Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Грешки в реклами.  
Автор Бзънн (бъгната)
Публикувано17.06.12 20:56



"Чаромата сближава."
/Би трябвало да е "чароматЪТ". Много любима ми сладка и сполучлива измислена дума, но с тоя непълен член ме убиват./

"Всеки ден милиони жени ползват Вийт върху техните нежни крака."
/Правилният израз е "върху своите нежни крака"./


Влагат пари за изработка на реклама, влагат пари за телевизионно време, а не могат да вложат малко акъл, за да не разпространяват неграмотни изречения.





Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: Бзънн]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано17.06.12 21:19



могат да вложат малко акъл, за да не разпространяват неграмотни изречения.

ми то, за да вложат акъл за това - трябва да са грамотни самите те...


Впрочем, по повод члена на чаромата , Здравец каза, че при изговор пълният член не е задължителен - цитира някакъв професор. И като се замислих след това - си дадох сметка, че наистина много малко хора употребяват пълен член, когато говорят (за разлика пък от онези, които го употребяват активно, но НЕ НА МЯСТО...) Та, може би липсата на пълен член в ГОВОРЕНАТА реклама не е чак такава грешка.



Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Бзънн (бъгната)
Публикувано17.06.12 22:22



Въпросният чаромат се изписва навсякъде точно с непълния член.



Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: Бзънн]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано18.06.12 06:20



О, ако е изписан - е съвсем друга работа... не съм го забелязала, иначе и аз бих подскочила, ама като има реклама - обикновено бягам до тоалетната... или сменям канала!





Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: Бзънн]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.06.12 06:32



"Търсете бикът" - ама допускам, че може и да е нарочно.
А това с "техните" и подобни е на път да стане почти единствената употребявана форма.





Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: MupaM]  
Автор Бзънн (бъгната)
Публикувано18.06.12 10:15



Аха, тая я изпуснах! На Сливница между Сточна гара и Лъвов мост има една. Па да бяха измъдрили различно изречение като толкова държат да натъртят.



Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: Бзънн]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано18.06.12 17:41



Безсънничке, и аз като Уни не гледам реклами по телевизията. Днес обаче, докато шофирах, се зачитах тук-там. Нищо нередно не открих, но ще продължавам да се старая.





Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: Бзънн]  
Автор Бзънн (бъгната)
Публикувано21.06.12 21:28



Уникалната спомена "подръка" в друга тема, та се сетих - по телевизията се върти реклама на "Кредит Подръка" /правопис запазен/. Не обърнах внимание на коя банка е, но думата ми се навря доста неприятно.



Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: Бзънн]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано21.06.12 23:57



И това сме обсъждали. Правилни са и двата варианта: "Тази карта му беше подръка" (на лесно място) и "Хвана жена си под ръка"... Аз имам забележка към главната буква в рекламата.



Редактирано от здpaвeц на 22.06.12 00:56.



Тема Re: Грешки в реклами.нови [re: здpaвeц]  
Автор дeдoAндpo (познат бе!)
Публикувано22.06.12 09:46



Май най-правилно щеше да бъде да изпишат името на кредита между кавички, тогава и употребата на главната буква щеше да бъде оправдана. Ето така:

Кредит "Подръка".



Избягвайки деепричастията, ще подобрите стила на речта си. Марти Ларни.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.