Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Крачка назад и две напред,нови [re: дeдo_Aндpo]  
Автор !Valencia ()
Публикувано21.03.11 21:58



според мен.



-------------------------------------------------------------------------------
... Приели бившият румънски вицепремиер Адриан Северин
--------------------------------------------------------------------------------

Кого приели? - него. Приели го. Това е пряко допълнение и се членува с кратък член. При останалите двама всичко е нарад. Така мисля.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: npubem]  
Автор !Valencia ()
Публикувано21.03.11 22:30



не започната и завършена и една кампания при
едни и същи правила."

-------------------------------------------------------------------------

А това как ти се струва?... Не трябва ли да е - "не Е започната..." ?





Тема Re: Открий грешката:)нови [re: !Valencia]  
Автор npubem (:-)
Публикувано21.03.11 23:57



Ако питаш мене, така е както казваш, даже ако се тури точка и се
отдели в изречение съвсем ще светне!

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Открий грешката:)нови [re: npubem]  
Автор !Valencia ()
Публикувано22.03.11 00:10



Естествено! На мен ми трябваха пет минути, за да схвана за какво става дума. Все едно, че не е писано от журналист! "Два гаща слама"



Редактирано от !Valencia на 22.03.11 01:02.



Тема Re: Крачка назад и две напред,нови [re: !Valencia]  
Автор дeдo_Aндpo (познат бе!)
Публикувано22.03.11 04:03



Хм, драга !Валенсия...

Не си прочела източника... "Приели" не в смисъл, че приемат някого, а в смисъл, че приемат предложението. Контекстът се схваща от предишното изречение (тук май аз съм виновен, че не го постнах). Ето текста:

... Репортерите се представили за лобисти и предложили пари срещу законови поправки на значителен брой евродепутати. Приели бившият румънски вицепремиер Адриан Северин - сега евродепутат от групата на социалистите, съпартиеца му Зоран Талер, който е бивш външен министър на Словения, и австриеца Ернст Щрасер от ЕНП, който пък е бивш министър на вътрешните работи.

И тук пак журналЕто има трески за дялане. Трябваше да каже "Предложението приели..." и т.н. Та, така де.:) Не кого приели, ами какво:).



Добро утро:)


На дядо сладурът.

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: !Valencia]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.03.11 16:42



Все едно, че не е писано от журналист!
Напротив - те така си пишат.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Крачка назад и две напред,нови [re: дeдo_Aндpo]  
Автор !Valencia ()
Публикувано22.03.11 21:46



Да, прав си! Не бях прочела статията.



Предложението приели той, той и той - с пълен член

Виж какво намерих покрай слятото, полуслято и разделно писане:

ПОЛУСЛЯТО се пишат сложни прилагателни, които са наименования на селища: Хаджи-Димитрово и др.

И на следващата страница:

РАЗДЕЛНО се пишат сложни прилагателни, образувани от собствено име, предхождано от служебни титли, професии, звания. Например: Хаджи Димитрово и др.

Примерите са взети от "Учебен речник за правопис, правоговор и пунктуация на българския книжовен език"

Е, как бихме могли да искаме от журналистите да пишат правилно, при положение, че техните преподаватели пишат глупости.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: bira_more]  
Автор !Valencia ()
Публикувано22.03.11 22:07



Напротив - те така си пишат.
--------------------------------------------------------------

За съжаление, така си пишат.





Тема Re: Открий грешката:)нови [re: дeдo_Aндpo]  
Автор npubem (:-)
Публикувано23.03.11 10:46



"При извършени преди време проверки също били установени подобни нарушения, за които са съставяни актове и са давани предписания, с които обаче фирмата не е изпълнил."

Докато пишеш една мисъл, а последния момент го
променяме се получи в това леко несъгласуване..
(Ако не ме разбрахте какво казвам, вината е ваша!)



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: npubem]  
Автор дeдo_Aндpo (познат бе!)
Публикувано24.03.11 09:46





Репортер на БНТ, цитира вътрешният министър Цветан Цветанов, който е във Великобритания, но е съобщил, че нападателят се държи агресивно, може би е наркоман и е използвал служител на банката за посредник.

Сега, аджеба, кой кого цитира, кой е във Великобритания, кой е използвал служителя за посредник, какво прави онази запетайка там, след репортера от БНТ - все въпроси за четящия, който при такава постройка на мисълта може единствено да остане втрещен.

На дядо сладурът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.