Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Открий грешката:)нови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано08.09.11 20:43



Paint в по-новите Windows-и се нарича Paint...






Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Ha живo]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано09.09.11 09:43



Няма ги вече тия мокри кърпички Българска роза
Има ги!



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: chavdar4e]  
Автор jeweel ()
Публикувано09.09.11 15:45



Уф, да, някои не слагат пълен член никога, а други пък когато им скимне. Така си мислят може би, че наблягат на съответната дума.
Вече грамотни писания с лупа да търсиш, дори и на официЯлни документи (това Я от другата тема ме зарази

).



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано18.09.11 14:44



Ето едно от реклама:
Гледаме CD-та и DVD-та.
Намерете грешката...!






Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор jeweel ()
Публикувано21.09.11 12:15



Тя тая реклама цялата е една голяма грешка

- аддваме френдове, чатим, в бюти салона правим пилинг и фейслифтинг, във фитнеса - бодибилдинг - не знам кой ще открие грешките, ама проверката на правописа ми подчерта в червено целия постинг.

Сериозно - много ме дразни ненужното използване на чуждици, когато за всичко си имаме бг думи, често дори по-кратки и лесно произносими.
Съгласна съм само когато са специфични термини, за които на български няма превод или става много дълъг и звучи глупаво. Така е при нас на работа примерно. Но да ми казваш "чатя с френдове" - айде няма нужда.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: jeweel]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.09.11 21:27



Е ОК, да - знам, че цялата реклама е странна, ама все пак къде е грешката в това дето го написах...?






Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор jeweel ()
Публикувано22.09.11 23:55



Честно казано, нямам идея. Освен ако смяташ за грешка поставянето на "-та" след чужда дума...? Или след съкращение, както е в случая? Но аз не знам как иначе може да се каже.

Редактирано от jeweel на 23.09.11 00:02.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: jeweel]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.09.11 12:47



Ами всъщност грешката не е правописна - може би не трябваше да я слагам тука...




Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.09.11 19:34



Значи, имах предвид, че трябва да е:
Слушаме CD-та и гледаме DVD-та.
Макар че по принцип има стандарт за видео CD, тук в БГ той не е хич популярен, и следователно става дума за аудио CD, които просто няма как да се гледат, а само се слушат...


Редактирано от Naki на 23.09.11 19:47.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Авторjewel (Нерегистриран)
Публикувано25.09.11 01:17



Виж - за това не се сетих въобще.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.