Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Открий грешката:)нови [re: npubem]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано21.04.11 06:03



Текстът в оригинала си е съвсем правописен. Ти от какъв зор си го кривописнал ? Защото ти загоряха курабийките ?

Моля отговорете: /запетая ?/
„Какво ще получим ако кръстосаме мравка и слон ?” /запетая ?/

Какво наистина ще получим ?



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: bipet]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.04.11 14:14



Е не разбра ли, че текста е бил сгрешен, а после оправен??




Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор дeдo_Aндpo (познат бе!)
Публикувано21.04.11 20:28



Текстът, Наки, текстът:)


Хихи:)



На дядо сладурът.

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: дeдo_Aндpo]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано22.04.11 05:43



„Човек може да се преструва на демократ, на некорумпиран, на компетентен, на милосърден, на толерантен, но само пълният член му отнема правото да се преструва на грамотен"


Хубаво казано за една ненужна, по-скоро самоцелна норма.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: bipet]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.04.11 17:32



Аз не се преструвам, аз съм грамотен...






Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано26.04.11 22:01



Аз не смея да съм толкова категоричен


Ето какво казват защитниците на пълния член:
В изречението „Мечката уби ловецът” по пълния член веднага ще разбереш кой кого е убил.
Ако си грамотен и ако го четеш.
А ако го чуеш какво ще разбереш ?

Чел или чул за мен ловеца се е преселил във „Великите ловни полета”, ама това е щото не съм дотам грамотен.

Според проф. Ив. Куцаров „Пълният член е престъпление. Това е издевателство върху българското общество, което изкуствено го прави неграмотно”



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: bipet]  
Автор 161418196249 (Фата Моргана)
Публикувано26.04.11 23:09



В крайна сметка за какво пледираш не разбирам?


За или против пълния член си?

Но като гледам как главният герой ловецА (хм) се е преселил във Вечните ловни полета( не великите ), ми прилича да си против члена в пълната му красота?!

Щастието трае дотогава, докато човек умее да го цени!

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: 161418196249]  
Автор дeдo_Aндpo (познат бе!)
Публикувано27.04.11 07:41



Ами...

Онзи българин, който знае да употребява правилно пълния член, би построил правилно и изречението. А то трябва да изглежда така: "Ловецът уби мечката." Правилото е просто: първо е подлогът, след това сказуемото и чак след това всичко последващо. Насилствено въвежданият в последните години и абсолютно некомпетентен, изкривен и обърнат словоред е типичен за огромната банда неграмотници, в чиито редове няма да се посвеня да класирам и цитирания професор, имащ нахалството да обяви пълния член за "престъпление", защитавайки по този начин собственото си незнание и неграмотността си. Убеден съм, че титлата му е дадена от съвет, изобилстващ с нему подобни елементи. Самият аз съм чел множество "трудове" на хора, титулуващи се "професор" и "доцент", изпълнени с такива фрапиращи и многократно повтарящи се грешки, дори след внимателно препрочитане и редактиране (от самите тях, де), които могат да те докарат до пълно отчаяние.

Имам една собствена теория, изработена от личен поглед върху нещата след повече от 40-годишно мотане по разни чужбини: всеки човек има свой апогей в овладяването на езика. Достигне ли го, по-нататъшно развитие няма, каквито и да било старания да полага!

Ами какво да се прави...

Съдба...



На дядо сладурът.

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: дeдo_Aндpo]  
Автор 161418196249 (Фата Моргана)
Публикувано27.04.11 08:40



Да, абсолютно си прав, но мислех, че пишещият си прави просто каламбур и не е толкова от незнание ..

Защото обратното крещи с неграмотността си, а самият творец има и нахалството, подкрепено със съмнителни трудове да го защитава до дупка....

Не мога да си обясня,ей Богу, кое му е толкова трудното за запомняне на тоя член освен собственото нежелание?!Примери, с които да бъде асоцииран безброй, ако подлог и сказуемо звучат на старохалдейски..
Главният герой(подлог) извършващ действието, е винаги членуван, понасящите действието - не.

„Човек може да се преструва на демократ, на некорумпиран, на компетентен, на милосърден, на толерантен, но само пълният член му отнема правото да се преструва на грамотен"- това много ми харесва обаче!

Щастието трае дотогава, докато човек умее да го цени!

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: 161418196249]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.04.11 20:34



“Главният герой(подлог) извършващ действието, е винаги членуван, понасящите действието – не”
Ловецът се напишка от страх и се наложи да понесе действието в пълната му красота.
За главния герой не съм сигурен, но членът се изявава понякога в непълна красота, независимо от жалките му опити да действа.

Обаче, „Мечката уби ловецът” е още по-жалка подкрепа на нормата. Поради липса на друга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.