Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: Ha живo]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано07.08.12 22:28



Сигурна ли си, че си виждала достатъчно паметни плочи на воини?

Не, не съм сигурна!



Но ти можеш да ми помогнеш да наваксам пропуска.



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор Brezichka ()
Публикувано08.08.12 10:37



Абе, и на мен не може да ми се обърне езикът да кажа примерно "десетка", макар да знам, че така трябва. Казвам си "десятка" и това е.



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: Brezichka]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано08.08.12 12:55



Примера с "десетка" и "десятка", който си дала, не е най-подходящ, по мое мнение, защото и сега могат да се намерят речници, в които думите са дадени като дублети. А и има разлика между говорене и писане, понеже, ако правилно те разбирам, човекът, написал "тенеска", може да каже, че и той така си говори.





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано09.08.12 00:47



Горещо ти препоръчвам да си стоиш на сухо при сухата материя - речникът на Андрейчин и т.н.


Отсъствието на житейска практика не е добър съветник при спорове от твоя тип, а именно "тъй рече речникът/букварът/етс.".



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: Ha живo]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано09.08.12 01:35



Изкушавам се да поспоря с теб, но съм в приповдигнато настроение и нямам желание да си го развалям... Дори в момента чета една книга, в която е предпочетен "войн". Не ми казвай, че коректорите и т.н. не знаят правописа. Не го знаят разни застреляни автори, на които дори тези, на които плащат, не четат книгите им.

П.П.а именно "тъй рече речникът/букварът/етс.".

Това ме навежда на мисълта, че ти още от люлката си бил всезнайко, на когото не са му били необходими речници дори и при изучаването на чужд език.





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.08.12 07:34



Здравец, УРА!!!

Казах ли ти аз...Първите 2 минути затворих телевизора и бихме!!! На другия мач се замислям да отида в някоя дълбока пещера...





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано09.08.12 13:55



На другия мач се замислям да отида в някоя дълбока пещера.

Няма нужда да прибягваш до крайности, просто не гледай!





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано20.08.12 11:40



Не знам дали това е правилния раздел, но днес видях сорт вносни ябълки: "Света мария"



Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: ___zla_gad___]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано20.08.12 23:16



Не знам дали това е правилния раздел...

Правилният е, но трябваше да направиш снимка. Снимковият материал се котира повече.





Тема Re: Малко разведряване :))нови [re: здpaвeц]  
Автор ___zla_gad___ (непознат )
Публикувано21.08.12 11:42



Предположих, но така се получи.
Преди време във същата верига имаше люти чушки, сорт: "Дамско сърце"...за правописа - не видях проблем, но сорта ми се стори доста любопитен






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.