Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нов модел перална машинанови  
Автор dnaunseq (член)
Публикувано26.05.11 13:29



По някакъв начин се оказах в едно таванско, но мисля че влезнах откъм покрива. Как е станало това, вероятно чрез преход от друга сграда, не помня точно. Там за мое учудване виждам една много странна перална машина. Най-отгоре гледам едно колкото тас, в което има течен перилен препарат, след това то започна да се върти и да се пълни с вода като постепенно перилният препарат съвсем се разтвори. Отдолу в едно кръгло колкото малък детски басейн на открито са хвърлени дрехите. А под машината има някакво допълнително пространство за дрехи. След като перилният препарат отгоре започна да прелива, дъното на детското басейнче бе запълнено с допълнителни струи вода, която се завъртя центробежно. В този момент с едно като въздохопровод машината изсмука допълнителните дрехи от пространството отдолу и ги запрати в басейнчето. При миенето те постоянно се смесваха с кислород от въздуха (явно преценено като особено полезно) и макар да се въртяха ми се стори че се мият особено деликатно "по течението" на водата. За съжаление по едно време от центробежните сили тези дрехи започнаха да хвърчат. Сега си давам сметка, че някой беше хвърлил дрехи горе, а може би те трябва да се изсмукват само отдолу и това беше предизвикало претоварването. Лично бях замерен от една-две такива дрехи, и скоро реших да се махна. Слизам надолу, а сградата се оказа един приличен жилищен блок. Имаше килими по коридорите, а вратите бяха сносни. Продължих извън сградата и виждам едни стълбища, също доста добре оформени, а някакви пазачи или портиери в костюми се въртяха или суетяха. Аз продължих да слизам съвсем лежерно, защото идвах отгоре. Някъде в близост до изхода стълбите станаха съвсем специални, макар да ми се стори малко пресилена тази промяна. Аз отгоре идвах с едно темпо на слизане и нямах време или навик да превключа на параден вървеж. В този момент гледам някакви хора влизат, и познах една депутатка, или интелектуалка от миналото поколение, но не си спомням коя. Излизам и се озовах директно срещу предния вход на Народното събрание, и то не отдалеч, ами на 10-20 метра. Какво значи това?



Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: dnaunseq]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано24.06.11 14:16



Ако машината не работи, това предвещава ли някакво бъдещо бедствие. Струва ми се че тя е на върха, и стои в центъра на работата на всички останали неща (портиери, особи, стълби, лукс и т.н. Тя се върти, работи наистина, а те са някакви театрали). А какво значи, че съм излезнал пред Народното събрание. Значи ли това, че имам някакво решение, което трябва да обясня на другите. Или това е пътят на най-бързото, преди всички измъкване, след като съм видял къде и как нещата не работят?

Машината мие дрехите, значи тя е в основата на регенерирането било на жизнената среда, било на поколенията - да премине едното и да се сформират особеностите на следващото. Аз нито съм строил сградата, нито парламента, но явно имам някои констатации, които мога да дам. Дали тази роля на наблюдателност е нормалната, или напротив, тя е проблематичната и сънят ми указва нужда от намеса.



Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: dnaunseq]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано25.06.11 11:18



Но стаята с пералнята е зоната на своеобразна социализация и разговор с друг човек. Но виждаме, че той липсва, а е оставено прането. Такъв човек не се появява, а вместо това се развива инцидентът с разлитането на дрехите. Но за момента разумът е концентриран върху технологизацията. Това привикване след време е до степен, че самото социално е загубено в технологизираното скучно - телевизирано, youtube-изирано, видео-клипизирано, морско-плажово изживяно, световно-туристично и т.н. - външно-ритуализирано, но с някак губеща се вътрешна връзка. Освен да приемем радостта на параваните, и оттук нататък някак да забравим за съществуването им. Тоест, театърът с летящите дрехи разрешава и облекчава както технологизираното, така и ролевото напрежение.



Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: dnaunseq]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.06.11 18:55



" Това привикване след време е до степен, че самото социално е загубено в технологизираното "

А ти смяташ, ли , че въобще някога е съществувало Социалното или е имало само първични животински инстинкти? Как преди хората са си решавали проблемите- с животинизъм. А сега ги решават с Дрога. Определено Животинизма е по-опасен от дрогата. Всеки Психолог ще ти го каже.

Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.


Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: blood2]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано25.06.11 21:28



Имало е седянки.



Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: dnaunseq]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.06.11 11:14



Имало е сборища дето хората са се държали глупаво, тъпо и арогантно. Подхвърляли са заплахи или псувни. Чудо голямо.

Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.


Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: blood2]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано26.06.11 15:03



Това е твоята представа за нещата.



Тема Re: Нов модел перална машина [re: dnaunseq]  
Автор blood2 ()
Публикувано26.06.11 15:21



Това е представата на съвременните хора, на съвременните умни и високо образовани хора, ходещи по партита, купони, дискотеки. Че Седянката е глупост, селска работа.

Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.


Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: blood2]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.06.11 22:23



Много си е хубава била седянката!!!


Сега вече май не е актуална де...




Тема Re: Нов модел перална машинанови [re: Naki]  
Автор blood2 ()
Публикувано27.06.11 18:09



Хубавото не го търси в хората.



Ние сме Дрогата на Бог, затова просто го обичайте.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.