Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно детенови  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано04.06.04 17:04



Как може да се помогне на 4-ри годишно дете да преодолее повтарящи се кошмари?

Това е проблем на един колега, който преди около 2 седмици ме пита дали съм имала подобен проблем с дъщеря ми като малка. Аз му отговорих отрицателно и му дадох линк към главата за преодоляване на кошмари от книгата на ЛаБерж, за да прочете и да види дали може да намери приложение на някои от описаните там техники. Вчера го питах дали са успяли да се справят с кошмарите и той каза, че още не са - всичко което опитвали /обяснение, че няма страшно, защото това е само сън, обща молитва за спокоен сън - те са силно вярващи католици, спане на запалена лампа и т.н./ не водело до успешен резултат. Предполагам, че никак не е лесно на такава ранна възраст.

Неговата дъщеря се изплашила от една голяма /може би конска? :)/ муха, която влязла в къщата и вдигала много шум докато майка й я гонела обратно навън. Оттогава имала повтарящи се кошмари с огромни мухи, които я преследвали в съня й.

Имали ли сте подобен опит и ако да, как сте постъпили? Какво е помогнало? Какво още може да се направи? Къде може да се намери повече полезна информция на английски за преодоляване на детските кошмари?

Предварително благодаря за всякаква полезна информация..Дейти



Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно детенови [re: d8a]  
Автор (: (член)
Публикувано04.06.04 23:55



Здравей, Дейти!
Има една книга на Пиер Дако "L'INTERPRETATION DES REVES". Не знам дали има издание на английски, но там пише, че детските сънища са много по-буквални от сънищата на възрастните. Възможно е да става дума за някой (голям), когото детето възприема за досаден като конска муха, и иска майка му да го изгони. Според мен най добре е да се опитат да разберат дали няма такъв човек.



Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно детенови [re: (:]  
АвторCън4O (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 00:13







Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно детенови [re: d8a]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано05.06.04 00:32



Много гадно!Поне знаят какво сънува детето.Аз имах слу4ай то4но с 4 годишно дете ,което също имаше кошмари и се будеше с писъци.И винаги трябваше да има някой до него в тоя момент.Като го гушнеш се успокояваше.Но като го питахме какво е сънувал казваше ,4е НЕ ЗНАЕ
После премина от самосебе си проблема,но наистина е стряскаЩо.Дано намерят неЩо за това детенце хората.Може би ще е добре ,ако майка и спи при нея някое време.

Мдаааа...

Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно детенови [re: (:]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано05.06.04 00:41



Според мен и според бащата, причината за кошмарите е ясна - това е голямата муха, която е влязла в стаята и е изплашила детето.



Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно детенови [re: 3Be3ga]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано05.06.04 00:41



Дано!



Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно дете [re: d8a]  
Авторbo (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 01:50



I tam v "Okultizum" sum te popitala kude jiveqt tezi hora v momenta,v koq durjava,s kakvo se zanimavat roditelitew na tova dete,kakvo rabotqt??



Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно дете [re: d8a]  
Автор Kaнтaka (мечтателка)
Публикувано05.06.04 12:53



Аз също имах кошмари като бях на 5-6 години. Всяка нощ сънувах някакви чудовища, вещици и др., които не мога да си представя откъде съм ги измисляла, след като не съм гледала толкова телевизия на времето. Повтаряха се толкова често, че се страхувах да заспя и да сънувам. Не съм казвала на родителите си, някак успях да се справя сама. Измислих си един съвсем детски начин, който сигурно ще ви се стори смешен, но тогава подейства: преди да заспя започвах да говоря на ум на Сънчо, казвах му да се маха и го наричах с всички обидни думи, които тогава знаех. Може би това е продължавало няколко минути, след което се унасях и не сънувах. Постепенно забравих за кошмарите. Това беше моя начин да се избавя от кошмарите, не гарантирам, че ще подейства при други деца, просто споделям опита си.



...всички са мои роднини...


Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно дете [re: Kaнтaka]  
Автор 3Be3ga (РИЖКА)
Публикувано05.06.04 14:26



НА мен пък сестра ми на около 4 години сънува 4е я ухапа някакво коте и се събуди с пла4.Аз тръгнах да и показвам книжка с котета да видела 4е са в книжката и 4е са добри.Тогава отнесох един шамар,защото и показвам котета то4но в момента,в който тя пла4е "Котето ме ухапаааааа!"и показваШе пръст4ето,където я е ухапало.Оба4е аз си мисля 4е книжката все пак подейства.НиЩо 4е след няколко години едно диво коте я нападна и ско4и на главата и и така до ден днешен сестра ми не може да понася котки.Мрази ги.Но по-добре това,отколкото да се страхуваш.
Тая сутрин се събудих с мисълта за онова детенце.Ако му 4етат приказки за добри муши4ки (имаше едно време една книжка за 4ипоноско...и една за Фердо мравката)или му пуснат да гледа П4ели4ката Мая или неЩо от сорта,знам ли и аз...просто да види ,4е НЕ СА СТРАШНИ!ДА опитат!
Не е професионален съвета ми,но е искрен и се надявам да помогне по някакъв на4ин!

Мдаааа...

Редактирано от 3Be3ga на 05.06.04 14:28.



Тема Re: Повтарящи се кошмари при 4-ри годишно дете [re: Kaнтaka]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано06.06.04 17:48



Готино детско решение на проблема




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.