Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Електронни таблици
*Кратък преглед

Тема Падащ подсписъкнови  
Автор aleks_gv (не съм сашо)
Публикувано04.02.05 18:12



Здравейте, поставил съм си амбициозната задача да сътворя счетоводна програмка под ексел, но ми е трудно с въвеждане на аналитичностите.Та конкретно въпроса ми е:
Клетка А е linked sell към Combobox1, аклетка B e linked sell на Combobox2.
Проблемът ми е , че падащия списък в комбо2 трябва да е от различна база данни в зависимост от това което е въведено в клетка А.
Например:В кл.А избирам сметка 411(комбо1 ми е синтетичния сметкоплан), и сега в Комбо2 трябва да ми излезе списъка с имената на клиентите...
Дано съм се изразил ясно от какво точно се нуждая

не знам как е ама и така не е...


Тема Re: Падащ подсписъкнови [re: aleks_gv]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано06.02.05 15:47



Моите поздравления, с много сложно начинание си се захванал, то не че Excel-а не си е универсалната счетовдна програма де. Ползва я почти всечки счетоводител за хилядите справки които му се налага да прави за шефовете си. Но както и да е да не се отплесвам много и да не се оплакваме. Нарпаво на въпроса, имам едно решение, което е малко грубичко с комбинаия от от Offset(), Hlookup() и Validation.



това което съм направил е в едната страница се попълват сметките а под тях подсметките. Като под всяка сметка съм сложил число за индекс на колоната което се използва при функцията Offset за да може да се извикат подсметките в партида дебит 1 или 2 или в партида кредит 1 или 2 като тези области са именувани и данните в тях се променят в зависимост от това каква сметка съм задал в страницата Осчетоводяване съответно в дебита или в кредита. Можеш да видиш коя област как се казва и точно къде се намира от Insert->Name->Define. тези области съм посочил в страницата Осчетоводяване съответно в полето за сметка дебит/кредит и за под сметките разгледай от Validation коя област точно от къде идва и каква информация има там.

Май супер сложно го обясних, но разгледай файла по подробно и ако имаш въпроси питай.

Между дургото имам някъде вкъщи и код на VBA за точно това нещо, ако искаш остави ми едрес на бележка и ще ти изпратя и един код да разгледаш.



Тема Re: Падащ подсписък [re: alexoff]  
Автор MУTPA ()
Публикувано09.02.05 00:46



Абе брато,

Тъй кат си почнал да раздаваш ноухау, що не земеш малко, да ма светниш и по моя прблем, а? Значи имам една доста обемиста проектно стойностна документация (ПСД)

Та значи, в един момент требе да изкарам една сравнителна таблица, кво реално съм изпъл и кво сам надвшил. Тва разбира се става, кат сметна това квото съм изпълнил рално, щото си го меря и после вадя ПСД-то. Тъй де, ама ми са иска, кат си направя една табличка с една колонка с падащо меню, в която си избирам видовете СМР от неква "base" чрез validation, в съседните клетки да ми излизат сответните стойности, които кореспондират на тая вид СМР от "base". Да, ама има още нещо. Тия видови СМР от "base", са повтарят понякога, щото са разпределини по етажи в СМР и ми са ще, стойностите в съседство да си кореспондират с тия на избрания ред в падащото меню. Става ли тоя номер и ако да, как?

Ша почерпя!

Seeya! Между нас да си остане, работата е осрана (Fatal error) [/ i]


Тема Re: Падащ подсписъкнови [re: MУTPA]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано09.02.05 08:15



Нещо не схванах много какво точно трябва да се направи, но доколкото разбирам един Pivot Table Report би трябвало да ти свърши работа, въпрасе е само да успееш да си подредиш правилно изходните данни в една табличка и след това обобщаваш и анализираш с пивот таблица



Тема Re: Падащ подсписъкнови [re: MУTPA]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано09.02.05 08:31



Братле, не съм сигурен, че съм разбрал. Ако бачках в строителството, може би щях да схвана от раз, ама сега ето какво вдянах:
Имаш да кажем два шийта:
1. base, в който са ти СМР-тата по ПСД. В общи линии таблицата има три колони - "етаж", "СМР" и "стойност на СМР"
2. вторият шийт ти е примерно Real, в който нанасяш реалните разходи за всяко СМР и искаш автоматично да ти излиза и стойността по ПСД.
Ако правилно съм го схванал, можеш да пробваш следното:
Организирай си втория шийт като първия, т.е. пак да има колони "етаж", "СМР" и "стойност на СМР". След това си вмъкни колона м/у "СМР" и "стойност на СМР" и с Concatenate "залепи" стойностите в "етаж" и "СМР". Образно казано ако имаж етаж 2 и СМР "поставяне на дограма", в тази нова колона ще ти се появи нещо от сорта "2поставяне на дограма".
След това с vlookup можеш да си извикаш в шийта Real желаната стойност като lookup value ще ти бъде в новата колона (в примера - "2поставяне на дограма").
Ако исакш съвсем да го избараш можеш да сложиш IF. Ако стойнстта в "етаж" и "СМР" е празна - нищо, ако има нещо vlookup

Дано да съм те разбрал, че язък за толкоз много писане

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.