Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Тема Сънища с починали близкинови  
АвторBepoниka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 21:49



Сънувах баба ми 2 пъти отакто почина/31.08.08/ Първият път бе ден преди погребението й: бях в къщата й, тя излизаше от банята и аз я попитах:"Бабо, какво правиш тук?" Тя само ме изгледа и влезе навътре в къщата. Вторият път бе преди 2дни- видях я на улицата с мъж, чието лице не видях. Тя бе млада, с ярко червена коса, вързана на конска опашка. Викнах я, тя ме погледна косо, даже сърдито и ме подмина. Питам мама дали знае че баба е жива, тя казва НЕ! Казах й, че ме лъже и се събудих. Баба почина на рождения ми ден и съм кръстена на нея, ако това има значение. Благодаря предварително на всички, дали тълкувание на моите сънища.



Тема Re: Сънища с починали близкинови [re: Bepoниka]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано28.09.08 18:52



Нормално. Няма значение че е починала на рожденния ти ден и дали си кръстена на нея , просто имаш 'връзка' с баба си , тя 'идва' да те ' види' . Първият ти сън е напълно нормален и не значи нищо - по-скоро не си сънувала, а си 'видяла' тя какво прави.

Втория ти сън - повела е някого със себе си, дано не е бил ваш роднина. Починалите не е задължително да ги сънуваш на годините, на които са починали , в смисъл да я сънуваш остаряла.

Не очаквай да ти проговори и нормално да те гледа сърдито когато ти я заговаряш на сън .


Като я сънуваш иди на гроба й или в църква и запали свещ и там й кажи каквото имаш да й казваш или да я питаш .



Тема Re: Сънища с починали близкинови [re: Бapбapeлa]  
Автор disana (непознат )
Публикувано24.10.08 20:51



Чичо ми почина преди две седмици.... В нощта, когато се случи, се събудих, а иначе спя доста упоено, и изпитах неопределено тягостно и неприятно чувство. Къв 8 часа сутринта ми се обадиха да ми кажат и ми казаха времето по което е станало, било е точно в часа , в който се събудих. Преди два дни го сънувах, че му слагам да яде. /Болестта му не му позволяваше да се храни нормално/ Беше хубав и усмихнат и нищо не каза. Обадих с на леля ми и й казах какво съм сънувала, а тя се разплака, и каза, че наистина е искал да яде това ядене... Тази вечер го сготвих.... и страннно не изпитвам страх или потиснатост....



Тема Re: Сънища с починали близкинови [re: disana]  
Автор bebeto_522 (непознат )
Публикувано26.02.09 20:50



Сънувах няколко пъти прабаба ми, която почина на 2.5.2008 и се събуждах разплакана.Първия път беше скоро след смъртта й,не сънувах точно нея а сънувах,че е болна,но не я виждах, с дъщеря й (сестра на дядо ми) вървяхме по един път наоколо имаше само дървета ние си говорихме и търсехме някой да ни помогне да я излекува,но тя почина в съня ми.След няколко седмици я сънувах и ми каза "не съм умряла,жива съм".Последния път когато я сънувах беше срещу празника света Марина 17.07(Тя се казваше Марина, казах на майка ми и отидохме на църква.Аз й запалих свещичка и от тогава не съм я сънувала.Какво означава това?



Тема Re: Сънища с починали близки [re: Бapбapeлa]  
Автор nameOO1 ()
Публикувано27.02.09 18:35



здравейте, темата е изключително интересна, понеже понякога покойните ни близки идват в сънищата ни. аз ще попитам само за следното - моята баба, ми каза, че колкото пъти е сънувала покойният ми дядо, той все бяга от нея, не й говори. също така много често сънувам непознати хора аз че говоря с тях - задължително ли е да са души на починали хора.



Тема Re: Сънища с починали близкинови [re: disana]  
Автор la4ezarna_svetlina (усмихната)
Публикувано02.03.09 18:22



Ако си спомняш какво ядене си му сложила, това означава, че на него точно такова му се е ядяло преживе. Затова сготви това ядене, и го раздай за него.



Тема Re: Сънища с починали близкинови [re: Bepoниka]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано03.03.09 06:33



- Какво значи да сънуваш починали близки?

- По принцип телата ни са едни превозни средства. Вътре в нас близките ни не са умрели. Моят дядо си е вътре в мен и аз във всеки момент мога да си му спомня дори напуканите пръсти, както и да му чуя гласа. Вътре в мен е и Хан Аспарух. Така е. Във вътрешните пространства няма време. То няма и пространства. Там вътре всичко е безкрайно. Сънуването на тези близки е форма на желание за контакт или копнеж, или желание за споделяне. Нормално е, човек може да чувства липсата на някого във физическия свят.



... .. из интервю с известна психоложка -



А аз да попитам - това да си представиш починалият човек не е ли еднозначно с това да го сънуваш?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.