Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Съновник
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Реалността на сънянови  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано05.05.03 17:09



Отдавна ми се мъти нещо в главата! Особено след като откривам понякога по себе си синини с неустановен произход. Имах в предвид доколко мозъка приема съня за реалност. Понякога, когато сънувам и съм в някакво полузаспало състояние, усещам как реагирам на съня. Например веднъж сънувах че падам и когато паднах на земята направо подскочих от леглото сякаш наистина съм паднала и съм се ударила в земята доста яко. а пък друг път сънувах че играя футбол и топката идва към мен. Аз я ритвам и едновременно с това сритвам стената до леглото ми.
На кратко: интересува ме дали сънувайки че някой те цапва по главата, на сутринта може да се събудиш с цицина?Възможно ли сънят да изглежда реален до такава степен, че мозъка да реши че нещото наистина се е случило и да реагира така сякаш наистина се е случило(примера с цицината)?
До колкото си спомням в Матрицата и в една серия на Досиетата Х имаше зачекната тема за нещо подобно. Само че там не ставаше дума за сънища.

"Не се ШАШКАЙ!!!"

Редактирано от She-Wolf на 05.05.03 20:42.



Тема Re: Реалността на сънянови [re: She-Wolf]  
Авторem1 (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 13:02



Ne znam za6to no si mislja 4e sani6tata sa realnost no v drugo izmerenie neponjatno za 4ove6kijat mozak.



Тема Re: Реалността на сънянови [re: She-Wolf]  
Автор vizantiika (gadna)
Публикувано07.05.03 22:18



Понякога се пази парещ спомен,от целувка например...Но синини?!Да не си сомнанбул?

Докато се смееш,още си жив


Тема Re: Реалността на сънянови [re: vizantiika]  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано09.05.03 13:42



Със сигурност не съм сомнанбул! За съжаление моите сънища рядко са "добре изглеждащи" и са си доста дивички! Имало е множество буквално ПАРЕЩИ спомени! Е значи не само на мен се случват подобни работи!

"Не се ШАШКАЙ!!!"


Тема Re: Реалността на сънянови [re: em1]  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано09.05.03 13:47



Ммммда! Мултивселената! "Гащите" на времето! Ако си чел Истории от света на Диска на Тери Прачет или си гледал филма "Единствения" ще се сетиш какво искам да кажа!
Във всяка разните му Вселени има по един Аз, който преживява нещата които аз сънувам! Горкичките ме двойнички!

"Не се ШАШКАЙ!!!"


Тема Re: Реалността на сънянови [re: She-Wolf]  
Автор vizantiika (gadna)
Публикувано09.05.03 14:10



Moje puk da se kefqt

Докато се смееш,още си жив


Тема Re: Реалността на сънянови [re: vizantiika]  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано09.05.03 19:04



Понякога всичко бих дала да съм на тяхно място!Но ако наистина моята връзка с тях са сънищата, бих казала че никак не им е лесно и животът им никак не прилича на приказка!

"Не се ШАШКАЙ!!!"


Тема Re: Реалността на сънянови [re: She-Wolf]  
Авторsmokche (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 20:32



Zdravei,

ami tochno po tazi tema, niakoi beshe pisal niakyde v klubovete, che dokato spim, mozykyt ni izdava niakakvi signali, koito deistvat vremenno paralizirashto na muskulite, che da ne se potroshim po vreme na syn
Za syzhalenie ne pomnia, koi i kyde go beshe pisal...no beshe neshto v tozi duh...
Ako niakoi si poznae "zitata", se nadiavam da raziasni poveche..
Inache pri niakoi po-zhivi synishta....mai se "izpuska" ot vreme na vreme mozycheto ni.....i na men mi se e sluchvalo



Тема за парализата по време на съннови [re: smokche]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 14:53



Може би си чела превода за будността, който пуснах преди време. Ето откъса за парализата по време на сън:

"Сън /sleep/. Човек може да бъде бездеен към света, просто лежейки. Това е относително безвредно състояние, докато светът не предявява никакви изисквания.

Но човек не винаги е напълно бездеен. Около 20% от обикновения сън е запълнен със сънища. Ние сме бездейни външно, но вътрешно ходим някъде, правим нещо, надяваме се, страхуваме се, побеждаваме, губим. Сънуването е много активно състояние, дори когато голяма част от съня се забравя от повечето хора при събуждане.

Външното бездействие, всъщност е наложена парализа. Ако сънуваш, че ходиш, например, или че държиш нещо, всички необходими нервни импулси се изпращат до мускулите, за да можеш да ходиш и да хващаш. За щастие, веднага след като навлезеш в сънуващо състояние, специална част на мозъка изпраща сигнали на мускулите, което ги парализират и ги предпазва от реагиране. Иначе, нощта би била невъзможно опасна, с ума на човек в друг свят, а пък тялото му реагиращо в този."

Останалото може да прочетете

.

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.

Тема Re: за парализата по време на съннови [re: d8a]  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано12.05.03 20:45



хм! Интересно! Но не точно това имах предвид! Както и да е! Благодаря все пак!

"Не се ШАШКАЙ!!!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.