Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Малко разведряване :))нови  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано30.07.12 20:00



Преди време бях пуснал тук едни

.
Нови находки:












Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: Ha живo]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано30.07.12 21:22



Леко е ОФФ надписът, който ще предложа за разведряване, защото от правописна гледна точка е изряден, но ми е много смешен.

Нямам го сниман. Беше в престижния детски рай "София Ленд". На една от малките въртележки пишеше буквално:

"Забранено за деца над 5 години.
Не се допускат лица в нетрезво състояние"






Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано30.07.12 23:05



Тъй, тъй...


Предимство за бременни деца и забранено за майки с кучета

Случва се на всеки.
Преди време пращам един факс до Евроком.
И щото нали съм много отворен и хич не обичам да се бъзикам нарочно с неграмотни слова тук и там, та си умрях от срам, като видях, че в бързината съм написал с големи букви на изпратеното "Бордеро за месец феФруари". По навик и за майтап, ама получателите - непознати хора.
Леле, срам... Звъня и се обяснявам като ученик...



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано31.07.12 10:56



М така, де, за възрастни не е забранено.





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: MupaM]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано31.07.12 12:01



Страхотно се забавлявахме пред този надпис, като си представихме как до въртележката се приближава на зиг-заг напоркано хлапе на 4 години и не му разрешават да се качи, защото е в "нетрезво състояние"!





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: Ha живo]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано31.07.12 17:22



Вчера, докато гледах Олимпиадата, изписаха, че еди-кой си е спечелил бронзов метал. Е, това не е правописна грешка, но все пак...



. По навик и за майтап...

Майтап с правописа и правоговора не трябва да си правим. Изпадала съм в сходна ситуация... Преди две-три години на шега, на майтап вкъщи бяхме наложили някакъв диалектен говор - смесица от всякакви български диалекти, които бяхме харесали и на които се смеехме. Да, но навикът е втора природа и имаше няколко излагации на обществени места... Оттогава престанахме с подигравките.



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано31.07.12 21:33



Майтап с правописа и правоговора не трябва да си правим.

Зависи.
Когато бях малък баща ми нарочно ми пишеше разни бележки, в които вместо Щ пишеше ШТ, вместо Ю - ЙУ, лоТка, шоколаТ и т.н. Очевидно е следял къде ще се засмея и къде не. Образователно така някак ме е наблюдавал.





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.08.12 10:44



И освен това трябва да се внимава пред кого се лигавиш, понеже хората, колкото и да е невероятно, понякога си мислят, че си проЗ ;) и така си говориш. То пак може да си проз, ама поне е ясно, че не говориш така.

Гледали са ме странно за "поДземлена комисия", например.



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: MupaM]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано01.08.12 23:59



Все се заричам да не си правя майтап с разни думи, ако щеш и с ударения на думи, но не мога да се въздържа... Стоя пред едно гише наскоро и чакам служителката да приключи с документите ми. На съседното гише чувам служителя да казва на клиента, че много е забатачИл нещата. Едвам дочаках да споделя къде трябва да се слага ударението на въпросната дума. Ползвам я доста често като цитат.





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.08.12 06:58



Ударението, мисля, е "забатАчил", защото (поне според мен) произлиза от "Батак"...(двоен жаргон - първо защото като кажеш, че нещо е "голям Батак" - подтекстът е, че е омазано и объркано, с извинение за истинските събития, които са довели до тъжната слава на този град, и от тук пък - превръщане на "Батак" в "забатачване")

А това, което те е впечатлило, е най-обикновено шопско ударение. Естествено е един човек, който казва "работИл", "свършИл", "говорИл" - да каже и "забатачИл".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.