Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.02.13 21:09



Е стига де!!!



Сега пък...еди кой си ХИПОТЕЗИРА не знам какво си...

Отскоро го чувам...да не съм закъсняла нещо с неологизмите??



..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано27.02.13 02:36



Отскоро го чувам...да не съм закъсняла нещо с неологизмите??

Вероятно не си закъсняла, просто хората са много напреднали.



И аз не съм чувала този бисер.

Бисерчета и от мен:

Участниците се събраха пред сградата на общинската администрация в града и с шествие се минаха по основните булеварди.

Политици, близки и приятели на големия актьор Тодор Колев си спомнят за него, който почина на 73-годишна възраст след тежко боледуване.

Във втория проект ще има по- вече музика и ще е насочен към младите, каза....



Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано24.04.13 14:42



Вижте колко добре се справят журналистите с българския език!

27 броя от какво имат новите полицейски униформи, използвани за пръв път през изминалата зима?

а. чифтове белезници; б. джобове
в. пагони; г. места за ордени


И още:

Коя държава е на път да приеме конституция, включваща предложения от граждани през социалните мрежи?

Последно... В една книга намерих листче, на което съм си записала един бисер, но в онзи момент не съм имала време да го споделя с вас, а е много ценен.



Ставаше дума за браковете и разводите и къде се нарежда страната ни по тези показатели. Ето и думите на репортера: Шампиони по разваляне на бракове са латвийците с 4 развода на 1000 души, докато българите са под средния показател - един цяло и четири развода на 1000 души".



Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор UnicaDonna (Заядница)
Публикувано28.02.15 10:52



"Стартът на ски-състезанието ЗАПОЧВА в Х часа..." (чуто по телевизора)

Абе хора - може ли един "старт" да "започва"??







Тема Re: ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ БИСЕРИ - 4нови [re: UnicaDonna]  
Автор Kossoman ()
Публикувано31.03.15 11:13



Може. При различните състезания има различни начини на стартиране. Когато се прилага т. нар. масов старт, тогава не може "да започва", защото е еднократен и едновременен акт за всички участници в състезанието. Когато е итервален старт или преследване, тогава стартът "започва", като в определеното време стартират първите участници, и "завършва" със стартирането на последните. При състезания с интервален старт и голям брой участници е възможно продължителността на стартирането да надхвърли два часа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.