Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Турцизмите!нови [re: Chernoka]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано25.07.12 18:52



Ей, ти защо се изгуби? Радвам се, че си тук.



"Уни ме покани на вечеря, но с всички салтанати" и мурафети.

Много добро допълнение.

Живяла съм на улица "Салтанат"

Наистина ли?



Тема Re: Турцизмите!нови [re: здpaвeц]  
Автор Chernoka (непознат)
Публикувано25.07.12 19:02



Ей, ти защо се изгуби? Радвам се, че си тук
и аз се радвам, хубаво ми е тук, обаче малко се бях почувствала наритана от Киро, като ми изтри темата

за улицата си е съвсем истина, беше в дълбока младост, още по времето на зелените паспорти, с печат с адреса

улицата и сега я има във Варна, не е прекръстена





Тема Re: Турцизмите!нови [re: Chernoka]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано25.07.12 19:34



и аз се радвам, хубаво ми е тук, обаче малко се бях почувствала наритана от Киро, като ми изтри темата

Малко преди ти да пуснеш темата, Уни беше пуснала подобна. Изказахме се няколко човека. Киро дойде, нарита ни и изтри темата.



Предполагам, че това е причината никой да не пише в темата ти - ближехме си раните.



Тема Re: Турцизмите!нови [re: здpaвeц]  
Автор Taй Фън (новак)
Публикувано25.07.12 19:49



Аз употребявам "бактъН".

И аз. А в речника думата я няма. Има "бактисвам" и бактисам" - "Бактисах от тия разправии" - дотяга ми.

Буквално на турски biktim значи - уморих се.
Не знаех, че има в речника думите "бактисвам" и "бактисам". Но примерът с тях е именно с това значение.


п.с. поправка, че кредорът не позволи от раз



Редактирано от Taй Фън на 25.07.12 19:51.



Тема Re: Турцизмите!нови [re: Taй Фън]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.07.12 20:20



Да попитам, малко ОФ. Забелязвам, че в този, а и в други клубове, когато някой си направи редактиране на поста - веднага почва да се извинява и да обяснява пространствено защо го е направил...чак се оправдава.

Защо го правите, джанъм?

Щом си решил да си редактираш нещо - това си е твое решение, не обижда никого, не касае никого. Може да е печатна грешка, може да си решил да си промениш мисълта, може да си се сетил да добавиш нещо, може ...всичко може. Кви са тия обяснения и оправдания??



Тема Re: Турцизмите!нови [re: здpaвeц]  
Автор Chernoka (непознат)
Публикувано25.07.12 20:28




не съм я прочела, иначе не бих дублирала
но наистина съм любопитна къде може да се намерят отговорите, аз прочетох целия клуб и не ги намерих
за да не получава и друг невинен, но отзивчив ник подобни бележки от кандидат-клубар:
"Съществува ли някаква възможност да се вредя в затворения ви клуб?"
"Тогава не се чудете, че клубът не е много активен! Едно "елитно" затворено общество! Молбата ми е да постнете тази бележка в клуба, за да не се чудят останалите членове."


не убивайте пратеника



Тема Re: Турцизмите!нови [re: Taй Фън]  
Автор Chernoka (непознат)
Публикувано25.07.12 20:29



покрай бактисвам се сетих и за бастисвам (разрушавам, унищожавам)



Тема Re: Турцизмите!нови [re: Chernoka]  
Автор здpaвeц ()
Публикувано25.07.12 23:34



но наистина съм любопитна къде може да се намерят отговорите, аз прочетох целия клуб и не ги намерих

Кои отговори имаш предвид?



Темата е изтрита - няма отговори, ако те разбирам правилно... Ти как намери клуба? Посъветвай хората, от които си получила бележките да постъпят като теб. Не знам какво друго да кажа.



Тема Re: Турцизмите!нови [re: здpaвeц]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано26.07.12 01:42



Кой е?
Добро утро! Добре дошъл! Ела!
Какво правиш, как си, добре ли си?

Това по тефтера.
Мекотата и характерното НЕпернишко "л" не могат да се напишат.





Тема Re: Турцизмите!нови [re: Taй Фън]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано26.07.12 01:46



Байгън го употребявам, но не знам точно как се превежда.

Аз го употребявам като "много ми дойде".
За първи път го чух от баба ми, когато бях изсмукал няколко таблетки от захарина на дядо и ми стана лошо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.