Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Луцифернови  
Автор lsis. ()
Публикувано09.01.06 19:02



За първи път ми се случва да го сънувам.
Срещнах някакво момиче, което ме заведе на място, където се очаквало той да се появи. Озовах се с 10- 15 човека в някакво тъмно помещение и го чакахме. Всички разправяха, че ще се появи някакво страшилище и за това ми казваха да седя някъде из ъглите, за да не му привлека вниманието. Трябваше да имаме яйца с нас. По едно време започна да свири някаква музика и повечето станаха да танцуват. До мен имаше едно момче и аз му казах 'бих те поканила на танц, ако не беше такава ситуацията', но той въпреки това настояваше. След известно време забелязах, че до нашата стая има още една- доста по-светла и аз влязох в нея. Там се появи мъж, който приличаше на Исус, но с прошарена коса и доста по-остри черти на лицето. Започна спокойно да обяснява някакви ритуали и да ни открива разни тайни. След което се обърна и тръгна на някъде, а на гърба му имаше голям (не обърат) кръст. Това беше Луцифер.



Тема Re: Луцифернови [re: lsis.]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано09.01.06 19:38



Да, Луцифер (името му май означаваше Светлоносец) и Исус в известен смисъл са едно и също. Да не забравяме, че фарисеите са казвали за Исус, че способността му да изцелява е от Велзевул.



Тема Re: Луцифернови [re: Oзиpиc]  
Автор lsis. ()
Публикувано09.01.06 19:55



точно заради това го кръстих Луцифер странното беше, че очаквахме Сатаната, а се появи Прометей.

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Луцифернови [re: lsis.]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано10.01.06 19:20



Според мен появата на Христос като Луцифер е свързана с християнския гностицизъм (именно това е Прометеевското в християнството). Обвиненията на фарисеите, че Христос е слуга на Велзевул (или Сатана), са плод на техния страх от неговото учение. Самопровъзгласилите се църкви и днес отричат гностицизма като ерес.



Тема Re: Луцифер [re: Oзиpиc]  
Автор lsis. ()
Публикувано11.01.06 04:28



еврика трябваше да ми го повториш два пъти, докато го навържа с действителността

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Луцифернови [re: lsis.]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано11.01.06 18:54



Кое да ти повторя два пъти?



Тема Re: Луцифернови [re: Oзиpиc]  
Автор lsis. ()
Публикувано11.01.06 22:17



връзката между лошото и знанието= ние самите. колкото по-просто е нещо, толкова по-трудно е да му обърнеш внимание

Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus


Тема Re: Луцифернови [re: lsis.]  
АвторNeda (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 17:40



A nqkoi 6te kaje li koi e tozi Lucifer,az ne znaq ni6to za nego-kakva vruzka ima s Hristos,i ima li izob6to?



Тема Re: Луцифернови [re: lsis.]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано12.01.06 19:47



Не, според мен връзката между Злото и Знанието е описана в мита за Адам и Ева, и Дървото на познанието на Доброто и Злото. Като че ли всеки човек повтаря тази история. Въпросът е дали може да отиде отвъд?



Тема Re: Луцифернови [re: Neda]  
Автор Bloody Marissa (killer *V*)
Публикувано12.01.06 20:32



хм, Луцифер и Сатаната се отнасят както Исус и Бог според християнството, тоест Луцифер е син на дявола горе долу както Исус е син божи
ако всъщност това питаш, а не по съня нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.