С1 да е относителен. Но не трябва да е абсолютен)



Тема Re: vypros :-)нови [re: Teoiva]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано26.03.06 08:51



Пъро между това дадена клетка да бъде празна и нейната стойност да бъде нула има огромна разлика. Защото едно е дадена клетка да не съдържа нищо друго е същата тази клетка да има стойност 0.

Но както и да е, за каквото и да иде реч може да се направи. Виж кой от двата начина на форматиране ти върши работа на теб и го използвай:





Тема Re: vypros :-)нови [re: alexoff]  
Авторteoiva (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 12:50



Perfectno mi svyrshi rabota =isblank(c1)
Mnogo blagodarya



Тема Re: vypros :-)нови [re: teoiva]  
Автор djaleks (непознат )
Публикувано13.08.07 23:33



здравейте,

иска да питам може ли това оцветяване да стане за фраза, а не за цифра? Имам колона в която всички стойности са NO и искам когато всички заедно се обърнат на YES (тоест да няма вече такива с NO) да се оцветява определена клетка.
Моля помогнете!



Тема Re: vypros :-)нови [re: djaleks]  
Автор TRN ()
Публикувано14.08.07 20:46



Използвай примера по-горе (на alexoff) като въведеш Formula Is =COUNTIF(A1:A5000;"No")=0

Редактирано от TRN на 14.08.07 20:46.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.