Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Грамотността е хигиена на ума и изказанови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.07.12 17:34



Те и нашите деца могат да спелуват техните думи.

Това е най-големият проблем на нашите деца. Могат да спелуват АНГЛИЙСКИТЕ думи, но когато пишат БЪЛГАРСКИТЕ - грешка до грешка...Това не те ли ужасява?



Тема Re: Грамотността е хигиена на ума и изказанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано27.07.12 13:28



...но когато пишат БЪЛГАРСКИТЕ - грешка до грешка...

Ще се научат да пишат правилно, когато поискат. Някои искат, докато са ученици, други - на по-късен етап. Не забравяй, че българският език е труден.





Тема Re: Грамотността е хигиена на ума и изказанови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.07.12 21:26



Ще се научат да пишат правилно (български, а не английски) , когато поискат

Здравец, ти се шегуваш. Учениците в днешно време все по-малко и по-малко ПОИСКВАТ да научат нещо, особено ако нямат морков пред носа си...като например: "УчИ английски, защото в тая скапана държава няма хляб за теб, а като научиш езика - ще отидеш в Щатите и в Лондон и ще станеш милионер(ка)" .
А още преди това отрочето ходи на английски откак може да ходи самО на краката си...



Грубо казано - така.

А морковът за учене на български език какъв е?? "Учи български, защото...ммммммм........."..... "Къф бългърски бе, май4е, я ви6 министъра колко го знае!"

Български може да се научи САМО насила. Тоест - "Ако искаш американската мечта - учИ английски, ама ако не изкараш матурата по БЪЛГАРСКИ - нЕма Америка, нЕма Лондон"...

Тогава може и да "поискат"...

И да кажа - не съдЕте за днешните деца само по своите собствени...



Тема ОФФнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано28.07.12 03:59



"УчИ английски, защото в тая скапана държава няма хляб за теб, а като научиш езика - ще отидеш в Щатите и в Лондон и ще станеш милионер(ка)" .

Това от личен опит ли го казваш?

"Къф бългърски бе, май4е, я ви6 министъра колко го знае!"

Кой от всички министри? Има министри, които го знаят. Възможно е и "този" да го знае.

Не всички, които не говорят правилно, не го знаят.

Тогава може и да "поискат"

Е, значи все пак има начин.

И да кажа - не съдЕте за днешните деца само по своите собствени..

Тук само аз имам големи деца. Останалите сте млади майки. Приемам забележката ти лично и ще я имам предвид.



Тема Re: ОФФнови [re: здpaвeц]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано28.07.12 07:27



Това от личен опит ли го казваш?

Никак даже. Моят син още от малък (и досега - 15 години) категорично тропа с крака на всички опити дори да му се НАМЕКНЕ за живот и учене в чужбина. Никога нямало да го направи. В България си бил роден и тук щял да си живее. Разбира се - ще му гледам сеира когато започне ежедневно да се сблъсква с типично българските проблеми, защото засега наистина всичко тук му е осигурено отвсякъде и няма как да почувства разликите. Освен на битово ниво, но той от бебе прекарва всяка почти половин година от живота си в западна държава - поради стечение на обстоятелствата - и тези неща вече не му правят впечатление.

"Къф бългърски бе, май4е, я ви6 министъра колко го знае!"


Схематично използвах случката "Збогом"



Е, значи все пак има начин да ПОИСКАТ да учат български.

Да, както писах - има начин, но не доброволно, а чрез крути мерки и заплахи да не може да завърши ако не покрие даден "норматив" по български. На това аз не му викам "да поискам"

Тук само аз имам големи деца. Останалите сте млади майки. Приемам забележката ти лично и ще я имам предвид.

Не ме разбра. Нямам предвид възрастта на децата (и на майките), а нивото им. Много "обичам" родителите на децата от елитните училища ( дори не всички от там) да ми говорят за прекрасните ученолюбиви, умни и надеждни български ученици. Хора, това са не повече от 10% от българските деца... а като се гледат резултатите от матурите, приемните и държавните изпити напоследък - започвам СИЛНО да се съмнявам и в качествата на въпросните "елитни" деца... Склонна съм да сведа процента до 2-3...



Тема Re: ОФФнови [re: здpaвeц]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано28.07.12 11:58



Тук само аз имам големи деца. Останалите сте млади майки
Кво пиеш???





Тема Re: ОФФнови [re: здpaвeц]  
Автор Taй Фън (новак)
Публикувано28.07.12 14:43



Тук само аз имам големи деца.

Брех!


Аз пък мислех, че тук всинца сме се събрали от поколението на хората, за които българският език е .



Тема Re: ОФФнови [re: УниKaлнaтa]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано28.07.12 15:53



Да, както писах - има начин, но не доброволно, а чрез крути мерки и заплахи да не може да завърши ако не покрие даден "норматив" по български.

Целта оправдава средствата... Целта е "да отидем в Щатите", но пътят за там минава през овладяването на българския.



Елитните училища някога наистина бяха елитни. Доскоро "каймакът" на българското общество беше от възпитаници на такива училища.



Тема Re: ОФФнови [re: chavdar4e]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано28.07.12 15:55



Кво пиеш???

Ммм, трябва да помисля!



Ще пия нещо, което да ти излезе през носа, и повече да не питаш.



Тема Re: ОФФнови [re: Taй Фън]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано28.07.12 16:00



Аз пък мислех, че тук всинца сме се събрали от поколението на хората, за които българският език е свещен.

А, българският език е свещен и за много млади "колеги".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.