Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За да се случи проектът, е нужна визиянови  
Автор zdravets21 (здравец)
Публикувано07.06.14 02:17



В последно време нищо не се прави без предварителен проект...

Музикантите, като направят нова песен, казват, че дълго са искали да осъществят този си проект. Художниците не рисуват картини, скулпторите не правят скулптури, сценаристите не пишат сценарии, режисьорите не режисират - всички те работят по някакъв проект. Аман от тези проекти! Стигна се дотам, че една млада изпълнителка каза, че искала да прави много проекти - да се снима във филми, да създава музика и т.н... Дори ходенето до тоалетната е свързано с проект - на излизане съобщаваш, че си изпълнил един свой проект.

Визията, както е известно, е много важна. Така от виждането не остана и следа - и то, и външният вид вече са визия. Някои политици имали визия. Каква визия бе, аланкоолу - много са красиви ли, или имат виждане по някакъв въпрос!?!? В стремежа си да се правим на интересни, служейки си с чуждици, се лишаваме от много думи.

При връчването на филмовите награди не се награждават филми, а ленти. Днес от Би Ти Ви радио научих, че актьорът Ейдриън Броуди ( къде изчезна артистът!!!),изиграл главна роля в култовата лента "Пианистът", е кацнал в София. Защо бе, Господи, защо сме такива тъпанари!? "Филм" мръсна дума ли е? Защо я отхвърляме!?

И понеже заговорих за кино, се сетих за случването. "За да се случват български филми, е необходимо еди-какво си...". Това чух по БНТ днес. Но не е от днес. Случват се не само филми, случват се сгради, нови пътища, шоу програми и какво ли още не... Накратко: за да се случат всички тези проекти, е нужна визия и лента, която да ни направи свидетели на случилото се.

Каква е "визията" ви по въпросите, които поставям.



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: zdravets21]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.06.14 10:51



Това за лентата ми прилича малко на "коженото кълбо", "насъщния" и прочие класически журналистически клишета. Надали някой го употребява в разговорния език.

"Проект" отдавна ми прилича на "офис", който замени "канцелария" и "кантора", обаче за разлика от офиса проектът не просто измести някой синоним, ами превзе и нови територии, както се вижда.

А колкото до случилото се, можем не само да бъдем свидетели, но и да го случваме.

Всяка "епоха" си има такива "модерни" думи, всъщност. Те постоянно идват на мода и излизат от мода. Нормално е, друг въпрос е, че понякога е смешно.
Под епоха имам предвид всяко множество от N последователни години, не е необходимо да са свързани от нещо друго, нито да са много.



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: zdravets21]  
Автор npubem (:-)
Публикувано07.06.14 13:36



Направо съм се отчаял по въпроса с проектите.
Като започвах да работя като проектант, никак
не очаквах, че ще ме връхлети такава бясна конкуренция,
най-малко от фолк-гилдията. Куцо и сакато проектира вече.

Иначе да се заменят нормалните думи с някакви
заместители е голяма мода.

Като казах мода, се сетих - в списанието на жена ми
чета, че когато сета ни е топ и клош, задължително е да
изберем подходящ клъч. Добре, че картинките са красиви...

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: zdravets21]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано07.06.14 21:08



Абсолютно се съгласявам с всичко! Стенвестниците на дечурлигите също са "проекти", впрочем...



Всичко това е от стария като света стремеж към оригиналност...Да не те обявят за старомоден! Не загряваме, че точно от стремеж към оригиналност ставаме еднакви като нощни шкафчета...



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: MupaM]  
Автор zdravets21 (здравец)
Публикувано08.06.14 03:30



обаче за разлика от офиса проектът не просто измести някой синоним, ами превзе и нови територии, както се вижда.

Не остана непревзета територия. Само писател още не съм чула да казва, че е работил върху този проект (някаква книга) еди-колко си години. Разми се същинското значение на думата. Младите не знаят какво означава тя. Изпълнителката, за която говорех, имаше предвид, че има желание да се занимава с много неща, обаче вместо това каза, че иска да прави много проекти.

но и да го случваме

Вярно, бе, това го бях забравила.



А кантората се надявам да си е кантора. Ти в кантора ли работиш, или в офис?



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: npubem]  
Автор zdravets21 (здравец)
Публикувано08.06.14 03:31



Куцо и сакато проектира вече.

Абсолютно! Не случайно дадох примера с тоалетната. Фолкаджиите също проектират. Наскоро чух, че една от тях много искала да направи клип на някаква песен и най-накрая осъществила проекта си.

когато сета ни е топ и клош, задължително е да изберем подходящ клъч.

Това трябва да ми го преведеш.





Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: UnicaDonna]  
Автор zdravets21 (здравец)
Публикувано08.06.14 03:32



Не загряваме, че точно от стремеж към оригиналност ставаме еднакви като нощни шкафчета.

Това е напълно вярно, но не знам защо, навява малко тъга.

Да си оригинален, означава да си различен от другите. За каква оригиналност можем да говорим, след като използваме едни и същи клишета, които ни затварят в рамка... Я кажи някое клише, използвано от политиците! Само да не е "в публичното пространство битува мнението..."

Те (и не само те) използват този готов шаблон, за да печелят време или когато не знаят какво да кажат.

Редактирано от zdravets21 на 08.06.14 03:39.



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визия [re: zdravets21]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано08.06.14 12:26



Влязох, за да напомня, че освен "проект" - да не забравяме и "продукт"!



Спа-туризмът бил продукт - преди малко го чух. И "Ол инклузив" - също.

А за клишетата на политиците...ами те говорят само с клишета! С изключение на Бойко Борисов, който пък говори само за лош матриал и кафеварки!

Ще се заслушам, до довечера със сигурност ще чуя десетина...макар, че сутрешните блокове свършиха - следобедните още не са започнали!



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: npubem]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.06.14 12:43



Ааа, топовете са навсякъде, вярно е. Наскоро си избирах дрехи от няколко сайта - топ до топа.
Вероятно думата потник на хората им се струва много потна, ама едно време все е имало и по-обичайни думи.



Тема Re: За да се случи проектът, е нужна визиянови [re: zdravets21]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.06.14 12:45



Аз съм в държавно учреждение, та засега незнайно защо минаваме със сграда и стая, в краен случай кабинет. На мен дори и кабинет ми звучи претенциозно, ама поне е стара дума.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.