Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мистерията на сънищатанови  
Автор Пekинeз (бездомен)
Публикувано08.02.05 13:20



Според една древна пекинска теория, която напълно споделям, сънищата носят дълбок подтекст, свързан с обективната реалност - във всеки един от тях е закодирана информация за бъдещи реални събития. Това ще рече, че всеки сън на практика е пророчески. Смисълът на повечето сънища обаче остава скрит заради алогичната им основа и неумението на човешкото съзнание да "връзва" нещата. Както добре е известно, сънищата се "случват" на подсъзнателно ниво, което почти винаги влиза в конфликт с логично обоснованото мислене на съзнанието. Ето защо повечето ни сънища си остават неразгадаеми - просто поредните странни сънища без особен смисъл.

У хората съществува дарбата да предсказва сънищата, но това чувство е останало недоразвито за разлика от останалите чувства - обоняние, зрение, слух и др. Всеки човек има възможност да развие това свое чувство (мнозина го свързват с популярното шесто чувство) при добро желание и много тренировки. Ето няколко основни трика за успешно разтълкуване на сънищата, събрани от Книгата на Мъдрия пекинез:
Ясните сънища, които са ви се запечатили в съзнанието ви на сутринта във всичките му там детайли, цветове и форми, със сигурност носят важно пророческо значение. Въпросът е как да ги разгадаете, след като в повечето случаи са толкова абсурдни, че чак ви е срам да си признаете, че сте ги сънували? Ми много просто.
На първо време трябва да се научите да се абстрахирате от случващото се в съня - да го изследвате не като събитие, ами като букет от различни емоции. Да изследвате тези емоции и да се опитате да свържете всяка една от тях с реални събития, които ги причиняват.
След това трябва внимателно да отделите важните символи (в повечето случаи това са най-ясно запечатаните в съзнанието ви спомени от съня) и да се опитате да разгадаете какъв смисъл имат те за вашето подсъзнателно мислене.
Едва тогава вече може да "разигравате" сценарии, свързвайки емоциите и символите от въпросния сън с реални събития от вашия личен живот. Не очаквайте да стане веднага - с упоритост и много опити ще напипате точната вакса. Веднъж успели, ще превърнете и най-ужасния кошмар в свое оръжие срещу неясното бъдеще - един вид ще сте с крачка пред случващото се.

Единственото нещо, което все още не съм разбрал, е дали човек, веднъж разгадал някой свой пророчески сън, може да противодейства на събитието, което предстои да се случи, или следва да е само безучастен свидетел? Искам да вярвам, че е първото... Тук има една друга теория, която е тясно свързана с астрологията, но нека не я разискваме сега.

Вие какво мислите?



Искам вкъщи...

Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: Пekинeз]  
Автор caмoтpakи (о-в)
Публикувано08.02.05 13:47



Сънувах, че сънят ми е спящ млад мъж, при когото тихо легна душата ми и го прегърна.




Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: caмoтpakи]  
АвторElinor (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 14:36



Как тълкуваш израза " да се опитате да разгадаете какъв смисъл имат те "? Как да се опитаме?
А дали може да дадеш малко инфо за тази Книга на Мъдрия Пекинез?



Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: caмoтpakи]  
АвторBiba (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 14:37



A tova,deto si go napisal/a -kakvo e??????



Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: Biba]  
Автор caмoтpakи (о-в)
Публикувано08.02.05 23:18



Ами това беше сън. Сънувам, че виждам съня си как спи в образа на млад мъж - облечен в синьо-зелено, впрочем , а до него легна една млада жена, облачена в жълто-зелено и аз знаех, че това е душата ми. Тя го прегърна и в съня ми си помислих, че съм открила същността на съня - той е любимият на душата ни.



Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: caмoтpakи]  
Автор Flight of death (insane)
Публикувано09.02.05 11:05



има една подобна картина на Оскар Кокошка- сега ще я потърся в нета....съпругата на вятъра май се казваше....момент

Hold on to your dreams,
Because your nightmares might seem like they're your reality.


Тема Re: Мистерията на сънищата [re: Flight of death]  
Автор Flight of death (insane)
Публикувано09.02.05 11:10





инати се и не излиза като картинка, а на мен ми писна да редактирам, тъп дир

Hold on to your dreams,
Because your nightmares might seem like they're your reality.

Редактирано от Flight of death на 09.02.05 11:18.



Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: Пekинeз]  
Автор Verena (dragon)
Публикувано09.02.05 12:55



Според една древна пекинска теория, която напълно споделям, сънищата носят дълбок подтекст, свързан с обективната реалност - пекинска теория, искам да ти видя източника моля, интересно ми е и аз да я прочета тая теория ако нямаш нищо против...а иначе обективна реалност НЯМА- реално е това което ти мислиш за такова, следователно това което е реалност за теб, може да не е истинско за някого другиго, в този смисъл не може да съществува обективна реалност, тъй като не разполагаме с погледа на страничен наблюдател над вселената, нали?

във всеки един от тях е закодирана информация за бъдещи реални събития.- реални...много я обичаш тази дума явно, но след като ти е любима, нека я оставим за сега...но да се хванем с бъдещето- грешка на повечето хора е че мислят за времето като за права линия на която имаме минало, настояще и бъдеще...само че ако питаш именно това съзнание за което говорим, то е на друго мнение..тоест ако се оттървем от представат че времето е линия, ще видим че това което на нас ни се струва като бъдеще така или иначе е напълно вероятно вече да се е случило, макар и може би в някакъв друг вариант, също действително е възможно и да предстои обаче ние няма от къде да сме сигурни, а и не всички сънища се "сбъдват"- как си обясняваш това?

Смисълът на повечето сънища обаче остава скрит заради алогичната им основа и неумението на човешкото съзнание да "връзва" нещата.- съзнанието много добре си ги връзва- именно с помощта на сънищата, само че хората имат и очарователната дарба да не виждат нещата които стоят точно пред тях- че нали така е по- лесно, все пак, цял живот се учим да се подчиняваме на логиката- и се стараем да я направим непоклатима, дори и когато тя не е такава...а на всеки е ясно че не може да вярва на сетивата си- прекалено често подвеждат...

Ясните сънища, които са ви се запечатили в съзнанието ви на сутринта във всичките му там детайли, цветове и форми, със сигурност носят важно пророческо значение.- брей..и от къде сме толкова сигурни викаш?

На първо време трябва да се научите да се абстрахирате от случващото се в съня - да го изследвате не като събитие, ами като букет от различни емоции. Да изследвате тези емоции и да се опитате да свържете всяка една от тях с реални събития, които ги причиняват.- такъв подход мен ако питаш си е чисто манипулиране на фактите, и нагаждането им към нашите си идеи за това какво би могло да бъде- тръгни да играеш на асоциации и пак се връщаш към старите стереотипи и нагаждаш нещо което не ти изглежда логично само защото се различава от товята си реалност, нагаждаш го така, че да пасне към непоклатимата логика, и ето че като краен ефект- вече целия сън е изкривен и набутан в чужда форма- формата на нашия "логичен" свят.

След това трябва внимателно да отделите важните символи (в повечето случаи това са най-ясно запечатаните в съзнанието ви спомени от съня) и да се опитате да разгадаете какъв смисъл имат те за вашето подсъзнателно мислене.- блах! от къде на къде сме сигурни че важни са тези моменти които помним? забелязала съм че съзнанието е склонно да отрича именно важните неща като нелепи и да се стреми да ги забрави възможно най- бързо- номерът е че се страхуваме от някои и мисли, те бързо се отхвърлят като абсурдни, и от там се забравят- или по- точно подтискат се, така че да не си в състояние да си ги спомниш съзнателно- и то все се подтискат именно важни неща- по някога избиват във формата на сън, да, но като цяло системата не е под наш контрол за да можем да сме сигурни кое е действително важно и кое просто нмоер за заблуда- така че отделяне на запомнените елемети от един сън като "важни" е най- субективния метод който ми хрумва....

Едва тогава вече може да "разигравате" сценарии, свързвайки емоциите и символите от въпросния сън с реални събития от вашия личен живот.- пак нагаждане...толкова ли те естрах от мислите ти? :о


Веднъж успели, ще превърнете и най-ужасния кошмар в свое оръжие срещу неясното бъдеще - един вид ще сте с крачка пред случващото се.- а не е ли по- вероятен друг вариант? на пример, ние по дифолт да сме на ясно с това какво ще стане или какво би могло да стане ако го допуснем, и бидейки на ясно да се опитваме да забравим...тоест сънищата да са нещо като разпилени парчета от пъзел който обаче не искаме да наредим, можем, но не искаме...страха е сила....

Единственото нещо, което все още не съм разбрал, е дали човек, веднъж разгадал някой свой пророчески сън, може да противодейства на събитието, което предстои да се случи, или следва да е само безучастен свидетел? Искам да вярвам, че е първото... Тук има една друга теория, която е тясно свързана с астрологията, но нека не я разискваме сега. - разбери че ако веднъж си решил че нещо ще се случи, то то си се случва точно по определения му ред- нормално да не можеш да му противодействаш, проблема е че не можеш да обърнеш ъгъла на наблюдение в твоя полза- именно заради това нещата в сънищата си се случват- хем знаеш, хем не можеш да намериш верния път да противодействаш- не разполагаме с целия пъзел- загубили сме повечето парчета а докато се опитваме да го сглобим, се губят още- покрай асоциацийте, грешните интерпретации и мислене което само си поставя прегради пред "неизвсетното" и само го прави неизвестно..

та кажи за теорията свързана с астрологията? интересно ми е....

be careful...

Редактирано от Verena на 09.02.05 13:06.



Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: Пekинeз]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано09.02.05 20:57



Това е превод на описанието на метода на Раглан Ривиере.
Анализ на съня - Метод на Раглан Ривиере
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Тази техника за анализ на съня е публикувана тук за БЕЗПЛАТНО, лично ползване, а НЕ за печелене на пари. Всяка друга употреба ще бъде разглеждана като неетична и като нарушаване на правото на собственост на автора. (Авторът, Раглан Ривиере)

Увод
Какво е вашето мнение за сънищата? Означават ли те нещо за вас? Или сте скептици? Е, аз бях, докато започнах да разбирам, че всяка дейност на ума, съзнателна или подсъзнателна, влияе на човек по един или друг начин.
Независимо дали вярвате,че сънищата са процеси на мислене, ненапълно развити през времето на будност, неизследвани, духовни или мисловни въздействия, или просто наши отминали антазии, едно нещо е сигурно: сънищата имат значение.
Представената тук техника предполага, че символният език на сънищата е разбираем само за сънуващия. Ето накратко стъпките на техниката:
1. Запишете своя сън колкото е възможно по-скоро (след събуждането :)), докато помните всичко или повечето от него.
2. Направете отделни списъци на предметите, хората и обстоятелствата в съня.
3. За всеки предмет, човек и обстоятелство запишете
а)реалното значение
б)символичното значение.
4. Препишете своя сън, заменяйки всички предмети, хора и обстоятелства с техните символични значения.
5. Накрая разгледайте вашата житейска ситуация, така че да извлечете полза от съня.

Дефиниции на понятията:
Предмети
Това са съществителни имена, понякога описани чрез прилагателни. Те включват животни, които познаваме, места или вещи.
Хора
Това са всички хора, независимо дали ги познаваме по име или не.
Обстоятелства
Те описват действията: какво сте помислили, казали или направили, кога, къде и как.
Реално значение
Ежедневното, обикновено значение, така, както го разбирате.
Символично значение
Символите представят личните чувства и емоционални реакции по отношение на предмети, хора и обстоятелства. (Запитайте се: Как се чувствам по отношение на `х`? Какво поражда у мен `х`, когато мисля за него? Какво означава `х` в моя живот? Отговорите ще имат символична природа. Само вие можете да ги разтълкувате.)
Житейска ситуация
Това е реалността. Тя описва всички неща, които смятате за най-важни във вашия живот в сегашния момент.

Ето го и примерът на Раглан:

Сън:

"Татко, мама и аз пътувахме в кола по пясъците, по протежение на морския бряг. Ние бяхме доста близо до водата и понякога вълните щяха да връхлетят на брега пред нас. Излязохме от колата за нещо и изведнъж огромен вълк глътна мама. Аз се опитах, неуспешно, да накарам вълка да повърне мама, докато татко просто стоеше там, казвайки: `Ние трябваше да пътуваме на север, вместо на юг`."

Край на съня.

Анализ на съня:

--------------------------------------------------------------------
Обекти Реално значение Символно значение
--------------------------------------------------------------------
Море Обширно водно простанство Нещо непреодолимо
Кола Превозно средство Нужда да постигна цел
Пясъчен бряг Нестабилна повърхност Несигурност и съмнение
Връхлитащи вълни Морето е бурно Препятствие,затруднение
Огромен вълк Зло животно Опасност или смърт

--------------------------------------------------------------------
Хора Реално значение Символно значение
--------------------------------------------------------------------
Сънуващата "Звездата" на съня Житейската ситуация
Нейната майка Жена-родител Подкрепа, сигурност
Нейният татко Мъж-родител Сила, дисциплина

-------------------------------------------------------------------------
Обстоятелства Реално значение Символно значение
-------------------------------------------------------------------------
Пътуване с кола. Движение Преследване на цел
Напускане на колата Пътуването е спряло Изоставяне на целта
Вълкът глътна мама Смърт Загуба на подкрепа и сигурност
Карам вълка да повърне Акт на молба Викам за помощ
Коментарът на татко Мъмрене Провал


Предварителна интерпретация на съня:
Сънуващата търсеше `подкрепа и сила` в съня си (където тя е с мама и татко). Тя се надяваше да намери решение на нейния `належащ проблем` (пътуването в колата). Безнадеждността на нейното положение беше характеризирана със `съмнение и липса на увереност` (нестабилният пясък),очевидната `големина на проблема` (обширното водно пространство), периодичните `затруднения` (бурните вълни), и накрая - `изоставянето на целта` (спират да пътуват). Нейните най-големи страхове се сбъднаха, когато хората, на които най-много разчиташе, я разочароваха (мъмренето на баща `и и смъртта на майка `и).


Следователно, в символна форма сънят се чете по следния начин:

Имам нужда от съвет за решаването на проблем, който ми причинява много напрежение. Проблемът е толкова неразрешим и аз срещам толкова много трудности, че започвам да се съмнявам в моята способност да се справя с него. Моята самоувереност дотолкова липсва, че аз имам чувството, че съм се предала напълно.


Заключителна интерпретация:

На този етап можем да се обърнем към житейската ситуация на сънуващата. В действителност сънуващата този сън беше под огромен стрес от натиска да се приспособи към изискванията на нова и по-отговорна позиция. Тя е перфекционист и ненавижда посредствеността. Тя би отхвърлила и би се отказала от всяко предизвикателство, за което мисли, че ще завърши с провал. Сънуващата сподели, че е достигнала точка, където чувства как изискванията на новата позиция стават смазващи. Сънят и е по-скоро препоръка да търси помощ, а не породен от нейната настояща ситуация.



Тема Re: Мистерията на сънищатанови [re: Пekинeз]  
Автор smokche (хвъркато)
Публикувано10.02.05 21:44



хмм

Редактирано от smokche на 10.02.05 21:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.