Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Правопис
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор дeдo_Aндpo (познат бе!)
Публикувано29.07.11 07:48



Не бе, ланецът се обадил в полицията!



На дядо сладурът.

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: дeдo_Aндpo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.07.11 18:04



Ахахаха, мда, може и така...


Ето едно от един друг Дир клуб:
"Договорът ми за наем с наемателите и изтекъл, имат писменно предупреждение за напускане, но те си седят е неискат да се махнат. "
Кефи ме как сменят "и" и "е"... Това глагола "съм" май не са чували за такова жУвотно... Намерете и другите грешки...!


Редактирано от Naki на 30.07.11 23:56.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: npubem]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.07.11 18:06



От трите примера дето даваш, нелеп ми изглежда само 3тия...
Да не иска да каже "Стаята горе има чуден...", без М-то?




Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.07.11 23:50



Не си прав.

Ето го цялото мнение, барабар с грешките (според мен

):

Договорът ми за наем с наемателите и изтекъл, имат писменно предупреждение за напускане, но те си седят е неискат да се махнат. Как мога да ги махна? Важи ли производство по бързата процедура, след като договора за наем не е заверен нотариалн(о). Ако някай смел адвокат би поел случая ще съм много благодарна.


Доколкото виждам, бързала е и не си е проверила поста преди публикуване.
Я е натиснала съседния клавиш, я е изпуснала шпацията, я е пропуснала една буква. Единствено членуването на "договорА".
Абе... личи си, че не е неграмотна. Просто не си е проверила мнението и го е пуснала. Мое мнение, защото и аз така правя постоянно.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Ha живo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.07.11 23:54



За кое не съм прав?
Договорът е изтекъл, а не "и изтекъл"... "Е неискат" трябва да е "и не искат".
НЕ Е неграмотна ли!??! Я пак?? "И изтекъл" (вместо Е) и "е неискат" показват въпиюща неграмотност...!



Както каза някой друг по-горе, правопис от типа "Нея е няма" (вместо я няма) - ужас!


Редактирано от Naki на 30.07.11 23:59.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Naki]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано31.07.11 00:09



Не си прав за "въпиюща неграмотност...! "

Ама туй си е моЙО мнение, де



На кирилица Е и И са една до друга. А, че не е неграмотна - не е, личи си.
Шпацията и членуването всички ги бъркат при бързо писане. Друг е въпросът, че някои си четат мнението по три пъти, преди да го постнат.


ПС
Всъщност, има още две грешки, дето не съм ги отбелязал - едната пак е И вместо Е, а другата е една въпросителна.



Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Ha живo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано31.07.11 02:12



Зависи от кирилицата. При мен са далеч едно от друго.



А за бързането... От бързане може да се направи техническа грешка. Правописните, в повечето случаи, се правят от незнание. Бъркането пълен/кратък член е най-често; но ако човек наистина знае - не се замисля, просто го слага правилно. Все едно, като говориш - да си казваш по три пъти наум изреченията и да ги проверяваш за членуване...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Открий грешката:)нови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано31.07.11 15:23



И при мене са далече И и Е - на фонетик съм...






Тема Re: Открий грешката:)нови [re: walkman™]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.08.11 00:17



Бъркането пълен/кратък член е най-често; но ако човек наистина знае - не се замисля, просто го слага правилно. Все едно, като говориш - да си казваш по три пъти наум изреченията и да ги проверяваш за членуване...


Отлично зная къде и кога да членувам или не. Въпреки това, когато бързам, доста често пропускам правилото и правя грешки. Не си проверявам преди да постна. Това прави ли ме неграмотен?
Да питам: Ако съм допуснал 5 грешки в текст с възможни места за поне 100 (на останалите 95 съм спазил граматическите правила), значи ли, че съм неграмотен?

ПС
Както казах - на кирилица (не на фонетика) И и Е са едно до друго. Зор сега да се изкара черното бяло.





Тема Re: Открий грешката:)нови [re: Ha живo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.08.11 00:42



Както казах - на кирилица (не на фонетика) И и Е са едно до друго.

На кирилица Е и И не са едно до друго - има две букви разстояние. И кирилицата няма нищо общо с това, как са подредени буквите на клавиатурата. Не се хващай на елементарни капани.



А допускането на 5 грешки те прави най-малко небрежен... Ако допускаш 5 пъти една и съща грешка - вече може да се мисли за друго. Особено ако другите 95 (ненаправените) са различни от допусканата.

Далеч съм от мисълта, че аз съм безгрешен - напротив. Но - аз съм далеч от езикознанието, разбираемо е да греша. Още повече - в училище рядко имах оценка над 4 по български език...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.